•  

  #polska #ukraina #takaprawda #pytanie
  Regularnie słyszę krzyk Polaków (szczególnie narodowców)

  Oddajcie Lwów!
  Lwów jest polski!
  Zwróćcie ziemie wschodnie!

  No ok. Załóżmy sytuację, że Putin anektuje całą Ukrainę i żeby pozostać z Polską w dobrych relacjach oddaje nam np. obwód lwowski i wołyński.

  I co dalej?

  Co Polska miałaby zrobić z terenem 2x większym od podlasia?
  Co miałaby zrobić z ponad 3,5 milionami ludzi ogromnym procentem bezrobotnych i żyjących w nędzy, którzy nie znają języka polskiego?
  Co miałaby zrobić z rozjebanymi budynkami, drogami, opuszczonymi zakładami pracy i całą resztą ogólnego gruzu i syfu?

  Ludzie serio, szybciej oddałbym podlasie, podkarpacie niż przyjmował region 4x biedniejszy od nich.
  Jak mielibyśmy to udźwignąć?

  źródło: 2.bp.blogspot.com

  •  

   @rales: Myślę, że nasz przemysł wchłonie spokojnie 3,5 mln ludzi do pracy.

  •  

   @rales: Dla mnie wystarczyłoby gdyby oddali całe Bieszczady.. :-)

  •  

   @rales: byłeś kiedyś we Lwowie?

   +: fenriz_
  •  

   @dzieju41: A wziąłeś pod uwagę, że w tym 3.5 mln to może być 2 mln emerytow?

   +: Trixie
  •  

   @x-ray: ale mówisz o ścisłym centrum miasta Lwów czy może o biedniejszych miejscach jego obwodu?

  •  

   @rales: Cała "impreza" wyniosła by tyle co Euro2012.

   Co do "a po co a na co" napisał bym coś więcej jednak mam wrażenie że takich np Niemców też uważasz za idiotów co pchali się przez 1000 lat na te wschodnie niezagospodarowane nieużytki.

  •  

   Co miałaby zrobić z ponad 3,5 milionami ludzi

   @rales: Na wykopie byli tacy to twierdzili, że po prostu wysiedli sie ich za nową granicę. Oni naprawde myślą, że świat nam pozwoli na takie coś.

  •  

   @rales ja jestem za zbudowaniem nowego Lwowa centrum z poszanowaniem zasad konserwatorskich jak Węgrzy w Budapeszcie wznieśli swoje pamiątki narodowe z siedmiogrodu. ( ͡º ͜ʖ͡º) nie trzeba aneksji do tego.

  •  

   @Jaksa_z_Kopanicy: Dolicz do tego koszta związane z sankcjami , wykluczeniem z UE i dołączeniem do rosyjskiej strefy wpływów, inwestycje zagraniczne out, witaj tania ropa i gaz oraz syf w miejsce gospodarki.

  •  

   @rales: szkoda, że nikt tego Niemcom nie powiedział gdy atakowali Polskę w 39.

  •  

   @rales: pominąłeś najistotniejszy fakt w postaci nienawiści Ukraińców z ziem zachodniej Ukrainy do Polaków. Na wschodzie i południu Ukrainy do Polaków nikt nic nie ma, a na zachodzie, którenu najbardziej pomagamy (liśmy) mają w nas wyjebane.

  •  

   @rales: Żaden Polak nie chciałby przyłączenia jakichkolwiek terenów Ukrainy. Te krzyki to rosyjska propaganda.

  •  

   @mieszko111: ...ależ oczywiście że to nie jest rozwiązanie na teraz, jednak co jakiś czas pojawiają się w polityce "okienka" pełne możliwości i dochodzi do tego co wydaję się "niewyobrażalne" z perspektywy dnia dzisiejszego.

  •  

   Na wykopie byli tacy to twierdzili, że po prostu wysiedli sie ich za nową granicę. Oni naprawde myślą, że świat nam pozwoli na takie coś.

   @szurszur: wystarczy robić to co robi israel u 'siebie' i nikt nie mógłby powiedzieć złego słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @rales: Jeśli regularnie słyszysz takie krzyki, to wybierz się w końcu do lekarza, to może być coś więcej niż tylko omamy słuchowe.
   Głupiutka prowokacja( ಠ_ಠ)

  •  

   wystarczy robić to co robi israel u 'siebie' i nikt nie mógłby powiedzieć złego słowa

   @PeterFile: No Serbia próbowała robić. Oczywiscie, że sa równi i równiejsi, ale albo trzeba miec potege militarna jak Rosja, albo wpływy i lobbing jak Izrael.
   Polska tego nie ma. Ba nawet polska prawica defrauduje kapitał wizerunkowy jaki już mieliśmy.

  •  

   @szurszur: @rales: @Jaksa_z_Kopanicy:

   Gdyby Polacy w roku 1919 i 1920 myśleli tak o Lwowie i Wilnie jak myślą niektórzy Polacy dzisiaj to w granicach dzisiejszej Polski nie byłoby Wrocławia, Szczecina a może i Gdańska. Polacy mieli wówczas w dupie racje ukraińskie i litewskie do tych miast i tylko dlatego dzisiaj mamy ziemie zachodnie.

   Po co Polsce jest potrzebny Lwów?

   Gdyby nie wybuch wojny, dziś moglibyśmy dopłynąć statkiem z Krakowa do Lwowa i przez Mołdawię na Morze Czarne. Projekt polsko-rumuńskiego kanału wraz z ogromnym centrum logistycznym pod Lwowem został zatwierdzony w 1938 roku, a jego orędownikiem był m. in. Eugeniusz Kwiatkowski. Dziś po tym projekcie pozostała pokaźna dokumentacja techniczna, którą warto wykorzystać w obecnej rzeczywistości. https://www.zegluga-rzeczna.pl/news.php?readmore=2703

   Dzisiaj w obliczu budowy nowego jedwabnego szlaku chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak istotne jest dla Polski takie połączenie przez Mołdawię i port w Giurgiulești z Morzem Czarnym.

   Co miałaby zrobić z ponad 3,5 milionami ludzi

   Po pierwsze w Polsce za chwilę i tak będzie mieszkać tyłu Ukraińców tylko, że w odróżnieniu od II RP bez Kresów.

   Po drugie Polska ma tradycje bycia wielonarodową.

   W książce Bartosiaka o Rzeczpospolitej w ostatnim rozdziale jest scenariusz przyszłej wojny polsko- rosyjskiej. Rosja próbuje zajac panstwa bałtyckie a Polska interweniuje. Konsekwencją porażki Rosji ma być utrata okręgu Kaliningradzkiego i przyłączenie go do Polski. Istnienie tego okręgu jako części Rosji jest geopolitycznie fatalne dla Polski i dlatego półoficjalnie rozważa się możliwości przyłączenia tego obszaru do Polski i jakoś nikt nie zastanawia się co się wówczas stanie z ludnością rosyjska.

   Najpewniej ci co będą chcieli to będa nadal tam mieszkać tylko że nie w okręgu kaliningradzkim a w wojewodztwie pruskim. Jak będą bardzo prosić to usunie się najwyżej pierwsza literę z nazwy województwa.

   ale albo trzeba miec potege militarna jak Rosja, albo wpływy i lobbing jak Izrael.

   @szurszur: Wystarczy wejść w porozumienie z tymi Zydami, którzy chcą się przenieść na Ukrainę. Słyszy się takie scenariusze w różnych teoriach spiskowych. Trzeba pomóc osiedlic się Żydom w ich (bo nie Ukraińców są tamte kamienice) mieście Lwowie i wówczas gdy będą atakowani przez nacjonalistów przyjść im z pomocą. Oczywiście w momencie geopolitycznego okienka gdy Ukraina będzie w stanie rozkładu (Węgrzy cały czas na to liczą) Nacjonalistów się likwiduje albo wysiedla. Robi się tak przecież z powodzeniem w Palestynie. I co ciekawsze tam Arabowie maja sprzymierzeńców w postaci sąsiednich państw arabskich. A do kogo zwrócą się Ukraincy do Rosji, Rumuni albo do Węgier?

   Dzisiejsza Polska wzglem tej sprzed wojny jest pomniejszona o 70000 km2. Tak więc argument ze zwrotem ziem zachodnich nie działa, bo po przyłączeniu Lwowa i Galicji i tak nie wyjdziemy na zero, ale w dalszym ciągu będziemy stratni terytorialnie.

   Ktoś mógłby powiedzieć, że to nie fair zabierać Lwów Ukrainie. Ale Ukraina jest dwa razy większa od Polski przy prawie tej samej liczbie ludnosci. Nie fair to było stworzenie Ukrainy w jej dzisiejszych granicach przez Stalina. Ukraincy nie Banderze a Stalinowi powinni stawiać pomniki we Lwowie.

  •  

   Wystarczy wejść w porozumienie z tymi Zydami, którzy chcą się przenieść na Ukrainę. Słyszy się takie scenariusze w różnych teoriach spiskowych.

   @oydamoydam: Traktujesz te fejkowe teorie o przenoszeniu Izraela na Ukraine jako argument?
   I jeszcze ''wystarczy wejśc w porozumienie''. I już? Żydzi nie moga przekonać swiata do tego żeby zaakceptował osiedla zydowskie a przekonaja do milionowych czystek etnicznych jakie przeprowadzi Polska?
   Izraela ma bron nuklerna, wpływy. A my żadnej rzeczy nie mamy.
   Ja wiem, że zwrot ''okienko geopolityczne'' przyjdzie tu na ratunek i w tej sytuacji wszystko można rozważać łacznie z zajęciem Zaolzia i desantem na Magadaskarze, ale to musiałoby być fest przesilenie.
   Jak niby Polska może się pomóc osiedlać Żydom na Ukrainie? My tam prostych rzeczy nie jestesmy w stanie załatwić.
   To brzmi jak pomysł Maksa Kolonki zachecajacego do osiedlania się we Lwowie. Kto będzie chciał tam mieszkać i z czego bedzie żył? to nie może być kilkuset ekscentryków, ale dzisiatki/setki tysiecy żeby była to wiarygodna wymówka.
   Powiedz mi kto taki scenariusz nakreślił, bo już go raz przedstawiałes. Sam to wymyśliłeś czy na jakimś filmiku to padło.
   Chętnie zobaczyłbym jak to w szczegółach jest przedstawione i kto to robi.

   Trzeba pomóc osiedlic się Żydom w ich (bo nie Ukraińców są tamte kamienice) mieście Lwowie i wówczas gdy będą atakowani przez nacjonalistów przyjść im z pomocą.

   @oydamoydam: Jestęs pewny, że roszczenia majatkowe Żydów tyczą się Ukrainy? Dlaczego nie są głośno podnoszone, a wobec Polski tak? Kiedyś czytałem artykuł z którego wynikało, że w byłym ZSRR tę kwestie rozwiązywali. Niestety nie pamietam szczegółów, a teraz jest zalew tekstów o roszczeniach zydowskich i odnalezienie tamtego artykułu chyba już niemożliwe. Byłbym ostrożny z automatycznym uznawaniem, że jak Zydzi chcą majatku od PL to na pewno chcą od Ukrainy.

   Co miałaby zrobić z ponad 3,5 milionami ludzi

   Po pierwsze w Polsce za chwilę i tak będzie mieszkać tyłu Ukraińców tylko, że w odróżnieniu od II RP bez Kresów.

   @oydamoydam: Za chwilę tzn kiedy? W sytuacji gdy po Ukrianców beda siegac inne kraje to Polska nawet 2 milionów może nie przyciągnąć. Już widze kolejna jutuberka przerzuca sie z filmików w PL na te w GER.
   Obecne dane co do liczby Ukrianców sa przesadzone i liczone sa zarówno niewykorzystane zezwolenia (jest ich kilkadzisiat procent, a może nawet ponad połowa) jak i pomijane jest to, że średni okres pracy Ukrianców to jest 3 czy 4 miesiace.Czyli nawet ci którzy sa w PL rotuja i jak pracuje np. 800 tys to nie jednoczesnie, ale na przestrzeni roku.
   Te oczekiwania jakie podnosza pracodawcy w PL gdy mówią o kilku milionach potrzebnych pracowników są niemal niemożliwe do zrealizowania. Chyba, że bedzie wojna na Ukrainie, a u nas nadal szybki rozwój.

   Dzisiejsza Polska wzgledem tej sprzed wojny jest pomniejszona o 70000 km2. Tak więc argument ze zwrotem ziem zachodnich nie działa, bo po przyłączeniu Lwowa i Galicji i tak nie wyjdziemy na zero, ale w dalszym ciągu będziemy stratni terytorialnie.

   @oydamoydam: Przeiceż nikogo takie niesprawiedliwosci nie interesują i to jest argument podnoszony tylko na stronkach z prawakami. Wiele państw wyszło z wojny pokrzywdzonymi i niesprawiedliwie potraktowanymi. Granice ustaliły wspólnie mocarstwa i teraz samo lobby zydowskie to za mało aby zmienić je w Europie bez sankcji gdy się nie jest liczacym się graczem. No ale w ''okienku geopolitycznym'' wszystko można zakładac.

  •  

   @szurszur: Masz dużo racji. Jaka będzie przyszłość zobaczymy jak pożyjemy.

  •  

   @rales: Wbrew pozorom to świetny moment na rozwój ekonomiczny .... ile do zrobienia. A jakie fajne miejsce na mapie geopolitycznej.