•  

  Wahania cen Bitcoina są spowodowane różnymi czynnikami. Przez ostatnie lata mogliśmy zaobserwować nawet dziesięciokrotne zmiany kursu w bardzo krótkim czasie. Poniżej przedstawiamy niektóre z czynników, które na to wpływają.

  Negatywne informacje w mediach moją ogromy wpływ na adaptacje Bitcoina. Panikę wśród kupujących powodowały takie newsy jak: zamknięcie BitMarketu, bankructwo kantoru Mt. Gox czy likwidacja przez FBI rynku Silkroad. Spowodowało to nagły spadek wartości kryptowaluty w porównania do dolara. Jednak za każdym razem Bitcoin podnosił się w górę.

  Niestabilność kursu jest również wywołana przez zróżnicowane spojrzenie na protokół jako metodę lokowania funduszy, a transferu środków. Obecne wahania kursu Bitcoina mogą wywoływać wątpliwości związane z zastosowaniem go do lokowania funduszy. Jednakże przesyłanie środków wiąże się z blisko zerowymi opłatami.

  Znaczący wpływ na kurs ma również ograniczona liczba bitcoinów i wynosi 21 milionów. Jak na razie możemy tylko sobie wyobrażać co stanie się z ceną Bitcoina kiedy limit zostanie osiągnięty, a liczba osób, które chcą go posiadać wciąż będzie rosła.

  Inwestorzy w momencie zagrożenia wartości lokalnej waluty mogą ulokować środki w Bitcoinach, co spowoduje wzrost kursu. Możemy spodziewać się, że wraz z ustabilizowaniem się wartości kryptowaluty inwestorów będzie przybywać i kapitalizacja rynku będzie rosnąć.

  pokaż spoiler #kryptowaluty #bitcoin #gielda #kantor #finanse #kryptomedia

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W zeszłym roku miałem zawał, a mam tylko 24 lata. Siedziałem przed komputerem, gdy nagle poczułem kłucie w klatce piersiowej, po chwili zrobiło mi się zimno, następnie pociemniało mi przed oczami i to wszystko, co pamiętam. Ocknąłem się w karetce, którą wezwała matka. Później dowiedziałem się, że znalazła mnie leżącego na dywanie w kałuży kału; tak, podobno się obsrałem. Od tamtej pory jestem strasznie przewrażliwiony na punkcie swojego zdrowia, rzuciłem fajki, picie, zacząłem zdrowo się odżywiać. Dzisiaj, gdy się kąpałem, znów poczułem kłucie w klatce piersiowej, wpadłem w panikę i mogłem złapać oddechu. Zawołałem dziadka, który akurat przyjechał na święta i czytał w kuchni gazetę. Dziadek wpadł do łazienki, zobaczył, co się dzieje. Widział, że kurczowo trzymam się za klatkę piersiową i desperacko próbuję zaczerpnąć powietrza. Dziadek wskoczył do wanny, usiadł na przeciwko mnie i zwalił mi konia stopami. Ból minął, a woda nadała poślizgu dziadkowym stópkom.

  pokaż spoiler #pasta #heheszki #byloaledobre
  pokaż całość

  odpowiedzi (8)

 • avatar

  Po kłótni przez telefon ze swoim #rozowypasek uświadomiłem sobie że to ta jedyna. I tak już jadę godzinę czy dwie już po S5, jeszcze zostało mi niecałe 430km do niej. Kompletnie nie przemyślałem tego, po prostu poczułem że muszę ją przytulić jak najszybciej a teraz myślę nad oświadczeniem się ( ͡º ͜ʖ͡º) Myślicie że się ucieszy jak zadzwonię do niej i powiem jej o tym że czekam na nią na parkingu? Oczywiście ona nie wie że do niej jadę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Co o tym sądzicie #niebieskipasek i #rozowepaski?
  Plusujacych zawołał za rok i powiem czy było warto. Trzymajcie kciuki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #zwiazki #chwalesie #pytanie
  pokaż całość

  odpowiedzi (50)

 • odpowiedzi (14)