•  

Witam i pozdrawiam wszystkich Mirków i Mirabelki w 100 częściowym challenge'u wpisu wolnego od toku rozumowania konserw.
    Jest to przestrzeń myślowa dedykowana dla ludzi szczególnie inteligentnych, wolnych od uprzedzeń i nie zgadzających się z prawacką propagandą inceli, która jest nam wciskana na siłe.
    Zapraszam wszystkich do dyskusji w komentarzach w dowolnym temacie. Przez 100 kolejnych dni jest to miejsce dla nas gdzie można się swobodnie wypowiadać o wszystkim co nas uraża i obrzydza poprzez implikowanie nam niechcianych i szkodliwych społecznie treści.
    Brak tolerancji dla nietolerancji!

1/100
    #4konserwy #prawactwo #strefawolnaodkonserwchallenge #zdrowazywnosc
    #neuropa #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne #wykop #bekazkatoli #heheszki

źródło: strefa.png

•  

@Print_Screen: w zalewie nieczystości która wylewa się na każde wspomnienie prezydent Gdańska nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, a bardzo mnie nurtuje. Jaki jest cel tych rządowych seansów nienawiści i dlaczego padło na Gdańsk? W moim rodzinnym Lublinie również rządzi niewygodny dla pisu prezydent - pozdrawiam pana Żuka-, a nie zaobserwowałem podobnej kumulacji przekazu z centrali. Czy ta mobilizacja sił (mediów państwowych, agencji pr, młodzieżówek i sympatyków w różny sposób powiązanych z okupantem) ma jakąś głębszą przyczynę?

•  

@Print_Screen: A może jest to korzystanie z chwili i surfing na fali niezadowolenia mieszkańców Gdańska?

•  

@Print_Screen: co mnie oburza ? między innymi fakt, że muszę żyć wśród milionów ludzi, którzy nie widzą sprzeczności, że ich guru w czarnych kieckach jednocześnie mówią o życiu w skromności, że prędzej wielbłąd przelizie przez ucho igielne niż zaradny człowiek do nieba, żeby wszystko oddać ciamajdom życiowym ( w sensie ubogim). Ale jednocześnie Ci sami szamami mają postawę daj, Daj DAJ!!! Więcej na kościół, od Państwa od wiernych. Bo żyć w skromności to mają wierni, a nie zarządzający stadem baranów, czy tam innych owiec. Bo czy widzieliście księdza, który jeździ starym autem, bo ja nie.

No ale rozmodleni katolicy tego nie widzą i dają kasę, a czasem nawet własne dzieci do spełniania różnych zachcianek tej czarnej mafii.

I nie zdziwię się, że jeżeli faktycznie istnieje życie po śmierci to Pan Bóg w pierwszej kolejności strąci do piekła najbardziej żarliwych wierzących w kościół instytucjonalny. A do nieba pójdą jego krytycy, bo po prostu są dobrymi ludzmi.

AMEN.

•  

@Print_Screen kolejny wojownik ideologiczny na wykopie... fajnie jakbyś zajal się czymś interesującym, i wrzucal wartościowy kontent A nie spamowal jakims gownem..

•  

@skar: Sam się bawisz w wojenki ideologiczne i popierasz działania prawaków. Teraz dupa cie piecze, że ktoś nie jest prawakiem, i próbujesz zgrywać mądrego zdystansowanego, pozdrawiam

źródło: 2019-08-10 15_37_41.png

•  

@Print_Screen: Będziesz moderował te dyskusje? Brakuje na wykopie takiej strefy wolnych myśli, lub debaty oksfordzkiej.

•  

@moria:

Jaki jest cel tych rządowych seansów nienawiści i dlaczego padło na Gdańsk?
      Najwyraźniej z ich powodu zginęło za mało prezydentów tego miasta

•  

@zjadlbym_kebaba: Właśnie nie bardzo rozumiem tego działania. Ledwo co zmarł tragicznie poprzedni prezydent, a nikt nie zaktualizował skryptu, że kolejna taka tragedia wcale nie przysłuży się na dobre okupantom. Jakby kogoś swędziały kukle, że to nie ich prezydent poległ pełniąc urząd i wykonując wynikające z niego obowiązki.

•  

@zjadlbym_kebaba: Dlatego gdybam jaki właściwie jest tego ukryty cel. Zawiść to zbyt prymitywny interes.

•  

@moria: Ależ oczywiście że ma, krnąbrny historycznie i tożsamościowo Gdańsk z przyległościami, to zaiste odwieczna sól w oku polskiej władzy i polskich „patriotów”, którzy (w zasadzie słusznie) zarzucają tym miastom wielowiekową niechęć do określania się jako integralna część RP, ale też Niemiec, będąc raczej kontynuatorem tradycji hanzeatyckich, miastem samym w sobie, nadbałtyckim.

W okresie PRL i pomników „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy” próbowano całkowicie zdusić tradycje wolnościowe, a przede wszystkim pruskie / niemieckie, jak również kaszubskie i kociewskie, uprzednio, tuż po wojnie, zasiedlając wymiecione z rodzimej ludności tereny burakami ze wschodu (pardon my french).

Mimo tego, Gdańsk nigdy nie był i nie będzie 100% polski. Trzeba by całe to miasto wyburzyć, żeby pozbyć się murów, nazw ulic, szyldów – ale pamięci się przecież nie zatłucze, a pokolenie naszych gdańskich rodziców doskonale pamięta, że ich dziadkowie mówili do nich po niemiecku, w domach były wyłącznie niemieckie książki. Mój pradziadek określał sam siebie „poddanym króla na Prusach”, i pisał wyłącznie po niemiecku, chociaż nie nazwał by siebie też Niemcem, miał szczęście, że ich tam siłą nie wywieźli. Był Gdańczaninem po prostu. I moja mama też jest Gdańszczanką, mimo lat mieszkania w Warszawie. I ja jestem, chociażby połowicznie, ale sercem całym.

Wracając do historii współczesnej, PIS i jego zaplecze „prawdziwych patriotów” dalej postrzegają Gdańsk jako obcy, wrogi element, ostatnia „afera tramwajowa” to śmiech na sali, ale taki przez łzy. Gdy studiowałam na UG, dobre 5-6 lat temu, nasi wydziałowi przyjezdni prawicowcy gardzili Gdańskiem jako „bastionem PO”, stąd burdy na wykładzie Baumana etc. Nie nazwałabym Trójmiasta „peowskim”, ale wolnościowym właśnie. Niezależnie od przynależności partyjnej, wybieramy podobne władze od lat, to ekspresja zaufania pokładanego w samorządowcach, naszych reprezentantach. Wkurwia, gdy ktoś – w tym wypadku władza centralna – wpieprza się w naszą pamięć i nasze interesy. Kładzie łapę na Muzeum IIWW, na Westerplatte, zarzuca nam, Gdańszczanom, konotacje nazistowskie, co nie przeszkadza ofc. połowie mazowieckiego wygrzewać dupy na naszych plażach, obrzydzając linię brzegową mieszkańcom. PIS i jego szczekaczki medialne proklamują wizję Gdańska jakoby czekającego na Tuska z otwartymi ramionami, co nie jest do końca prawdą, my po prostu nie lubimy zamordyzmu inspirowanego myślą radziecką, a taka przebija w wieloletnich atakach medialnym tzw. polskiej prawicy.

+: moria
    •  

@FunnyLogin: Rozumiem naleciałości pruskie i bałtyckie w historiografii Gdańska, ale jeśli dobrze pamiętam to lokalna ludność była poddanymi korony polskiej. W okresie zbożowego prosperity Gdańsk zamieszkiwała ludność napływowa z Niderlandów, Beneluxu, Szkocji, Bałtowie i Niemcy. Admirałem polskiej floty był Wilhelm Appelmann, w bitwie morskiej pod Oliwą przeciwko flocie Szwedzkiej dowodził Arend Dickmann. Co z tego, że mówili po niemiecku/holendersku jak określali się jako poddani króla Polskiego, czyli jak to nazywał twój dziadek - króla na Prusach, lenna Rzeczypospolitej. Kopernik też tak się porozumiewał, Piłsudzki na nagraniach zaciągał jak rodowity Rusin, a nie Polak z Mazowsza - nikt go nie określał jako ukryta opcja litewska. Sam- jako mieszkaniec Lubelszczyzny- mam w mowie zaśpiew typowy dla dialektu południowokresowego terenu wschodniej lubelszczyzny z okolic Krasnegostawu. Nie mam problemu aby pomazurzyć. Ostatnio byłem w Białymstoku i już jego odmiana północnokresowa brzmiała dla mnie kosmicznie. Czy to oznacza, że dzisiaj Polska nie jest już obważankiem, a kopcem kreta na ulicy nowogrodzkiej w Warszawie? Współczuje wam z trójmiasta tego wycia, którego doświadczacie.

•  

@FunnyLogin: W Lublinie wśród bezrobotnej zdemoralizowanej patoli dalej można usłyszeć taką archaiczną obelgę tj mosiek (pogard.) żyd , a wzięło się to z dużej populacji żydów w mieście (dalej na niektórych budynkach można zobaczyć napisy w Jidysz). Jakoś trudno mi sobie wyobrazić materiał w tvpinfo z kadrem na kamienicę przy ul Narutowicza czy Jeszywas Chachmej Lublin, gdzie lektor tłumaczy jak to lublinianie sprowadzają Żydów i budują im synagogi by potajemnie robili tam macę z krwi noworodków pozyskanych z DSK Chodźki. Podobne odczucia wywołał u mnie ten zabytkowy tramwaj.

My na wschodzie nie jesteśmy żadnymi burakami. Rozumiem, że wszystko na wschód od was kojarzy wam się z carską Rosją, ale cała zachodnia Polska tj Wrocław, Lubin, Szczecin, Opole oraz Gdańsk to właśnie my. Nie ulegaj tej wojnie polsko-polskiej odgrywanej w imię zasady dziel i rządź.

•  

@FunnyLogin: Co myślisz o federalizacji RP? W dwudziestoleciu mieliśmy autonomiczne województwo śląskie, może jest to jakieś rozwiązanie napięć podsycanych przez niekompetentne władze.

•  

@Print_Screen: fajna inicjatywa, ale po tym fragmencie

dla ludzi szczególnie inteligentnych
      się odechciewa ( ͡° ʖ̯ ͡°) uważanie się za lepszego od innych ssie niezależnie od strony.

•  

@moria: Jej, sorry za tych buraków, powinnam pamiętać, że internet nie przekazuje mimiki i intonacji - albo dać cudzysłów, nie chciałam w żadnej mierze cię obrazić. Jeżeli chodzi o Gdańsk, mojego pradziadka i "króla na Prusach" - nie chodziło mu o zwierzchnictwo polskie, sam tytuł "króla na / w Prusach" był przyjętym przez Fryderyka I w 1701, faktycznie sankcjonując 50-letni protektorat Hohenzollernów nad Prusami Książęcymi, natomiast do czasu rozbiorów nie sięgnięto po tytuł "Króla Prus", należny władcom polskim. Ot, PR :)

Zbiorczo można określić przedwojenne stosunki Gdańska z RP jako małżeństwo z rozsądku, średnio wierne ;) tzn. z odwiecznym sentymentem dla zachodniego absztyfikanta, własnym temperamentem, własnymi interesami - średnia kandydatka na małżonkę, ta nadmorska oblubienica, ale bardzo krajowi potrzebna. W tym sensie ja się tym jazgotom nie dziwię, ten Gdańsk się po prostu nie może podobać, jakiś taki patriotycznie niepewny.

Żeby to jeszcze z CARSKĄ Rosją, nie byłoby najgorzej. Nam się kojarzy z Rosją Czerwoną. Masz rację trafnie celując w moje strachy, w strachy wszystkich wywodzących się z Pomorza, żywą pamięć o radzieckiej swołoczy, mordach, gwałtach, barbarzyńskiej dewastacji Głównego Miasta. Wieczne wyglądanie na Wschód w obawie, że znowu wejdą.

I nie pisałam o "burakach" chcą obrazić tych przesiedleńców, raczej w wściekłej niemocy na te zniszczenia, a potem decyzje władz PRL-owskich, chcących maksymalnie zdusić charakter ziem zachodnich, rozdzielających przepiękne poniemieckie wille między dokwaterowany element, rozbierający stare budynki na cegły do odbudowy prawdziwie "polskich" miast, nagonkę na niemieckość, propagandowe zakłamywanie rzeczywistości historycznej - i z tego czerpie dzisiaj PIS.

Nie jestem za federalizacją. Au contraire, w warunkach dzisiejszej RP to w samorządach dochodzi do największych patologii, silna władza centralna jest koniecznością. Poza tym Gdańsk czy Wrocław to miasta polskie, jakkolwiek by ich tożsamości nie rozbierać, faktyczny stan prawny określa ich przynależność do terytorium Polski, a jak słucham oszołomów z RAŚ, to mi się trochę straszno-śmiesznie robi.

Pozdrowienia!

•  

@FunnyLogin: Dzięki za wyjaśnienie. Byłem przekonany, że to prywatna vandetta w stosunku do władz Gdańska, ale teraz rozumiem, że to element głębszej polityki tożsamościowej piszącej nową wersję historii Polski.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ja pierdole co mój kumpel z pracy wczoraj odjebał xDDDD

bądź uber ważny w korpo
    pojedź do helmuta uzgadniać kontrakt
    wszystko przebiega gut
    korpo czuje miliony
    kumpel czuje duza premie
    coś musi się spierdolić XD
    kolega zauważa że zapomniał telefonu
    wraca się z lotniska
    wszyscy niemcy wkurwieni XDD
    jeden z nich zadzwonil do bo zapomnial o czyms ważnym
    hure, coś tutaj wibruje
    polak zostawil telefon
    patrzy na telefon a tam eichmann (nazwisko miał zupelnie inne XD)
    o hui chodzi
    wola innych
    dzwonia do niego po kolei
    himmler
    goering
    hitler
    mengele
    kontrakt tak bardzo rozjebany
    premia stracona tak szybko jak praca xD
    a ja siedze i nic nie robię, bo bez tego kontraktu i tak mnie zwolnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca #heheszki #truestory
    pokaż całość

odpowiedzi (34)

Ustalmy raz a dobrze - jak na to mówicie?? Bo u mnie w #pracbaza w #wroclaw zdania są podzielone... #pytanie #ankieta #gownowpis

odpowiedzi (73)

Znasz ten widok - plusujesz, dzieciaki dupa cicho

#komputery #it #kiedystobylo

odpowiedzi (96)