•  

@Dymass: Kurde, 15kg bez pomocy podniosę ale jak się zdaje wejściówkę do Cape Canaveral?? :-P

+: Dymass
    •  

@Dymass:

High school diploma or GED
      5+ years of experience
      with TIG welding in a
      manufacturing environment

Kurde, a ja mam spawarkę dopiero od 3 lat.

•  

@Dymass biorąc pod uwagę jakie pieniądze tam płacą, to wymagania prosto z kosmosu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dymass: Czy to jest normalne ze nawet na taka firme potrzebuja kogos kto bedzie robil wiecej niz jedno stanowisko?
      Chyba ze ktos odszedl i potrzebuja zwyczajnego robola niz specjaliste?

Wedlug mnie dziwne to jest ze zamiast przypisac lub dac odpowiednich ludzi do stanowisk to biora jednego i kaza mu spawac/ciac/szlifowac/magazynowac i pewnie o wiele wiecej

Tak patrze to te "spawanie" czy podobne(slusarz/monter) zaczyna podchodzic pod budowlanke, sam sobie przynies, przygotuj, polz/zbuduj itp, masz na to 0 czasu i 0 pomocy, a pieniadze takie same nie zaleznie czy potrafisz malowac/klasc kafelki czy nawet bawic sie elektryka, jestes poprostu zwyklym budowlancem

tak samo z tym spawaniem, wszedzie potrzebuja ludzi ktorzy spawaja, Slusarz z umiej spawania, monter tak samo, spawacz za to musi umiec monterke i/lub slusarstwo, umiejetnosci naprawy maszyn lub nawet jak tu forklifty
      Obowiazkow coraz wiecej a placa coraz mniejsza.

Tak zaczynalem te spawanie to myslalem ze czym dluzej w fachu tym bardziej czlowiek skupia sie na spawaniu bo bardziej to precyzyjne czy wymagajace, a tu widze ze czym wiecej w fachu tym mniej sie spawa bo szybciej/latwiej/zrozumialej sie to robi wiec wiecej czasu zostaje na monterke czy czyszczenie lub inne, spawanie to taki poboczny skill...

•  

@Silvervend: biorąc pod uwagę to jak wyglądają u nich spoiny to nie trzeba spełniać wszystkich wymagań które są podane, a napewno nie tych o doświadczeniu xd

•  

@Grzybol1551 no nie powiedziałbym. Ja obecnie głównie spawam, ale muszę wiedzieć jak wszystko przygotować, żeby wiedzieć, czy ktoś czegoś nie zjebał. Tak samo wiem jak wygląda ndt, więc jak wiem pod jakie testy idzie, to jasne jest, jaki standard obowiązuje.

Wszystko zależy od przemysłu w którym pracujesz.

@Sforza to już swoją drogą. XD

•  

@Silvervend: Mozna trafic na prace gdzie tylko sie spawa ale to jest szansa 1 na 10(jak nie wiecej)

Patrzac sobie na to co dzieje sie u mnie w miescie, bylem w 4 firmach, teraz mialem isc do innej ale okazalo sie ze kumpel tam poszedl i umowa na spawanie a potrafi szpachlowac lub wymieniac oswietlenie na jego stanowisku(cale okablowanie zmienial), tu chodzi o to ze ludzie sie na takie cos zgadzaja bo mysla ze musza"co? mam powiedziec nie kierownikowi lub pracodawcy? a co jak mnie zwoli lub nie da mi premi??" i rynek wyglada jak wyglada

W innych miastach tez slyszalem jest podobnie, oferty pracy na stronach lub nawet zagranicznych tez widzialem slyszalem i ludzie opowiadali(w rodzinie jest ktos kto 25 lat w niemczech pracuje i byl praktycznie w calych niemcach i mowil ze wykorzystuja na prawo i lewo)

u mnie w miescie 4/5 firm gdzie zatrudniaja samych ukraincow, robia po 12h dzien w dzien przez miesiace robiac po 300h miesiecznie i co dzien wypijaja po 4/5 energetyki, 3/4 lata doswiadczenia juz maja i ktos nowy kto przychodzi musi robic to samo, czyli jest spawaczem a musi na magazynie robic porzadki lub odbierac zamowienia/materialy itp
      U mnie jest tak w 4 firmach bo tam bylem i praktycznie robilem tylko po miesiace
      Taki rynek sie tworzy i tak jak pisalem, nawet po 3/4 latach ludzie nadal robia to samo, spawac nie potrafia bo wiecej czasu robia co innego

A teraz widze ze nawet do takich firm jest to wymagane, a oferty pracy na 100 ofert to 90 ma napisane"spawacz z monterka i slusarstwem, umiejetnosc/znajomosc uzywania gilotyny/pily, pras, tokarek, frezarek itp

Czym wiecej platna praca tym wiecej obowiazkow, zamiast czym wiecej kasy tym gorsze warunki typu pozycje czy metody, material itp
      Poprostu napisza "spawacz, wymagane 5 lat doswiadczenia", i maja gdzies, dadza ci za spawanie 12 euro a dodatkowa kasa za to ze robisz dodatkowe 4 stanowiska, i ciesz sie za 15 euro miesiecznie.
      A gdy chcesz lub szukasz pracy tylko na spawanie to dostaniesz tyle jak rynek juz sie przystosowal czyli 12 euro
      "panie, pan nowy mlody i chce zarabiac wiecej niz tu ktos doswiadczony ktory pracuje 15 lat?, chce pan wiecej to musi pan umiec obslogiwac tokarki, naprawiac maszyny czy umiec rozporzadzac ludzmi"
      Mowili mi tak w 2 firmach
      Ludzie tam potrafili dostawac wiecej kasy za to ze mieli wiedze na temat naprawy maszyny niz ludzie ktorzy spawali pod rentgen

Ja tylko sie boje o to ze zmarnuje najwazniejsze lata swojego zycia na nauke/spawanie a pozniej okaze sie ze i tak bede robic za najnizsza bo co 2 ukrainiec to potrafi, zatrudnia sie, pokazuja mu, on spawa, nie wazne ze robi PE/4G przeciez to jest spawanie co nie? a pan jest spawacz to co spawac pan nie potrafi?
      ^ znow tez pisze z swojego doswiadczenia, firma tokarska bylem po kursach na tiga i mowie do szefa ze niepotrafie spawac w takiej pozycji to mi odpowiedzial" to pan jest spawacz czy nie?" i po 2 tyg mnie zwolinil xD, nie bylo zwrotow,klienci zadowoleni, a ten mi odpowiedzial ze dziekuje za prace i ocenia moja prace za 1zl wiecej niz najnizsza, i bye bye, a bez zadnego doswiadczenia potrafilem spawac mu tam rurki/rury, takie co sa od trzymania do kosiarek

Znow sie za duzo rozpisalem...

•  

@Grzybol1551 no nie do końca się zgodzę. Tam gdzie spawacze mają niskie stawki, to i owszem, będą robić za magazynierów, ale idąc wyżej masz głównie prace naokoło spawalnicze. To wynika głównie z tego, że teoretycznie, jako spawacz, powinieneś być monterem, ślusarzem, spawaczem i kontrolą jakości w jednym, tylko wtedy to niekoniecznie będzie wydajne ekonomicznie.

Inną sprawą jest fakt, że na spawaniu siedzi sporo nieogarnietych ludzi, którzy nie potrafią zadbać o swoje, w połączeniu z tryskajacym testosteronem i próbą udowodnienia sobie non stop, kto jest liderem stada, co daje właśnie taki obraz jak opisałeś. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Grzybol1551: Może dla tego że nie ma zapotrzebowania na naprawdę fachową robotę

ale to samo mówią dobrzy blacharze samochodowi
      panie 200zł za próg przecie to stary Mercedes weź mi tu najebaj kitu cyk cyk cyk i fajrant a jak znajdziesz czas to klocki hamulcowe wymień

•  

@Grzybol1551: dobra teraz ci odpisuje na ten drugi komentarz
      jak chodzi o pozycje spawania to w teorii mając pól roku na stanowisku spawam piony i rury xDDD
      ale nikt nawet NIE CHCE żeby robić to tak jak się należy
      serio zrobili mi kurs na piony pomimo że NIE UMIEM ZROBIĆ POPRAWNEGO PIONU a nie zdziwił bym się jak za rok dwa zrobili mi spawanie rur
      ale tyle dobrze że jest akord a co za tym idzie tylko spawam bo NIE WOLNO PRZESZKADZAĆ SPAWACZOM no chyba że im obciągniesz i się zgodzą

•  

@Rustyyyy: To naprawde masz farta, bo ja praktycznie od roku szukam pracy gdzie dali by mnie nawet na zwykle pachwiny, ale nie, wola dac jako robola do czarnej roboty

teraz bede szedl do firmy gdzie wszystko mialo byc fajnie ale okazuje sie ze prawdopodobnie bede wsadzony na monterke/slusarza, twierdzili ze chca zrobic zemnie spawacza a co sie okazalo to probki jak robilem to byly "po to zeby byly, zeby bylo ze robilem" nawet nie zobaczyli gotowca, tylko pracownicy ktorzy udostepnili maske/spawarke powiedzieli ze bardzo dobrze i byli nawet zaimponowani jak powiedizalem ze nie mam doswiadczenia i po kursach.

Kierownik mial wszystko gdzies, nie zobaczyl probki tylko mnie zawolal, wzial mnie do innego kierownika i powiedzilie "probka fajnie/ladnie ale i tak narazie pojdziesz na szczepianie i zapoznasz sie z konstrukcjami"

Ja naprawde w zyciu glupszych ludzi nie widzialem, praktycznie 6 firm w inowroclawiu sprawdzilem i kazdy robi to samo, 70% pracownikow to ukraince, a ty gdy jako polak chcesz isc to maja cie kompletnie gdzies bo nie maja z ciebie kasy wiec daja cie na cos co nie beda z kasa w plecy gdy zle pospawasz czy cos.

Ostatnia firma i wynosze sie z tego zadupia jak najdalej, wole robic za najnizsza w niemczech niz marnowac swoj czas w polsce, pol roku w niemczech i mam jezyk na komunikatywny, po czym tam moge szukac pracy przez agencej Niemieckie i miec okolo 2k euro netto ,a roboty napewno jest o wiele wiecej niz w polsce

•  

@Grzybol1551: To rzeczywiście dziwnie mam znajomego który pracuje w innej firmie niby jest jako ślusarz ale czasem spawa bla bla
      Tylko że ten chaos wynika z tego że pracuje w małej firmie i poprostu inaczej nie da się tego zorganizować.
      Ale nie spotkałem się z czymś takim żeby spawacz musiał zajmować się czymś innym bo poprostu się to nie opłaca.
      Jak ktos ma wykonywać proste prace to lepiej niech robi to ktoś komu zapłacą 12 na godzinę a nie spawacz który jak ma doświadczenia to chce 20na godzine a jak dasz mu mniej to albo będzie sie opierdalał albo opierdalał i robił fuszerkę.
      W firmie w której pracuję rozwiązali to tak że od wszystkiego mają 2 gości i oni robią to co ty opisywałeś

•  

@Rustyyyy: Zalezy od miasta, wiem ze standardy lub normalnie tak powinno byc, lecz w moim miescie ktory wedlug rodziny i innych ludzi ktorych znam to najgorsze miasto w Polsce(na kursie bylo 30ludzi i wiekszosc z innych miast, jak zobaczyli co to za miasto ten inowroclaw to oglupieli)
      U mnie w miescie sa takie rzeczy ze nawet Wiezniowie niechca pracowac w firmach bo tak wykorzystuja, mnie dali przez agencje pracy(i praktycznie tylko tak sie mozna gdziekolwiek dostac) agencja dostaje pieniadze z urzedu pracy/dofinansowanie wiec nic na ciebie nie wydaje
      Mozesz miec i umowe na kierownika a i tak bedziesz zamiatal miotla

Ja nie mam sie gdzie wybic w moim miescie, wiem ze potrafie, mimo ze zrobilem tylko kursy to wiem ze spawac potrafie i nawet instruktor twierdzil ze mam talent, na kursach potrafilem za drugim razem po pokazaniu zrobic okapy na 250 amper(maszyna na maksa, prad itp), piony to na prawo i lewo robilem, 20 ludziom zrobilem probki na piony, MAG tig, i rurki tig
      Potrafilem nawet lewa reka robic tig Pion i rurke w pionie
      Gdy instruktor to zobaczyl to chcial mnie wziac do swojej firmy za 21zl netto, wymagaja tam 1rok doswiadczenia ale powiedzial ze robie niektore rzeczy lepiej niz u niego barany w firmie
      Lecz nie mam prawa jazdy i przez to problem, tez to ze od mojego miasta dojazd tam do neigo do firmy to 90km wiec nieoplacalne bylo by to skoro u siebie w miescie moge zarabiac z 15zl na godzine(tak twierdzil lub do takiego wniosku doszlismy)
      A tu sie okazuje ze mi nawet 10zl na godzine nie chaca dac, i jak ide to tylko przez agencje i nawet nie na spawanie...

•  

@Grzybol1551: Zaraz czy tu już się gdzieś nie żaliłeś że robisz we Wrocławiu za 2100?
      powiem tak jestem ze śląska i zam laske po studiach która chciała zacząć tam życie. Nigdy nic pozytywnego o tamtym mieście od nie nie słyszałem.
      Jak chodzi o prawo jazdy no cóż bez auta jak bez nogi dla czego prawka najpierw nie zrobisz?
      Tym bardziej że można kupić jakieś cinqucento z rocznymi opłatami za 1000 zł

•  

@Rustyyyy: Nie to nie ja, ja od zawsze siedze w inowroclaw
      I tu niby firmy ktore produkuja dla calego kraju lub zagranice utrzymuja sie z ukraincow, na jednym zakladzie potrafilo byc 80 ukraincow, a 30 tylko pracuje, reszta to sie obija lub jest na zawaolanie
      Nowy pracownik i w szczegolnosci z polski nigdy sie tam nie wybije lub nawet nie popracuje

A co do prawa jazdy to niemyslalem i nie mialem kasy, zazwyczaj znalazlo sie cos co przeszkodzilo mi w zrobieniu prawka, nowa praca, pomoc rodzinie itp lub praca na 3 zmiany... teraz wiem ze gdy ta praca nie wypali to odrazu robie prawko i wynosze sie z polski

•  

@Grzybol1551: zanim znalazłem ten zakład w którym pracuje (w innych to tez bym jebał za może 8-13zł) rozważałem wyprowadzkę na zasadzie
      1 pojechać na zagrabanice jebać za 8 ojro a potem z ok 6 PLN
      2 wyprowadzić się do Katowic lub Gliwic wynająć jakąś ruderę i tam popracować a w razie niewypału można wrócić do rodziców
      wiadomo papiery mam od grudnia a bez 2 lat doświadczenia ciężko coś znaleźć no chyba ze fajnie trafisz ale takie warunki pracy jakie mam to jakaś rzadkość (spawam kotły do pieców praca w akordzie ale jak ogarniesz knify to można na dzień przy spokojnej pracy wyciągnąć 150zł a jak sie postarasz to ponad 200) ale nie ukrywam że przez pierwsze miesiące zarabiałem poniżej 2k

•  

@Rustyyyy: Ja mam mozliwosc dzieki instruktorowi wyjechac do niemiec na spawanie pociagow, 1600 euro netto na reke i oplacone wszystko oprocz jedzenia
      Po czym tez w rodzinie kogos kto moze mi zalatwic prace tez w niemczech ale musze miec jezyk komunikatywny
      Wedlug mnie to o wiele lepsze rozwiazanie niz bawienie sie w polsce bo juz nawet jak bym mial robic za najnizsza w niemczego to sama nauka jezyka da mi o wiele wiecej niz bawienie sie miesiacami w polsce.
      A gdy zna sie jezyk tak aby mozna bylo samemu prace znalezc np po niemiecku, to idzesz do agencji niemiecking i na start moga ci dac 2k+netto euro z mieszkaniem
      bo to dziala na zasadzie polskim, Jak ukrainiec przez agencje dostaje X kase i ma wszyystko oplacone(u mnie gdzie mialem 10.5 netto na godzine ukrainiec mial 18 netto i mieszkanie oplacone) tak samo jest to w innych krajach, ale nie polskie agencje, musza byc niemieckie.

•  

@Grzybol1551: I to jest rozwiązanie jak masz możliwości to pewnie
      znam paru Ukraińców ci co znają język robią na polskich warunkach natomiast reszta w agencji gdzie zarobi 10/h ale agencja weżnie 2 więc wychodzi 8 a ze robią po 10h to kurwa dostają tyle co ja za pospawanie jakiś pierdół
      a na deser mieszkają w czymś co przypomina klatkę za szczury i enjoy pojebanych współlokatorów przez których nie dość że w porządku ludzie są postrzegani jako alkusy i pojeby to jeszcze płać za ten gówno domek pieniądze z dupy

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Gdy przeglądasz ze szwagrem zdjęcia z wesela ( ͡º ͜ʖ͡º)

#dupeczkizprzypadku #wesele #dupeczka #stringi #ladnapani #milf #nogiboners #szpilki #fotografia #katowice #slodkijezu pokaż całość

odpowiedzi (75)

Wyplusujcie tego klasyka, ten wspaniały monolog w goronce, z okazji wyjścia na wolność. Pana wizjonera, filantropa, mesjasza #stonoga

Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać
    To powtórzę jeszcze raz. Wynik wyborczy KWW Stonogi to jest jakaś porażka, ja myślę że to polskie, kwa głupie społeczeństwo, te kwa banda imbecyli która głosowała na tych kwów karakanów z PiSu to jest jakieś kwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy... jeśli tyle dla was znaczy, ludzie takie zaangażowanie społeczne, jak moje gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla was tylko znaczyło to pieolone 70 czy 80 tysięcy głosów, to was powinno się jać kwa, tak się powinno was jać, jak tylko was może jać PiS. Platforma was tak nie wyruchała, jak wyrucha was PiS, kwa. Aż wasz kukle kwa będą swędziały z bólu. To jest dramat kwa. To jest dramat, że w tym antyludzkim państwie, w tym państwie w którym media kwa nie były w stanie powiedzieć, że Zbigniewa Stonogę zbezczeszczono, że ten człowiek ma 118 wyroków uniewinniających, że te sadowe KWY! powtarzam sądowe KWY! sądowe KWY tego człowieka oskarżały bezpodstawnie i po latach uniewinniały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka wprowadzić do parlamentu. Będzie was PiS ruchał w dę, będzie was PiS kwa dymał tak, jak was Platforma nie dymała. Ta kwa, ten mały karakan, jany Kaczyński śmieć, zniszczy was. Sumlińskie, Kanie, Rachonie, telewizje republiki będą wam kwa odbierały smak życia wy kwa idioci. Narodowi, polscy idioci. Ja mam to w piźie kwa, bo mnie stać na wszystko. Będę żył kwa tak! Wypieolę jeszcze dzisiaj, już bilet kupiony z Polski i będę się z was kwa polskie frajery śmiał, żeście takie głupie sa, tacy kwa debile, którzy te kewstwo PiSowskie wybrali. Nie na Korwina, nie na Stonogę, tylko na jakieś kwy Petru, Żydów w dę janych kwa, na Kukizów popieoleńców głosowali. To właśnie jest ta kwa Polska. Przez taką kwę Polskę, przez was kwa chje nic się w tym kraju nie zmieni, bo jesteście chj warci i trzeba was jać, ruchać i na was zarabiać, bo jesteście bandą narodowych kwów, nieudaczników. Rozumiecie to? A wam kochani, którzyście głosowali na mnie, którzyście wspomagali mnie, dziękuję. Bo to garstka Polaków, garstka Polaków, dzisiaj to jest 70 tysięcy osób, może 80. (Wyłącz ten telefon, bo ci go wyłączę na amen) Tak, tak, tylko to się kwa w tej kwie Polsce nadaje. Powiedzieć wam w ryj wreszcie, wy głupie chje, że jesteście prymitywami, że kwa wasze pieolone karty kredytowe to jest wasz majestat, wasza godność. Robota kwa w korporacji i karta z debetem, to wy kwa Polacy, chj z wami. Nie warto było kwa, nie warto było zrobić nic... co by się... a szkoda kwa gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę. Niech was... Słuchajcie. Ci, którzyście głupie kwy głosowały na PiS niech was szlak trafi, chj warci jesteście, anty-polakami jesteście. Dobranoc. Co jest kwa pedale? Co chciałeś powiedzieć? No. Dobra, na razie, wypiealam. Kwa, szkoda było 9 spraw karnych, szkoła było kwa ujawniać afery podsłuchowej. Głupia polska, głupie polaczki kwa, was do Auschwitz tylko zaprowadzić kwa, piecyki włączyć. Szkoda kwa było na was cokolwiek wy głupie ch*je wy.

#heheszki #pasta #takbylo
    pokaż całość

odpowiedzi (22)

lol to ja kiedyś ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#heheszki #humorobrazkowy #polskiedomy

odpowiedzi (28)

Advertisement