Wpis z mikrobloga

Do startu i lądowania samolotu U-2 potrzebny jest samochód pościgowy.
Musi on być wstanie rozpędzić się do wysokich prędkości w krótkim czasie.

Armia wymieniła Corvetty i Camaro na Tesle Model S

Samochód jest potrzebny z powodu słabej wytrzymałości podwozia.
Samolot musi lecieć na wysokości ~60cm i przeciągnąć. Nie może tego zrobić kiedy leci zbyt wysoko.
Samochód z tyłu informuje pilota kiedy zejdzie wystarczająco nisko do lądowania.
Podczas startu pilnuje czy tymczasowe podwozie odpadło prawidłowo.

#militaria #aircraftboners #tesla #u2 #ciekawostki
L.....m - Do startu i lądowania samolotu U-2 potrzebny jest samochód pościgowy. 
Mus...
  • 16
@Kid_A Jakby nie mogli w zasobnikach umieścić małych kół. Przecież i tak pilot musi lądować delikatnie, a tak przynajmniej miałby jeden problem z głowy.
@Line-Storm Wiesz, z jednej strony zdaje sobie sprawę, że musiał być jakiś powód rezygnacji z normalnego podwozia. Z drugiej strony, to nie jest mały szybowiec a całkiem spory odrzutowiec i zastanawia mnie tok rozumowania konstruktorów, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji dlaczego zdecydowali się na takie właśnie rozwiązanie.
@Line-Storm: Zapewne mądrzejsi ludzi ode mnie konstruowali ten samolot, lecz cały czas nie rozumiem logiki i potrzeby, jeżeli tylko do kontrolowania pułapu oraz tego czy odpadło podwozie pomocnicze jest potrzebny samochód to lekko wydaje mi się to dziwne, sprawę tą można rozwiązać na kilka innych sposobów, czujnik odległościowy wskazujący dokładny pułap nad płytą lotniska, czujniki odpadnięcia podwozia, chociażby.