Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy! Czy wie ktoś z was jak odnaleźć osobę, z którą straciło się kontakt dawno temu? Gdy moja babcia była jeszcze mała, jej starszy brat przeprowadził się daleko od domu. Z pewnych powodów rodzina zerwała z nim kontakt i ostatni raz widzieli się w 1963 roku. Babci bardzo zależy na tym, żeby go odnaleźć, a ja nie wiem jak jej pomóc. Tak naprawdę nie wiemy nawet czy jej brat żyje. Jedyne informacje jakie o nim posiadamy to data urodzenia, imię i nazwisko panieńskie jego żony, imię syna oraz ulica, na której kiedyś mieszkał, mamy też jego zdjęcia z młodości. Jak na razie przeszukaliśmy internet i dzwoniliśmy do kilku urzędów, ale nie dowiedzieliśmy się niczego. Czy ktoś z was wie może co robić w takiej sytuacji, gdzie się kierować?
#genealogia #rodzina #pytanie #kiciochpyta
  • 5
@AtomowyPiesek: Znajdź na Facebooku osoby o danym nazwisku z tej miejscowości, gdzie mieszkał brat Twoje babci. Napisz do nich z opisem sytuacji. Podaj szczegóły, które znasz, żeby się uwiarygodnić. A nuż ktoś się odezwie i będzie coś wiedział.
@AtomowyPiesek Bez interesu prawnego będzie trudno.

Babcia może spróbować wnioskować o wydanie zaświadczenia o zamieszczonych lub niezamieszczonych w rejestrze stanu cywilnego danych, podając miejsce urodzenia i ślubu brata.

Przy odrobinie szczęścia (w nieszczęściu) może być przypisek w którymś akcie co do sygnatura aktu zgonu.
Stary adres i wywiad wśród sąsiadów? FB i szukanie po nazwisku, zagadywanie do osób z takim nazwiskiem, to chyba najlepsze na początek.
To może śmieszne ale na myheritage można czasem tak kogoś znaleźć, bo może się zdarzyć, że jego potomek/krewny bawi się w genealogię i wpisał jego dane z datą urodzenia (wtedy wyskakuje "smart match"). Ja tak znalazłem krewną w USA, wnuczkę brata babci, a kontakt się urwał w 1960 roku i