Wpis z mikrobloga

Dobra, niestety z dużym opóźnieniem, ale jednak jest II część aktualizacji uprawy #chilizgobim z 28 lipca.
Może kogoś zainteresuje, bo niestety nadal nie mam czasu, żeby usiąść i napisać solidną relację ze zdjęciami :( :( :(
Może po urlopie się uda ;)

A propos urlopu to mam takie ogłoszenie parafialne dla #warszawa - zostało mi około 15 niesprzedanych sadzonek w mieszkaniu (głównie różne annuumy i bacatumy). Jako, że wyjeżdżam niedługo na urlop to nie będę mógł się nimi zajmować.
Jeżeli ktoś jest chętny to z przyjemnością je rozdam lub z jeszcze większą przyjemnością wymienię na jakieś kraftowe piwka :D (ʘʘ)

Odbiór tylko osobisty przy metrze Służew.

Zaś drugie ogłoszenie jest takie, że byłem w ten weekend na wsi i papryczki zaczynają się czerwić, żółcić i brązowić ;P Też nagrałem krótki filmik - jutro postaram się go wrzucić, żeby było to w miarę aktualne.

Wybarwianie się oznacza, że niedługo będą pierwsze dojrzałe sztuki, a zarazem pierwsze zbiory. Podobnie jak w zeszłym roku będę chciał przygotować trochę zestawów degustacyjnych. Ceny jeszcze nie ustaliłem, powinno być podobnie jak w zeszłym roku (może trochę drożej jeżeli jeszcze bardziej zwiększę liczbę odmian w zestawach). Podejrzewam, że podobnie jak rok temu chętnych będzie więcej niż dostępnych zestawów, więc stwierdziłem, że dobrze będzie zrobić listę chętnych. Jeżeli ktoś ma ochotę na taki zestaw lub dwa to zapraszam na PW, wpiszę na listę, a za jakiś czas odezwę się ze szczegółami ;) W ten sposób będę mógł się przygotować do ewentualnych wysyłek ;)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #ogrodek #warzywa #uprawa #wies #ostrezarcie #hobby #weekend #zainteresowania #zadarmo #zapiwo
gobi12 - Dobra, niestety z dużym opóźnieniem, ale jednak jest II część aktualizacji u...
  • 14
@dianabol: Tak. Tyle, że każda papryczka potrzebuje donicy ok. 7-12 litrów to musisz ocenić ile Ci się zmieści ;) Spokojnie do połowy listopada mogą być na balkonie. Potem możesz przyciąć i spróbować przezimować w mieszkaniu/domu.
@polutt Niestety wyszło, że miałem 3 wpadki w tym roku. Cherry, która zamiast kuliste jest owalne, chili denchai, które do czerwonego wybarwia się przez czarny kolor i HHW, w którym cześć roślin ma zaokrąglone czubki zamiast spiczaste.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gobi12: no nieźle, denchai też mam od ciebie, ehhh kiedy nasiona chili będzie można sprzedawać tylko z licencją. .. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Faktycznie owoce lekko ciemnieja z zieleni w lekki fiolet/brąz, ale pierwszy raz mam tę odmianę.
Na szczęście hungarian mam black a nie hot wax bo bylo cccombo
PS. Rezerwuje
@dianabol: Hejo ;) Tak Służew ;) Zapraszam na PW to się dogadamy co i jak ;)

@igorenty: A to zależy. Jeżeli podlewam z naowzem to wtedy konewka i schodzi się z około 1,5 h na całość. Jeżeli bez nawozu to mam zbiornik na wodę 2000 litrów i pompę w nim, a z niej sobie szlufem już podlewam ;) .

@pisaszbespiura: Dwie sadzonki czy dwa zestawy? ;p Jak sadzonki to