Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zgodzić się, czy negocjować pensję? Dostałem (przez polskiego pośrednika) ofertę pracy jako programista w Zurychu. Umowa polska, 21000 zł miesięcznie na UoP, delegacja do Zurychu na stałe, a więc już bez dodatkowych diet. Moje doświadczenie to 2 lata komercyjnie, język C++, backend, sektor finansowy. Wykształcenie mgr informatyki. Niemieckiego nie znam, znam angielski i po angielsku ma być praca.
#praca #zarobki #pracait #pracbaza #cpp #programowanie #programista15k #szwajcaria #zurych #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 35
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli nie masz nic do stracenia w Polsce, czyli nie jesteś do nikogo, ani niczego uwiązany, dodatkowo chciałbyś mieszkać w danym miejscu i pensja będzie zdecydowanie większa, to bierz. Możesz negocjować jeszcze pakiet relokacyjny itd Pamiętaj jednak, ze Szwajcaria jest droga, wiec może się okazać, ze ponad polowe pensji zeżrą ci koszty i miałbyś więcej zysku w Polsce
@AnonimoweMirkoWyznania: brutto czy netto? Wychodzi gdzies 5.5k jak brutto no to licz jakies 4,7k netto. Dupy nie urywa, szczegolnie jako programista z doświadczeniem, ale przeżyć za to dasz radę. Tylko tak bez wielkich wygibasów. Odlicz od tego ~250 chf miesiecznie na ubezpieczenie zdrowotne. Mieszkania w Zurychu sa dosyc drogie, wiec jak sie zdecydujesz na mieszkanie poza to dolicz dojazdy, ale za to w tej samej cenie lepszy standard. Jak umiesz oszczednie
OP: > głupia kawa 5 dych

@grucha_88: xD, wg Numbeo cappuccino 4.98 CHF, czyli niecałe 20 zł

21k netto czy brutto? Jak brutto to nie warto, chyba że dla samej przeprowadzki.

Biorą za ciebie co najmniej 2x więcej.


@LubieSzaszylkiZLublina: dzięki za opinię, niestety brutto ( ͡° ʖ̯ ͡°) Właśnie bardzo chcę się wyprowadzić, ale zastanawiam się, czy za tyle warto, może tam podłapię coś lepszego
@AnonimoweMirkoWyznania: ale pisz kwoty w CHF, bo nie chce mi się non stop przeliczać na CHF. :) ile miesięcznie i ile rocznie (masz 13tke czy nie?). Będzie mi łatwiej oszacować.
Ps. Ja mam tyle co ta średnia w Zurychu mniej więcej, a nie jestem programistą i mam do tego trzynastkę, i pracuję w sektorze, który płaci o wiele gorzej niż finansowy, więc sobie policz, czy to taki dobry deal.
GrubyŁobuz: Co do proponowanych Ci zarobków, to śmiech na sali. Nie psuj nam szwajcarskiego rynku pracy przyjmując taką ofertę. Szczególnie że mówimy o Zurychu.
Dwa. W Szwajcarii pracownikiem oddelegowanym możesz być max 90 dni kalendarzowych, potem musisz posiadać pozwolenie na pobyt. Fakt to tylko formalność. Z tym ze dostajesz pozwolenie typu albo L, albo B co w sumie nie zmienia dużo w kwestii podatków.
Chodzi o to że są one ściągane
@GrubyLobuz: Ale z tym najtańszym 350-400 to pojechałeś. W kpt ( to nie jest najtańsza firma) masz spokojnie w opcji wolny wybór lekarza plus jakieś dodatki typu dopłata do ściągania Ciebie helikopterem z Karpat itd. masz za niecałe 300. Jak w opcji telmed, to spokojnie 250 albo i mniej. Kanton ZH.
Co do mieszkania, to zawsze można poszukać najpierw pokoju do wynajęcia, za o wiele mniej, a i formalności nie są
OP: > Dla programisty? Z 200-250 myślę.

@McDermott: xDDDDDDD, wg Glassdora programista ma jakieś 80-90k chf rocznie, czyli na godzinę jakieś 40 CHF, policzyłem jako 80000/(52 tyg *40 h)

Co do mieszkania, to zawsze można poszukać najpierw pokoju do wynajęcia, za o wiele mniej, a i formalności nie są takie ciężkie. Poza tym pozwolenie o pobyt (czy to L czy B) to formalność, jeżeli masz umowę o pracę. I to