•  

Dziewczyna kolegi zamówiła lodówkę na jakiejś szemranej stronie.
    Oczywiście wałek. Poszkodowani oni + kilkadziesiąt innych osób.
    Ostatnio pismo z prokuratury dostali, że sklep neonet.com/prv.pl (jakieś takie dziadostwo), działał na stronie o nazwie..
    donald-tusk-was-wyruchał.com xD

#heheszki #bekazpisu

•  

@UberWygryw tak to jest jak chce się zaoszczędzić 50 zł ( ͡º ͜ʖ͡º) chytry dwa razy traci

•  

@WarmWeather: znowu zrzucanie odpowiedzialności na oszukanych

•  

@WarmWeather: Dokładnie! Jak nosisz portfel w spodniach nie dziw sie, że ktoś ukradnie, jak zgubisz telefon znalezione nie kradzione, jak w kołach nie masz 4 różnych śrub każda z innym zabezpieczeniem to nie dziw się, że ktoś je zdejmie, sami sobie winni. Jak nie zamkniesz sklepu po meczu to nie dziw się, że banda kiboli zrobi ci "promocje" i tak można bez końca.
      W Polsce jest społeczne przyzwolenie na kradzież, kombinatorstwo, oszustwa. Jak ktoś oszukuje przy podatkach to jest wręcz bohaterem.
      Chlew obsrany gównem, a w nim świnie które dały @WarmWeather: plusika, bravvo.

•  

@azurro: to chyba nie chodzi o spoleczne przyzwolenie na kradziez. Bardziej o glupote kupujacej. Co wyglada zbyt dobrze to nie dotykaj.

•  

@azurro
      @UberWygryw mnie też tak kiedyś oszukano przez sklep internetowy, wyglądał legitnie, zmywarka była 150 zł tańsza, miał na skapiec pl ponad 80 pozytywnych opinii. Okazało się, że później zero odzewu. Nigdy z tym nic nie zrobiłem i nigdzie nie zgłaszałem, bo przeraża mnie jakiś składanie zeznań na policji, szkoda mi czasu na takie głupoty, choć szkoda tych ~1700 zł.

•  

@azurro jak wchodzisz z szalikiem legii do kibiców wisły to możesz spodziewać się wpierdolu, jak przelewasz kasę do "podejrzanego" sklepu to możesz spodziewać się że nie wróci

•  

@albanskiwirus: Co to jest podejrzany sklep? Ja wiem jak to ocenić, ale skąd ma to wiedzieć przeciętny Kowalski?
      A może w takim razie mają nie robić zakupów w necie?
      Nie znam statystyk i nie chce mi się ich szukać, ale mieszkając w UK widze, że tu wszyscy robią zakupy online i nikt sie nie boi, emerytka która ledwo ogarnia internet może zakupić lodówkę w promocji -70% (bo np jest lekka ryska) i nie musi wynajmować detektywa, wiesz czemu? Jak ją ktoś oszuka to ma pewność, że prawo chroni ją, a nie będzie się z niej śmiało, bo była naiwna. Naiwność i głupota nie łamie prawa, kradzież tak.

•  

@azurro: niby tak, ale jak się nie potrafi robić zakupów przez neta to się tego nie robi. Nie jest to nic trudnego, ale zweryfikowanie witryny, z której kupujesz to absolutna podstawa. Przynajmniej sprawdzenie opinii o sklepie w 2-3 źródłach. Dosłownie parę minut czasu.

•  

@pierwszapomoc: znowu lewicowy debil nie rozumiejący, że szydzenie nie ma nic wspólnego z przyporządkowaniem jakiejś "odpowiedzialności" za cokolwiek

•  

@Smartek: No i dobrze, że nie zgłosiłeś, bo i tak by nic nie zrobili. Siostra miała tak samo, zgłosiła, sama zgromadziła masę informacji, pokazała im powiązania z innym sklepem, a panowie niebiescy mieli do niej pretensje, że im dupe zawraca, bo przecież sklep może wysłał tylko po drodze zaginęło. Tak kurwa, sklep który zniknął z sieci, a na jego miejsce pojawił się inny z tą samą siedzibą. To na bank wina kuriera xD.
      Jak ktoś nie ma sumienia to jest to prosty sposób na spore pieniądze, sklep, spółka zoo i można w nieskończoność okradać ludzi. Policja rozkłada ręce, a ludzie wokół przyklaskują wyśmiewając ofiary.

Zgwałcili cie? Samaś sobie kurwo winna, jak taką kusą spódniczke zakładasz! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@azurro Dobrze, tylko jako napiszę do Ciebie książe, który w zamian za pożyczkę wciągnie Cię do interesu to nie odpisuje, proszę.

•  

Ile razy to jeszcze dodasz?

•  

@mokry_sen_polonisty: Rozumiem, że popierasz takie działania? Żerowanie na czyjejś naiwności? Sprzedaż cudownych garnków emerytom?
      Wiesz, że w normalnych krajach ścigają za przekręt na nigeryjskiego księcia?
      Problem jest taki, że muszą ścigać kogoś w kraju 3go świata, więc odnalezienie go jest prawie nie możliwe.
      Czym innym są sprawy na własnym podwórku, gdzie sprawca jest na widelcu.

Rozumiem, że jak zgubisz telefon no nie oczekujesz, że ktoś go odda? No w końcu to ty byłaś głupia, że zgubiłaś, a w sumie ktoś tylko znalazł, nie ukradł.

•  

@azurro: co ma przyzwolenie z pchaniem się w kłopoty, to są dwie różne rzeczy. Jak ubierzesz się na tęczowo i pójdziesz do muzułmanskiej dzielnicy i coś Ci się stanie to też będziesz chlipal bo przecież homofobia nie jest to zgodna z prawem? Oczywiście że trzeba robić wszystko żeby tepic jakiekolwiek niebezpieczne sytuacje ale świat nie jest piankowym placem zabaw i bez świadomości że musisz uważać w końcu stanie się krzywda albo ktoś cię okradnie.

•  

@koniecswiatajestbliski: Powinieneś udzielać się na tagu 2jednostkowe0integracyjnych, 'wystarczy tylko' pasuje tam do każdego gifa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Zrozum, zakupy online są formą zakupów, sklepy są legalnie zarejestrowane, czemu masz cokolwiek sprawdzać.
      Wyobraź sobie, że bierzesz glazurnika żeby odpicował ci łazienke, dajesz zaliczke i... tyle, gość cie olał, wziął kase i nie przyszedł.
      Pozywasz go, a w sądzie sędzia mówi - sam jesteś sobie winien, trzeba było pochodzić po mieście i popytać o pana wiesia to byś wiedział, że to oszust i pijak. Glazurnik nie winny, zmienia nazwe firmy i dalej oszukuje ludzi.

Albo idziesz do baru, płacisz za jedzenie i go nie dostajesz. A potem ktoś mówi, że jesteś sam sobie winien, bo każdy normalny człowiek wie, że w tym barze oszukują.

•  

skąd ma to wiedzieć przeciętny Kowalski?

@azurro: To przeciętny Kowalski niech robi zakupy w dużych i znanych sklepach/sieciówkach, a nie szuka mega okazji na 50zł.

+: pazn
    •  

Powinieneś udzielać się na tagu 2jednostkowe0integracyjnych, 'wystarczy tylko' pasuje tam do każdego gifa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Zrozum, zakupy online są formą zakupów, sklepy są legalnie zarejestrowane, czemu masz cokolwiek sprawdzać.
      Wyobraź sobie, że bierzesz glazurnika żeby odpicował ci łazienke, dajesz zaliczke i... tyle, gość cie olał, wziął kase i nie przyszedł.
      Pozywasz go, a w sądzie sędzia mówi - sam jesteś sobie winien, trzeba było pochodzić po mieście i popytać o pana wiesia to byś wiedział, że to oszust i pijak. Glazurnik nie winny, zmienia nazwe firmy i dalej oszukuje ludzi.

Albo idziesz do baru, płacisz za jedzenie i go nie dostajesz. A potem ktoś mówi, że jesteś sam sobie winien, bo każdy normalny człowiek wie, że w tym barze oszukują.

@azurro: Trzeba być kompletnym debilem, zeby wybrać glazurnika z ulicy bez żadnego sprawdzenia. Z jedzeniem to samo. Jak nie znam knajpy i widzę, ze jest pusta to tam nie idę. Wystarczy naprawdę odrobinę zdrowego rozsądku.

•  

@Sahkez: Wytłumacz mi czemu np w UK można chronić kupujących online, a w PL nie? Czemu jak tam zamówiłem tani telefon i sie okazał podróbką to następnego dnia miałem kase z powrotem?
      Porównałem na szybko nasze rynki - w UK prawie 20% zakupów jest robionych online, u nas 4%... Jakieś wnioski?

•  

@UberWygryw: Victimblaming to sie jakos tak nazywa

•  

@koniecswiatajestbliski: O! I właśnie to jest to o czym pisałem wcześniej. Chlew obsrany gównem, a w nim świnie które sie urządziły i mówią, że nie śmierdzi.
      Na tym zakończe tą dyskusje, czas wracać do pracy.

•  

@azurro: nie wiem czemu, takie mamy widocznie spaprane prawo. Kupując przez internet często widzę możliwość zaznaczenia opcji "ochrona kupującego" ale nie analizuje gdzie zarejestrowana jest firma która sprzedaje daną rzecz.
      Z resztą, co to ma do rzeczy? Chodzi mi popularne ostatnio, jak już ktoś wyżej napisał, słownictwo "victimblaming". Jakie znaczenie ma, z Twojego punktu widzenia, czy wina jest czyjaś czy Twoja jeśli ostatecznie ty ponosisz konsekwencje? Wychodzę z założenia że powinno robić się rzeczy tak żeby minimalizować ryzyko, jakiekolwiek.

•  

@azurro: nie zrozum mnie źle. Jestem po stronie ofiary i c*#j w d%$e oszustom i złodziejom, ale po pierwsze samemu zawsze trzeba zachować ostrożność, żeby nie ułatwiać oszustom i złodziejom zadania. Chyba logiczne? Miłej pracy i sam wracam do swojej :)

•  

Jak ktoś oszukuje przy podatkach to jest wręcz bohaterem.

@azurro: No chyba to w porządku. Nie daje przyzwolenia na rabunek przez bandytów. Przecież jak rozumiem o to ci chodzi.

•  

@azurro: Piszesz rozsądnie, wypowiadasz się ładnie... nie szkoda Ci czasu na moralizowanie komentarzami na wykopie?
      Przecież to w większości przypadków walka z wiatrakami. Jak w realnym życiu - oprócz przyzwolenia o którym piszesz to jeszcze dzika radość, że komuś jest gorzej i można mu komentarzem dojebać do końca.

•  

@azurro: A jeszcze spróbuj to skrytykować. Stajesz się niemal trędowaty. Jebany plebs. Ha. Tfu !

•  

@UberWygryw: idiotka.
      @azurro: jesteś jebnięty? Noszenie portfela porównujesz do gówno strony xD? Ta laska to idiotka.

•  

@aterazprzejdzie: xD nie ma to jak linkować do artykułu z fejkową tezą xD

•  

@Royal_Email: teza brzmi: na chuj sie tam w ogole wpierdalali

•  

@UberWygryw jak glupia to az milo

Przeciez te strony to az wala fejkiem na kilometr
      Nie wiem kto jeszcze sie na to nabiera.

•  

@UberWygryw
      @azurro ale jak ktoś oszukuje przy podatkach to go szanuj :). Kradzieży od osób prywatnych, sklepów - mówimy stanowcze nie.

•  

@aterazprzejdzie: xD weź poczytaj co tam sie odjebało a potem się komptomituj.

•  

@UberWygryw: klamiesz.
      Po pierwsze, w trakcie postepowania z prokuratury pokrzywdzeni nie dostaja zadnych pism z wyjasnieniami czy czymkolwiek.
      Po drugie, taka (ani podobna) domena nie istnieje i nigdy nie istniala.

•  

@xfin: Skoro już pytasz i chcesz się bawić w mojego psychologa to chętnie odpowiem...
      Chciałbym ci powiedzieć, że wchodze w takie dyskusje, bo może zmieni to pogląd chociaż jednej osoby. Chciałbym żeby to była prawda.
      Ale tak naprawdę to jestem tą samą świnią z tego samego chlewu, może mam inny brud za uszami. W moim przypadku chodzi o podbudowanie ego, chyba.
      Jak widzisz nie jestem populistą, staram się nie zgadzać z tłumem, ale robie to po to, bo czasem taki @xfin: napisze, że napisałem coś mądrego.
      Całe życie słuchałem jaki jestem głupi. Zresztą uważam się za idiotę, ale dzięki plusikom, albo co więcej komentarzom takim jak twój pojawia się promyk nadzieji, że może nie jest ze mną tak źle?
      W każdym razie wychodzi na to, że wykłócam się z ludźmi w internecie, bo jestem słaby. Jest to słabe, przyznaje.
      Jedno co mnie pociesza to fakt, że potrafię spojrzeć w lustro, znam swoje wady.
      Uf, dziękuje pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Placisz karta i robisz chargeback, gdzie tu problem :-)

•  

znowu zrzucanie odpowiedzialności na oszukanych

@pierwszapomoc: dlatego jest opcja "płatność przy odbiorze" dla tych co się boją. A kto się nie boi to cóż... internet rządzi się swoimi prawami i kto naprawdę się słabo w nim orientuje to zostanie oszukany.

•  

chytry dwa razy traci

@WarmWeather: łuna to była chitra, a jakby była ze wsi toby bardzi łobrotna była!

•  

Placisz karta i robisz chargeback, gdzie tu problem :-)

@kamilsos: poloczki płacą przelewami bo im wmówili że blik taki cool

•  

@azurro: pewnie już ktoś to napisał ale nie chcę mi się wertować wszystkich komentarz. Czym innym jest okradanie kogoś kto ciężką pracą zdobył swoje dobra, a co innego unikać płacenia podatków gdzie pod przymusem zabiera Ci się wcześniej twoje ciężko wypracowane pieniądze

•  

Ja wiem jak to ocenić, ale skąd ma to wiedzieć przeciętny Kowalski?

@azurro: Dla mnie Ty jesteś przeciętnym Kowalskim i skoro Ty wiesz to reszta też powinna :)

•  

@azurro:

Rozumiem, że jak zgubisz telefon no nie oczekujesz, że ktoś go odda? No w końcu to ty byłaś głupia, że zgubiłaś
      Wyobraź sobie, że bierzesz glazurnika żeby odpicował ci łazienke, dajesz zaliczke i... tyle, gość cie olał, wziął kase i nie przyszedł. Pozywasz go, a w sądzie sędzia mówi - sam jesteś sobie winien, trzeba było pochodzić po mieście i popytać o pana wiesia to byś wiedział, że to oszust i pijak.

Porównywanie zagubionego portfela i pana Wiesia do kupowania lodówki z szemranej domeny zamiast ze sprawdzonego sklepu żeby przycebulić. Masz jeszcze w zanadrzu inne, równie znakomite analogie pod publiczkę? :)

•  

@azurro: Gdyby tą lodówkę kupiła nieporadna emerytka to można byłoby twierdzić, że stała się ofiarą i nie miała szansy by temu zapobiec. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć, że ludzie młodzi (jak sądzę) którzy z sieci korzystają od dekady albo i dłużej nie są w stanie zadbać o własne interesy wykorzystując podstawowe funkcjonalności internetu. Tu nawet nie chodzi o nabieranie podejrzliwości przez brzydkie logo czy dziwną nazwę domeny, ale o fakt, że ludzie nie wpiszą w Google "opinie sklepxxx.pl" i często sami świadomie ryzykują zakup nawet pomimo braku czy też dużą ilość negatywnych opinii. I niestety jest tak, że ludzie kupują pod impulsem i jak widzą super promocję to tracą umiejętność logicznego myślenia.

Ofiarą jest osoba potrącona na pasach, pomimo, że miała zielone światło, zaufała sygnalizacji i weszła na jezdnię nie rozglądając się, a 20-latek w BMW na tej samej drodze jadąc 80km/h zignorował czerwone światło i zabił. Kierowca jest mordercą, pieszy OFIARĄ, ale co z tego? I tak nie żyje. Gdyby taka osoba zachowała odrobinę rozsądku i rozejrzała się przed wejściem na pasy to by żyła.

Ekstremalna analogia która jednak idealnie obrazuje sytuację. Ktoś działał z zamiarem dokonania uczciwego zakupu, ale nie zachował ostrożności. Stracił pieniądze. Gdyby zachował ostrożność i rozsądek, to by pieniędzy nie stracił. Tytuł ofiary nic mu tutaj nie daje.

Tok myślenia które zaprezentowałeś prowadzi do wniosku, że ludzie uczciwi powinni pozostać niewinnymi owieczkami, a przestępcy potworami spijającymi krwawicę niewiniątek. Jeśli cokolwiek miałoby się w tej materii zmienić, to naiwnych ludzi powinno się nazywać bardziej dosadnie, wyśmiewać i edukować na ich własnym przykładzie, a nie klepać po główce i pocieszać pomimo, że dali się zrobić jak dzieci na najbardziej prymitywny numer w dziejach internetu.

•  

@Dutch: Mam, ostatnio jakaś Mirabelka opisała jak kupiła buty w zalando i okazały się podróbkami, wyrok wykopu? Jej wina, bo chciała przycebulić. No tak, jak coś jest na promocji to sklep ma prawo cie oszukać, bo jesteś cebulak.
      :)
      ps Czym są szemrane domeny? Czy ona tą lodówke kupiła z darknetu? Szemrane domeny które są legalnymi firmami, reklamowanymi przez porównywarki np. morele?

@sayanek: W tym wypadku nie jestem przeciętnym Kowalskim. Wychowałem się w Warszawie, gdzie na każdym kroku ktoś chce człowieka oszukać więc jestem wyczulony. Umiem też into internety.
      Ale w innych dziedzinach bywam laikiem, np samochody.
      Kiedyś w UK kupiłem samochód który miał wady ukryte.
      W PL byłaby to moja wina, tutaj odzyskałem pieniądze, ponieważ nikt nie ma prawa robić Cie w wała i wykorzystywać Twojej naiwności.

•  

@azurro:

Czy ona tą lodówkę kupiła z darknetu?
      You must be fun at parties ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym są szemrane domeny?
      Na przykład takie dziwolągi: neonet.com.prv.pl - jak w OP.

Możemy też przyjąć zgrabną definicję, że każda domena która nie jest domeną renomowanego sklepu o utrwalonej reputacji, dobrze wypozycjonowanej, istniejącej długo, z olbrzymią liczbą recenzji (mediamarkt.pl, euro.com.pl, x-kom.pl) jest domyślnie szemrana.

Ale tak, wiem na staszek-media-ekspert.eu jest 3 dychy taniej, a siostrze żony szwagra przywieźli kiedyś laptopa z x-komu i miał pękniętą matrycę!!!!!1one

•  

@azurro: A to przepraszam myślisz, że tylko w Warszawie ludzie oszukują innych :D ? Zmieniam zdanie, nie jesteś typowy Kowalski, jesteś typowy Janusz :)

•  

@sayanek: A spotkałeś się w innym mieście z dziadkiem który prosi o pomoc, a w międzyczasie ktoś wyciąga Ci portfel? Trochę świata zobaczyłem i magików warszawskich nic nie przebije. A swoją drogą owszem, sporo we mnie z Janusza.
      @niezwornowazony: Dobry przykład, ale nadal potwierdza to co pisałem. Jeżeli Twoja mama zginie na pasach, też powiesz, że to w sumie jej wina, bo mogła uważać?
      Jeżeli ktoś kogoś zabija na pasach powinien ponieść surową karę i nie uwaga pieszego sytuacji nie zmienia.

Owszem ludzie powinni być bardziej uważni przy zakupach w internecie, jednak prawo nadal powinno ścigać oszustów, naiwność ludzka nie ma znaczenia.
      Sklepy - oszuści to nie tylko www.morelenajtaniej.xxx.tv
      To są normalne domeny, reputacja? To nie wiesz, że można kupić sobie opinie? To są sklepy, które widnieją w porównywarkach, ludzie ufają, że skoro ten sklep jest na ceneo no to przecież nie oszuka! Błąd, ceneo to dla nich woda na młyn. Zresztą wszystkie porównywarki mają gdzieś uczciwość reklamowanych przez siebie sklepów.
      Więc dochodzimy do punktu gdzie zakupy powinno robić się tylko w kilku zagranicznych sklepach. Sami tworzymy monopol, no, bo przecież kupienie czegoś w nowo powstałym sklepie to naiwność i głupota.

•  

@azurro: ech, już chyba nie ma sensu się tu wypowiadać, a ty i tak masz swoje zdanie, ale napiszę:
      To nie jest kwestia przerzucania odpowiedzialności, tylko świadomości. Nikt nie kwestionuje tego, że pewnych rzeczy się robić nie powinno, tylko że, ups, nie żyjemy w utopii. Mogę wyjść z domu i zostawić drzwi otwarte, BO PRZECIEŻ NIKT NIE MA PRAWA MNIE OKRAŚĆ - tyle że kurwa i tak ktoś to zrobi i nie będzie się przejmował tym, czy to legalne czy nie xD I odpowiedzialny za tę kradzież będzie, on, nie ja - ja jak najbardziej będę ofiarą takiej sytuacji - tyle że znajomość realiów może mnie uchronić przed taką stratą, a to naprawdę nie wymaga dużego wysiłku. Owszem, można zostawić wszystko w rękach, dajmy na to, policji czy innych odpowiednich władz - ale mając instynkt samozachowawczy wydaje mi się naturalnym, że człowiek po prostu dba o samego siebie i o swoje zasoby, tak samo jak codziennie je, myje zęby itd, i takim samym dbaniem o siebie jest próba zabezpieczenia się przed złem, które nas otacza, bo, powtórzę jeszcze raz, nie żyjemy w utopii ¯_(ツ)/¯ Jeżeli ktoś tego nie robi - ok, jego strata, człowiek jest ofiarą złodzieja, gwałciciela czy oszusta niezależnie od tego, czy się przed nim "zabezpieczy" czy nie i nikt tego nie kwestionuje ani nie broni oprawcy (kto w ogóle by to robił ( ಠಠ)), ale chyba lepiej sobie pomóc, jeżeli się ma taką możliwość? Rozumiem, że nie zamykasz auta gdy je zostawiasz na parkingu, nie wylogowujesz się z obcych urządzeń, nie korzystasz z antywirusa na komputerze?

•  

@azurro: mi nie chodzi o to, by sądzić ofiary za brak rozsądku i odbierać im status pokrzywdzonego. Tylko uświadomić ludzi, że działanie z dobrym zamiarem i zgodnie z prawem nie sprawi, że nie padną ofiarami przestępców. Bo to właśnie ten fakt, że prawo stoi po ich stronie, a wszystko co złe to przydarza się "komuś", a nie "mi" powoduje, że ludzie są lekkomyślni i naiwni. Ludzie powinni wiedzieć, że popełnili kosztowny błąd, nie sprawdzając wiarygodności sklepu

Ceneo to szambo dla scamów, owszem. Trzeba jednak rozróżnić moreleskleppp.winatuska.tv który istnieje od kilku dni i nie jest zaindeksowany w Google od _outlet.**_ z setkami kupionych opinii i zapleczem SEO. Większości oszustw dałoby się zapobiec, gdyby ludzie wykazali odrobinę rozsądku i ograniczyli swoje zaufanie do treści zamieszczanych w internecie.

Istnieją oczywiście wyrafinowane scamy, które często na początku działają jako normalne sklepy, by zebrać pozytywne opinie realnych ludzi, ale zdecydowana większość to amatorka z lorem ipsum w regulaminie, a mimo to ludzie młodzi którzy ogarniają nowe technologie, ficzery i trendy internetu nacinają się jak dzieci, bo zobaczą promocję -80%.

Dla niektórych 1000 zł wpłacone oszustom będzie kosztowną, ale pamiętną nauczką która zmieni ich podejście o 180 stopni, a innym nic nie pomoże.

Ja sam przyłapywałem się wiele razy na tym, że kusiła mnie cena rzeczy na olx, albo znalazłem od dawna poszukiwany przedmiot w jakimś podejrzanym sklepie, bo to jest chyba naturalne do pewnego pułapu. No ale na OLX nie kupuję od osób z którymi nie mam wcześniejszego kontaktu telefonicznego, a w sklepach online których nie znam nie kupuję jeśli nie ma opcji płatności kartą przez znanego operatora płatności, np. Paypala.

•  

@ksndr: (nie wiem czemu zrobił mi cytat z części tekstu, nie mogę tego edytować.)

•  

@azurro: to nie tylko z kombinatorstwem, dziewczyna jak kusą spodniczkę założy to tez że aaa niepotrzebnie się tak ubierała ma za swoje.

kiedy jakas kobieta zglosi, ze byla ofiarą gwaltu udokonanego przez kogos znanego wtedy loża mędrców na wykopie mówi "kolejna co robi z siebie ofiare i wyludza miliuny / kariera przez bolca / panie kazdy wie, ze w holyłud kariere robi sie przez łóżko, wujo mi mówił / taki pilkosz jak ronaldo moze miec panienek w opór, nie musialby sie do tego zniżać " itd. :D

ale to sie zmienia. juz polacy wcale nie są takimi kombinatorami, to juz glownie stereotypy

•  

@azurro: Tutaj musisz znać się dosłownie na wszystkim bo inaczej zostaniesz oszukany a potem wyśmiany przez ludzi bo przecież hehe wszystko trzeba sprawdzać, dosłownie tor usłany przeszkodami. Ten "zgniły zachód" pomimo swoich wad jest mentalnie lata świetne przed wspaniałymi polskimi patriotami zamieszkującymi ten kraj. I jeszcze są dumni z tego kombinatorstwa które w 99% polega na oszukaniu państwa/kogoś innego xD

•  

@azurro: Niepotrzebnie mieszasz dwie rozne sprawy. Jedno to kwestia winy, a drugie przezornosci.

Jezeli zostawisz otwarte drzwi do swojegu domu, gdy nikogo w nim nie ma, a nastepnie okazjonalny przechodzen z watpliwymi zasadami moralnymi wykorzysta okazje i Cie okradnie, to oczywiscie dalej to on jest winny. Nawet otwarte drzwi nie pozwalaja mu na kradziez.
      Jednoczesnie twoj brak przezornosci skutkuje tym, ze choc jestes niewinny, to w dalszym ciagu to Ty musisz kupic sobie nowy komputer, TV, czy mikrofalowke.

Nie do konca rozumiem, o co Ci chodzi z tym UK. Tez mieszkam tu od wielu lat i nie spotkalem dotad nikogo, kto zostawia w domu otwarte drzwi gdy gdzies wychodzi. Podobnie NHS woli ludzi przestrzegac przed niezdrowymi zachowaniami, niz pozniej wielokrotnie drozej leczyc ludzi przez ich wlasny brak przezornosci. Oczywiscie w dalszym ciagu beda leczeni, ale sami za to placa swoim straconym czasem, posrednio wyzszymi kosztami NHS oplacanymi przez wszystkich i wreszcie swoim zdrowiem.
      W ogole w UK promowanie przezornosci jest bardzo powszechne; banki przestrzegaja przed podawaniem swoich hasel, straz przestrzega przed zostawianiem kuchenki bez nadzoru, a lekarze przestrzegaja przed znachorami.

Przezornosc to nie jest zaden "januszowy cebulowy wymysl", jest to metoda ograniczania ryzyka praktykowana od zawsze na calym swiecie, dlatego ze dziala.

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@Arnold___Boczek: powiedzial nieudacznik, ktory sam powtarza sie jak zdarta plyta

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dobra Wykopowicze, wiem (albo wierze w to), że cześć z Was to naprawdę kreatywni i inteligentni ludzie :) do tych kieruje swoj wpis. Już wkrótce otwieramy bistro w Gdyni i jak na małżeństwo z dużym stażem przystało, nie potrafimy dojść do konsensusu jeśli chodzi o nazwę. Mamy już jakiś zalążek, ale mamy kilka „ale” :)
    Po krotce: serwować będziemy domowe jedzonko, wystrój biało-drewniany (bo tak sobie wymyśliłam i już), lokalizacja jak wspomniałam w Gdyni. Nazwa ma być raczej krótka i zawierać słowo „bistro”.
    I tu prosimy Was o pomoc.
    A żeby nie było za darmo, to małe #rozdajo dla tego, którego nazwa spodoba nam się najbardziej (nawet jeśli nie zostanie użyta) - wysyłam 200 zł na konto :) + jeśli Ci po drodze do Gdyni karmie za darmo zupa i daniem głównym raz dziennie przez dwa tygodnie :)
    Nie wiem jaki odzew będzie miał wpis, ale zakładając niewielki, najfajniejsza nazwę wybierzemy we wtorek (20.08) rano :)
    #popielniczkagotuje
    #gastronomia
    #gdynia
    I trochę #gotujzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (325)

• odpowiedzi (11)

Czy Was też to wkurwia jak stoicie przed wjazdem na rondo, czekacie bo ktoś z lewej jedzie rondem, a tu nagle myk, zjeżdża we wcześniejszy zjazd w ogóle tego nie sygnalizując prawym kierunkowskazem?
    A Ty stoisz jak baran i czekasz, czasem nawet kilka aut pod rząd tak przejedzie i skręci, bo taki książę/ księżniczka nie ma siły przesunąć rączką.
    Nie wiem czy poprawnie korzystać z ronda potrafi z 50% kierowców, wydaje mi się, że jednak mniej niż połowa.
    A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
    Ustawiłbym przy każdym bardziej ruchliwym rondzie patrol #policja, żeby zatrzymywał i edukował po kolei takich delikwentów.
    #polskiedrogi #polska #motoryzacja #stopcham #gorzkiezale #zalesie
    pokaż całość

odpowiedzi (122)