Wpis z mikrobloga

@Joii: Dokładnie o tym pisałem, ślub ma przełożenie na każdą kulturę i nie ma wielkiego związku z wiarą. Mówisz o zalegalizowaniu więzi. Tylko wyobraź sobie, że „ślub" to również obowiązki. Ludzie od zarania dziejów łączą się w pary głównie po to aby przedłużać gatunek dokładnie tak jak wszystkie inne istoty żywe na tej planecie. Więc może zacznij wyskakiwać z tymi „równymi prawami”, których wg Ciebie nie mają kiedy przynajmniej 50% par
@Maciek5000: bezdzietne pary heteroseksualne to historycznie był margines, wobec par dzieciatych. Ot, wliczone w koszta, bo bezpłodności się nie badało, ideologów paru było itp. A teraz chcemy zwiększyć koszta. Więc do dupy będziesz sięgać by finansować absolutnie bezużyteczne związki z których dzieci nie będzie. Co się po prostu nie opłaca.

Swoją drogą jak dla homo to takie ważne, to czemu nie wyjadą do kraju obok i tam nie zostaną by się
@Usmiech_Niebios: jednak udało ci się głębiej sięgnąć do dupy.

Parafrazując, to jakby w latach 80 ktoś mówił "Czemu nie wyjedziesz na zachód, jeśli chcesz mieć prawa człowieka i wolność wypowiedzi."

Osobom homoseksualnym odmawia się:
-prawa do wspólnoty majątkowej
-prawa do decydowania w sprawach medycznych partnera
-prawa do dziedziczenia i darowizn bez podatku
-prawa do adopcji dzieci partnera

To tylko tyle, co mi na szybko do głowy przyszło, a z pewnością jest
@Pociongowy: spoko spoko, zacytowałeś trolla - tzn na początku myślałem, że to troll, vide ten wiek, ale teraz jak czytam resztę postów to nie jestem taki pewien ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@Maciek5000: Nie osobom homoseksualnym a związkom homoseksualnych. Tak samo jak związkom hetero bez zalegalizowania. Więc nie kurna prawa a przywileje którym obdarzono związki hetero. Więc NIE - homosie mają identyczne prawa jak reszta.
@skrobaczka: Tu nie chodzi o to co ja uważam tylko o to do czego została stwożona instytucja małżeństwa pierwotnie. Wszystkie pierdy z ślubowaniwm sobie dozgonnych wierności możesz pominąć. Wszystkie „korzyści” wynikające z przypieczętowania tego na papierze miały na celu zabezpieczać członków tak stworzonej grupy społecznej. Przy ślubie kościelnym a takich w tym kraju najwięcej Twoje pytanie jest totalnie bez sensu bo taki związek z góry zakłada, że para wyda na świat
@skrobaczka: znowu, akt dziedziczenia to nie jest specjalne narzędzie dla związków homoseksualnych, a dla każdego. Nie jest to żadna dyskryminacja, skoro cena jest taka sama dla wszystkich.

A skąd dzieci? Z poprzedniego małżeństwa? ze stosunku pozamałżeńskiego? W związkach heteroseksualnych nowy partner rodzica nie zostaje automatycznie prawnym opiekunem dzieci. W zasadzie to dzieci muszą zostać adoptowane.