•  

#aferamadonny #moderacjacontent #afera
    Są równi i równiejsi.
    #neuropa vs. #4konserwy

@bronsky: trollowanie, nieodpowiednie zachowanie, utworzenie multikonta w celu ominięcia bana - ban na ~2 miesiące
    @M1r14mSh4d3: trollowanie, nieodpowiednie zachowanie - ban permanenty

źródło: bronsky.png

•  

@Enviador: Od dawno jest to oczywiste, a ty też zaraz wyłapiesz perma za wojenki z moderacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

też zaraz wyłapiesz perma za wojenki z moderacją

@DurzyPszypau: Nie nie, ja tylko zwracam uwagę na "nieopoprawność algorytmów", żadne memy z modami mnie nie interesują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Enviador: A chociażby o czymś takim, jak wcześniejsza historia konta słyszałeś? Bo imo wyciągasz bardzo pochopne wnioski, byleby pod tezę pasowały ;v

•  

o czymś takim, jak wcześniejsza historia konta słyszałeś

@Zwanek: tak. dodatkowo jedna z tez jest taka, że za multikonto się leci.

•  

@Enviador: No leci się, tyle że zwykle ban na pierwszym koncie jest tymczasowy(prawie zawsze w zasadzie), a pozostałe konta spadają na stałe. Jak widzę @bronsky za kratami, więc nie wiem gdzie tu dostrzegasz jakąś nieprawidłowość.

•  

ban na pierwszym koncie jest tymczasowy

@Zwanek: Ciekawostka, skąd masz takie informacje? Mogłbyś podać jakieś przykłady? Domyślam się, że to na podstawie obserwacji własnych, patrząc na Twój wykopowy staż.

•  

skąd masz takie informacje?
      @Enviador: Obserwacje poczynione przez lata spędzone na wypoku, do tego wydaje mi się że ktoś z administracji ostatnio to tłumaczył. Niemniej opieram się na tym pierwszym.

Mogłbyś podać jakieś przykłady?
      Chyba nie będzie zaskoczeniem, jak powiem że nie dokumentuję takich rzeczy i nie mam żadnych screenów. Za to pamiętam jak m.in. na tagu #konokononowicz(tag niezbyt lubiany przez modków, warto nadmienić) była jakiś czas temu afera z naciskiem moderacji, by tagować wpisy również tagiem #patostreamy. Mireczki nie chciały się podporządkować i w końcu zaczęli dostawać bany. Popularną praktyką stało się wtedy zakładanie multi w celu ich ominięcia, a kiedy modki to wykrywały, kończyło się po prostu przedłużeniem bana na głównym koncie i skasowaniem multi. O ile dobrze pamiętam, nawet recydywiści nie dorobili się wtedy perma. Głośna była też sytuacja, kiedy koleś od #hasaczoweama złapał perma za bycie rzekomym multi innego konta(@alpaka). "Oryginalne" konto standardowo oberwało tymczasówką.

•  

@Zwanek: szkoda że w tej aferze permy dla multikont sypały się gęsto. ( ͡° ͜ʖ ͡°) główne czy z 0 akcji. Perm

•  

@Enviador: chciałem dodać do tego co napisał @DurzyPszypau ale machnąłem ręką. Szkoda nerwów na wakacjach. W zasadzie On napisał to co najważniejsze.

•  

@Queltas: Jako obserwatorowi, serio ciężko mi to ocenić. Permy widzę, owszem, ale czy stoi za nimi tylko znalezione na szybko Multi, czy jakieś większe manipulacje/recydywa/cokolwiek można się tylko domyślać.
      A tak tylko dodam od siebie, że za te afery z dupy i łamanie regulaminu z premedytacją sam bym rzucał banami, tyle że ludzi powinni być o tym informowani wprost, bo takie wyciąganie kwitów jak za komuny to ani zdrowe, ani skuteczne :x

•  

@Zwanek:

afery z dupy

Przepraszam bardzo, ale afera zaczęła się od bana z dupy i niechęci w przyznaniu się do błędu, a nie z wymysłu użytkowników.

Nie mam pretensji do banów za wrzucanie czegoś co nie powinno być wrzucane. Mam pretensje za bany za NIE wrzucanie niczego. Mam pretensje za permy za multikonto, gdy konta są nieużywane od samego początku (odpowiednio 0, 5 i 8 akcji - nic na głównej, wszystko na mirko) i mam pretensje do usuwania dorobku użytkowników, całego dorobku z mikrobloga, wszystkie wpisy i komentarze i niemożliwość wytłumaczenia dlaczego to zostało usunięte.

•  

@Zwanek: To ciekawe. Moje obserwacje są nieco inne, mianowicie, że ktoś leci za multikonto (multikonta, jeśli jest ich więcej) razem z głównym kontem. Pamiętam również przypadki, gdzie ktoś postował potencjalnie niestosowne i/lub niewygodne treści z kategorii #bekazlewactwa i leciał z głównym za multikonto, a nie za nieodpowiednie zachowanie czy też trollowanie.

Na marginesie: Skąd zresztą rozpoznać, które konto jest główne? Utworzone jako pierwsze? Używane najczęściej? Największa ilość aktywności?

•  

@Enviador: O to jak konkretnie definiowane jest główne konto to chyba moderacji musisz pytać. Ja niestety za mało udzielam się pod #afera żeby sobie to życzeniowo definiować ;)
      Swoją drogą, skoro sam nie wiesz, które konto jest definiowane jako główne, to stwierdzenie

Pamiętam również przypadki, gdzie ktoś postował potencjalnie niestosowne i/lub niewygodne treści z kategorii #bekazlewactwa i leciał z głównym za multikonto
      Jest trochę na wyrost? ;)

Edit. I taki bonus jeszcze ¯\_(ツ)_/¯

•  

Edit. I taki bonus jeszcze

@Zwanek: Dzięki za bonusa, ciekawa informacja, ale też nie musi być aktualna.

stwierdzenie [...] Jest trochę na wyrost? ;)

Możliwe, niemniej jak ktoś dostawał bana za multikonto, pamiętam co najmniej jeden taki przypadek, każde z kont podane jako inne multikonto zostało zbanowane permanentnie. Też nie siedzę namiętnie na #afera, raczej bardzo dorywczo, takie nieścisłości rzucały mi się w oczy poza tagiem.

•  

@Enviador: Bo ten drugi był debilem xd

•  

Bo ten drugi był debilem xd

@Mirrak: aaaa nieee, to sorry, nie było tematu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@Enviador: przypominam tylko, że Miriam była agresywna w dyskusji i lubiła używać niemerytorycznych argumentów (dopierdalanie się do czyjegoś avka, wyszukiwanie czyichś kont na Twitterze czy nawet wyśmiewanie czyichś zainteresowań czy hobby), przy okazji tworząc fałszywą narrację o tym jak złe neuropki ją prześladują, bo ktoś krytykuje jej chamstwo (często nawet to nie były neuropki), na kasowaniu nieprzychylnych komentarzy kończąc. Bronsky zaś był tylko gównotrollem. Nie widziałem by robił to, co robiła miriam.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co szef na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i jak.
    #pracbaza #korposwiat #januszex #codziennewypowiedzenie #oswiadczenie
    pokaż całość

odpowiedzi (75)

Mirki,
    Siedzę szczęśliwy w moim nowym domu, pudła jeszcze wszędzie, ale ważne, że komputer rozpakowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pora na #rozdajo by podzielić się radością! Do wygrania cyfrowy klucz #cyberpunk2077, do przekazania w dniu premiery.

Jak wziąć udział?
    - Plusujesz
    - W komentarzu wpisujesz czy preferujesz kod na #steam #steamrozdajo czy #gog

Wykluczeni z losowania:

pokaż spoiler zielonki, konta bez aktywności, oglądający patostreamy, konta służące głównie do wojenek politycznych, ćpuny, jakieś furry i inne zboczenia, ludzie robiący fejkowe rozdajo w przeszłości oraz ci, których główna aktywność to uprzykrzanie życia innym

W losowaniu pozostają:
    - prawilne Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Losowanie odbędzie się przy pomocy funkcji sample w mojej przeglądarce gdzieś w niedzielę pewnie, jak znajdę czas, żeby znowu podejść do komputera.

Powodzenia!
    pokaż całość

odpowiedzi (598)

Dzisiaj rano obudziłem się z drgawkami, zlany zimnym potem i ogromnym bólem w okolicach klatki piersiowej. Bardzo szybko trafiłem do szpitala. Diagnoza? Okazało się, że to boli, aż tak mnie to boli, że Rychu Peja ma dziś szansę uczciwie zarobić.

#peja #rap #heheszki

odpowiedzi (9)

Advertisement