•  

  ...podobno jeszcze dzisiaj tylko czekamy. Także kolejny dzień aby powłóczyć się po stolicy Bhutanu.
  I kto by pomyślał,że w tym kraju pierwszy samochód pojawił się 40 lat temu. Ba, ten kraj otworzył się na zewnętrzny świat zaledwie 40-50 lat temu.
  Najlepsze jest to,że przez te 3 dni,widziałem dopiero 2 turystów. Parę w podeszłym wieku. Zero,ZERO turystów. A za kilka dni gdy znajdziemy się u celu,to dopiero będzie dzicz. Według danych krajowych w 2018 tamte rejony odwiedziło zaledwie kilkunastu turystów którzy wybierali się na trekking w góry wysokie. Na szczęście,mnie góry nie interesują ...

  #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #fotografia #ciekawostki

  źródło: bth47.jpg

  •  

   @antropolog78: drogi jest Bhutan jako cel turystyczny?

  •  

   @Brango: Nie wiem jaka jest dla Ciebie granica "drożyzny". Między 200-350$ za dzień pobytu w zależności w jakim okresie chcesz tam być i w jakie rejony chcesz pojechać. Do tego dolicz cenę biletu lotniczego i wizę. I dodam że tylko z kilku lotnisk możesz dostać się do Bhutanu. Także jeszcze dolicz sobie cenę biletu do danego kraju (Tajlandia,Indie,Nepal).

  •  

   @antropolog78 a to nie jest tak, że jest roczne ograniczenie liczby turystów?

  •  

   @gnomos: To mój 3ci raz w tym kraju i jedyne ograniczenie o jakim słyszałem to takie,że Bhutan ma ograniczoną liczbę miejsc gdzie mogą zakwaterować turystów. Także jedni wyjeżdżają inni przyjeżdżają. I dodać trzeba, że do Bhutanu bardzo dużo przylatuję/przyjeżdża hindusów. I to oni robią największy burdel w tym kraju. Ale też i bardzo dużo inwestują.