Wpis z mikrobloga

#100smiesznychwiosek

Sezon 2

Dzień 90/100

Dzisiejszy wpis planowany był już od dawna. Konkretnie od 9 maja, kiedy to pod tym wpisem @antkowa skomentowała długość tablicy.

Narodził się wtedy pomysł na dzisiejszy wpis, który niestety musiałem przełożyć aż do dnia dzisiejszego, z powodu że... w Internecie nie było fotografii najważniejszej tablicy z dzisiejszego zestawu. Niektóre osoby które obserwują mój profil widziały że co jakiś czas pytałem się na mirko o osoby z okolic Turobina, wysłałem też parę PW, ale właściwą fotkę otrzymałem dopiero cztery dni temu od osoby która chciała pozostać anonimowa. Nie wiem jak to zrobiłeś i skąd zdobyłeś tę fotę, ale ratujesz mi wpis mireczku (ʘʘ)
Postanowiłem jednak poczekać cztery dni żeby wrzucić to we wpis z "pełnej dziesiątki". ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Także nie przedłużając, dzisiaj na tagu witamy najdłuższe nazwy wsi w Polsce!

Przedmieście Szczebrzeszyńskie – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie biłgorajskim, w gminie Turobin

Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Przedmieście Szczebrzeszyńskie to 357 z czego 52,4% mieszkańców stanowią kobiety, a 47,6% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 5,4% mieszkańców gminy.

Nazwa tej wsi zajmuje 30 znaków, 29 bez przerw między wyrazami.

To z tą wsią miałem najwięcej problemu. Jako ciekawostkę dodam, że wieś ta leży ponad 25 km od Szczebrzeszyna, a tylko kilometr od Turobina.

Sobienie Kiełczewskie Pierwsze – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie otwockim, w gminie Sobienie-Jeziory

Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Sobienie Kiełczewskie Pierwsze to 214 z czego 49,5% mieszkańców stanowią kobiety, a 50,5% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 3,4% mieszkańców gminy.

Nazwa tej wsi zajmuje 30 znaków, 28 bez przerw między wyrazami. Osobiście nadaje jej drugie miejsce, gdyż mimo tej samej ilości znaków nazwa ta posiada więcej znaków białych.

Niestety z powodu bliskości wsi Sobienie Kiełczewskie Drugie urzędnicy postanowili zaoszczędzić na materiałach i połączyli obie wsie pod wspólną tablicą ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jest to niestety dość częsta praktyka.

Warmątowice Sienkiewiczowskie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Krotoszyce

Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Warmątowice Sienkiewiczowskie to 181 z czego 55,2% mieszkańców stanowią kobiety, a 44,8% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 5,7% mieszkańców gminy.

Nazwa tej wsi zajmuje 29 znaków, 28 bez przerw między wyrazami co daje jej zaszczytne trzecie miejsce w rankingu.

_________________________________

Teraz przejdziemy do najdłuższych nazw jednowyrazowych.

Szymankowszczyzna – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Stanisławów

Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Szymankowszczyzna to 87 z czego 50,6% mieszkańców stanowią kobiety, a 49,4% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 1,3% mieszkańców gminy.

Nazwa tej wsi zajmuje 17 znaków.

Wierzchosławiczki – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Bolków

Tym razem brak danych o NSPLiM ¯\
(ツ)_/¯
Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1419 r. Leży ona na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Pogórza Wałbrzyskiego w Sudetach, u podnóża Poręby.

Nazwa tej wsi także zajmuje 17 znaków.

Jazgarzewszczyzna– wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola

Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Jazgarzewszczyzna to 328 z czego 53,4% mieszkańców stanowią kobiety, a 46,6% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 1,5% mieszkańców gminy.

Nazwa tej wsi również zajmuje 17 znaków. Ex aequo wszystkie trzy zajmują pierwsze miejsce.

_________________________________

Honorowe miejsce:

Niewodnica Nargilewska-Kolonia – kolonia w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie białostockim, w gminie Juchnowiec Kościelny

Nazwa tej koloni zajmuje 30 znaków, 28 bez przerw między wyrazami.
Niestety z powodu braku statusu wsi nie została uwzględniona. ¯\
(ツ)_/¯

Zajmuje jednak honorowe miejsce z dwóch powodów. Po pierwsze posiada tyle samo znaków co powyższe wsie. Po drugie - z nieznanych powodów czcionka na drogowskazie została poszerzona, przez co tablica ma ok. 4 metrów długości co sprawia że najprawdopodobniej jest najdłuższym drogowskazem w kraju.

#ciekawostki #lubelskie #mazowieckie #dolnyslask #podlasie
MechanicznyTurek - #100smiesznychwiosek 

Sezon 2

Dzień 90/100

Dzisiejszy wpi...

źródło: comment_4zg8pxKswhF4B6UFaRJjJforaIN9ei1b.jpg

Pobierz
  • 8