•  

@Sinn: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD o kurwa

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Hans_Trans: przecież @Sinn nie szkaluje NORMALNYCH ludzi tylko prawusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Sinn: ludzie domagający się szacunku dla homoseksualistów wyzywają innych od homoseksualistów. Lewacka logika.

•  

@Sinn: Zawsze kisnę kiedy to neuropa wykorzystuje homoseksualizm do ośmieszanie kogoś, przecież to miecz obusieczny XD

źródło: 37zclg (1).jpg

•  

@Brzytwa_Ockhama Sugerowanie, ze nie jest to pewna satyra, ukazanie tego przeciw czemu tak bardzo walcza osoby homofobiczne, niedopuszczanie w ogole do siebie mysli, ze osoba Ci bliska lub pewien Twoj idol polityczny/zyciowy moze byc homoseksualista. Ocywiscie ten obrazek jest po prostu smieszny bo przedstawia 2 homofobow w lozku a w tle jakas patriotyczna koldra, to po prostu wysmiewa srodowiska narodowe bo jakby to P. Kowalski ujal "jakby to wziac na chlopski rozum" to jest to zabawne, ze tak wyglada najwiekszy strach homofobow, gdyby dodac tam jeszcze szczesliwe adoptowane dziecko to nastapilby wybuch negatywnych emocji.

•  

@Sinn: tl;dr próba uargumentowania działania na prostych emocjach xD

•  

@Brzytwa_Ockhama Swietna odpowiedz pelna argumentacji, po co probujesz dyskutowac na jakis temat skoro nie jestes w stanie uargumentowac swojego stanowiska?

•  

Swietna odpowiedz pelna argumentacji, po co probujesz dyskutowac na jakis temat skoro nie jestes w stanie uargumentowac swojego stanowiska.

@Sinn: Ale co tu argumentować? Posiadamy mema z Bosakiem i Marianem w roli glównej w łóżku?
      Posiadamy
      Czy leżą blisko siebie sugerując seks homoseksualizmu?
      No leżą

A z tym to już daleko poleciałeś i wymyślasz jak jakiś bajkopisarz

ze osoba Ci bliska lub pewien Twoj idol polityczny/zyciowy moze byc homoseksualista

•  

@Brzytwa_Ockhama Uargumentuj teze, ze wysmiewam homoseksualistow a nie srodowiska narodowe. Ja Ci napisalem bardzo wyraznie czemu ten obrazek wysmiewa srodowiska narodowe, ktore walcza z czyms naturalnym u czlowieka czyli homoseksualizmem, ktory wystepuje w pewnym malym procencie spoleczenstwa. Spoleczenstwo to nikogo nie krzywdzi, natomiast jest pietnowane i nieakceptowane przez wiele osob z mentalnoscia XIX-wieczna, wiec ma pelne prawo, poniewaz ich marsze sa LEGALNE aby to manifestowac. Tak jak gornicy tak dlugo jak ich dzialania sa legalne moga walczyc o podwyzki, tak jak rolnicy, tak samo jak i ludzie idacy w marszu niepodleglosci. Czego nie wolno robic to atakowac tych osob lub stygmatyzowac ich tak dlugo jak nikogo nie krzywdza. A jesli uwazasz, ze nigdy nie moze sie zdarzyc, ze osoba jakos Ci bliska moze byc homoseksualna to jestem mocno zdziwiony.

•  

Uargumentuj teze, ze wysmiewam homoseksualistow a nie srodowiska narodowe

@Sinn: nie wyśmiewasz homoseksualistów, ale czy na pewno śmieszki oparte (nawet ironicznie) na strategii retorycznej pt. „hehe pedał” nie wpisują się pośrednio w podtrzymywanie stygmatyzacji orientacji homoseksualnej?

•  

@Croce Hmm, to jest cos co wg mnie wchodzi juz mocno w interpretacje glupiego obrazka na wykopie. Po 1sze ten obrazek bez kontekstu czyli wiedzy kim jest Bosak i Kowalski i jakie tezy glosza nie ma zadnego sensu, choc juz sama koldra sugeruje satyre. Po 2gie tak ta retoryka opiera sie na "hehe pedal" bo dla mnie jest to odzwierciedlenie (oczywiscie oprocz tej koldry, ona dopelnia smiesznosci tej przerobki) jakichs dziwnych homofobicznych lekow, dla mnie gdyby tu byla losowa para homoseksualna to jedyne co byloby zabawne to ta koldra, ktora bylaby kontrastem bo patriotyzm w Polsce niestety jednoznacznie jest kojarzony z heteroseksualistami zamiast po prostu z ludzmi kochajacymi i szanujacymi Polske. Gdyby to byla po prostu para homoseksualna to nie byloby tu nic smiesznego, wiec dla mnie jest to jedynie satyra nie majaca na celu pietnowanie srodowisk homoseksualnych a jedynie pietnowanie absurdalnych lekow homofobow. Oczywiscie kazdy widzi tu co chce. Ja bym chcial po prostu, zeby ludzie sie wzajemnie szanowali. Widze zlecialo sie tu sporo ludzi z 4konserwy chyba, wiec od razu zaznacze zanim pojawi sie ten argument - absolutnie odrzuca mnie atakowanie w bezsensowny sposob kosciola jakimis cipkomaryjkami lub haslami jednoznacznke prowokujacymi osoby wierzace, to niepotrzebna kosc niezgody, tak samo jak odrzuca mnie atakowanie homoseksualistow przez kosciol.

•  

dla mnie jest to jedynie satyra nie majaca na celu pietnowanie srodowisk homoseksualnych a jedynie pietnowanie absurdalnych lekow homofobow

@Sinn: Wiem o tym i rozumiem co ma przekazać sam w sobie obrazek, niemniej wydaje mi się intuicyjnie (ale nie mam na to dowodów), że większe występowanie w przestrzeni publicznej „ataków” opartych na tej retoryce ją tylko wzmacnia i to nie tylko w formie prześmiewczej, ale też jako ogólny element dyskursu.

•  

@Croce Nie do konca wiem co przez to rozumiec, tzn jesli w kims kto juz jest homofobem ten obrazek wzbudza jeszcze wieksza homofobie i niechec do nich to takie osoby sa po prostu zbyt malo inteligentne, zeby pojac czemu powinny sie 2 razy zastanowic o co w ogole chodzi i przeciwko czemu walcza. To sa te jednostki, ktore zawsze za swojego zycia beda z tym walczyc tak jak rasisci, ktorzy nie sa pogodzeni, ze czarni maja rowne prawa. Takie osoby istnialy tez w XX w., ktore twierdzily ciagle, ze kobiety takze powinny miec ograniczone prawa, potem naturalnie wymarly i w XXI w. dopiero dzieci na lekcjach dowiaduja sie, ze kiedys cos takiego mialo miejsce a i tak ciezko im to zrozumiec bo dla nich tak naturalne jest, ze mama tez idzie na wybory. To samo bedzie z ludzmi walczacymi z homoseksualizmem, mozna do nich walic argumentami drzwiami i oknami, oni sa okopani w twierdzy. Przykre jest to, ze za tym wszystkim stoi jakies realne ludzkie cierpienie, ale ci ludzie cierpia, zeby za 2 pokolenia prawie kazdy juz uznawal homoseksualizm jako cos w pelni normalnego, czegos czego nie powinno sie stygmatyzowac najzwyczajniej w swiecie. Oczywiscie zawsze beda rasisci, homofobowie czy szowinisci, ktorzy sa przeciwko prawom kobiet, ale chodzi o to by bylo ich jak najmniej, by stanowili nieznaczna mniejszosc, ktorej zachowanie sie pietnuje. Z rasistami i szowonistami sie to udalo, z homofobami trwa "walka", ktora ewidentnie widac w jakim kierunku zmierza.

•  

@Sinn: To, co piszę to luźne przemyślenia, ale wydaje mi się, że co najmniej część dyskryminacji ma swoje źródło w praktykach językowych i w tym, jak te wpływają na schematy myślenia. Rozpowszechnianie śmiesznych obrazków opartych na drażnieniu homofobów w postaci zarzucania im homoseksualizmu raczej nie zmieni nastawienia homofobów do homoseksualizmu, ani nastawienia osób pro-LGBT, niemniej poza nimi jest cała masa obserwatorów — głównie tych bardzo młodych — którzy swego rodzaju „gier językowych” dopiero się uczą i dla nich to są po prostu śmieszne obrazki/żarciki/przekomarzanie, które w jakiś sposób wyrabiają też w nich konotacje wiążące się z pewnymi konceptami. Jeżeli dla kogoś takiego słowo „gej” zacznie konotować jako wyzwisko, to intencja poszczególnych żartownisiów pod wpływem których to by nastąpiło ma raczej znaczenie drugorzędne. Oczywiście to czy Ty, jako konkretna osoba, wrzucisz jeden taki obrazek mniej czy więcej nie ma specjalnie znaczenia, ale sam trend używania skojarzenia z homoseksualizmem po to żeby komuś dopiec już mieć może.

•  

@Croce Kieruje ten obrazek na wykop, nie na facebooka - zakladam, ze ludzie tutaj w znakomitej wiekszosci rozumiena kontekst a ich poglady sa juz uksztaltowane. Poza tym to prawica chce zatrzymac edukacje seksualna dzieci bo przeczytali jedno glupie zdanie i je wszedzie wklejaja argumentujac, ze ten pomysl to sodoma i gomora, podczas gdy to w szkole powinno sie uczyc dzieci tolerancji do kazdego kto nie robi innym krzywdy, internet powinien byc absolutnie odciety politycznie od dzieci i szczerze mowiac mysle, ze w wiekszosci jest. Nie sadze, zeby 11-12latkowie czesto obserwowali wojenki polityczne, to szkola i rodzice odpowiadaja za nauczenie ich szacunku. Grupa odbiorcow memow polotycznych to zdecydowanie 16+, oczywiscie nie popieram ani nazywania narodowcow zwierzetami w formie hehe mema ani robienia mema z hehe pedala na forach facebookowych dla jakichs dzieci bo to glupota po prostu.

•  

@Sinn: Co robi lewak: myśli i gada w kółko o swojej seksualności, najczęściej ma z nią jakiś problem.
      Pojawia się prawak: mówi że to chore na okrągło gadać i myśleć o swojej seksualności. w zasadzie słusznie, to wynika z choroby - problemów z seksualnością i tożsamością danego lewaka. W końcu o tym na okrągło gadają.
      Lewak odpowiada: hehe pewnie ty masz problem z seksualnością. Super "trigger na prawaka" bulwo. Ciekawe skąd ci wpadł akurat taki pomysł? A no tak, bo na okrągło gadasz i myślisz o problemach ze swoją seksualnością.

Rozumiecie? Osoba chora psychicznie też często wszystkich podejrzewa o choroby psychiczne, bo to dla niego super ważny temat, z którym walczy i z którym jak sobie nie poradzi to nie poradzi sobie również z resztą problemów codziennego życia.
      Dla niego jest to wielki temat. To i jest na tym polu przewrażliwiony, to i wszędzie to widzi u innych.
      Epickie zwycięstwo lewaka, striggerował prawaka! Ohohoho! Coś jak z tym meme "hey gays look how retarded i am..."".

A prawak ma swoje sprawy, chce żeby oni przestali w kółko gadać o seksualności, bo prawak akurat z tym problemu nie ma i nie jest to dla niego temat.

AND:

Ludzie są dyskryminowani z dziesiątków powodów.
      Czemu nie ma ruchów brzydoty? Ruchów bycia grubym? Głupim? A może coś takiego jest?
      (złośliwi by powiedzieli, że to się podpisuje pod feminizm ale to złośliwi)

Wg standardów WHO "seksualność jest kluczowym aspektem istnienia człowieka (...) i jest znacznie szerszym pojęciem niż prokreacja".
      I w to wpisuje się cały ruch LGBT - wciskanie tego tematu na każdym kroku. Na ulicach, w TV, w pracy, w regulaminach.
      "Uwzględniamy wszystkich bez względu na płeć". A czemu nie bez względu na prawo i leworęczność? Może tak wymieniajmy w nieskończoność "bez względu ma wzrost, poziom inteligencji, kolor oczu, rasę, częstotliwość sraczki(...)".
      Jak ktoś mówi (przykład z kurator(?) w rozmowie z dziennikarką TVN) - ona mówiła że dzieci są traktowane równo, każde dostanie pomoc w razie problemów. A TVNiara natrętnie dopytuje "ale dzieci bez względu na ich orientację?" "czemu pani nie chce powiedzieć bez względu na homoseksualizm?" "nie przechodzi pani to słowo przez usta?". No chore. Jak powiedz "człowiek" to w tym jest zawarte zarówno homoseksualista i heteroseksualista jak i osoba o każdej innej cesze.

źródło: wykop.pl

•  

@milymirek Absurd goni absurd w twojej wypowiedzi, po pierwsze przypisales mnie jako lewaka podczas gdy moje poglady sa bardzo bardzo rozne, najblizej mi do liberala prawdopodobnie, ale popieram tez jakies elementy socjalu, nic dla mnie nie jest bialo i czarne. Druga sprawa, ja sobie wczoraj shitpostowalem na nocnej i wstawilem z 10 memow z nudow, akurat ten z jakiegos powodu sie spodobal ludziom i wszedl w gorace xD. Ja nie chodze na zadne marsze bo to strata czasu bo ja nie jestem homoseksualny ani niea czuje sie uciskany, natomiast zawsze chetnie bronie jakiejs grupy bezsensownie atakowanej, ale robie to niezwyklw rzadko, nie interesuje mnie w ogole seksualnosc zadnej osoby oprocz tych ktore robia innym seksualna krzywde, te osoby ktore na marsze chodza nie chwala sie, ze sa homo, one chca tylko pokazac, ze nie sa diablami wcielonymi i powinny miec prawo do zawarcia malzenstwa czy adopcji dziecka, a przede wszystkim ze powinbo sie je szanowac. Na takie "blahe" sprawy "marnuja" swoj czas. Natomiast osoby z kontrmanifestacji naprawde marnuja swoj czas na wykrzykiwanie obrazlieych hasel, gdzie moglyby spedzic ten czas na tlumaczeniu dziecku, ze ludxie sa rozni, ale do wszystkich tak dlugo jak nie krzywdza drugiefo czlowieka powinno odnosic sie z szacunkiem. To dopiero marnowanie czasu, a czasem i swouch karier, niektore osoby pelnily sluzbe publivzna i zostaly zwolnione za wykrzykiwanie tych hasel, inne maja wpis w kartoteke policyjna, wiec to raczej one sa jak to ujales chore psychicznie z jienawisci, skoro sa w stanie ryzykowac wlasne dobre imie byleby tylko walcxyc z problemem, ktorzy sami stworzyli. Jestescie tykko pionkami w grze politycznej, ktora opiera sie na retoryce narodowej, ktora nie jest w stanie sie wybic na pozytywncth wartosciach jak milosc do kraju czy szacunek do drugiego czlowieka, wiec jak nie mozna wejsc drzwiami to oknem. Udalo sie znalezc wroga, teraz mozna ciagnac kolko adoracji. Nastepnei - oczywiscie, ze istnieja ruchy fat shaming oraz ruchy np incel czy w polsce przegryw. To ze nie widzisz ich na ulicach to inna sprawa, tych ludzi jest za malo. Wiekszosc osob otylych rozumie, ze to dla nich problem zdrowotny i tego nie promuje, bycie grubym to w 99% wina osoby grubej z wlasnego wyboru, bycie homoseksualnym to nie wybor, chyba ze ty sadzisz ze wtbrales bycie hetero? I tak ludzie zasluguja na szacunek, pomysl skad te absurdale przyklady z TV i mediow, czemu ktos doprowadza do absurdow, ze chwali sie, ze zatrudni czarnoskorego. Zgadnij czemu? Bo wczesniej ten czarnoskory poczul, ze ktos jest po prostu rasista wobec niego, ja mieszkam w UK i czasami spotykam sie z dyskryminacja Polakow bo czesto przyjezdzaja tu wlasnie narodowcy i to widac po koszulkach jakie nosza na ulicach. Wyrobili nam tu taka renome, ze jako student tam czuje, ze czasami ktos mna gardzi jak powiem mu, ze jestem Polakiem i czuje sie z tym fatalnie. Obys nie byl kiedys naprawde dyskryminowany, zycze Ci tego z calego serca, zebyd zawsze byl w grupie sily i nigdy nue mial problemow w zyciu przez ceche na ktora nie masz wplywu.

•  

Absurd goni absurd w twojej wypowiedzi, po pierwsze przypisales mnie jako lewaka podczas gdy moje poglady sa bardzo bardzo rozne

@Sinn: Nie, ja nie pisałem do ciebie tylko odpisywałem ogólnie w wątku. Jak się kliknie w "Odpowiedz" to wpisuje się nick osoby tworzącej temat.

•  

@milymirek Rozumiem, no ale nie czytam w myslach a tylko ja zostalem oznaczony, wiec odpowiedzialem ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Croce: Nie do końca się zgodzę: nawiązanie do domniemanego homoseksualizmu narodowców wysuwane przez lewą stronę wyśmiewają nie fakt bycia homoseksualistą, a jego pejoratywne pojmowanie przez homofobów. Czy to wzmacnia per saldo niechęć względem homoseksualistów? Nie wiem, ty zresztą też nie, obaj przyznajemy, że poruszamy się na polu spekulacji. Tylko w takim razie gdzie postawić granicę? Czy gdy feministka mruknie ironicznie ta, baby do garów, to wzmacnia stereotyp roli kobiecej, czy po prostu go wyśmiewa?

•  

@OjciecMarek: Dobre uwagi i uważam je za zasadne, niemniej zastrzegam od razu że moja pierwotna uwaga miała charakter raczej wątpliwości i szukania dziury w całym, niż jakiegoś mocnego stanowiska. Stąd zresztą sformułowanie w postaci pytania. To, że wyśmiewają nie fakt (domniemany) bycia homoseksualistą a bardziej prawicowe „fobie” związane z męskością, to jest prawda, niemniej — zdaje mi się — że robiąc to równocześnie wpisują się w do pewnego stopnia podobną retorykę, bo przecież to wyśmiewanie gra raczej również na stereotypach o męskości, i tylko na zasadzie ugodzenia w nie może konserwatystów drażnić. Z tego względu jest, sądzę, uczestniczeniem w praktykach językowych, które są pośrednio naznaczone dyskryminacją — nie oznacza to, że samemu się tu kogoś dyskryminuje, jednak mimo to wydaje mi się częściowo zgodą na pewne użycie językowych symboli w taki sposób, jaki stoi u podłoża schematów myślowych związanych z dyskryminacją.

Zadowalającej granicy postawić nie sposób, jednak przykład z feministką nie wydaje mi się wzmacniać stereotypu przede wszystkim przez wzgląd na to, że to jest tylko jednostkowe zachowanie, a w przypadku związanym z homoseksualistami to jest w miarę powszechna praktyka (o to mi zresztą chodziło, gdy rzuciłem uwagę „[o]czywiście to czy Ty, jako konkretna osoba, wrzucisz jeden taki obrazek mniej czy więcej nie ma specjalnie znaczenia”). Ponadto ironiczne mruknięcie czegoś takiego raczej nie wydaje mi się praktyką podobnego typu, co atakowanie kogoś poprzez uczynienie zarzutu z przynależności do stereotypizowanej grupy.

W każdym razie do kiedy jest ok, a od kiedy nie (i czy w ogóle) — nie wiem, ale mam intuicję że ironiczne rzucenie „ta, baby do garów” jest dużo bardziej akceptowalne, niż zaatakowanie antyfeministycznej kobiety poprzez „Twoje zdanie się nie liczy, wracaj do kuchni”. I że obrazki jak wyżej przynależą raczej do tej drugiej kategorii.

Gorące dyskusje ostatnie 12h