•  

  Jako, że dodałem tag #rozdajo to w pierwszej kolejności mała informacja co można dostać #zadarmo o ile jest się z #warszawa Jak już poprzednio pisałem zostało mi trochę sadzonek i z tego względu, że w tym tygodniu zaczynam urlop, są do rozdania. Jeżeli ktoś jest chętny to zdjęcie tego co zostało w pierwszym komentarzu.

  Jeżeli chodzi o najnowszą aktualizację #chilizgobim to nagrałem nowy film. Tym razem nieco dłuższy, bo chciałem pokazać więcej poszczególnych odmian. Być może zasadnym jest oglądanie na 1,5 prędkości odtwarzania. Dawno nie było żadnej relacji tekstowej, ale przy braku czasu forma wideo jest dla mnie szybsza do przygotowania. Stan z filmu jest na 4 sierpnia. Od tamtego czasu pojawiło się jeszcze więcej wybarwionych owoców. Myślę, że niedługo będzie pierwszy zbiór - cały czas trwają zapisy na zestawy degustacyjne podobne do tych zeszłorocznych (chociaż pewnie w tym roku będą większe, bo mam więcej odmian :p).

  #chili #chilihead #papryka #papryczki #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #ogrodek #warzywa #uprawa #wies #ostrezarcie #hobby #weekend #zainteresowania

  źródło: youtube.com

  •  

   @gobi12: Na zdjęciu przykładowe sztuki. Jak widać są mocno przerośnięte, ale po przesadzeniu do dużych doniczek powinny bardzo ładnie rosnąć. Jeżeli chodzi o odmiany to są to głównie odmiany gatunków annuum i baccatum. Zostało jeszcze 13 sztuk, ale nie wszystkie są takie duże jak te ze zdjęcia - mam też niskie odmiany. Chętnych zapraszam na PW, żeby umówić się na ewentualny odbiór. Odbiór możliwy przy metrze Służew.

   źródło: i.imgur.com

  •  

   @gobi12: urosnie to na balkonie lub mieszkaniu?

   +: gobi12
  •  

   @zapster Jasne, że urośnie. Kupujesz największą donicę jaka zmieści Ci się na parapecie i masz całoroczną roślinkę dającą owoce.

  •  

   @gobi12: Dziękuję za odpowiedź, a masz papryczkę do polecenie, która nie jest koniecznie killerem jeśli chodzi o ostrość

   +: gobi12
  •  

   @zapster Tak - praktycznie wszystkie co zostały należą do średniego lub średnio niskiego poziomu ostrości.

  •  

   @gobi12: Hej, nowa forma relacji zdecydowanie na plus – możliwość obejrzenia krzaków zmienia wszystko. Po tym filmie mam kilka dodatkowych wpisów na mojej liście odmian do siania w kolejnych sezonach ;)

   Piękny Boliwian Bumpy, który na pewno będzie u mnie w przyszłym roku. To zdecydowanie najbardziej ceniony przeze mnie pokrój – piękne małe drzewko.

   Aji Crystal było już na liście, a Twoja tylko potwierdza słuszność takiego wyboru. Podobnie Thai Hot.

   Szkoda natomiast Pink Tiger'a, bo sam mocno się nad nim zastanawiałem. Szkoda chyba miejsca na takie fochy ;)

   +: gobi12
  •  

   @gobi12 prośba o info o zestawach :)

   +: gobi12
  •  

   @shopec: Bolivian Bumpy ma jedną wadę - długo dojrzewa. 2 lata temu zdejmowałem w końcówce listopada mnóstwo jeszcze zielonych owoców.

   Pink Tiger myślę, że sytuacja by wyglądał, gdyby był wysiany na samym początku stycznia i trafił pod lampę.

   @Blue_PSH: Co do zestawów to obecnie zapisuję chętnych na listę, żeby wiedzieć ile osób jest zainteresowanych i ile mogę takich zestawów przygotować. Pierwsze zestawy będą gotowe pewnie za około 3 tygodnie - czekam, żeby także superhoty dojrzały, żebym mógł wkładać do mixu całe spektrum papryczek. Cena najprawdopodobniej będzie bardzo podobna jak w zeszłym roku. To co wpisać na listę?

  •  

   @gobi12 podobna czyli? :) rozumiem, że mix to świeże owoce?

   +: gobi12
  •  

   @Blue_PSH: Aaa, bo myślałem, że w tamtym roku brałeś, bo zapisywałem dziś kilku Mirków co w zeszłym roku brali i tak założyłem :D Były dwie wielkości zestawów duży za 35 złotych i bardzo duży za 40 zł. Tak świeże owoce.

  •  

   @gobi12: jak wygląda wagowo taki zestaw? Jaka jest różnica między dużym/bardzo dużym zestawem? Starasz się pakować pojedyncze owoce z różnych odmian, czy trafiają się powtórki?