•  

  Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dłuższy wpis, bo oprócz wielkiego przeboju wypożyczalni, pamiętnego filmu o wielkich robotach bojowych, będzie też o kilku jego pół-oficjalnych sequelach (okładki filmów w komentarzach). Zaczynamy...

  " Robot Jox " aka "Robot Jox 1 : Bezlitośni mordercy". (1989)

  Minęło pół wieku od zagłady nuklearnej, która uczyniła straszliwe spustoszenie na Ziemi. Nieliczne ocalałe narody połączyły się w dwie Federacje, pro-zachodnią i pro-rosyjską. Wojna między nimi jest zakazana, więc aby rozwiązywać wszelkie spory terytorialne rozgrywane są pojedynki między wielkimi humanoidalnhmi robotami reprezentującymi każdą frakcję. Roboty są sterowane przez siedzących w nich najlepszych pilotów...
  W czasie bitwy toczącej się na wielkiej arenie, którą obserwują widzowie z całego świata, operatorzy maszyn wykorzystują zarówno uzbrojenie pokładowe, jak i bezpośrednią walkę wręcz, gdzie dobry lewy sierpowy robota jest równie skuteczny, jak trafienie przeciwnika rakietą...

  Jednymi z najlepszych pilotów są Amerykanin Achilles (Gary Graham) i niepokonany, bezlitosny Rosjanin Alexander (Paul Koslo).
  Pewnego dnia drogi tych dwóch mężczyzn skrzyżują się. W swoich maszynach niepokonani dotąd wojownicy staną do śmiertelnej walki o Alaskę.


  (Kto brał film z wypożyczalni, na pewno pamięta charakteryczną okładkę Imperialu zrobioną w metalizowanej technologii tzw. "laserowej" - holograficznej.
  Film był tak lubiany, że niektórzy małoletni klienci wypożyczali go od kilku do nawet kilkudziesięciu razy.)


  Zwiastun.
  Strona Filmweb.
  Film on-line z lektorem.
  Cda - (85 minut)
  Cda - 1080p (81 minut) ??

  Nie powiązanym treścią, a tylko
  występującym robotem był niby sequel, na kasetach występujący pod tytułem "Robot Jox 2 : Crash and Burn" (1990). (Okładka)
  Obecnie jest prezentowany pod tytułem "Program : zniszczenie" , i na Filmwebie nie jest nawet powiązany z "jedynką".

  Przyszłość. Po upadku gospodarczym większość świata jest pod kontrolą organizacji ''Unicom''. Głównym jej założeniem jest stanie na straży życia i praw człowieka. Jednak w rzeczywistości organizacja ma nieco inne zamiary. Używanie komputerów i robotów jest zakazane.Pewnego dnia wielki humanoidalny robot bojowy zabija szefa jednej ze stacji telewizyjnych.
  Okazuje się że został on uruchomiony przez bojowników-terrortytów.

  Świadkowie ataku, w tym dwójka głównych bohaterów, będą musieli stoczyć z nim walkę o przetrwanie...


  Zwiastun.
  Strona Filmweb.
  Film on-line z lektorem.

  Kolejnym filmem, który znów jest uznawany za "dwójkę" "Robota Jox'a" są "Wojny robotów" (Robot Wars, 1993).
  Tym razem jeden z robotów jest całkiem inny, bo to jakby kroczący "czołg" bojowy, w kształcie wielkiego skorpiona.
  ( Okładka kasety, gdzie widać te maszyny. )

  W 2041 r. rebelianci zwani Centrystami są plagą dla ocalałych po ogromnym skażeniu toksycznym gazem, jakie miało miejsce w 1993 r. Pilot Megarobota i archeolożka, pomimo dzielących ich różnic, będą musieli połączyć siły aby powstrzymać Centrystów przed wskrzeszeniem ukrytego Megarobota, dzięki któremu będą mogli zmienić panujący od lat porządek.
  "Zbuntowany azjatycki generał porywa robota bojowego, który był atrakcją turystyczną.
  Do walki naprzeciw niego staje stary amerykański mech bojowy, dzięki badaniom archeologicznym wykopany spod piasków pustyni."
  Nawiasem mówiąc w jednej scenie pojawia się kino, a na nim napis reklamowy, informujący że wyświetlają film "Władca lalek 54"...


  Zwiastun.
  Strona Filmweb.
  Film on-line z lektorem.

  A żeby już całkiem zaciemnić obraz z tymi kontynuacjami, na zachodzie istnieje film zatytułowany "Robot Jox 3" (Robo Warriors, 1996) który jest całkiem odrębnym filmem, a powiązanym kolejnym humanoidalnym robotem.
  W Polsce na VHS został wydany pt. "Inwazja".
  Był dość nudny, właściwie miałem wrażenie, że to pilot nie nakręconego serialu.

  Rok 2036.
  Okrutni wojownicy z obcej planety, Temidox, rządzą ziemią i jej obywatelami. Gigantyczne, sterowane przez człowieka roboty pojedynkują się o władzę nad Ziemią z robotami kosmitów.
  Kiedy na arenie pada ostatni robo-gladiator, los Ziemi zdaje się przesądzony.
  Wtedy grupa młodych ludzi wyrusza do dżungli, gdzie głęboko pod drzewami leży pogrzebany stary bojowy robot wojenny.
  Jego naprawa, uruchomienie i wystawienie do walki to ostatnia szansa na uzyskanie wolności dla Ziemi.


  Z tego co pamiętam, same walki były na końcu filmu, fabuła jakoś w ogóle nie zakończona - bardziej to było wprowadzenie do serialu.
  Film był bardzo mało popularny.
  Zwiastun.

  Zresztą zobaczcie jak wyglądała polska okładka VHS filmu de facto o robotach...

  A jakie były okładki "zachodnie"...

  ⇨ #zlotaeravhs -mój tag autorski gdzie znajdziecie wszystkie wcześniej "przypominane" filmy, jak i kolejne które się pojawią...
  A ich okładki "hurtowo" można obejrzeć w zakładce z grafiką...
  https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

  #roboty #mechy #filmnawieczor #starealedobre #sciencefiction

  pokaż spoiler #film #filmy #fantastyka #akcja #scifi #lata90 #90s #lata80 #80s #nostalgia #kinofilia #wykopplus30club #sf #ogladajzwykopem #kino #starealejare #kinematografia #kinomaniak #gimbynieznajo #akcja #filmyonline #video #kinoklasyb #klasyka #wypozyczalnia #thriller #wartosciowycontent #retro #rozrywka #obcy
  Trochę #alien #zlotaeravha #filmnadzis !

  źródło: img.techpowerup.org

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wiejska mentalność mnie przeraża jakiś czas temu kuzyn pytał mnie jakie auto do 10 tys bym mu polecił byliśmy obejrzeć kilka aut ale cos mu nie pasowało, 2 tygodnie cisza, dzisiaj do nich zajezdzam i co widzę cała rodzina pęka z dumy bo młody kupił s klasę, biedni idioci. #motoryzacja #mercedes

  odpowiedzi (229)

 • avatar

  niedawno poznałem miłą dziewczynę, taka szara myszka z dobrego domu, w makijażu 7/10 bez 5/10, na początku trudna w gadce ale ze spotkania na spotkanie coraz bardziej się otwierała i była sobą, hajsem nie śmierdziała i kokosów nie zarabiała ale to mnie akurat jebało bo ja na brak kasy nie narzekam i mógłbym jej zapewnić to i owo, nawet miała się do mnie wprowadzić bo za wynajmowanie pokoju szło jej pół wypłaty, wymieniłem furę po to abyśmy mogli razem bez problemów jeździć tam gdzie mamy ochotę, wszystko pięknie się zapowiadało a tu nagle po pewnym czasie, każda propozycja wyjazdu "nie", "nie chce mi się" a za chwilę na pytania co proponujesz, pada magiczna odpowiedź "wymyśl coś", pretensje, że mam hobby i chodzę na strzelnicę a ona tego nie lubi, że chodzę na basen a ona nie umie pływać nauczyć też się nie chce bo nie, na rower nie, w góry nie, nad morze nie jedyne co lubiła robić to oglądać seriale i jakieś durne kanały na youtubie. Wczoraj jak chciałem jechać w bieszczady i przy okazji wpaść na koncert KSU odjebała taką inbę, że pół bloku słyszało ale po haśle "ale ty jesteś nudny" spakowałem jej wszystkie bibeloty, które przypadkiem u mnie zostawiała i wyjebałem za drzwi. Teraz pisze, że przeprasza i że się zmieni, że przez ostatni czas nie była sobą.
  Miejcie wy kurwa rigcz #rozowepaski wasza cipka to nie jedyny powód dla którego faceci chcą być z wami
  #logikarozowychpaskow #takaprawda #niebieskiepaski #p0lka
  pokaż całość

  odpowiedzi (167)

 • avatar

  DAILY REMINDER

  Polacy sprzedali siebie, swój kraj i przyszłość swoich dzieci za 115 euro miesięcznie.

  #gospodarka #neuropa #polska #bekazpisu #codziennaprzypominajka

  odpowiedzi (11)