Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

I stuknęło 400 wypadków, a w tym 446 ofiar. Dużo? Mało?....

(°° o jakieś 400 za dużo

400 #!$%@? kropek, a za każdą kryje się tragedia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Minął 51/72 dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

5 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
400

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
446


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Pobierz
źródło: comment_uRJzpXwSvDWCC7BGZ9Natsel3xJjsoku.gif
  • 21
Ta statystyka pokazuje chyba tylko wypadki ze skutkiem śmiertelnym na miejscu, jakaś część ofiar wypadków umiera jeszcze po kilku dniach w szpitalach...
400 #!$%@? kropek, a za każdą kryje się tragedia ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Birbirgo13: i jakie działania podejmuje Polski rząd w tej sprawie? Ano żadne. Kiedyś jeszcze udawali że ich to rusza i się tym przejmują stawiając znaki "czarny punkt"... Ale jak widać taniej i łatwiej niż likwidować niebezpieczne miejsca jest robić nagonkę medialną na kierowców (którzy oczywiście są winni) i kupować tajniackie BMW
@MichasQGP: a jak chcesz zlikwidować niebezpieczne miejsce typu prosta droga i dzban za kółkiem kończący w rowie albo na drzewie lub innym słupie


@Grubsztyk: takich pewnie będzie ciężko wyeliminować ale gwarantuje Ci że 90% tych miejsc na mapie da się "zabezpieczyć". Można chociażby dodać pobocze, zrobić skrzyżowania bezkolizyjne lub co najmniej zjazdy z głównej drogi z osobnym pasem. Norma na drogach krajowych to zjazd pod kątem prostym. IMHO to mega
@MichasQGP: aha czyli 95% to wina infrastruktury?
Nie, główną przyczyną jest debilizm troglodytów za kółkiem. Najczęściej debilne #!$%@? na A S DK czy w zabudowanym. Debilom się ciągle śpieszy. Muszą być zawsze pierwsi.
Karać, karać i karać srogo a nie czysta zł za >40km/h.
Punkty i odzwierciedlenie każdego jednego punkciku w cenie ubezpieczenia na następny rok.
Karać, karać i karać srogo a nie czysta zł za >40km/h.


@Grubsztyk: no i jak idzie to karanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak widać po statystykach świetnie xD

Ja nie usprawiedliwiam kierowców, to oni łamią przepisy i ich należy karać, ale żeby skończyć z śmiercią na drogach to musi zacząć się zmiana w infrastrukturze drogowej. Tam gdzie są obwodnice, autostrady i drogi ekspresowe, wypadków śmiertelnych jest mniej,
akurat u nas przez #!$%@? to na A i S tych śmiertelnych jest calkiem dużo


@Grubsztyk: i co proponujesz zrobić? Bo ja mówię wyraźnie - polepszyć infrastrukturę żeby wypadków śmiertelnych przez tych #!$%@? było mniej.
Już pisałem karać karać i karać.
#!$%@?ć taką wysokość mandatów żeby dupy piekły. I łapać łapać i łapać.
A z tą lepszą infrastrukturą to się zapędziłeś im lepsza droga tym większej ilości debili wydaje się że są miszczamj kierownicy.
Ja mam pj od 16 lat ponad i do tej pory jeden mandat z odcinkowego gdzieś z robót drogowych z zagranicy i to dalej twierdzę że niesłuszny ale się nie odwoływałem. Nie jeżdżę