•  

Heinrich Himmler:

"Dla nie-niemieckiej ludności Wschodu nie mogą istnieć szkoły wyższego typu niż czteroklasowa szkoła ludowa. Zadaniem takiej szkoły ludowej ma być tylko: proste liczenie najwyżej do 500, pisanie nazwiska, nauka, że przykazaniem boskim jest posłuszeństwo wobec Niemców, uczciwość, pilność i grzeczność."

#4konserwy #neuropa #patologiazewsi #polska #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #bekazprawakow #bekazpodludzi #bekazpisu #bekazkatoli #bekaznarodowcow #europa #historia #polityka #swiat #swiatnauki

źródło: comment_ApRvcwpDMVzWi2Azkbe2mLIFhYuuSXeb,w400.jpg

•  

@LEXis_NEXis stąd w polaczkach powszechny syndrom niewolnika zwany resentymentem

•  

@LEXis_NEXis: 3 razy przeczytalem, ale co ty konkretnie probujesz przekazac? J.K. mowi o ogolnikach ktore moznaby kazdemu krajowi przypisac. Porownujesz go do Himmlera, a w tle jest Rosja. Ja wiem dlaczego wymienione wyzej panstwa mowia jedna ideologia, ale czy ty to wiesz?

•  

nei wiem co probujesz przekazac

@Fang:

"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud (polski) to kupi." - Jacek Kurski.

•  

@LEXis_NEXis: Jezeli miałbym zwrocic uwage to ciekawa kwestia w Rzeszy było przejscie z protestanztyzmu na wspolprace z Rzymem, konkordat traktowany w ujeciu marketingowym, dokładnie tak jak w twoim cytacie.
      Jak jest dzisiaj?
      Musze jeszcze dodac, bo wrzuciles zeby udowodnic swoja teorie, antypatie. Ja ją potwierdziłem, zgoda. Ale u mnie to nie wzbudza emocji. A u ciebie wzbudza.
      Jeżeli wzbudza to jaki jest cel, do czego te porownania maja sluzyc? Odsuwanie ludzi od kosciola jest błedne, wrogie nastawienie do rosji bledne, obnizenie ratingu wyborczego pisu za slabe i niemozliwe. Tak sie czepiam

•  

Jezeli miałbym zwrocic uwage to ciekawa kwestia w Rzeszy było przejscie z protestanztyzmu na wspolprace z Rzymem, konkordat traktowany w ujeciu marketingowym, dokładnie tak jak w twoim cytacie.

@Fang:

Niemiecka Partia Centrum, często nazywana Katolicką Partią Centrum – niemiecka katolicka partia polityczna w czasach Cesarstwa Niemieckiego, Republiki Weimarskiej i III Rzeszy.

W pierwszych dziesięcioleciach istnienia Niemiecka Partia Centrum była uważana za reprezentantkę i głosicielkę interesów katolików niemieckich. Podczas I wojny światowej poparła w Reichstagu rezolucję pokojową.

W 1933 partia ta, jak wszystkie ówczesne niemieckie partie prawicowe, głosowała za nadzwyczajnymi pełnomocnictwami dla Adolfa Hitlera

Odsuwanie ludzi od kosciola jest błedne

@Fang: Nie.

wrogie nastawienie do rosji bledne

@Fang: Tak.

obnizenie ratingu wyborczego pisu za slabe i niemozliwe

@Fang: Oby wygrali przyszłe wybory parlamentarne miażdżącą większością.

•  

@LEXis_NEXis: Nie musisz wytłuszczac, napisz wprost. Nie w smak ci że katolicka i przeczy gloszonym wartosciom oraz kieruje się polityka swoich wyznawcow?
      Albo wrecz im wmawia te poglady? Nastepnie przeczysz lakonicznie, ze jestes za laicyzacja i twierdzisz ze instytucja jest negatywna.

Juz wiem, nie jestes osoba obiektywna. Sprawdze czy przypadkiem nei piszesz o tych bzdurach lgbt, bo szkoda mojego czasu.
      Jednak nie piszesz, ale masz nacechowane wypowiedzi jednoznacznie, tak jakby to mialo byc panaceum. Walka z kosciolem.
      Odpowiem ci po krótce tak jak ty mi, twoj cel jest bezcelowy, zachowujesz sie tak jak chca zebys sie zachowywal, a twoja walka nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia.

•  

Nie w smak ci że katolicka i przeczy gloszonym wartosciom oraz kieruje się polityka swoich wyznawcow

@Fang:

Art. 48.

Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania. (…)

Art. 53.

Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

W konstytucji nie ma nic o katolickiej, a wy katolicy zrobiliście z Polski państwo wyznaniowe.

•  

ze jestes za laicyzacja

@Fang: Nie jestem.

twoj cel jest bezcelowy

@Fang: Cele na tym portalu mam idealnie sprecyzowane i dopracowane.

•  

@LEXis_NEXis: uhuhu to ty jestes tutaj w konkretnym celu nawracania na swoje poglady? A to przepraszam, ja jestem własnowiercą i osoba obiektywną, a ty propagatorem. Jestes taki sam jak ci z którymi walczysz. Potrafisz to sobie uświadomić? Nad tym trzeba pracować. Konkordat przeczy konstytucji, zarówno z 2 rp jak i z 3. Nie musisz mi wrzucać powiekszonych artykulow, bo prawdopodobnie znam je lepiej niz ty.

Twoj post wyglada jak ohydna propaganda. Uciekam bo zaczyna smierdziec ograniczeniem

•  

Jestes taki sam jak ci z którymi walczysz

@Fang: Ja z nikim nie walcze.

Konkordat przeczy konstytucji, zarówno z 2 rp jak i z 3

@Fang: Pozbyć się okupanta, "umowy" rozwiązać.

prawdopodobnie znam je lepiej niz ty.

@Fang: Na pewno.

Twoj post wyglada jak ohydna propaganda. Uciekam bo zaczyna smierdziec ograniczeniem

@Fang: Propagandy to szukaj w TVPis.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: comment_0ogRSdXm75giktpnmflkqxNXICFpIK3s,w400.jpg

•  

@LEXis_NEXis: Informacja jednostronna jest formą manipulacji, a powtarzana obnaza jasno cele i ma wplyw na potencjalnego odbiorce, jezeli wypowiadana w miejscu publicznym.
      Jeżeli nei widzisz pozytywnych aspektów, które np egoistycznie mi odpowiadają, celowo ich nie wymianiam, to przyznajesz ze niczym sie nie roznisz?

•  

Informacja jednostronna jest formą manipulacji

@Fang: 2+2=4

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement