•  

dlaczego u ruskich tkwi taka nienawiść do Polski i Polaków? Znam rosyjski i czytałem rosyjskojęzyczne komentarze pod animowaną historią Polski xD, większość stawia nas w negatywnym świetle
    #rosja #historia

•  

@kRUL1 Z tego samego względu co Polacy,którzy nienawidzą Rosjan - przez historię.

•  

@kRUL1: bo my jako jedyni wjechaliśmy do Moskwy i mają nam to zazłe

•  

@2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: Nie jedyni, pierwszy był w XIII wieku Batu Chan ze swoimi Tatarami (który ją zdobył walką i sporą jej część zniszczył), później byliśmy my, a później Napoleon.

•  

@kRUL1: Bo propaganda w która w Rosji jest potężna, musi kreować jakiegos wroga do jednoczenia narodu, z Niemców nie mogą bo partner biznesowy, z USA nie mogą to już było i przegrali, a z innymi państwami nie mieli aż takiej zwady nigdy jak z nami.

•  

@kRUL1: dla nich to jest Kraj Przywiślański, jeszcze z czasów batiuszki Cara.

•  

@kRUL1: historia pokazuje ze na mapie jestesmy albo my albo oni. Oba organizmy nie moga pokojowo koegzystowac a to przez geografie, mentalnosc i wiele innych. Oni to wiedza, my to wiemy (choc my chyba mniej). Dlatego jest u nich wieczna nagonka na Polske. Geopolityka.

•  

Z tego samego względu co Polacy,którzy nienawidzą Rosjan - przez historię.

@bigknaga: Nie do końca tak to nazwałbym. Raczej przez współczesną geopolitykę. Gdyby nie różnice w celach w obecnych czasach to historia nie byłaby tak rozgrzebywana.

•  

@Takiseprzecietniak: Moskwa była oblegana wiele razy, z takich mniej znanych epizodów to jeszcze Kozacy z Tatarami i Litwini podeszli pod mury

•  

@kRUL1: Myślę że oni nas nie tyle nienawidzą, co po prostu nawet w kategoriach lubię /nie lubię nie rozpatrują. Według ich mniemania niczego nie reprezentujemy, nie liczymy się i nie jesteśmy żadnym partnerem do rozmowy. Nie traktują nas jako siłę polityczną z którą można by się układać lub budować jakieś relacje, zdecydowanie bardziej wolą nas traktować jako jakiś tymczasowy byt w strefie buforowej. Nawet białoruś ma nas w dupie bo co niby możemy im zaoferować.
      Marzę by nadszedł dzień w którym w końcu zrewidują swoją strategię ale wymaga to chyba jakiegoś poważnego tąpnięcia i ogólnej rozpierduchy tworu jakim jest obecna Rosja.

+: kRUL1
    •  

dlaczego u ruskich tkwi taka nienawiść do Polski i Polaków?

@kRUL1: Polska zawsze występowała przeciw Rosji, gdy była suwerennym bytem politycznym. Są jednocześnie karmieni propagandą, że Rosjanie byli wielki dobrodziejami Polski, dotowali PRL, wysyłali tutaj fabryki, surowce i sprzęt po II WŚ, żeby odbudować kraj. Polska mimo tylu przysług wyświadczonych im przez Rosję nadal stanowi zagłębie niezrozumiałej 'rusofobii'. Stanowi do tego bliską zagranicę, strefę wpływów Rosji od wieków, która ośmieliła się wstąpić do NATO i ''zdradzić'' po raz kolejny swych niedawnych panów. Jak takie kolonie pokroju Polski czy Ukrainy śmią smieć być nieprzyjazne.

Polska stanowi wymarzony worek treningowy dla Rosjan, dostatecznie słaba, by nie potrafiła skutecznie zareagować, jednocześnie wystarczająco rozległa i ludna, by jej szkalowanie miało jakikolwiek sens. Podobnie jak ma to miejsce w wypadku ''konfliktu'' Polska-Izrael. Jest dogodnym celem w propagandzie na użytek wewnętrzny.

Odpryski dawnych antagonizmów, które wkrótce przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Wymrze zarówno Rosja, jak I Polska - będzie święty spokój.

•  

@Koseidon: Coo? Przecież w ich narodzie tkwi prymitywna, chłopska, podsycana przez propagandę nienawiść do Polaków. Widziałem film jakiegoś Czeczena, który po przyjeździe do Polski był oszołomiony, bo jak to tak? W telewizji mówili, że tu bieda i do wiader robią, a cywilizacyjnie i rozwojowo to jakieś 50 lat w przód. A o tym, że Białoruś ma nas w dupie nie decyduje sama Białoruś tylko ktoś inny w Moskwie.

•  

większość stawia nas w negatywnym świetle

@kRUL1: Argumentum ad populum.

•  

@kRUL1: A tak abstrahując od internetów to osobiście nie mam żadnych negatywnych odczuć co do nas, mieszkając w Rosji dało się normalnie porozmawiać o historii, jak to wyglądało z naszej strony czy z ich, ogólnie ludzie bardzo zawsze przyjaźni i tak dalej

+: fenriz_

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Fajny wyjazd był. Żona jednak stwierdziła, że zagra mi na nerwach, bo tak. Wziąłem 1 mg alpry i zamknąłem się w samochodzie, bo jej znajomi na mnie naskoczyli. Złoże fotel, jakiś do rana tu zdzierze, nie uśmiecha mi się napierdalaka z większymi od siebie ludźmi nie rozumiejącymi moich problemow. Drzwi i okna wytrzymają te noc, ona gra mi na emocjach przy pierwszej lepszej okazji. Nie tego się spodziewalem po tym wyjezdzie. Czuję się jak najwieksze gówno tego świata, mój ostatni bastion do 2mm szyby w samochodzie, w który co chwilę ktoś przychodzi napierdalac. Oby im się znudziło i żebym mógł wrócić rano do domu. Jak dalej będą tłuc, to będę musiał po pijaku spierdalac, bo nie dam rady dwom 4x większym ode mnie typkom.

Nie ufaj nikomu.
    #probujewyjscnaprosta
    pokaż całość

odpowiedzi (377)

• odpowiedzi (11)

Dla wszystkich 224 obserwujących #antykapitalizm
    Proszę, tylko nie wydajcie na głupoty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki

odpowiedzi (18)