Wpis z mikrobloga

W enderze 3 grzeje mi się XT60 do tego stopnia że nie da się go dotknąć dłużej niż sekundę. Mogę go "wyciąć" i zlutować po prostu te przewody? Czy muszę wymienić konektor?
#druk3d #ender3
  • 9
@Brzozaa: @tomszczyk:
Nie powinny się grzać ani trochę.
Jakiś idiota w Chinach postanowił zamontować XT60 poprzez zaciśnięcie ich na żyłach.
Prawdopodobnie wystarczy przylutować, żeby było dobrze.
Mnie troszkę poniosło i dałem cały nowy kabel od zasilacza do płyty głównej.
Można też wywalić XT60 i jakoś inaczej połączyć fabryczne przewody.
@Brzozaa: Standard, ja już mam wycięte i zlutowane kable, dodatkowo te kable nie są miedziane z tego co pamiętam i warto je wymienić CAŁE + zmień sobie podłaczenie wentylatora chłodzenia płyty głównej bo aktualnie masz podpięte pod nadmuch na dysze a przy drukowaniu ABS jest to wyłaczone
@bi-tek: ABS nie planuje drukować jeszcze długi czas, pla/petg na moje potrzeby mi wystarcza, ale dzięki za info :) dobra to przelutuję te kable, a po wypłacie zamówię i wymienię
@Brzozaa: 80 stopni mialem na tej złaczce xD rozgięcie pinów pomagało na krótki czas. wszystko zależy czy grzejesz stół i jak mocno jak leci non stop na 90* to złaczka jest jeszcze bardziej ciepła. Gdyby wyłączyć stół to ta złaczka się nie grzeje
@tomszczyk: @bi-tek: @Brzozaa: Prawidłowy sposób montażu XT60 to przylutowanie ich, a nie zaciskanie. Chińczyk zacisnął. Jeśli same złącza nie są źle zrobione (jeśli jest między nimi dobre połączenie), to powinno wystarczyć dogrzebanie się do zaciśniętego złącza i normalne przylutowanie do niego kabla.

Chyba że same złącza są złe? I nawet prawidłowo zamontowane się grzeją? Tego nie wiem, nie sprawdzałem.
@FlameRunner: Nie wiem, ja widząc jakiej jakości są wywaliłem je. Ta złączka powinna wytryzmywać 60A a przy 10A już są bardzo duże opory, u mnie się ok 2-5W na nie odkładało przez co była małym grzejnikiem, po rozgięciu styków znowu była zimna ale po czasie znowu kontakt chyba się pogarszał i znowu się grzała albo jak się ruszyło kablem