Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dzwoni jakiś dziadulek i pyta, czy nasza szkoła językowa prowadzi zajęcia z języka łacińskiego. Ja zdziwko, ale klient nasz pan, więc sobie zaśmieszkowałem, że na co mu język łaciński, mając nadzieję wcisnąć mu jakiś inny kurs. A dziadek nawija, że w zasadzie to pewnie jest niewiele przed śmiercią i dobrze by było, żeby się nauczył łaciny. Bo jak pójdzie do nieba to łatwiej się dogada ze Świętym Piotrem. Ja kręcę bekę, śmieszek poza kontrolo, i nawijam, że skąd wie, że pójdzie do nieba? Może pójdzie do piekła. A dziadzio na to, że niemiecki już zna.
    #pasjonaciubogiegozartu #suchar #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (15)

Prosba o pomoc w poszukiwaniach i tlumaczeniach.
    A wiec tak. Mieszkam w UK od dawna dawna i poznalem Walijczyka o nazwisku Skripal ktory opowiedzial mi ciekawa historie swojego ojca. Ojciec urodzil sie w Polsce w roku 1923 chyba w Sieniawie. mial w braci. Po wybuchu wojny dwaj bracia wyjechali do USA a on zostal w Polsce niedaleko granicy z niemcami. Wspomniany powyzej Walijczyk poprosil mnie czy w jakikolwiek sposob nie moglbym pomoc mu w znalezieniu jakiejs rodziny w Polsce. Ojciec oczywiscie zmarl wiele lat temu a z bracmi nigdy nie mial kontaktu. Dostarczyl mi dzis sporo fokumentow po niemiecku, lacinie a takze po polsku. Jezeli beda chetni do pomocy w ustaleniu czegokolwiek, dzis wieczorem wstawie pelne skany dokumentow. Wymagany niemiecki i lacina. Dzieki za jakakolwiek pomoc, jako ze nawet niewiemy gdzie zaczac szukac.
    #csiwykop
    pokaż całość

odpowiedzi (137)

Mirki sytuacja wygląda następująco:
    Przez cały lipiec robiłem codziennie po 2 nadgodziny w #pracbaza bo szef potrzebował mieć szybko meble poskładane/pomalowane itp. Na liście obecności wpisywałem że byłem od 6 do 14 mimo że pracowałem do 16, a czasem do 17/18 (byłem przekonany że będę miał zapłacone za nadgodziny). Dziesiątego była wypłata i żadnej premii ani nic za nadgodziny nie dostałem, gdy się upomniałem to powiedział mi że przecież dostałem zgodnie z tym co wpisywałem na listę ¯\(ツ)/¯ i jak poruszam ten temat to się wymiguje od rozmowy. W tym miesiącu też jeszcze robię nadgodziny i obawiam się że również zostanę oszukany, co mogę z tym zrobić? #pytanie pokaż całość

odpowiedzi (162)