Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanko,

Płyta indukcyjna Bosch: https://www.ceneo.pl/43842828#tab=spec
jak się okazało ma wymaganą minimalną grubość blatu 30mm. Planowałem zamontować to w blacie z #ikea o grubości 2.8 cm.

Czy jakieś niedogodności mogą mnie spotkać w trakcie montażu tego? Czy to jest tylko i aż kwestia gwarancji?
Czy może powinienem jeszcze o czymś pomyśleć przed montażem czegoś takiego? Albo zupełnie zrezygnować z tego boscha i wziąć coś, co wymaga min. 28mm.

#agd #indukcja #kiciochpyta #kupujzwykopem #pytaniedoeksperta
  • 14
@Best11: jaka kwestia gwarancji? Pakuj to do blatu i tyle. Przecież tego się nawet nie łapie na spinki do blatu ewentualnie jak masz opaskę to tak ale to niczemu nie przeszkadza
@Kuork: Ok, bo się bałem że jakieś kurcze rzeczy, których nie przewidzę pojawią się i płyta okaże się zła/za duża/niemożliwa do przypięcia. Dzięki
@pawelwojciech: Jeśli bierzesz blat 2,8cm to musisz mieć zaślepkę, inaczej nie uznają Ci gwarancji, planer też nie przepuści tego rozwiązania. Ale pokaż z ciekawości jak to u Ciebie wygląda indukcja na 2,8 i piekarnik pod :)
@marasgruszka wyszły mu dziwne plamy na przodzie (takie ciemne paski) pod szybą (nie do usunięcia), wygląda jakby klej w drzwiach się „roztopił”, górna grzałka mi co jakiś czas wypada i wisi troche niżej i musze ją poprawiać, z jednej strony przypieka bardziej niż z drugiej. Mój ma ponad 4 lata, teraz kupiłabym na pewno lepszy (głównie dlatego że piekę więcej). Ale płyta indukcyjna z tej serii jest 10/10 :D