Wpis z mikrobloga

Kochane Mirunie, potrzebuje pomocy specjalisty. iPhone 6s Plus drenuje baterie, przy niższych temperaturach wyłącza się. Telefon wysłałem do serwisu Cortland w celu pogwarancyjnej wymiany baterii. Po diagnostyce serwis zaoferował wymianę telefonu w cenie ~1500 złotych polskich. Powodem jest „problem ze stabilnością telefonu”, gdzie w sumie nic złego z nim się nie dzieje oprócz tych dolegliwości. Jak myślicie - próbują mnie naciągnąć i nalegać na wymianę baterii czy zabierać telefon i uciekać od nich w siną dal?
#telefony #iphone #ios #serwisgsm #gsm #elektryka #kiciochpyta
  • 21
@przecier dobry zamiennik nie różni się niczym od oryginalnej. Z naciskiem na dobry, bo szajsu nie brakuje. Z pozyskaniem oryginalnej może być problem. Znam jedną hurtownię, która ma rzekomo oryginalne baterie. Z tym, że nie jestem w stanie stwierdzić czy to faktycznie oryginał czy aż tak dobra podróba ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KapitanTorpeda: nie ma takiej mozliwosci, chyba ze ukradli z magazynow w Holandii. Kazdy, kto mowi, ze ma oryginalne czesci do iPhone a nie jest AASP albo Genuine Parts Purchaser klamie. Czyli w zasadzie klamia wszyscy i to wina klientow bo "nie chca podruby" bojac sie np. dobrej baterii z iFixit. Zamiast tego wybieraja cfaniaka co im nasciemnia, ze oryginal, ale ze montowany na kolanie to juz nikogo nie zastanawia (Apple ma
@jasonfly Wiem, to samo jest z kablami Apple. Większość kabli w obiegu to podróbki, mimo że są sprzedawane jako oryginalne. Ja nawet nie używam tych rzekomo org baterii z jabłkiem i tych bez, bo tak zasadniczo nie wiadomo nawet kto to wyprodukował ¯_(ツ)

Nawet jak wymieniam ekrany to montuje klientom regenerowane oryginalne ekrany po wymianie szyby, bo te wszystkie zamienniki to na ogół szajs a kupno uszkodzonego ekranu i jego regeneracja
@KapitanTorpeda: ifixit ma swoj sklep EU wiec problemu nie ma, ewentualnie sciagac z unionrepair oni tez te baterie testuja. Co do ekranow to u mnie albo HO3 albo Apple ale ludziom sie nie chce bawic w format i czekac dluzej i w 90% przypadkow wybieraja kopie.
@jasonfly Ja mam zawsze zapas zregenerowanych oryginalnych. Jak ktoś ma org ekran a tylko zbitą szybę to montuję mu org ekran juz zregenerowany a stary biorę w rozliczeniu i liczę za samą wymianę szyby. No chyba, że ma zamiennik lub rozwalony LCD też to wtedy pytam czy chce org czy zamiennik i w sumie decydują się fifty fifty. Niektórym obojętne czy mają zamiennik czy oryginał byleby było tanio