•  

  #polityka #neuropa #4konserwy.ru #bekazpisu #bekazlewactwa #lgbt #polska #patologiazewsi #bekazprawakow

  A tak właśnie PiS wspiera finansowo patologiczne zachowania.

  źródło: 423rfdsafsa.jpg

  •  

   @Kempes: Po jaką cholerę wszelakie lewackie i prawicowe organizacje są dofinansowywane z budżetu? Rozumiem że niektóre (te prawicowe) budują strzelnice, pomagają propagować historię itp. ale jak to ma się udać jak jest to wszystko upolitycznione? W lewicowych organizacjach to samo, z tym że te to już w ogóle nie prowadzą działalności zauważalnej dla szarego kowalskiego. Wszystko zależy jak zawieje w polityce krajowej, a taka np. KE to IMO finansuje jakieś polityczne bagno.

  •  

   @Kempes: Tak właśnie pis kupuje sobie głosy.

  •  

   @Kempes: Z jakiej dupy rząd dofinansowuje fundacje? Po to ma programy i Ministerstwa aby pomagać. Fundacje powinny być utrzymywane z 1% podatku albo dobrowolnych datków.

  •  

   @chwed To już jest od dawna sprawdzone w praktyce, organizacje pozarządowe lepiej wydają pieniądze, niż czyniłoby to tożsame organizacje rządowe. Np schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie, organizacje zajmujące się pomocą ofiarom przemocy/ przestepst... itd ... tyle, że obecny rząd „zreformował” dość obiektywne kryteria przyznawania środków.

  •  

   @Iperyt Kiedyś było tak, że ministerstwo tworzyło listę spraw, którymi maja się zająć op oraz kryteria przyznawania środków. Pisałeś wniosek, dostawałeś kasę, rozliczyłeś się u wszyscy byli zadowoleni. PiS zmieni to w uznaniowość.

  •  

   W lewicowych organizacjach to samo, z tym że te to już w ogóle nie prowadzą działalności zauważalnej dla szarego kowalskiego.

   @chwed: A organizację broniące emerytów przed eksmisją na bruk to niby prawackie?

  •  

   @kubaklodz: No spoko, tylko co to za "lepiej wydane" na stowarzyszenia typu Nomada, wszelakie stowarzyszenia LGB, stowarzyszenia ludzi trans, mniejszości typu cyganie, Ukraińcy, towarzystwa antydyskryminacyjne, "tęczówki", stowarzyszenia na rzecz kobiet itp. itd. ? Przecież większość tych organizacji ciągnących hajs od państwa jest silnie upolityczniona! Przejrzałem sobie kiedyś kilka list na co idą te środki i 3/4 organizacji (nie pieniędzy) to są organizacje wspierające homoseksualistów, kobiety i imigrantów. Osobiście uważam, że zdecydowana większość tych organizacji istnieje tylko po to, żeby odpowiedni ludzie mogli w nich pracować i za publiczne pieniądze propagować swoje osoby i poglądy. Przecież te wszystkie organizacje są często tak daleko od celów statutowych, że głowa mała.
   Potem przychodzi taki PiS, widzi że poprzednie ekpiy dawały "swoim" no to PiS co robi? Też daje "swoim", takim samym, albo jeszcze większym debilom.

  •  

   @chwed Tak to działa, problemem nie jest system, ale brak politycznej klasy, zarówno Polaków jak i polskich polityków. W ugruntowanych demokracjach, przekazanie pieniędzy publicznych na fundację założoną przez posła parti rządzącej, kończy karierę wielu polityków i urzędników, czasami doprowadza do zmiany władzy, nierzadko zapadają wyroki... a w Polsce jak w ch...