•  

Zagłosuję na każdą partię niezależnie od ich poglądów która zniesie finansowanie patologii z moich podatków. Normalni ludzie mają w dupie czy dostaną 500zł na dziecko, ot dodatkowy fajny bonus ale nie uzależniają od tego chęci posiadania potomka, będą mieć dziecko bo ich na to stać i tego chcą a nie dla jałmużny, więcej urlopu czy ulga w podatkach byłaby większą motywacją dla normalnych, pracujących obywateli. Z kolei patologia mnoży się na potęgę, wręcz urządzają sobie zawody kto więcej wyciągnie z socjalu a za kilkanaście lat będziemy mieć tysiące rozgoryczonych życiem sebixów z FAS-em chętnych pociąć każdego kto ma choć pięć złotych w portfelu
    #500plus #patologiazewsi #bekazpisu

źródło: pato.jpg

•  

@ChcePascLamy: Bez kitu. Zagłosuje nawet na PO jak powiedzą, że koniec z 500+. Przecież dźwięk pękających dup byłoby słychać na księżycu :D

•  

@ChcePascLamy: To się nie doczekasz.

Jeśli jakaś partia głośno powie, że skończy z 500+ to popełni politycznego samobója.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  
      Sspermenkaa via Android

+3

@Silvanesti niestety od lipca każda osoba z dzieckiem xd odkąd zrobili na 1 tez

•  

@KrakenFromKrakenowo: PO chyba mówiło, że utrzyma 500+ ale nie jestem pewny na 100%

•  

@Harmonia: Wszyscy utrzymają. Teraz już nie można się wycofać.

•  

@Sspermenkaa serio lepiej i uczciwie dla reszty społeczeństwa byłoby dać takim rodzicom ulgę przy podatku a nie 500 do łapy, wkurwia mnie to niemożebnie że jakieś suki po części za mój hajs balują :(

•  

Do patologii zaliczyłbym też debili łykających tak oczywiste zarzutki. :-)

•  

@vectoreast: słucham? Że niby co w moim wpisie sobie wymyśliłem? Zdjęcie jest przypadkowe w celu urozmaicenia, pierwsze z trzech po wpisaniu patologia w google

•  

@ChcePascLamy tysiak miesiecznie na 4 osoby? Ja bym otwieral wlasny biznes.

•  
      kszyszteex

+8

@ChcePascLamy: Przecież ten obrazek to manipulacja, samo zdjęcie już w kurwe czasu latało po necie, nawet przed 500+

•  

@ChcePascLamy no to tylko konfederacja chyba Ci zostaje, chociaż tam też raczej są środowiska, którzy są za utrzymaniem 500+

•  

@kszyszteex zdjęcie jest przypadkowe, nie odnoszę się do niego we wpisie, przeczytałeś chociaż?

•  
      kszyszteex

+2

@ChcePascLamy: Pewnie, że tak. Tylko obrazek z swoją treścią może sugerować co innego.

•  

@kszyszteex: wpisałem patologia w grafice google i wybrałem fotkę do "udekorowania" wpisu

+: kszyszteex
    •  

@ChcePascLamy: konfederacja chce wyjebać 500+ lub jak kto woli 700-

•  
      kszyszteex

+1

@ChcePascLamy: Luzik, łap plusa.

•  

@kszyszteex: Co masz na myśli pisząc że to zdjęcie to manipulacja?

•  

@ChcePascLamy: Wystarczyłoby dać zapis, ze pieniądze należą się osobie która pracuje. Po problemie

•  

@ChcePascLamy: zgadzam się z OP-em co do treści posta, ale akurat ten wpis na FB to jakiś fejk, tak jak napisał kolega @kszyszteex, to jest jakaś mega stara fota, daaaawno temu już ją widziałam w necie.

•  

@ChcePascLamy: dziwka sprzedaje się za 2k/noc, polak za 500zl miesięcznie

•  

@ChcePascLamy: to glosuk na Konfederacje albo inne okołokorwinowskie

+: ish_waw
    •  

@ChcePascLamy pfu więcej urlopu dla dzieciatych, ja pierdole. Wtedy ktoś niedzieciaty musi zapierdalać wiecej, a jeszcze go jebią w podatkach. Moim zdaniem na dzieci nie powinno dostawać się nic. Może ulgę w podatkach i to wszystko. Chcesz dziecko to powinno cie stać, tak samo jak stać betabankomatów na utrzymywanie żony. Nie byłoby kasy i może te biedaki by się przestały rozpładzać, a nawet gdyby to do domu dziecka i wtedy dziecko trafia do rodziny która chce dzieci i jest zaradna i ją stać. Nie ma żadnego sensu by biedota wychowawala dzieci na kolejnych nierobów i idiotów.

•  

@ChcePascLamy ten profil to akurat fejk, bo zdjęcie krąży po internetach od czasów naszej klasy

pokaż spoiler Co do reszty się zgadzam

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@KrakenFromKrakenowo: Można jak najbardziej ale nie można tego mówić głośno, więc nawet chętni na likwidację będą siedzieć cicho. Nowoczesna jako jedyna z Sejmu mówiła o likwidacji 500+ i jak skończyli?

•  

@KrakenFromKrakenowo ale wiesz, że na kogo bys nie zaglosowal to i tak Cie beda dymac. Dajmy na to wygra PO znosi 500+ i teraz mi wytlumacz co się dzieje z tą kasą w budżecie? Czy ona pójdzie na sluzbe zdrowia? HahahaNa wojsko? Haha Na autostrady? Hahaha. Wez mi wytłumacz na co te pieniądze pójdą?

•  

@ChcePascLamy: żadna partia która zapowie likwidację socjalu nie wygra wyborów, pis wyhodował zbyt dużą liczbę beneficjentów i teraz partie się przekrzykują kto rozda więcej kasy. Oczekiwać należy kryzysu i wówczas zostanie to wszystko pozabierane tak jakby z automatu.

•  

@ChcePascLamy: problem w tym że nikt się nie odważy strzelić sobie w stopę by znieść 500+

•  

@Myslim już wolę chyba, żeby je ukradli niż dawali tej roszczeniowej patologi.
      Nie zrozum mnie źle, nie każdy kto bierze 500+ to patologia ale każdy patol bierze 500+ bo jedyne co im wychodzi to rozmnażanie się bez opamiętania

•  

@ChcePascLamy Tylko uważaj bo zaraz ktos inny Ciebie zakwalifikuje jako patologię

•  
      N............r

+1

@ChcePascLamy: Przecież ten koleś to troll, trollowało się kiedyś z nimi madki i PiSowców na grupach xD

+: Revmir
    •  

@ChcePascLamy: wyedukowany człowiek wie że społeczeństwo składające się z samych przedsiębiorców i profesorów dajmy na to nie przetrwałoby jednego dnia. Skad wzięliby się pracownicy ?

•  

@stan-tookie-1: nie wskazałem nikogo palcem, doskonale zdaję sobie sprawę że pieniądze dostają wszyscy niezależnie od statusu społecznego. Chodzi mi tylko o tych którzy z robienia dzieci zrobili sobie biznes, niepracującą patologię

•  

@matcheek: nie mam nic do klasy robotniczej, szanuję wszystkich którzy starają się utrzymać na powierzchni podejmując każdą pracę, wkurwia mnie tylko utrzymywanie nierobów

+: Amishia, Piwniczny_haker
    •  

@ChcePascLamy jeżeli tacy są to oni pewnie się odnajdą doskonałe w każdym systemie, jak nie na dziecko to będą brać kase na szkolenia bezrobotnych itd, cwaniacy sobie poradzą w każdym rozwiązaniu systemowym

•  
      josy

0

Komentarz usunięty przez autora

•  

@stan-tookie-1: być może tylko czemu im pomagać dając potężny socjal za każde "wyprodukowane" dziecko?

•  

@josy: @NaczelnyHejter: @hyperballad: po raz trzeci piszę że fota była przypadkowa a wpis się do niej nie odnosi

+: N............r
    •  

@ChcePascLamy więcej urlopu?
      Jak się zagłębisz w temat, to osoby dobrze sytuowane (własna działalność, lub dobrze płatna praca w korpo) nie mają ochoty wykorzystać tego co mogą teraz.
      Niewielu pozwoliło sobie na 2 tygodnie ojcowskiego, woleli wykorzystać zaległy urlop.

•  

@ChcePascLamy bo to rozwiązanie poza takimi cwaniakami dotyczy też innych i co z tego że jakiś drobny procent korzysta z tego w negatywny sposób jak reszta w pozytywny

•  

@rraaddeekk: tylko przykład innych rozwiązań, ulga bądź urlop i już ci niepracujący nie będą mogli skorzystać z bonusu

•  

@ChcePascLamy tylko ulga podatkowa ma sens.

•  

@stan-tookie-1: skąd statystyka że jest to 1%? W gronie mi znanych ludzi taką praktykę stosuje minimum 10% Czemu by tego nie zlikwidować w ogóle skoro się da, wystarczy te pieniądze dać ludziom w ulgach podatkowych i już ludzie niepracujący nie dostaną

•  

@ChcePascLamy Ogólnie jak coś jest "patologią" to mowa o skrajności a nie o wiekszosci. Ale też nie dostaną ludzie którzy mało zarabiają i jak już kierować jakas pomoc to lepiej od rosatiego do Kowalskiego niż odwrotnie.

•  

Zagłosuję na każdą partię niezależnie od ich poglądów która zniesie finansowanie patologii z moich podatków. Normalni ludzie mają w dupie czy dostaną 500zł na dziecko

@ChcePascLamy: Normalnymi ludźmi nie wygra się wyborów, bo po prostu w większości na nie nie chodzą i są w mniejszości...

•  

Ale też nie dostaną ludzie którzy mało zarabiają

@stan-tookie-1: czemu? Obecnie połowa pensji leci w ZUS-y i podatki, trzeba by było zarabiać poniżej tysiąca żeby nie można było oddać obywatelowi 500zł w ulgach - trochę uprościłem ale sens jest taki że da się osobie która wykazuje chociaż chęci do pracy przekazać dofinansowanie a wykluczyć pasożyty. Wszystko się da odpowiednio uregulować legislacyjnie tylko potrzeba faktycznie chcieć pomóc rodzicom a nie kupować sobie tani elektorat

+: boncur
    •  

@ChcePascLamy: zdajesz sobie sprawe, ze od lat 80 XX w. zarowno kapital kumulowany przez 10% najbogatszych obywateli, jak i dochody z pracy w tej samej grupie - stale rosna, zawlaszczajac juz zdecydowana wiekszosc dochodu narodowego?

Jezeli sytuacja taka sie utrzyma, zwlaszcza przy spowolnionym tempie rozwoju i niskim (badz w ogole braku) wzrostem demograficznym, to w niedalekiej przyszlosci wrocimy do rzeczywistosci z XVIII i XIX w., gdzie kapitalizacja zyskow z majatkow byla wieksza niz rozwoj dochodu narodowego. Co oznacza, ze twoja praca straci na znaczeniu, a o twojej pozycji spoleczno-ekonomicznej bedzie swiadczyc posiadany majatek (w radykalnej wiekszosci przypadkow - posiadany ze spadkow).

500+ nie jest programem idealnym. Ale po pierwsze jest za szybko zeby oceniac jego wplyw na sytuacje makroekonomiczna w Polsce. Po drugie nawet nieudana proba naprawienia sytuacji, jest lepsza niz brak zadnej proby. A 500+ probuje jednoczesnie pobudzic gospodarke na najnizszym szczeblu konsumpcji (co jest zalecane w przypadku spowalniana gospodarki), jak i pobudzic wzrost demograficzny.

Jezeli nie posiadasz majatku na poziomie 250 tys. zlotych (i wiecej) i nie zarabiasz miesiecznie minimum 4,5 tys. zlotych brutto (mediana do 3,5 tys., wiec calkiem mozliwe ze nie zarabiasz), to niestety kolego lapiesz sie do tej samej grupy spolecznej, co ludzie ktorych wyzywasz od patologii. Im blizej ci kwot przytoczonych wyzej, tym wyzej ci klasy sredniej (ktora posiada od 30-35% majatku, w porownaniu do ok. 5% nizszej warstwy spolecznej).

•  

@Spajkodron3000 Dobrze wiesz, że to nic nie zmieni. Patole byli zawsze i mieli sie dobrze czy bedzie 500+ czy nie. Zastanowiles sie kiedyś ile procent ludzi pobierajacych ten socjal to patologia? Wiekszosc to normalni ludzie ktorzy dysponują tymi pieniędzmi w normalny sposób. Uważam, że PATOLOGIA 500+ to taka propaganda opozycji. Przecież trzeba obrzydzic ludziom to w jakiś sposób więc wymyślono zeby to połączyć z patolami. Patrzta ludzie pijo za nasze piniondze, a do roboty nie pojdzie!!!! I tak to sie właśnie dzieje. Tak ludzie reaguja, a po prostu wpadli w sidła gry politycznej. To jest zwykła polityka panie.

•  

@WiktorekS: co do moich zarobków to moje gospodarstwo domowe generuje zysk w wysokości 12tys netto ale ja w żadnym wypadku nie nazwałem nikogo patologią ze względu na niskie zarobki, zapraszam jeszcze raz do lektury a nie rzucasz polityczne slogany po przeczytaniu jednego zdania. Uważam że każdemu kto sobie słabiej radzi należy się pomoc ale jest jeden warunek - trzeba wyrazić chęć - znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie, wszędzie teraz brakuje nisko wykwalifikowanych pracowników, jeśli masz problem z alkoholem udaj się do ośrodka uzależnień, w większości nie trzeba być nawet ubezpieczonym ale trzeba chcieć a jeśli ktoś ma zamiar jedynie pasożytować na reszcie społeczeństwa to niech ginie ale tak też się nie stanie bo chęć przeżycia w końcu zmusi go do podjęcia jakichkolwiek działań by poprawić swój los

+: Amishia
    •  

@ChcePascLamy: jedyne od czego uzależniam posiadanie dziecka to mieszkanie. Ceny wynajmu w polsce są kosmiczne, ceny kupna także. Jeżeli chce się poprawić dzietność to przede wszystkim racjonalna polityka mieszkaniowa. Obecnie żyjemy w czasach gdzie każdemu kto ma dziecko rozdaje się 500 plus (od bogatych po korzystająca najczęściej patologie), na mieszkanie od miasta czeka się lata, są to rudery zazwyczaj i dostaje je... Patologia.

Racjonalna polityka mieszkaniowa. To to, co jest potrzebne mlodym.

•  

Państwo potrzebuje „siły roboczej”

•  

@FrankUnderwood: politykę mieszkaniową ureguluje wolny rynek tylko trzeba nieco więcej czasu, już powoli zaczyna wychodzić na wierzch wypłacalność kredytobiorców i skala ilości pustostanów, w starym wieżowcu gdzie mieszkam połowa mieszkań stoi pusta. Rząd już niech do tego się nie wpierdziela, jest program pomocy, można zrobić drugi ale na tym rola rządu powinna się kończyć

•  

Państwo potrzebuje „siły roboczej”

@Hiobe: raczej taniego elektoratu, gdy chce się pracownika to nie daje mu się pieniędzy za darmo

•  

Najbardziej się boje w tym szaleństwie rosnącej inflacji i tego co powiedziałeś, że za kilka lat strach będzie iść ulicą bo w każdej bramie będzie grupa patusiarzy.

•  

@ChcePascLamy: zniesienie 500+ nie uderzy tylko w patologie, ale rowniez w pracujacych obywateli, korzy bez tego swiadczenia mogli by sobie nie poradzic.

A samo 500 nawet w rekach patologii moze pomoc wyjsc dzieciom z niej. A jezeli sie nie uda... W przyszlosci osoby takie nie moga narzekac, ze nie otrzymala zadnej pomocy od spoleczenstwa.

•  

@Barteky: no dokładnie, niestety nasz charakter jest mieszaniną naszych doświadczeń z dzieciństwa i ciężko będzie osobie której wpojono wątpliwe zasady moralne stać się obywatelek którego nie będą się bać inni ludzie

•  

Zagłosuje nawet na PO jak powiedzą, że koniec z 500+

@KrakenFromKrakenowo: na ostatniej konferencji powiedzieli, że nie zabiorą 500+ i obiecali jeszcze więcej socjalu

•  

@WiktorekS: można ten program zastąpić innym, lepszym, takim by wykluczyć skrajności. Nie twierdzę że wszyscy ten program wykorzystują do spełniania się w nałogach i nieróbstwie. Twierdzę jedynie że zachęcanie ludzi którzy kiepsko prosperują w społeczeństwie do rozmnażania się jest kompletnie poronionym pomysłem i to właśnie dzieci najbardziej na tym ucierpią

•  

@Domiman: Jebani uczą się od najlepszych.

•  

@ChcePascLamy: Jak oni chcą się bawić za tysiaka? Przecież to nawet na butelkę Macallana nie wystarczy :|

•  

@Dutch: jestem niepijącym alkoholikiem, 500zł wystarczy by walić cały miesiąc ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@ChcePascLamy: 5 stów to ciężko do monopolowego donieść :|

•  

@Dutch: krezus, do monopolowego chodzi, widać że się powodzi :)

•  

@ChcePascLamy: statystki pokazuja ze Polki na emigracji, zyjace w krajach o wiekszej minimalnej placy i wyzszym socjalu - chetniej deyduja sie na dzieci. Co pozwala wyciagnac wniosek, ze rozchodzi sie o kwestie finansowe, nie o dluzszy urlop.

Kogos trzeba zachecic do rodzenia dzieci, inaczej Polska zacznie sie wyludniac. A 500+ obejmuje wszystkich obywateli, niezaleznie od ich majatku/dochodu.

Mysle ze nie ma nic zlego w tym, ze na dziecko decyduje sie osoba zarabiajaca minimalna krajowa, ktorej normalnie by na to dziecko nie byloby stac, gdyby nie 500+.

•  

Mysle ze nie ma nic zlego w tym, ze na dziecko decyduje sie osoba zarabiajaca minimalna krajowa, ktorej normalnie by na to dziecko nie byloby stac, gdyby nie 500+

@WiktorekS: też myślę że to nic złego, umiesz czytać ze zrozumieniem bo zaczynam mieć wątpliwości czy mam do czynienia z człowiekiem o własnym umyśle czy może z drukowaną właśnie propagandą rządową. Napisałem wyraźnie, nie dla pasożytów a nie dla zarabiających mało. Hodując ludzi na kiepskiej glebie ciężko oczekiwać dobrych plonów. Jeśli ktoś się stara a mu nie idzie to spoko, możemy pomóc, natomiast jeśli ktoś jest zwykłym leniem to nie ma sensu go utrzymywać

+: Smartek
    •  

@ChcePascLamy: no to super zrodlo wiedzy o patologii skoro wybrales zdjecie ktore lata po sieci od 10 lat

•  

@ChcePascLamy: jeszcze jakby to było dla "chetnych" do pracy to może by przeszło, ale jak z góry by wykluczyli ludzi np dopiero co zwolnionych z pracy to politycznie nie do obronienia. Zresztą właśnie po to ten program jest w gotówce żeby politykom było dobrze.

Ogólnie zgoda, że lepiej by było gdyby to było w formie odpisu od podatku, ewentualnie z jakimiś zwolnieniami czy tam przepisami na współmałżonka

•  

@zabiligoiuciekl: dziesiąty... przeleć kilka komentarzy i przeczytaj wpis i potem się wypowiadaj

•  

ale jak z góry by wykluczyli ludzi np dopiero co zwolnionych z pracy

@stan-tookie-1: czemu? To też da się uregulować, papier wszystko przyjmie, tylko trzeba chęci i czasu by napisać sprawną ustawę socjalną a nie rzucać między wieprze kiełbasę wyborczą

•  

@ChcePascLamy: dobra cenzura miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Myslim: no na co pójdą te pieniądze?

•  

To też da się uregulować, papier wszystko przyjmie,

@ChcePascLamy: no właśnie, trzeba by przewidzieć sto przypadków, a i to nie wyłapie się wszystkich. Rozwiązanie masz dziecko - masz tu gotówkę jest prostsze w realizacji

•  

@diogene niewiem pytam sie na co? Bo do kieszeni mi nie wrócą.

•  

@stan-tookie-1: ta ustawa nie wyłapuje żadnego przypadku nadużyć, każda inna będzie lepsza

•  

@Myslim: no ja też nie wiem, myślałem że ty wiesz. Bo takie niedopowiedzenie jest słabe. Swoją drogą to ja ostatnio dużo jeżdżę po autostradach, więc ktoś je wybudował nie?

Czy zostaną w kieszeni no chyba tak, bo podatki były mniejsze, do tego nie było JPK i podobnych durnych pomysłow.

•  

@ChcePascLamy: bo to rozwiązanie z góry zakłada, że jak masz dziecko to koniec tematu, w ogóle nie wchodzi w kwestie czy posiadanie dziecka to jakieś nadużycie

•  

@stan-tookie-1: i to jest właśnie złe bo zachęca margines społeczny do "produkowania" dzieci w celach zarobkowych, powoduje to krzywdę dla tych dzieci i krzywdę społeczną bo ludzie uczciwie zarabiający utrzymują nierobów i degeneratów którzy dodatkowo jeszcze się rozmnażają

+: reddesk
    •  

@ChcePascLamy: znalazlem tylko dane wg ktorych 80% pobierajacych swiadczenie 500+ pracuje. Dane sa z okresu kiedy 500+ bylo tylko od drugiego dziecka, na pierwsze tylko przy niskich dochodach. Mozna wiec smialo zalozyc ze dzis jest to ta sama liczba pracujacych, albo wieksza. Skoro nie trzeba juz ukrywac dochodow zeby dostac 500+ na 1 dziecko.

Raz zaglosowalem na PiS, dokladnie na Dude w II turze wyborow prezydenckich. Nigdy wczesniej/pozniej. I prawdoposobnie nie zaglosuje, wiec nie uprawiam rzadowej propogandy. Sam tez notuje dochody netto na poziomie 25 tys. zwyz w zaleznosci od kursu zlotowki (pracuje jako starszy oficer w brytyjskiej firmie). Wiec swiadczenie nie dotyczy mnie bezposrednio, bo bywa ze w restauracji zostawiam wiecej niz ono wynosi. Co jednak nie zmienia sytuacji, ze duza czesc moich znajomych, czy rodziny - nie miala tyle szczescia w zyciu co ja. A dzieki swiadczeniu moze sobie pozwolic na zalozenie rodziny. I nie sa zadna patologia.

•  

Zagłosuje nawet na PO jak powiedzą, że koniec z 500+

@KrakenFromKrakenowo: @trashman: @ChcePascLamy: a jak mówili, że obniżą podatki to też na nich glosowałeś? #heheszki #bekazlewactwa

•  

@ChcePascLamy: przeczytalem wpis i nie zmieniam zdania. Lyknales fejka jak pelikan i masz marzenia z dupy

Przez najblizsze 5-10 lat nie bedzie partii ktora cofnie 500+, no chyba zrobi to sam PiS, a Twoj wpis jest tym samym, co robi patologia ktora glosuje tylko dla 500+

Dajecie sie przekupic tym samym sreberkiem, oni bo chca brac, a ty bo nie chcesz zeby brali

•  

Co jednak nie zmienia sytuacji, ze duza czesc moich znajomych, czy rodziny - nie miala tyle szczescia w zyciu co ja. A dzieki swiadczeniu moze sobie pozwolic na zalozenie rodziny. I nie sa zadna patologia

@WiktorekS: oczywiście że nie jest i cały czas to powtarzam, jeśli komuś nie idzie a próbuje to spoko, możemy wyrównać szanse przecież da się w większości wyselekcjonować te jednostki które nie rokują na to by mogli zapewnić dobry byt dzieciom. Wtedy też zostanie więcej dla tych którzy prawidłowo przygotują i wychowają młodych ludzi do życia w społeczeństwie i będą mogli dostać 600+

+: Amishia
    •  

Przez najblizsze 5-10 lat nie bedzie partii ktora cofnie 500+

@zabiligoiuciekl: to nie pójdę do wyborów - proste, niczego nie łyknąłem, wszystko co napisałem pochodzi z moich własnych doświadczeń i obserwacji a Ty skupiłeś się na obrazku który miał przyciągnąć wzrok większej liczby czytających, by więcej osób zechciało się wypowiedzieć o tym jak wydawane są nasze pieniądze

•  

@ChcePascLamy no to głosuj na Konfederację oni chcą znieść 500+

•  

@ChcePascLamy: na ludzi od Korwina w ramach Konfederacji zagłosuj

•  

@ChcePascLamy: Przecież żadna partia polityczna nie odważy się już znieść tego gówna

•  

@Myslim a ja nie uważam, że to propaganda opozycji od kiedy pracuje w sklepie spożywczym połączonym ze stacją paliw.

•  

•  

@ChcePascLamy otwarcie o zniesieniu mówi jedynie Korwin. Reszta to pizdeczki.

•  

@ChcePascLamy Z twoich? XDD jesteś tak bardzo bogaty? XDD

•  

@diogene Tak autostrady zostaly "wybudowane" pod EURO. Byle jak na szybko remonty caly czas. Byle jak byle byly. Nigdy nie zapomne tego tańca koparek na uroczystym otwarciu pierwszego odcinka heh. Nie nie zostana Ci w kieszeni. Zlikwiduja 500+ i te pieniadze sie rozmyja huj wie gdzie, a Ty dalej będziesz placil tylko nie wiadomo na co. Kto podnosl podatki to wiemy wszyscy. Bylem wyborcą PO ale to co oni odpierdolili to mi wstyd do tej pory ze glos oddalem.

•  

@Myslim: no ale gdzie się ma podziać 48 miliardów rocznie? Tusk do kieszeni sobie wsadzi?

•  

@Spajkodron3000 Tym argumentem udowadniasz ze kupują alkohol w sklepie na stacji. W weekendy tez czesto kupuje alkohol na stacji właśnie z takim sklepem.

•  

@Don_Lukasio: m.in. moich, trzeba pisać w pierwszej osobie bo ludzie nie rozumieją że to są nasze pieniądze tylko przetrawione przez administrację państwową

źródło: youtube.com

•  

@diogene Nawet nie wiesz co oni potrafią. Ja po 8 latach rudego to wiem, ze u nich wszystko jest możliwe. Jeszcze bedziesz musiał dopłacić heh. Mi w tym momencie wsio ryba heh.

•  

@Myslim: może na ośmiorniczki wydadzą? A nie czekaj, za rządów pis ośmiorniczki są tańsze niż masło ...

Dajesz po prostu idiotyczny argument "bynajmniej na dzieci dajo" z ukrytym przekazem "a inni to bioro dla siebie!" ale konkretów brak, a autostrady niby są ale i tak się nie liczy bo koparki

•  

@ChcePascLamy: to jest zajebiste. Mówić o wartościach, rodzinie i stworzyć program, ktory zachęci tylko nieodpowiedzialnych debili. Kto normalny i odpowiedzialny, chcący zapewnic dziecku odpowiedni poziom życia decyduje się na dziecko przez 500 zł?

•  

to jest zajebiste. Mówić o wartościach, rodzinie i stworzyć program, ktory zachęci tylko nieodpowiedzialnych debili. Kto normalny i odpowiedzialny, chcący zapewnic dziecku odpowiedni poziom życia decyduje się na dziecko przez 500 zł?

@szybki_zuk: święte słowa, z zachęcania ludzi nieroztropnych do rozmnażania się nic dobrego nie wyjdzie a każdy kto choć trochę ma oleju w głowie nie zaplanuje sobie dziecka żyjąc nadzieją że "Państwo" mu pomoże

•  

@Marek1991: Nigdy. Zawsze jakieś małe partie które nie przekraczały progu wyborczego. Mogę śmiało powiedzieć "niewinny" jeżeli chodzi o aktualny stan polityki :)

•  

@Myslim ale rozróżnijmy piwko czy flaszka w weekend od codziennego zakupu 10 kuflowych mocnych i może starczy na lizaka dla bombelka a może nie.

•  

@ChcePascLamy: cio wy sie tak tym 500+ brandzlujecie :D ja na samo zarcie miesiecznie na jedna osobe wydaje miedzy 2.5-3 k :D

•  

@ChcePascLamy: JA tam ambitniejsze plany. Na przykład wyjeżdżam z kraju xD

•  

@WiktorekS:

statystki pokazuja ze Polki na emigracji, zyjace w krajach o wiekszej minimalnej placy i wyzszym socjalu - chetniej deyduja sie na dzieci. Co pozwala wyciagnac wniosek, ze rozchodzi sie o kwestie finansowe
      Dlatego biedująca Afryka wymiera. A nie, zaraz... Przytaczasz znany MIT. Niewielkie odchylenia w dzietności wynikają tylko z demografii (emigracja młodych płodnych Julek - znaczy Polek). Mam nadzieję, że to tylko ignorancja, a nie #60groszyzawpis. A skoro przy ignorancji jesteśmy: 500pis NIE DZIAŁA. Możecie zaklinać rzeczywistość do woli, ale fakty i statystyki są nieubłagane - dzietność istotnie nie wzrosła, momentami nawet spadała. 500+ to nic więcej jak spleśniała mortadela wyborcza. Gigantyczny pieniądz wyrzucony w błoto. Który spłacać będą te Twoje dzieci i wnuki, jak już cykl koniunkturalny pokaże gest Kozakiewicza, a biało-czerwona nieinnowacyjna gospodarka z kartonu walnie na pysk.

•  

@ChcePascLamy: zadna nie zniesie socjalu, taki jest standard europy zachodniej do ktorej aspiruje polska, nie da sie juz od tego uciec.

•  

Zagłosuje nawet na PO jak powiedzą, że koniec z 500+.

@KrakenFromKrakenowo: Co wcale nie oznacza, że dotrzymają słowa. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@ChcePascLamy normalny człowiek to nawet nie aplikuje o 500 plus. Mam na myśli taka rodzinę która nie zarabia podstawy i ma jedno dziecko. No i oczywiście wolna od nałogów :)

•  

@ChcePascLamy: W tej chwili nie ma odwrotu. Żadna partia nie zniesie wszelkiego socjalu, bo to polityczne samobójstwo. Ja byłbym w stanie zagłosować na PO, gdyby wprowadzili ulgi dla pracujących, a nierobom pokazali środkowy palec. Ba byłbym w stanie zagłosować nawet na PSL albo SLD, gdyby to obiecali.

Tak niestety nie będzie, bo system musi zwyczajnie pierdolnąć, bez tego się ludzie nie otrząsną.

•  

zniesienie 500+ nie uderzy tylko w patologie, ale rowniez w pracujacych obywateli, korzy bez tego swiadczenia mogli by sobie nie poradzic.

@WiktorekS: Wystarczy, żeby 500 plus wliczało się do dochodu podczas pobierania innych świadczeń socjalnych. A nie, że bierzesz masę zasiłków plus jeszcze 500 ekstra się trafiło

•  

normalny człowiek to nawet nie aplikuje o 500 plus. Mam na myśli taka rodzinę która nie zarabia podstawy i ma jedno dziecko. No i oczywiście wolna od nałogów :)

@Horwi: A dlaczego ma nie aplikować? Mały zwrot z podatków, czemu nie.

•  

@KrakenFromKrakenowo:
      akurat PO w obietnicach socjalnych przebiło dawno PiS
      - 500 na pierwsze dziecko - pomysł PO
      - 13. emerytura - damy co roku, a nie jednorazowo jak PiS

•  

Bez kitu. Zagłosuje nawet na PO jak powiedzą, że koniec z 500+. Przecież dźwięk pękających dup byłoby słychać na księżycu :D

@KrakenFromKrakenowo: przecież te matoly z PO ostatnio coś gadały, że będą DOPLACAC pracownikom, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej, czaisz? ლ(ಠ_ಠ ლ) oni uważają, że nie jest totalnym debilizmem żeby państwo ludziom płaciło zamiast januszexow i oni nie dostrzegają jak to wpłynie na rynek pracy i wynagrodzenia. a już najbardziej mnie trzęsie jak te skurwysyny wypominaja PiSowi, że klimatu nie naprawili xD kurwa przez 8 lat rządów temat skutecznie był duszony, media kurwa to samo. dopiero jak PiS się dorwał do koryta, to nagle smog kurwa stal się najważniejszy na świecie, tak jakby wcześniej w ogóle go nie było. w tym chlewie nie ma na kogo głosować. zupełnie.

•  

Zagłosuję na każdą partię niezależnie od ich poglądów która zniesie finansowanie patologii z moich podatków.

@ChcePascLamy: obawiam się, że nikt tego nie zrobi, bo to polityczne samobójstwo.

•  

serio lepiej i uczciwie dla reszty społeczeństwa byłoby dać takim rodzicom ulgę przy podatku a nie 500 do łapy

@Silvanesti:

moze i lepiej, ale zdecydowanie bardziej skomplikowanie i generujace w sposob drastyczny koszty obslugi programu.

Ulga podatkowa? Fajnie, ale albo bedzie rozliczana dopiero po skonczonym roku, jako jednorazowy zastrzyk finansowy (tak jak obecnie funkcjonujaca ulga prorodzinna), albo naklada olbrzymi chaos (bo to pracodawcy beda musieli naliczac ulgi, i jakos teraz trzeba bedzie pogodzic ich 2 lub wiecej rodzicow, z ktorych kazdy moze zglosic dziecko do ulgi). Do tego, kto bedzie przelewal kase przedsiebiorcom? Jest skonczone prawdopodobienstwo, ze w wielu gownopracach wyplaty beda wyzsze, niz placone podatki/skladki przez pracodawcow.

•  

@Dutch: obecnie Polska zalicza sie do krajow bogatych, porownywanie wiec do nas krsjow ubogich, badz rozwijajacych sie (np Indie) mija sie z celem.

Nawet w linku ktory podales jesr napisane, ze na Wyspach Polki rodza nieznacznie wiecej dzieci niz w Polsce.

https://prnews.pl/polacy-chca-miec-dzieci-ale-powstrzymuja-ich-finanse-13037

A skoro przy ignorancji jesteśmy: 500pis NIE DZIAŁA. Możecie zaklinać rzeczywistość do woli, ale fakty i statystyki są nieubłagane - dzietność istotnie nie wzrosła, momentami nawet spadała.

Ekonomia to nie wyscig. Czesto potrzeba dziesiatek lat do zaobserwowania niektorych zjawisk. Np. procentowy udzial kapitalu do dochodu narodowego (ktory byl staly od momentu od ktorego mamy dane na jego temat, a szacuje sie ze od zawsze) dzis wciaz nie wrocil do swojego nominalnego poziomu, chociaz rokrocznie pnie sie, by powrocic na ten poziom (wedlug szacunkow) w 2050 roku. Jest wiele innych badanych paramterow ekonomicznych, ktore wciaz nie wrocily do swoich nominalnych wartosci, chociaz od wojny minelo juz przeszlo 70 lat.

Dlatego glosne krzyczenie o tym, czy 500+ dzia czy nie - zakrawa o populizym i upolitycznianie ekonomii. Zwlaszcza ze historia udowodnila nie jeden raz (polecam zapoznanie sie z danymi przedstawionymi w ksiazce Kapital XXIw) ze rozbudowa panstwa socjalnego i podatek progresywny - wbrew temu co glosza wolnorynkowcy - nie przeklada sie na wolniejszy wzrost gospodarczy. Do tego zmniejsza roznice w spoleczenstwie, sprawia ze dochody z pracy staja sie istotniejsze niz spadki, i ogolnie podnosci atandard zycia calego spoleczenstwa. Nie tylko 10% najbogatszych obywateli (a szczegolnie nie 1% najbogatszyh obywateli, co ma miejsce teraz w Stanach).

Który spłacać będą te Twoje dzieci i wnuki

Lepiej zeby moje dzieci splacaly dlug zaciagniety na ich lepsze zycie, niz na utrzymanie korzystnych warunkow dla miedzynarodowych korporacji, kore zatruwaja nasze srodowisko, przeprowadzaja drenaz mozgow, wplywaja niekorzystnie na kondycje finansowa rodzimych, waznych sektorow gospodarki, a nawet nie odprowadzaja podatkow w Polsce.

Zreszta obecnie zadluzenie polski w zagranicznej walucie maleje (procentowo). A nawet jezeliby roslo, to w sytuacji w ktorej wzrost PKB bylby szybszy od wzrostu zadluzenia - to dalej nikt nie muai wiecej splacac. Wszystkie mocne gospodarki swiata trzymaja sie zadluzenia na poziomie rocznego dochodu narodowego.

Kraj bez zadnego zadluzenia to nie synonim kraju lepszego. Wszystkie mocne goapodarki zbudowaly sie na kredytach.

•  

@ChcePascLamy: Za hajs podatnika baluj xD

•  

@ChcePascLamy: Na chwilę obecną chyba jednym, który oficjalnie mówi, że wypierdoliłby 500+ w niebyt jest Korwin, więc życzę miłej wizyty przy urnie wyborczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

PO ograniczy program dla najbardziej potrzebujących, tylko PRACUJĄCYCH osób. Reszcie odbierze @KrakenFromKrakenowo:

•  

@SkrajnieZdegustowany: Ja bym szedł w stronę żeby ktoś kto pracuje nie potrzebował żadnego 500+

•  

@ChcePascLamy: mistrzowie kamuflażu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Słusznie. Ale jak ktoś ma chore dziecko czy samotna matka to jeszcze jestem w stanie zaakceptować taki program. @KrakenFromKrakenowo:

•  

@ChcePascLamy: i mówi to dzban, który łapie się na baita xD Ten koleś to trollkonto.

•  

@ChcePascLamy: ja zagłosuję na kogokolwiek, kto zmieni 500+ w ulgę podatkową.

•  

@malinq do tego się odnosiłem. Pasta złoto, dzięki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Marek1991 ja tylko Korwin w wyborach mireczku. Ktoś te 4.76 mu nabić musi ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@ChcePascLamy: zagłosuje nawet na korwina jeśli zniesie tą patologie i nie powiem co jeszcze z nią powinien zrobic bo znow mnie zgłoszą modą za szerzenie nienawiści ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@RustyJames: mirku oni to podobno zrobili bo brak dzieci w kraju i sami emeryci i nie ma kto na gówniaki robić, wszyscy podobno stąd uciekają

•  

@mango2018 choćby dlatego że obciazasz budżet. Patusy które piją za tą kasę płacą nieświadomie podatek w cenie wódy który idzie niewiadomo gdzie bo napewno nie na skutki ani profilaktykę...

•  

choćby dlatego że obciazasz budżet. Patusy które piją za tą kasę płacą nieświadomie podatek w cenie wódy który idzie niewiadomo gdzie bo napewno nie na skutki ani profilaktykę...

@Horwi: Gdyby to jeszcze było takie proste. Patusy kupili wódkę, zapłacili akcyzę i pochowali się w swoich melinach.
      Niestety pato rodzi pato a problemy narastają. Płacąc 500 zł w żaden sposób im nie pomagamy, tylko tworzymy sobie nowe pokolenie alkoholików.

+: Horwi
    •  

@ChcePascLamy: kazdy kto placi podatki w pl sponsoruje patologie

•  

@WiktorekS:

obecnie Polska zalicza sie do krajow bogatych, porownywanie wiec do nas krsjow ubogich, badz rozwijajacych sie (np Indie) mija sie z celem.
      Co się mija z celem lol? Trend jest jasny i jednoznaczny w każdym państwie świata (zaraz mi pewnie wyskoczysz z jakimś outlierem, ale zaryzykuję :) - w państwach rozwiniętych (bogatszych) dzietność spada, w państwach III świata i biednych dzietność rośnie/nie spada. Korelacja między dzietnością a zamożnością jest odwrotna.

Nawet w linku ktory podales jesr napisane, ze na Wyspach Polki rodza nieznacznie wiecej dzieci niz w Polsce.
      Yeah no shit,a tu o czym pisałem?

Niewielkie odchylenia w dzietności
      W ogóle czytałeś mojego posta? To są różnice rzędu 0,1 i wynikają z emigracyjnej demografii Polek i doboru próby.

Ekonomia to nie wyscig.
      ~Paulo Coelho

Rozumiem że to ma być uzasadnienie to wyrzucania pieniędzy podatnika w błoto? OK.

Dlatego glosne krzyczenie o tym, czy 500+ dzia czy nie - zakrawa o populizym i upolitycznianie ekonomii.
      Co? Fakty i statystyki to populizm? Pompowanie dziesiątek miliardów złotych w gnijącego trupa, jakim jest emerytalny system repartycyjny modląc się o to, że dzietność drgnie to sensowne działanie?

Zwlaszcza ze historia udowodnila nie jeden raz (polecam zapoznanie sie z danymi przedstawionymi w ksiazce Kapital XXIw) ze rozbudowa panstwa socjalnego i podatek progresywny - wbrew temu co glosza wolnorynkowcy - nie przeklada sie na wolniejszy wzrost gospodarczy.
      Lol, myślałem że rozmawiam z pisowcem, a jest znacznie gorzej - rozmawiam z antykapitalistą xD Oczywiście że się przekłada, a wolnorynkowcy mają rację. Polecam zapoznać się z Rothbardem, Ayn Rand i dziełami zebranymi pana Janusza Korwin-Mikkego.

Do tego zmniejsza roznice w spoleczenstwie
      Rozwarstwienie społeczne to zjawisko naturalne, zdrowe i pożądane, stymuluje rozwój i w efekcie lepsze życie dla wszystkich.

Lepiej zeby moje dzieci splacaly dlug zaciagniety na ich lepsze zycie, niz na utrzymanie korzystnych warunkow dla miedzynarodowych korporacji
      To jest Twój mózg na socjaliźmie: złe korporacje transferują zyski za granicą, więc wyrzućmy kasę na 500+ w błoto - złote wnioskowanie, nie ma co, jedno wprost wynika z drugiego :)

Wszystkie mocne goapodarki zbudowaly sie na kredytach.
      Wszystkie mocne gospodarki zostały zbudowane na etosie pracy, nagradzaniu myśli innowacyjnej i racjonalnym gospodarowaniu.

Żadna mocna gospodarka nie została zbudowana na prymitywnym, nieuzasadnionym, bezczelnym, populistycznym rozdawnictwie.

•  

•  

@Dutch: @Dutch:

w państwach rozwiniętych (bogatszych) dzietność spada, w państwach III świata i biednych dzietność rośnie/nie spada. Korelacja między dzietnością a zamożnością jest odwrotna.

Szacuje sie ze od poczatku historii ludzkosci, przynajmniej od poczatku pierwszej cywilizacji, populacja czlowieka rozrastala sie w stalym tempie, mniejszym niz 0,1% rocznie.
      Na skutek rewolucji przemyslowej doszlo do chwilowej zmiany i wskaznik polecial w gore. Wszystko wskazuje jednak ze jest to chwilowy boom i powoli wszystko wraca do normy i wskaznik wroci na calym swiecie do nominalnej wartosci, a na pewno do poziomu ponizej 1%.
      Polska wciaz ma przed soba kilkadziesiat (minimum 20), w ktorych dzietnosc wciaz powinna znajdowac sie na zadawalajcym poziomie (korelujac historie dzietnosci w Francji, czy UK na nasze rodzime podworko).
      Warto walczyc by w momencie wejscia w etap ludzkosci w ktorym znow bedziemy sie rozwijac w tempie ponizej 1% rocznie - wejsc w niego w jak najlepszej kondycji spoleczno-ekonomicznej.

W ogóle czytałeś mojego posta? To są różnice rzędu 0,1 i wynikają z emigracyjnej demografii Polek.

To ze cos ci sie wydaje ze jest nieznaczne wcale nie oznacza ze tak jest. W momencie gdy wrocimy do wyzu demograficznego na poziomie 0,1-1% rocznie, to 0,1 moze zamienic sie w byc albo nie byc dla wspomnianego wyzu, ktory moze zamienic sie w niz demograficzny (zjawisko ktore dlugofalowo nie mialo jeszcze miejsca).

Rozumiem że to ma być uzasadnienie to wyrzucania pieniędzy podatnika w błoto?

To tylko wg ciebie sa pieniadze wywalane w bloto.

Lol, myślałem że rozmawiam z pisowcem, a jest znacznie gorzej - rozmawiam z antykapitalistą

Gdybys od czasu do czasu zajrzal do jakiejs ksiazki ekonomicznej, tto wiedzialbys ze kapitalizm nie konczy sie na wolnymrynku. Jest 8 duzych szkol ekonomii i wiele pomniejszych. Austriacka szkola ekonomii (ktorej najblizej do poladow libertarianskich, czy wolnorynkowych) jest tylko jedna z nich. I jak to w zyciu bywa, kazda ze szkol ma swoje wady i zalety. Nie ma co popadac w skrajnosci i kierowac sie tylko jedna szkola. Najlepiej z kazdej wziac to co najlepsze :)

Oczywiście że się przekłada, a wolnorynkowcy mają rację

Jeszcze raz polecam sie z zapoznaniem z danymi z ksiazki Kapital w XXI w. Masz tam rok po roku przeanalizowane dane (dochod narodowy netto, dochod prywatny bez podzialu netto, dochod prywatny z podzialem na kapital i dochod z pracy, stosunek kapitalu do dochodu narodowego netto, stosunek dochodu z pracy do dochodu narodowego itd.) na rynkach Francuskim, USA, UK, Niemieckim, Kanadyjskim, Australijskim, Japonskim i w pomniejszych sanych Koreanskim i Nowozelandckim) w latach od XVIII w do poczatku XXI.
      Dane okazuja sie nieublagalne. W kazdym z tych krajow rozrost panstwa socjalnego nie zahamowal wzrostu goapodarczego. Ba, wrecz podczas rewolucji konserwatuwnej na swiecie (lata 80 XXw.) gdy do lask wrocil wolny rynek - wzrost spowolnil.

Polecam zapoznać się z Rothbardem, Ayn Rand i dziełami zebranymi pana Janusza Korwin-Mikkego

To jakis trolling?

Pompowanie dziesiątek miliardów złotych w gnijącego trupa, jakim jest emerytalny system repartycyjny modląc się o to, że dzietność drgnie to sensowne działanie?

500 plus ma na celu podniesienie standardu zycia i wzrostu dzietnosci wsrod Polakow.
      Nie woem jak polaczyles to z systemem emerytalnym, ale przyk Wyspiarski czy Norweski pokazuje, ze nawet w czasach spowalniania wzrosru demofraficznego - system emerytalny wciaz moze dobrze funkcjonowac.

Rozwarstwienie społeczne to zjawisko naturalne, zdrowe i pożądane, stymuluje rozwój i w efekcie lepsze życie dla wszystkich.

Tylko rozumowanie na chlopski rozum to potwierdza. Bo statystyki nie.
      Od momentu rewolucji konserwatywnej na swiecie w latah 80 XX wieku - polowa obywteli USA zyje na nizszym poziomie niz w latach 70, porownujac zarobki i sile nabywcza dolara wtedy i dzis. W momencie gdy 1% najbogatszych obywateli (dla ktorego praca ma znikoma wartosc, bo wiekszosc ich kapitalu stanowia spadki po przodkah) zawlaszyczla juz sobie prawie 60% dochodu narodowego.

Wszystkie mocne gospodarki zostały zbudowane na etosie pracy, nagradzaniu myśli innowacyjnej i racjonalnym gospodarowaniu.

Nie. Wszystkie mocne gospodarki zamykaly na poczatlu wazne sektory rodzimego przemslu, narzucajac cla i podatki na zagranicznych inwestorow, a dajac subsydia i ulgi podatkowe rodzimym. W momencie gdy och wlasne formy (czesto z duzymi, panstwowymi udzialami) stawaly sie konkurencyjne, dopiero wtedy otwoerano rynek. A gdy yly jiz na tyle duze, to zmuszano inne, mniejsze gospodarki do tego by sie otwieraly dla nich.
      Jakies etosy pracy i innowacje to bajki, ktorymi bogaci ludzie mamia biednych, tak zeby ci wierzyli ze sami kieds beda bogaci. Nie bedziesz. Obecnie wiekszos listy milionerow, to ludzie ktorzy sie nimi urodzili a nie zostali

•  

@OzaweNakashi na pewno na tych emerytów będzie robić banda nieudaczników albo sebixów bo takie dzieci wychowuje biedota. A poza tym to i tak biedota będzie wolała wyjechać czyścić kible do Niemca, bo tam bedzie takie zapotrzebowanie. I o emeryturze takiej, żeby się moc utrzymać to każdy może zapomnieć, więc lepiej by było więcej zarabiać niż dawać nieudacznikom z gówniakami.

•  

@KrakenFromKrakenowo: Wiesz, że ja kurwa już mam dosyć, brak jakiejkolwiek opcji do wyboru. PO vs PIS ja pierdole, Biedronia nawet pod uwagę nie biorę. Ale chyba jednak pójdę głosować za PO bo też chcę żeby to 500 poszło w pizdu.
      I żeby nie być obłudnym, uważałem że 500 w poprzedniej formie nie było jakimś złem, to co jest teraz co oni odpierdalają i jak promują patusów to jest przesada

Gorące dyskusje ostatnie 12h