•  

Zdjęcie idealnie podsumowujące koalicje Lewicy.
    Czarzasty z niesmakiem patrzy co tutaj się odpierdala na marszu dla dziwnych ludzi.
    Zandberg- no to ja pójdę w tamtą stronę.
    No i Biedroń xD

#bekazlewactwa #bekazlgbt #polityka #4konserwy #heheszki #humorobrazkowy

źródło: 2019-08-10 17.26.48.png

•  

@ImInLoveWithTheCoco: może wyglądają głupio ale przynajmniej nie są populistami

•  

@Lutniczek: populizm to słowo które nic nie znaczy

•  

@ImInLoveWithTheCoco: czemu ? Lewica nie krzyczy na prawo i lewo (dziwnie to brzmi) że przeciwnik to idiota i nie obiecuje żeczy których i tak nie spełni

•  

@Lutniczek: rzeczy*
      Aha i to jest populizm? Populizm nie ma żadnej dobrej ostrej definicji.
      A tak w ogóle to w demokracji każda partia która chce wygrać musi odwoływać się do woli ludu.

•  

@ImInLoveWithTheCoco: XDDDDDDDDDDDDD
      Polska lewica na jednym zdjęciu.
      Jak ja się cieszę, że ci ludzie są kompletnie niegroźni politycznie.

•  

@ImInLoveWithTheCoco: Szczególnie że stara lewica nigdy nie była specjalnie za postulatami LGBT a za to dość dobrze żyli z KK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Bij00u
    •  

@Lutniczek obiecuję że zabierze niektórym 75% jak złodzieje.

Nie, nie są populistami xDDDDDDD

+: Bij00u
    •  

@Lutniczek: Każda partia jest mniej lub bardziej populistyczna, i na pewno nie wmówisz mi że Biedroń który obiecywał wygaszenie polskich kopalń do 2035 i zastąpienie ich zieloną energią nie był populistyczny. Tak samo populistyczny jest korwin, który domaga się obniżenia podatków, z jednoczesnym deklarowaniem pacta sunt servanda wobec wydatków obligatoryjnych do których zobowiązało się już państwo. Różnica jest tylko taka, że każdy z tych populizmów odnosi się do innego "populusu". Słowo populizm pochodzi od łacińskiego populus czyli lud, więc przymiotnik populistyczny możemy potraktować jako wyrażający wolę ludu. Z tym, że jak wygrywa ktoś kogo lubisz to mówisz, że wygrała demokracja, a jak wygrał ktoś kogo nie lubisz to wtedy krzyczysz, że to populizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@przegryw_przegryw: nie jestem za biedtoniem. Ja bardziej prawak. No ale trzeba przyznać że zamknięcie kopalń jest inne niż obiecywanie jakiś głupot jak to robi POPIS

•  

@Lutniczek: Myślę, że jednak postulat całkowitej rezygnacji z energetyki węglowej do 2035 (czyli w 15lat) bije każdą głupotę, którą PiS i PO potrafiłyby wymyślić wspólnym wysiłkiem. Nie dość, że uzależniało by to nas politycznie od rosyjskiego gazu to jeszcze koszt takiej transformacji oscylowałby pewnie w okolicach 1bln złotych. Obecnie energetyka węglowa odpowiada za 80% energii elektrycznej, a wg. założeń ministerstwa energii zmniejszenie tego udziału do 40% szacunkowo będzie nas kosztować 400mld. Myślę, że jeśli rozumiesz liczby, to rozmiesisz też jak realny jest ten postulat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@przegryw_przegryw: no ale gaz się kończy więc jakoś długo nie będziemy bulić gazpromowi. No a ten bilion zlotych to dość dużo ale w ciągu tych 15 lat zapewnie uda się to zrobić. No może trzeba by dodać te 10 lat i nie wypłacać tych zasiłków+ do tego robrojenie armii które nam zrzera dużo kasy.
      A te ministerstwo pisowskie to niech się wypcha z tymi 40%

•  

@Lutniczek: Dobrze możesz w to wierzyć. Ja tylko nadmienię, że nawet Niemcy, które od lat realizują politykę odchodzenia od węgla, wydają na to gigantyczne sumy, którymi obciążane są niemieckie gospodarstwa domowe, nie zakładają tego zrobić do 2035r. Gdyby polska narzuciła sobie podobną politykę do niemieckiej (czyli ciągle nie tak "ambitną" jak to co proponuje Biedroń) to problem ubóstwa energetycznego był iście epicki. Dodatkowo przypomnę, że od 2009 "budujemy" elektrownię atomową (powołanie PGE EJ), która w pierwotnym projekcie miała być gotowa na rok 2019. Miała, bo jeszcze nie zaczęliśmy jej budować. Światowe złoża gazu są dalekie od końca, w to że kończą się rosyjskie tez nie wierzę. Co do "zasiłków+" to nie jest jednak tak, że te pieniądze do budżetu nie wracają. Szczególnie jeśli popatrzy się na pierwotne konstrukcje programów typu 500+, które wchodziły w lukę popytową i napędzały gospodarkę konsumpcją wtedy kiedy był przestój w inwestycjach zagranicznych. Inaczej wygląda z rozszerzeniem 500+ na pierwsze dziecko, które oceniam krytycznie. W każdym razie chodzi mi o to, że pieniądze wydawane na taką transformację energetyczną nie zostaną w Polsce, inaczej rzecz ujmując będzie to drenowaniem Polski z i tak słabo zakumulowanego kapitału. Natomiast pieniądze z programów PiSu (jakkolwiek negatywnie możesz je oceniać) w większości zostają w Polsce.

edit: postulat likwidacji armii w warunkach agresywnej polityki rosyjskiej względem sąsiadów, uważam za tak biedroniowy, że nawet nie skomentuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@przegryw_przegryw: no troche masz racje. No ale gaz się skończy za 40 lat. A polityka rosji się zmieni. To dlatego że ludzie się zmieniają. Ja obstawiam że za 20 lat będziemy mieć bardzo miłego sąsiada(งⱺ ͟ل͜ⱺ)ง . No a wojsko już takim wojskiem nie jest. Połowa to budowlańcy,technicy i inżynierowie a druga połowa to harcerze z legii akademickiej i garstka ludzi potrafiąca strzelać

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement