Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Płytka z obiektami do simsów które kiedyś pobrałem z neta nareszcie pozwoliło mi odzworować typową meblościankę w polskim domu xD No i rodzinny sedan na podjeździe xD Boazeria w przedpokoju też jest.

  odpowiedzi (38)

 • avatar

  #warszawa.

  Szpital MSWIA w Warszawie (ul. Wołoska): Brak dostępu do RTG (od środy awaria). Lekarz SOR pisze faxy aby ZRM nie woziły pacjentów. Stołeczny Dyspozytor prosi o zamieszczenie tej informacji w SIOS - brak reakcji (obawa o karę finansową z NFZ). Decyzją Dyspozytora ZRM mają wozić pacjentów "lżejszych" do SOR MSWIA - Szpital ma we własnym zakresie organizować transport pacjentów do placówek z którymi mają podpisaną umowę na diagnostykę obrazową (decyzja Dyspozytora zgodna z prawem i sztuką - dop. red.) Do chwili obecnej żaden pacjent nie został odesłany.

  SZPITAL BIELAŃSKI (ul. Cegłowska):
  W chwili obecnej (18/08. 20:00) na SOR oczekuje 23 pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji. Jednocześnie na SOR - brak wolnych łóżek, personel nie jest w stanie FIZYCZNIE przejąć pacjentów od ZRM - jednocześnie sprawując stały nadzór nad pacjentami już znajdującymi się na SOR. Najdłużej oczekuje pacjent zakwalifikowany 13.08.2019. Brak możliwości interwencji ze strony kierwonictwa ( kierownik SOR znajudje się na urlopie). Dotychczas na SORze "Zielonym" było dwóch internistów. Od sierpnia dyżuruje jeden. Bardzo często brak chirurga SOR(przy bardzo ograniczonej możliwości ściągnięcia go z oddziału). Na widocznym zdjęciu widzicie państwo pacjentkę z rozpoznaną urosepsą która oczekuje pod drzwiami oddziałowej - jest monitorowana za pomocą defibrylatora - ponieważ żadnych innych miejsc moniotorowanych już nie ma.

  Jednocześnie jeden z dwóch oddziałów jest zamknięty przez Sanepid. Na drugim zwyczajnie brakuje łóżek.

  W nocy nie ma osoby odpowiedzialnej za sprzątanie.

  info za ordynatorem SOR Bielany: "Informacje o Bielanach sa nie dokładne. W sierpniu dziury grafikowo wynikają z urlopów. Kierownictwo jest- zca ordynatora. Armagedon wynika z zamknięcia jednego z oddziałów wew z powodów epidemiologicznych. Chirurdzy sa ale niestety tez jest sezon urlopowy. Kierownictwo Sor nie odpowiada za inne oddziały a głównie nie odpowiada za ilosc pacjentów przyjmowanych. dodatkowo zaznaczcie jak wspaniałe działa koordynowanie ruchem pacjentów przez miasto i koordynatorów. Zgłoszenie o zamknięciu oddziałów i wstrzymaniu przyjęć poszło 10 dni temu. Codziennie w SioS jest wykazywanych - minus 67 miejsc na oddziałach wew-tylko trzeba rozwinąć tabelkę.... ostatni wtorek - na dobie 49 karetek..... brak slow. To ze mój zespół ogarnie wynika tylko i wyłącznie z ich mega profesjonalizmu..... a jest nas coraz mniej."

  #skierniewice.
  Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.
  Od soboty do niedzieli 7 rano brak lekarza radiologa. W razie potrzeby pacjenci z SORu są transportowani do innego szpitala oddalonego około 30 km w celu wykonania tomografii. Badania RTG wykonywane bez opisu.

  #wejherowo.
  SOR. Brak lekarza SOR, dyżur dzienny niedziela.

  #szczecin.
  Szpital kliniczny nr 2 pomorzany blok operacyjny kardiochirurgii - dyzury nocne,weekendy i święta jedna pielegniarka i salowa.
  https://www.facebook.com/niezmojejkaretki/posts/895804440782447
  #medycyna #lekarz #szpital #ratownictwo #sluzbazdrowia
  pokaż całość

  odpowiedzi (106)

 • avatar

  Mireczki słuchajcie tego ,
  Moja firma na wakacje zaplanowała dwu tygodniowy przestój z powodu remontów maszyn i powiedzieli nam pracownikom ze mamy sobie zaplanować w tym czasie urlop. Wszystko spoko, wypisałem sobie urlop i czekam na wymarzony odpoczynek, ale dzień przed urlopem zostałem wezwany do biura i usłyszałem ze nie mogę wybrać całego urlopu na ten czas bo firma będzie stratna jeśli bym się zwolnił... z niewiedzy podpisałem druczek o bezpłatny urlop i udałem się na odpoczynek ale zostałem uświadomiony ze jeśli mam 21 urlopu który mi przysługuje to mogę go sobie wziąć kiedy chce i jak chce wiec prośba mojej firmy o wzięcie bezpłatnego jest bezpodstawna. No nie powiem wkurzyłem się bo nie wiedziałem a oni to wykorzystali. W między czasie i tak planowałem zwolnienie a tak się stało ze podczas urlopu znalazłem fajna robotę i zdecydowałem się odejść co tez uczyniłem przynosząc wypowiedzenie zaraz po urlopie. Godzinę później zostałem wezwany do biura i usłyszałem ze (mając 5 dni urlopu do końca roku ) wykorzystałem za dużo urlopu na moj czas zatrudnienia i te godziny które mam za dużo ściągną mi z wypłaty XD oczywiście wszystko nagrywałem i mam dowód na to ze mówią ze ściągną mi z wypłaty ale nigdzie tego nie będziemy zapisywać. Co robić Mireczki ? Co byście zrobili w mojej sytuacji ? Kręcić Małysza ? #pracbaza #januszebiznesu pokaż całość

  odpowiedzi (50)