•  

  Pływający stragan na Borneo.
  #ciekawostki

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

  •  

   @GraveDigger Uwaga na Polaków, są doskonałymi pływakami i łowią niskie ceny. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   #pdk

  •  

   @GraveDigger: a jak to działa? Chodzi się w gumiakach między łódkami czy co?

  •  

   czekają na otwarcie śluzy

  •  

   @haes82: Czasami można dostać przysłowiową "kosę" od miejscowych "sierżantów", ale zwykle transakcja przebiega spokojnie. Na zamieszczonej fotografii tego nie widać, ale kajaki warzywne ustawiają się jakby w kolejce względem linii brzegowej, gdzie czeka zwykle druga kolejka złożona z chętnych kupujących. Jak to w handlu wiadomo, że istnieją pewne "zorganizowane grupy", które opuszczają kolejkę sprzedających szybciej, ale zwykle całość przebiega w miarę sprawnie. Żeby bardziej przybliżyć całość sytuacji, te łódki można przyrównać do polskich hurtowni w których zaopatrują się pobliscy sprzedawcy bazarowi - sprzedający standardowo na lądzie, ale bywają też prywatne osoby zaopatrujące się w towary na swój własny pożytek - ale są to głównie właściciele, bądź osoby prowadzące hotele, ośrodki dla młodzieży, bądź przytułki jakich na Borneo nie brakuje. Ah.. zapomniałbym o najważniejszym. Ceny zwykle ustalane są indywidualnie, lecz jak to w takich miejscach bywa często można wiaderko cytryn zakupić w cenie początkowych 1 kg. Jedyne co może odstraszać turystów to wszech-panujący odór dochodzący zarówno od produktów, wody jak i samych sprzedających.

  •  

   @haes82: To jest stare zdjęcie teraz to tak już nie wygląda. Podobne targi na wodzie znajdziesz w ujściach największych rzek Azji. Działa to tak,że osoby która chcą kupić jakieś dobra to znają już swoich sprzedawców. Podpływa taka łódeczka i kupujesz co chcesz. Aby to wszystko się trzymało to przeważnie podczas kupowania obie łódki są spinane ze sobą hakiem lub liną. Czasem do łódek jest mocowany długi kij na końcu którego wisi np." banan i mango" czyli z daleka widać kto i gdzie sprzedaje dane owoce. Idealne w swojej prostocie :)

  •  

   Jak slysze i widze borneo to przypomina mi sie artykul jak farmerzy zeby troche adrenaliny podlapac ruchaja przebranego orangutana za kobiete i go narkotyzuja i tak od kilkunastu lat jakas organizacja chciala ja wykupic ale farmerzy sie nie zgodzili ladne jaja

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  moment w którym wszystko się zjebało #f1 #kubica

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  Tak nie wygląda człowiek, który chwilę temu poinformował o zakończeniu współpracy z Williamsem i nie ma planu B ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #f1 #kubica

  odpowiedzi (28)

 • avatar

  Dzień dobry, Mirki i Mirabelki!
  Zapewne większość osób obserwujących tag #piwowarstwo już nas kojarzy, ale te, które jeszcze nas nie znają będą miały okazję to zrobić!

  Nazywamy się Twojbrowar.pl i jesteśmy sklepem internetowo-stacjonarnym (w #wroclaw ), w którym możecie zaopatrzyć się w surowce i akcesoria potrzebne do wyrobu piwa oraz innych trunków alkoholowych, a także wędlin i serów w domu.
  Jako, że sezon piwowarski zbliża się wielkimi krokami przygotowaliśmy dla was #rozdajo , a w tym nasz sztandarowy zestaw dla początkujących, czyli "Jestem Piwowarem" zawierający cały potrzebny sprzęt, surowce oraz wyczerpującą instrukcję, dzięki którym będziecie mogli uwarzyć swoje pierwsze (i każde kolejne) #piwo w domu!

  W skład zestawu wchodzą: fermentor z rurką fermentacyjną, fermentor z kranikiem, areometr, środek do dezynfekcji, miarka do cukru, kapsle, łyga piwowarska, termometr piwowarski, wąż do rozlewu, termometr ciekłokrystaliczny, jodowy wskaźnik skrobi, filtrator z oplotu, glukoza krystaliczna, oraz zestaw surowców z instrukcją do stworzenia wybranego przez Ciebie piwa: polskie jasne, prawdziwe pszeniczne, pale ale, dry stout, american bitter, grodziskie, pszeniczne ciemne.

  Poza naszym sprzętem jedynym narzędziem, którego będziesz potrzebował, to garnek o objętości 30l wzwyż.

  Dodatkowo na hasła "WYKOPJP" i "WYKOPTB" każdy otrzyma 20% zniżki na jeden z zestawów startowych (Jestem Piwowarem lub Twój Browar Domowy) dzięki którym będzie mógł nawarzyć piwa, które będzie musiał później wypić... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Kody będą ważne do niedzieli (22.09.2019), do północy.

  #rozdajo wygrywa osoba wylosowana przez mirkorandom z puli osób plusujących wpis. Wyniki zostaną ogłoszone jutro (piątek) o godzinie 10:30 i tego samego dnia skontaktujemy się ze zwycięzcą celem ustalenia adresu wysyłki.

  P.S. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania dotyczące warzenia piwa i produkcji alkoholi, możecie śmiało je do nas kierować, chętnie podzielimy się naszą wiedzą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  P.S.2. Z tego konta będziemy również informować o naszych promocjach, które z okazji zbliżających się 10 – tych urodzin będą pojawiać się coraz częściej, więc zapraszamy do obserwowania naszego konta!

  #piwokraftowe #craftbeer #pijzwykopem #twojbrowar
  pokaż całość

  odpowiedzi (85)

Advertisement