Wpis z mikrobloga

Moja babcia jest w szpitalu, zabrala ja tam karetka dzis w nocy, ma migotanie przedsionkow, bardzo zle sie czuje, niestety nie chca jej zostawic na oddziale kardiologicznym, daja IV i wysylaja do domu (,)

Kardiolog mowi, ze bedzie potrzebowala rozrusznika ale na razie nie da rady, no i wiek (90 lat) - nie wiedza, czy wogole dadza rade taka operacja zrobic.

Biore dzis urlop i jade do babci, wlasnie z nia gadalem i nie jest najlepiej ()

#oswiadczenie #babcia #choroby
  • 16
@Wandsbeker: jak te napady migotania nie powodują niestabilności hemodynamicznej to normalnie leki antyarytmiczne i doraźnie coś w razie napadu. Jak są spadki ciśnienia przy tym i bradykardia to pasuje rozrusznik. Babcia obciążona chorobowo i wiekowo, więc to zawsze ryzyko. Jednak to zabieg. Mały, ale zabieg.
@promyczek_94: @kamuuu: @errabunda: @jmuhha: @Tajgeree17: @pani_kam: @Dymass: dziekuje mirki za wsparcie, jest update: babcie widzial wlasnie ordynator kardiologii, niestety, jego zdaniem w tym wieku problemy z sercem ma kazdy badz prawie kazdy. Babcia miala robione USG i EKG, ponoc nie ma tragedii, bedzie miala we wrzesniu holter, na razie tabletki przeciw udarowi, ma o siebie dbac. Po holterze ordynator zbierze dane i podejmie decyzje co
@jmuhha: nie, bada sie na biezaco, cukier ok, morfologia sprzed 3 miesiecy ok, jedyne co ostatnio wyszlo to slady na plucach w RTG ale pulmonolog stwierdzil, ze to sa slady po zapaleniu pluc ktore babcia miala kiedys.

Na serce leczy sie juz 55 rok
@Wandsbeker: mojemu dziadkowi 3 razy przenosili wizytę w szpitalu gdzie miał mieć dostać rozrusznik serca, aż w końcu nie wytrzymał i dostał 4 zawał serca. Mam nadzieję że lekarze nie będą #!$%@? w przypadku twojej babci i dostanie rozrusznik bez względu na koszty.