•  

   @PanFizyk: Jak widać mało, że w każdym mieście parada jest innego dnia, to do tego do tej pory nie podali daty parady w Lublinie. Dlaczego? Aby nikt nie zdążył zgłosić kontrmanifestacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Organizatorzy jednak nie boją się, że z tego powodu nikt nie przyjedzie, bo przecież sami przywiozą uczestników xD

   źródło: scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net

  •  

   @PanFizyk: a czy pan z cyckonoszem na głowie był tam.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: PanFizyk, Brzytwa_Ockhama +1 inny
  •  

   @Silwerbalk: Tego nie wiem. Ale tak się zastanawiam: Dlaczego po angielsku te marsze nazywają Gay Pride, a po polsku Parada Równości? Czy to tłumaczyła ta sama osoba, co tłumaczy tytuły filmów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Brzytwa_Ockhama, VrubeL +27 innych
  •  

   Ty wiesz że mnie to też zastanawia.... Może temu żeby ludzi na maksa od startu nie wkurwiać... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: PanFizyk, Brzytwa_Ockhama
  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @PanFizyk: to idź do wszystkich burmistrzów/prezydentów miast i poproś o tą samą datę dla marszu

   pokaż spoiler "BO JA TAK CHCE!!!!!" xD

  •  

   @PanFizyk: Wyobraź sobie, że nie możesz wziąć ślubu, założyć związku partnerskiego a do tego na ulicy możesz się spotkać z jawną agresją ze strony ludzi postronnych. Właśnie po to są potrzebne marsze równości.

  •  

   @Centuri0n:

   Wyobraź sobie, że nie możesz wziąć ślubu,
   Każda osoba może przecież wziąć ślub ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   a do tego na ulicy możesz się spotkać z jawną agresją ze strony ludzi postronnych
   Znieśmy agresję ustawą!

   +: M52b
  •  

   @PanFizyk: A ha, ok liczyłem na jakąś odpowiedź niosącą nieco więcej treści i sensu, chyba moje zbyt wielkie oczekiwania co do rozmówcy szybko zostały zweryfikowane.

  •  

   Każda osoba może przecież wziąć ślub ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @PanFizyk: Ale nie każda zakochana w sobie para może wziąć ślub.

  •  

   @PanFizyk: Zasadniczo po to organizuje się manifestacje, aby zainteresować jak największą liczbę ludzi poruszaną tematyką - w tym przypadku jest to brak równości wobec prawa dla osób LGBT, a szczególnie osób homoseksualnych. Listę wszystkich obostrzeń wyczerpuje chyba ładny spis na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_prawna_i_spo%C5%82eczna_os%C3%B3b_LGBT_w_Polsce

   Raport na temat osób LGBT w Polsce przeprowadzony przez kilka organizacji, np. Kampanię Przeciw Homofobii: https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2017/11/Sytuacja-spoleczna-osob-LGBTA-w-Polsce.pdf

   Jak możesz zauważyć po lekturze artykułu na Wiki oraz innych raportów po wpisaniu w Google frazy "Sytuacja osób LGBT w Polsce", w naszym kraju nadal brakuje odpowiednich regulacji w wielu aspektach (względem raportów różnica może być w ściganiu przestępstw nienawiści na tle orientacji, które zostały wprowadzone po samobójstwie 14 latka w 2017 z tego powodu). Rozumiem, że dla wielu najlepiej by było jakby osoby LGBT siedziały w domu i się "nie wychylały", ale nie prowadzi to do żadnej zmiany prawnej, bo sami z siebie rządzący raczej tego nie zmienią, a i ludzie bez kontaktu z takimi osobami raczej o nich zdania nie zmienią.

   Mema nie będą nawet zbytnio komentował, bo autor ewidentnie działał w złej woli.

   Jak widać mało, że w każdym mieście parada jest innego dnia

   A dożynki wiejskie są wszędzie w tym samym dniu? Co to w ogóle za argument i czego ma dowodzić, że dane parady odbywają się w różnych miastach w różnych dniach?

   to do tego do tej pory nie podali daty parady w Lublinie. Dlaczego? Aby nikt nie zdążył zgłosić kontrmanifestacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No patrząc po ostatnich wydarzeniach z Białegostoku, to chyba lepiej, że chcą uniknąć wystawienia na przemoc, jak w Białymstoku.

   Organizatorzy jednak nie boją się, że z tego powodu nikt nie przyjedzie, bo przecież sami przywiozą uczestników xD

   A może z tego samoego powodu, dla którego nie organizuje się wszystkich konecertów w roku w tym samym dniu? xD Żeby mogli pojechać do każdego z miast, poznać nowych ludzi, nawiązać nowe znajomości, wesprzeć takie osoby w innych miastach w kontekście osób LGBT?
   Czy to, że ktoś zwołuje się autokarami, jest złe? Prezes Jarosław Kaczyński był ostatnio w Dygowie i tam też byli obecni ludzie popierający PiS, którzy przyjechali autokarami i autobusami, żeby spotkać się z prezesem. Czy też uważasz, że to złe? Zapewne jest wiele takich osób, które jeździ na takie wydarzenia w całym kraju i rozumiem, że to też krytykujesz?

   Cytowany tekst...Dlaczego po angielsku te marsze nazywają Gay Pride, a po polsku Parada Równości? Czy to tłumaczyła ta sama osoba, co tłumaczy tytuły filmów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Mówi się, że kobiety są jak tłumaczenia: piękne nie są wierne, a wierne nie są piękne. Zapraszam do lektury: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gay_pride

   Całe hasło "Gay Pride" i zaadoptowana na nasze realia "Parada Równości". Ogólny zamysł polega na "braku wstydu z bycia osobą LGBT i brak poczucia winy z tego powodu oraz określenie pozytywnej postawy przeciwko dyskryminacji i przemocy wobec lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT) w celu promowania ich godności, równości, zwiększenia widoczności jako grupy społecznej, budowania społeczności i celebrowania różnorodności seksualnej i płciowej. Duma, w przeciwieństwie do wstydu i piętna społecznego, jest poglądem, który wzmacnia większość ruchów na rzecz praw LGBT na całym świecie".

   Cały ruch z "pride" ma adekwatne znaczenie do np. dumy z bycia Polakiem, osiągnięcia naszych przodków czy z naszego kraju. Podczas dnia niepodległości pokazujemy, że nie wstydzimy się bycia polakami, nie mamy na tym punkcie kompleksów oraz odczuwamy zadowolenie z tego, kim jesteśmy. Takie samo znaczenie mają parady równości, ale w kontekście praw osób LGBT i równości wobec prawa.

   Każda osoba może przecież wziąć ślub ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ten argument jest tak głupi, że można go również użyć wobec prześladowanych chrześcijan np. w Arabii Saudyjskiej, gdzie odmawia im się prawa do publicznego kultu religijnego, a na ich sprzeciw, parafrazując twój argument, można odpowiedzieć: "Mamy takie same prawa: ja moge wierzyć w Allaha i ty tez możesz wierzyć w Allaha. Ja mogę chodzic do meczetu i ty też możesz chodzić do meczetu. Nie ma żadnej dyskryminacji chrześcijan w Arabii Saudyjskiej". Rozumiesz już brak sensu tego argumentu?

   Znieśmy agresję ustawą!

   Może nie ustawą, ale przynajmniej nastawić służby porządkowe do konsekwentnego egzekwowania kar wobec nienawiści na tle orientacji tak, jak jest to w przypadku rasy bądź wyznania religijnego.

   Pozdrawiam i przepraszam za zbyt długi tekst (╯︵╰,) Dziekuję, jeśli tutaj doczytałeś.