Wpis z mikrobloga

Mam świadomość, że Hongkong nie jest oddzielnym państwem jednak różni się od Chin wysokością zarobków oraz jest "specjalnym regionem administracyjnym" więc go dodałem.
#ankieta #usa #australia #nowazelandia #singapur #kanada #hongkong #japonia #izrael #katar

W którym z tych bogatych krajów chciałbyś/mógłbyś mieszkać? (bez krajów europejskich)

  • Australia 11.8% (35)
  • Kanada 26.3% (78)
  • Stany Zjednoczone 19.2% (57)
  • Singapur 6.4% (19)
  • Nowa Zelandia 13.8% (41)
  • Izrael 3.0% (9)
  • Hongkong 2.0% (6)
  • Japonia 14.8% (44)
  • Katar 1.0% (3)
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie 1.7% (5)

Oddanych głosów: 297

  • 33
jak można chcieć mieszkać w stanach, chyba ludzie wiedzę o tym państwie biorą z filmów i seriali xD


@Frank_Forsyth: ja spory czas temu przeprowadzilem sie do USA i bardzo mi sie tu podoba i raczej nie zamienilbym go na zaden inny kraj (na pewno nic z listy).

Skad ty czerpiesz wiedze o stanach ze dziwisz sie ze ludzie tu chca mieszkac?
Co roku ludzie skladaja setki tysiecy podan o wizy pracownicze
@baidu: Jedni przyjeżdżają do USA, jeszcze inni stamtąd #!$%@?ą - patrz film.
Moim zdaniem, tak obiektywnie bez ideololo, najlepszym krajem z tej listy jest Nowa Zelandia - ultra wysoki standard życia, bez dzielnic biedy i martwienia się skąd wziąć pieniądze na lekarza. Do tego czyste środowisko, normalni ludzie, no i jest bezpiecznie nawet z perspektywy geopolitycznej gdyby zaczął się jakiś większy konflikt.
dr_Klotz - @baidu: Jedni przyjeżdżają do USA, jeszcze inni stamtąd #!$%@?ą - patrz fi...
@dr_Klotz: super - dowod anegdotyczny, jest filmik kogos kto wyjezdza z USA (czyli w domysle jest to tak powszechne jak imigracja). Oczywiscie ze ludzie wyjezdzja i przyjezdzaja czy inaczej emigruja z USA i imgruja do USA. Zawsze sie znajdzie ktos kto chce sprobowac gdzie indziej.
Nawet w czasach ZSSR i stalinizmu znajdowali sie amerykanie ktorzy wierzyli w komunistyczny raj i imigrowali do ZSSR (a potem szybko wracali jesli jeszcze mogli).

Jednak
@caribbean:
Po pierwsze kanadyjczycy sa malo przyjemni a w porownaniu z amerykanami to sa totalne buce.
Nie sa tez tak otwarci na emigrangow jak w np. amerykanie, zatem znalezienie np. dobrej pracy jest duzo trudniejsze.
Jak juz ja znajdziesz to bedziesz czul ze traktuja cie troche inaczej jako imigranta, czego np. USA nigdy nie odczulem.
Do tego sluzba medyczna, wiele osob narzeka na ta w USA, ale jesli porownasz ja do