Wpis z mikrobloga

Mirki, da się "wymazać" traumatyczne przeżycie z głowy? Muszę to zrobić, słyszałem o hipnozie dlatego też się tam skierowałem. 250zł za wizytę, absolutnie mnie nie stać. Nie mogę przez to normalnie myśleć i żyć. Jesli ktoś ma jakiś sposób to fajnie by było jakby się nim tutaj podzielił. Może nie tylko ja skorzystam.

#psychologia #psychiatria #psychoterapia
  • 14
@marm0lada: nie znam się na psychologii, ale podobno przeprowadzano badania na amerykańskich weteranach wojskowych, a także cywilach cierpiących na syndrom stresu pourazowego, w których kazano im kilkukrotnie (w pewnych odstępach czasu) opisywać na kartkach traumatyczne przeżycia. Podobno przyniosło to poprawę ich stanu. Poszukaj sobie info na ten temat w necie, jeśli Cię to zainteresowało.
@marm0lada: Bo chęć zapomnienia o jakimś wydarzeniu zazwyczaj świadczy o tym, że uraz jest nieprzepracowany. Psycholog uzna tę postawę za ucieczkę. Rzecz w tym, że nawet jeśli byś zapomniał, to uraz byłby aktywny, a efekty widoczne (oczywiście zależnie od "mocy" urazu; na pocieszenie dodam, że raczej jest niewielka, skoro pamiętasz, kojarzysz i myślisz o tym).