•  

chłopaki, czy złożenie do kupy komputera przez kogoś kto nie ma o tym pojęcia jest ciężkie? XD da się coś spierdolić na amen? bo zaraz zamawiam zestaw, ale nie mogę wziąć usługi złożenia
    #pcmasterrace

•  

@ddd43q: W sumie trudno zrobić to źle.
      Bez wciskania czegoś "na chama" nie założysz niczego na odwrót.
      Swego czasu, pclab zrobił całkiem sensowny poradnik. Parę rzeczy mogło się pozmieniać, ale podstawy są raczej niezmienne.

•  

@ddd43q: dasz radę z poradnikiem z yt...
      To trochę jak klocki - jeśli coś gdzieś pasuje to na 99% tam właśnie ma być

•  

@ddd43q: pewnie z paroma rzeczami będziesz miał problem, ale od czego jest mirko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ddd43q: najtrudniejsze jest podłączenie przedniego panelu obudowy, reszta to jak składanie mebli, jest masa filmów na youtube jak najlepiej to robić krok po kroku

•  

@ddd43q: nie jestem chłopakiem :p ale nawet ja dałam radę czytając instrukcje, także da się

•  

@InnegoNieMoglem: no i jeszcze polozenie pasty na procesor, reszta to luz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ddd43q: Trzeba być upośledzony umysłowo żeby nie umieć podążać za poradnikiem z yt. Jest ich tyle że nawet jest szansa że ktoś dokładnie pokazuje jak złożyć zestaw z identycznych części jak twoje. Także dasz radę :)

•  

@ddd43q: Da się. Ale:
      - nic "na szybko" "żeby już odpalić"
      - nie składaj jak jesteś zmęczony
      - jak masz w domu ładunki elektrostatyczne ("strzelające" swetry, klamki etc.) - to zafunduj sobie dobre uziemienie i najlepiej specjalną opaskę podpinaną do niego
      - lepiej dwa razy się zastanowić i zapytać - niż raz spieprzyć

Pierwszego kompa składałem blisko 30 lat temu. Potem m.in. serwisowanie poważnych sprzętów. Jedyna rzecz jaką spieprzyłem - i to było po 4 latach od pierwszego - to było w domu :) - gdzieś koło 3 w nocy wcisnąłem wtyczkę zasilania do FDD "na wyczucie" bo nie było widać, a nie chciało mi się rozbierać okablowania i wyciągać kompa z pod stołu. Spaliłem zasilacz :)