•  

  Kolejny Wykopowicz powielający brednie o tym, że "40% homoseksualistów to pedofile", opierając się na zmanipulowanych wynikach badań dr. Freunda, które to manipulacje zostały wyjaśnione już ponad 4 lata temu w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/11293274/poradnik-heterorealisty-w-zwiazku-z-popularnoscia-/

  W skrócie chodzi o to, że w badaniach dr. Freunda napisane było, że ofiarami od 32 do 36% przestępców skazanych za wykorzystywanie seksualne dzieci padły dzieci płci męskiej. Jaki wniosek ktoś wyciągnął z tych badań? Że od 32 do 36% homoseksualistów to pedofile.

  To tak jakby z informacji o tym, że w pewnym wybranym zbiorze figur geometrycznych 40% prostokątów było kwadratami wyciągnąć wniosek, że w całej populacji wszystkich figur 40% kwadratów było prostokątami.

  Dowód, że o to chodziło - cytat z badań Freunda:

  There are two classical studies of sexual offenders against children in which offenders against males, and offenders against females, are recorded separately.

  I dalej są wymienione te dwa badania jedno podające 34% i drugie podające 32%, a wynik 36% wychodzi już z badań samego dr. Freunda, które są przedmiotem artykułu.

  Freund K, Heasman G, Racansky IG, Glancy G.
  Pedophilia and heterosexuality vs. homosexuality.
  J Sex Marital Ther. 1984 Fall;10(3):193-200

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6512871

  #shitwykopsays #lgbt #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #psychologia #nauka

  źródło: i.imgur.com

  •  

   @R187: Skoro już zacząłeś z matematyka. 36% przypadków pedofilii stanowią przypadki homoseksualne. Homoseksualiści stanowią 1% społeczeństwa. Nadal źle to wygląda :)

  •  

   36% przypadków pedofilii stanowią przypadki homoseksualne.

   @KrakenFromKrakenowo: 36% przypadków złapanych i osadzonych w więzieniach sprawców molestowania seksualnego dzieci stanowią osoby które wybrały na swoje ofiary dzieci płci męskiej. Nie upraszczaj tego tak, to nie jest to samo co "36% pedofilów to homoseksualiści". Dodaj do tego fakt, że nie 100% sprawców molestowania seksualnego jest z medycznego punktu widzenia pedofilami oraz fakt, że średnio sprawcy molestowania chłopców mieli prawie 7.6 raza więcej ofiar niż sprawcy molestowania dziewczynek - ten fakt który pojawią się w dalszej części komentarza ze screena (150.2/19.8=7.586) akurat nie jest zmanipulowany, faktycznie są badania, które podają taką zależność, są to te badania:

   Abel G, Becker J. Cunningharn-Rathner J, Mittelman M, Rouleau J: Multiple paraphilic diagnoses among sex offenders. Bull Amer Acad Psychiat Law 16: 153-168, 1988.

   Na podstawie tych dwóch faktów dr. Freund w swojej pracy:

   Freund, Kurt & Wilson, Robin. (1992). The proportions of heterosexual and homosexual pedophiles among sex offenders against children: An exploratory study. Journal of sex & marital therapy. 18. 34-43. 10.1080/00926239208404356.

   Oszacował stosunek heteroseksualnych pedofilów do homoseksualnych pedofilów jako 11:1, czyli 8.33% to pedofile homoseksualni.

   Homoseksualiści stanowią 1% społeczeństwa. Nadal źle to wygląda :)

   Wśród skazanych za wykorzystywanie seksualne przestępców w okresie w którym prowadzano te badania mężczyźni stanowili około 99% osób, dlatego we wszelkich badaniach pomijano całkowicie kobiety. Homoseksualnych mężczyzn jest w społeczeństwie od 2 do 4 razy więcej niż homoseksualnych kobiet. Dr. Freund szacował ilość homoseksualnych mężczyzn w populacji meżczyzn na 4.76% (jeśli pominie się istnienie biseksualistów, ale procent pedofilów podany wcześniej też pomijał istnienie biseksualistów więc są to spójne wyniki).

  •  

   @KrakenFromKrakenowo: Orientacja wobec dorosłych ma niewiele wspólnego z ofiarami wybieranymi przez pedofila.

   Wielokrotnie były przypadki przykładnych ojców mających żony, którzy molestowali małych chłopców.

  •  

   Oszacował stosunek heteroseksualnych pedofilów do homoseksualnych pedofilów jako 11:1, czyli 8.33% to pedofile homoseksualni.

   @R187: nawet jeżeli to nadal jest nadreprezentacja homoseksualistów-pedofilów w stosunku do tego, czego powinniśmy się spodziewać po ilości homoseksualistów w społeczności (ok. 3%)

  •  

   w stosunku do tego, czego powinniśmy się spodziewać po ilości homoseksualistów w społeczności

   @haes82: czemu mielibyśmy się czegokolwiek spodziewać w tym temacie po ilości homoseksualistów w społeczeństwie?

   +: Kaiwo
  •  

   czemu mielibyśmy się czegokolwiek spodziewać w tym temacie po ilości homoseksualistów w społeczeństwie?

   @Croce: że ich udział w różnych dziedzinach życia społecznego będzie mniej więcej taki sam, jak ich udział w społeczeństwie.

   Jeżeli 1 człowiek na 100 jest rudy, to jeden homoseksualista na 100 powinien być rudy. Jeżeli nie, to mamy powody (jeszcze nie dowody) aby przypuszczać, że homoseksualizm jest powiązany dodatnio lub ujemnie z faktem bycia rudym.

  •  

   @haes82: ale to jest niedobra analogia, bo zakłada powiązanie etiologiczne pomiędzy homoseksualizmem teleiofilnym a preferencja homoseksualna pedofilną

   +: Yahoo_
  •  

   po ilości homoseksualistów w społeczności (ok. 3%)

   @haes82: Nie "homoseksualistów w społeczności" tylko homoseksualnych mężczyzn wśród meżczyzn, bo skazani za wykorzystywanie seksualne dzieci to praktycznie sami faceci, już to napisałem. Według źródła które podaje to jest 4.76%, jak wynik Korwina w wyborach ;)

   Co do nadreprezentacji, to według wyników badań naukowych osoby o orientacji homoseksualnej dzielą się na dwie grupy. W wariancie prawidłowego rozwoju następuje wykształcenie pociągu seksualnego do dojrzałych partnerów seksualnych, to jest nazywane androfilią. W wypadku nieprawidłowego rozwoju, to znaczy zaburzeń psychicznych zwanych w medycynie pedofilią następuje zafiksowanie popędu na partnerach niedojrzałych i nie następuje wykształcenie popędu do osób dojrzałych, ta grupa jest nazywana homoseksualnymi pedofiliami.

   All regressed offenders, whether their victims were male or female children, were heterosexual in their adult orientation. There were no examples of regression to child victims among peer-oriented, homosexual males. The possibility emerges that homosexuality and homosexual pedophilia may be mutually exclusive and that the adult heterosexual male constitutes a greater risk to the underage child than does the adult homosexual male.

   Nicholas Groth, A & Jean Birnbaum, H. (1978). Adult Sexual Orientation and Attraction to Underage Persons. Archives of sexual behavior. 7. 175-81. 10.1007/BF01542377.

   https://www.researchgate.net/publication/22474879

   androphilia (an erotic preference for physically mature males),

   Seen from this point of view, the present study may be interpretedas testing simultaneously three alternative hypotheses:
   1) heterosexual pedophilia is equally related etiologically to gynephilia as homosexual pedophilia is related to androphilia;
   2) with a heterosexual development, the resulting proportion of pedophiles is greater than with a homosexual development;
   3) with a homosexual development, the resulting proportion of pedophiles is greater than with a heterosexual development.
   (...)
   Support was given by these results to hypothesis 3, according to which a homosexual development notably often does not result in androphilia but in homosexual pedophilia.


   To wyżej jest z badań dr. Freunda, o których już wcześniej pisałem (The proportions of heterosexual and homosexual pedophiles among sex offenders against children: An exploratory study.)

   Wynika z tego, że wśród homoseksualistów ukierunkowanych na dorosłych partnerów nie ma większej szansy spotkać osoby chcącej krzywdzić seksualnie dzieci niż wśród heteroseksualistów ukierunkowanych na dorosłe partnerki, a wyniki pierwszego z tych badań sugerują, że ta szansa może być nawet mniejsza.

  •  

   ale to jest niedobra analogia, bo zakłada powiązanie etiologiczne pomiędzy homoseksualizmem teleiofilnym a preferencja homoseksualna pedofilną

   @Croce: niedobre jest zakładanie z góry, że takiego powiązania nie ma, nie może być i nawet jeżeli fakty mówią inaczej, to tym gorzej dla faktów.

  •  

   @haes82: nikt nic takiego nie zakłada, po prostu są pewne powody żeby uważać że takiego powiązania nie ma, a co najmniej jest bardzo luźne i pedofilia homoseksualna jest dużo bliżej powiązana z pedofilią heteroseksualną niż z homoseksualizmem teleiofilnym, co sugeruje chociażby wzorzec podnieceń dot. bodźców niepreferowanych, czy też fakt że nie obserwujemy u homoseksualistów zwiększonej reakcji podnieceniem na dzieci (niektóre dane sugerują że jest nawet zmniejszona w stosunku do heteroseksualistów). Jak pisze Cantor:

   Also embedded in this belief about etiology is that gender-orientation overrides age-orientation. That is, that homosexual pedophilia is most closely linked with homosexual teleiophilia (and that heterosexual pedophilia is most closely linked with heterosexual teleiophilia). The evidence suggests, however, that homosexual pedophilia is most closely linked with heterosexual pedophilia; pedophiles differentiate less between males and females than do teleiophiles, when they receive a psychophysiological test of erotic preference (Freund & Langevin, 1976; Freund et al., 1991). This suggests that a pedophiles would assault a child of the less preferred sex more frequently than a teleiophile would become sexually involved with someone of the less preferred sex. This underscores that the proportion of homosexuality in pedophilia cannot be meaningfully compared to the proportion of homosexuality in teleiophilia.#

  •  

   @Croce czyli gej (czuje pociąg do mężczyzn) będący pedofilem (czuje też pociąg do chłopców) jest bardziej pedofilem niż gejem, bo...tak?

  •  

   czyli gej (czuje pociąg do mężczyzn) będący pedofilem (czuje też pociąg do chłopców)

   @memento_mori: Czemu użyłeś słowa "też"? Jeśli przez mężczyzn rozumiesz dojrzałe osoby płci męskiej, to pedofil czuje pociąg wyłącznie lub głownie do niedojrzałych dzieci (bo taka jest definicja pedofilii) płci męskiej, a nie i do mężczyzn i też do chłopców.

  •  

   @memento_mori: nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Ja nie mówię o tym kim bardziej jest, bo to zasadniczo nie jest dobre i wystarczająco precyzyjne pytanie aby udzielić na nie zgrabnie odpowiedzi, tylko że (1) pod istotnymi względami bliższe jest powiązanie między homoseksualnymi pedofilami a heteroseksualnymi pedofilami, niż między homoseksualnymi pedofilami a androfilami czy też heteroseksualnymi pedofilami a gynefilami, (2) istnieją powody aby przypuszczać że etiologicznie homoseksualna pedofilia jest niezbyt powiązana z androfilią.

   Jeżeli natomiast mielibyśmy się po licznosci populacji androfilnej spodziewać wprost czegoś o liczności populacji homopedofilnej, to powiązanie etiologiczne musiałoby być dosyć mocne.

  •  

   @R187
   @Croce chodziło mi o takich pedofilów co są jednocześnie gejami (czują pociąg i do mężczyzn i do chłopców), jaki to procent wśród ogółu pedofili?

  •  

   @memento_mori: masz podany wyżej przecież przykładowy szacunek:

   Oszacował stosunek heteroseksualnych pedofilów do homoseksualnych pedofilów jako 11:1, czyli 8.33% to pedofile homoseksualni.

   Przy czym niektóre szacunki są wyższe i sięgają nawet to 40%. Tylko co to w ogóle miałoby mieć do tego, o czym ja pisałem?

  •  

   @Croce sformuluje pytanie inaczej:czy homoseksualiści częściej niż osoby heteroseksualne są jednocześnie pedofilami?

  •  

   @memento_mori: To nie jest dobre pytanie, bo zasadniczo na ogół „homoseksualizm” się definiuje jako preferowanie dojrzałych obiektów własnej płci, a „heteroseksualizm” jako preferowanie dojrzałych obiektów przeciwnej płci. W takim rozumieniu nie są częściej, bo w obu grupach zawartość pedofilii (rozumianej jako parafilia, nie jako każde molestowanie osoby nieletniej) jest zerowe.

   Możesz oczywiście sobie skleić razem osoby pedofilne z osobami teleiofilnymi i wówczas w tak stworzonej sztucznie grupie homoseksualnej osób pedofilnych będzie więcej, ale cokolwiek chcesz z tego wywnioskować to będzie manipulacja oparta na nieuprawnionej konflacji.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   chodziło mi o takich pedofilów co są jednocześnie gejami (czują pociąg i do mężczyzn i do chłopców), jaki to procent wśród ogółu pedofili?

   @memento_mori: Według badań Nicolas Grotha na grupie 175 osób jest ich 0%

   Przy czym niektóre szacunki są wyższe i sięgają nawet to 40%.

   @Croce: Rozróżnijmy dwie kwestie:

   1) Ilu sprawców przestępstw seksualnych wobec dzieci krzywdziło dzieci tylko płci męskiej? Odpowiedź na podstawie badań dr. Freuda to między 32% a 36%

   2) Ilu pedofilów jest pedofilami homoseksualnymi, tzn są zainteresowani tylko dziećmi płci męskiej? Według szacunków tego samego dr. Freunda jest to 8.33%

   Czy 40% o którym mówisz dotyczy na pewno przypadku nr 2 czy może czasem przypadku nr 1?

  •  

   @Croce chcesz powiedzieć że nie istnieją osoby czujace pociąg jednocześnie do osób dorosłych oraz dzieci w porównywalnym natężeniu?

  •  

   Czy 40% o którym mówisz dotyczy na pewno przypadku nr 2 czy może czasem przypadku nr 1?

   @R187: opieram się na tym:

   Pedophiles are usually attracted to a particular age range and/or sex of child. Research categorizes male pedophiles by whether they are attracted to only male children (homosexual pedophilia), female children (heterosexual pedophilia), or children from both sexes (bisexual pedophilia). The percentage of homosexual pedophiles ranges from 9% to 40%, which is approximately 4 to 20 times higher than the rate of adult men attracted to other adult men (using a prevalence rate of adult homosexuality of 2%-4%). This finding does not imply that homosexuals are more likely to molest children, just that a larger percentage of pedophiles are homosexual or bisexual in orientation to children.#

   Nie mam w tej chwili jak sprawdzić skąd wzięli górne szacunki, ale zasadniczo oszacowanie przypadku drugiego przez pierwszy to też jest jakiś — choć nie najlepszy — sposób szacowania.

  •  

   chcesz powiedzieć że nie istnieją osoby czujace pociąg jednocześnie do osób dorosłych oraz dzieci w porównywalnym natężeniu?

   @memento_mori: jakbym chciał coś takiego napisać to bym napisał — może i są ale (1) są to raczej przypadki bardzo rzadkie i można je równie dobrze pominąć w rozważaniach ze wzgl na brak danych, (2) tak samo jak na podstawie liczby osób biseksualnych nie wnioskujemy ile jest osób heteroseksualnych wśród osób homoseksualnych tak samo nie ma to sensu w tym przypadku, przy tej definicji.

  •  

   @KrakenFromKrakenowo: Jak ja lubię te statystyki.
   Gdy mówi się o homopropagandzie, to podaje się, że homoseksualistów jest 5%
   Gdy trzeba udowadniać, że podejrzanie dużo jest ich w więzieniach, liczba spada do 1%

  •  

   @KubaGrom: Jesteś pewien, że to ja pisałem? Ja zawsze zakładam, że osób homoseksualnych w społeczeństwie jest około 1%.

  •  

   To tak jakby z informacji o tym, że w pewnym wybranym zbiorze figur geometrycznych 40% prostokątów było kwadratami wyciągnąć wniosek, że w całej populacji wszystkich figur 40% kwadratów było prostokątami.

   @R187: Jeżeli zbiór będzie odpowiedni duży i będzie reprezentacyjny dla całej populacji to nie ma problemu. Poza tym, właśnie tak się prowadzi większość badań - na próbach reprezentatywnych, innej możliwości są mocno ograniczone.

  •  

   @JanuszAndrzejNowak: Hint: nie każdy prostokąt jest kwadratem, ale każdy kwadrat jest prostokątem, ta zależność nie działa w obie strony.

  •  

   W zależności od kraju Od 40 do 70 % pedofili to pedały.

  •  

   Kolejny Wykopowicz powielający brednie o tym, że "40% homoseksualistów to pedofile"

   @R187: tak przy okazji, pomijając meritum tematu - wychodzi pewna koszmarna matematyczna nieznajomość tematu. Jeżeli wśród pedofili jest 40% homoseksualistów to absolutnie nie oznacza, że wśród homoseksualistów jest 40% pedofilii. Owszem, takie coś (przy założeniu, że to prawda) zwiększałoby ilość pedofili wśród homoseksualistów, ale znacznie mniej drastycznie. Istnieje jakiś specjalny magiczny, niezbyt trudny sposób przeliczanie tego typu rzeczy, ale jakoś nie opanowałem go kiedy miałem okazję, a teraz nie pamiętam jak to leciało.

   Błąd jest tego samego kalibru, to "40% mężczyzn w pewnym wieku łysieje, więc 40% łysych to mężczyźni".

   +: R187
  •  

   @Matan_Jagiz: Źródło: Instytut Danych z Dupy

   @haes82: O to właśnie mi chodziło, gdy dawałem przykład z kwadratami i prostokątami.

  •  

   @Matan_Jagiz: Bo czytałem wiele badań na ten temat i nigdy się z taką wartością nie zetknąłem. Jeśli masz poważne źródło na poparcie swoich słów, to je podaj i przekonaj mnie, że masz rację.

  •  

   @R187 no w podanym tekście. Op kolego

  •  

   @Matan_Jagiz: Gdzie tam widzisz cokolwiek o 70%? Poproszę o cytat.

   +: Croce