•  

Mirki mam pytanie, czy jesli podczas kontroli policja sie zapyta czy pracuje i odpowiadam, ze tak to czy musze im podawac dane firmy gdzie pracuje lub swojej firmy jesli jestem na jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej, typu nazwa firmy, adres firmy nip?

#kiciochpyta #policja #firma

•  

@arniszwarz: Nie musisz odpowiadac na zadne pytania, dajesz dokumenty I przy pytaniach wykraczajacych poza twoje dane osobowe, prosisz o kontakt z adwokatem I tylko w jego obecnosci prowadzisz dalsza rozmowe.

•  

@arniszwarz: zgodnie z art. 65 KW masz wskazać miejsce zatrudnienia, ogólnie chodzi o określenie zarobków żeby policjant mógł wystawić mandat odpowiedni do zarobków jeżeli ma widełki.

•  

@eARLq3: Przykro mi ale jesteś w błędzie.

•  

@Kezcliw: czyli jak dojdzie do naszego spotkania, po otrzymaniu moich danych osobowych I braku odpowiedzi na reszte zadawanych przez ciebie pytan, na moja prosbe ze udziele w obecnosci adwokata, to zawiniesz mnie na dolek za?

Jezeli do policji nie mam zadnego zaufania I nie bede z wami rozmawial bez obecnosci mojego reprezentanta.

Gdzie pan pracuje?
      Odpowiem w obecnosci adwokata!

I co dzieje sie dalej?

P.S. wykroczenie to nie przestepstwo! =)

•  

@eARLq3: Po ustaleniu Twoich danych osobowych zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za wykroczenie z art. 65 KW i pewnie jakieś inne wykroczenia, zależy czego dotyczyła by kontrola drogowa. Twój adwokat mi nie jest do niczego potrzebny w tym przypadku.

•  

@Kezcliw: bardzo prosze, zamiast machnac reka I odpuscic, czy wystawic mandat za cos co rzeczywiscie odwalilem to w poczuciu dobrze spelnionego obowiazku, jeszcze bardziej zapchasz I tak juz bardzo niepelnosprawny system sadowniczy.

Jezeli ide z piwem I zbliza sie do mnie patrol, zaczynam rozmowe od, Panowie zdaje sobie sprawe ze dzialam wbrew ustawie o wychowaniu w trzezwosci, daje dowod I przyjmuje mandat. Jezeli pytaja sie gdzie mieszkam I pracuje, wybacz ale gowno ich I kazdego policjanta to obchodzi I niech sie wali I pali swiat, nie powiem.
      Dopiero przed sadem ¯\_(ツ)_/¯

Tak samo jak ty nie wiesz z kim masz doczynienia, tak samo ja nie wiem z jakim czlowiekem mam doczynienia I nie wiem czy z zemsty albo zawisci, nie beda sie dziwne rzeczy dzialy pod moim adresem zamieszkania.
      Jest to kwestia autorytetu I zaufania, ktorego do was nie mam za grosz, byc moze zakrawa to na paranoje, ale nie wzielo sie z niczego!

•  

@eARLq3: Popełniasz wykroczenie z art. 65 KW, skoro wiesz, że popełniasz wykroczenie z art 43 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości to powinieneś też wiedzieć że popełniasz inne, albo rozmawiamy jak ludzie albo bawimy się w kotka i myszkę tylko że do zabawy w kotka i myszkę trzeba znać oprócz swoich praw jeszcze obowiązki. Za wykroczenie art 65 KW mogę wystawić mandat 500 zł ale wątpię, że osoba utrudniająca policjantom czynności przyjmie taki mandat.

•  

@Kezcliw: Mam stary dowod, ze starym adresem. Od +-4lat jestem wymeldowany z kraju. Po sprawdzeniu mnie w bazie powinno wyskoczyc ze meldunek jest nieaktualny, jezeli w rejestrze ludnosci maja syf I dalej jestem zameldowany xD, nie byloby dalszej czesci.
      Tu nie chodzi o prawa I obowiazki, bo te znam, chodzi o moja prywatnosc I juz bardzo mocno zakorzeniona niechec I brak zaufania do policji jako takiej, co sprowadza sie do tego ze w teakcie kontroli daje dowod I czekam, nie mowiac nic wiecej, bo zmusic mnie nie mozecie.
      Jedyne co moge podac to grzecznosciowy adres do korespindencji.

Co zrobi I jak zachowa sie funkcjonariusz zalezy od tego jakim jest czlowiekiem.

Ty na cale szczescie dla budzetu I nieszczescie dla mnie, wysylalbys wnioski do sadu.

•  

@eARLq3: No sorry, jeżeli mi ktoś robi na złość to nie widzę powodu dla którego spełniałby przesłanki do pouczenia, a pouczenie to nie jest do końca tylko dobra wola policjanta a raczej wynik zachowania osoby popełniającej wykroczenie. Jeżeli popełniasz wykroczenie X i na dodatek popełniasz wykroczenie z art 65 KW chcąc zrobić mi na złość to dlaczego mam kogoś pouczyć?

•  

@Kezcliw: Nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy Policyjny Ziomeczku! Nagrywanie interwniujacych wobec mnie policjantow, nie podawanie adresu, nie wynika z mojej zlosliwosci, tylko ze STRACHU przed wami I z tego ze nie wiem co sie moze wydarzyc!
      Jak to zrozumiesz staniesz sie lepszym Policjantem =]

P.S. wolisz zeby obywatel sie ciebie bal, czy zeby mial do ciebie zaufanie?

•  

@eARLq3: wolę żeby stosował się do swoich obowiązków a jeżeli do nich się nie stosuje to moim zadaniem jest je egzekwować

•  

@Kezcliw: Say no more!

Ja wole jak polacy sa jebani przez policje, bo wtedy przypominaja sobie o swoim miejscu, czyli miedzy twoja podeszwa a chodnikiem!

Spokojnego weekendu I pomysl czasem ze pracujesz z bandytami w jednym szeregu, dla tego samego pracodawcy.
      Niewolnicza mentalnosc to nasze dziedzictwo kulturowe I postawa przez ciebie prezentowana, bedzie doceniona, bo nie pracujesz dla ludzi, tylko systemu, ktory wytresowal Ciebie idealnie do sprawowanej funkcji!

Jezeli policjant zacznie od przedstawienia sie I podania przyczyny kontroli, zawsze stosuje sie do polecen (oprocz miejsca zamieszkania I pracy =)).

Pozdrawiam I nie badz urwa na sluzbie, tylko czlowiekiem, bo to ze jestes policjantem, niczego nie zmienia! Moze nie bedziesz chcial uwierzyc ale jestesmy rowni!

Pozdrawiam Wojciech Keller =)

•  

@eARLq3: Gościu....
      art. 65 kw
      § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:
      1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
      2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
      podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
      § 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

•  

@niebiesko-niebieski: I jeszcze raz xD
      Daje ci dowod, spisujesz dane, oddajesz. Do widzenia, do widzenia.

•  

@eARLq3: Nie, pytam cię o to co w/w i masz OBOWIĄZEK MI ODPOWIEDZIEĆ. Nie odpowiesz to mi to wisi, dostaniesz bona za 500zł, nie przyjmiesz to wniosek do sądu, gdzie wyłapiesz więcej niż 500zł.

•  

@niebiesko-niebieski: xD czyli swiadomie musze tobie klamac, zebys sie odpierdzielil bo inaczej dostaniesz bialej! XDddddd

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Obrazy ktore słyszysz XDDD

odpowiedzi (42)

Rzecz w tym, że 90% ludzi w Polsce nie ma pojęcia, jakich rozmiarów kryzys nas czeka.
    Zobaczycie, że 2020-2022 będą wspominane jako najgorsze lata w polskiej historii. Odmrożenie cen energii, spadek dotacji z UE, koniec kasy z koncesji 5G, podniesienie płacy minimalnej do absurdalnych wartości, dorżnięcie 30-40-50 latków w podatkach, galopująca inflacja. Na to wszystko nałoży się kryzys światowy, który właśnie dociera do USA (dzisiejsze obniżenie stóp procentowych). Gospodarka im siada, więc obniżają. My gospodarkę grzejemy jak dawniej Grecja.

Nic, tylko usiąść i płakać, człowiek który to widzi, nie może zrobić nic, a oberwą wszyscy, niezależnie od zarobków czy majątku. Najbardziej oberwą pewnie moi rodzice, emeryci.

... i niech nikt nie pierdoli, by iść w październiku głosować na Konfederację czy opozycję. Zmian należało dokonać 15 lat temu. To co będzie, to jedynie efekt długich lat "jakoś to będzie" i głosowania na komunistów.

#polska #ekonomia #gospodarka #biznes #polityka
    pokaż całość

odpowiedzi (83)

• odpowiedzi (23)

Advertisement