•  

  #polityka #neuropa #4konserwy.ru #bekazpisu #bekazlewactwa #lgbt #polska #patologiazewsi #bekazprawakow

  A tak właśnie PiS wspiera finansowo patologiczne zachowania.

  źródło: 423rfdsafsa.jpg

  •  

   @Kempes: Po jaką cholerę wszelakie lewackie i prawicowe organizacje są dofinansowywane z budżetu? Rozumiem że niektóre (te prawicowe) budują strzelnice, pomagają propagować historię itp. ale jak to ma się udać jak jest to wszystko upolitycznione? W lewicowych organizacjach to samo, z tym że te to już w ogóle nie prowadzą działalności zauważalnej dla szarego kowalskiego. Wszystko zależy jak zawieje w polityce krajowej, a taka np. KE to IMO finansuje jakieś polityczne bagno.

  •  

   @Kempes: Tak właśnie pis kupuje sobie głosy.

  •  

   @Kempes: Z jakiej dupy rząd dofinansowuje fundacje? Po to ma programy i Ministerstwa aby pomagać. Fundacje powinny być utrzymywane z 1% podatku albo dobrowolnych datków.

  •  

   @chwed To już jest od dawna sprawdzone w praktyce, organizacje pozarządowe lepiej wydają pieniądze, niż czyniłoby to tożsame organizacje rządowe. Np schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie, organizacje zajmujące się pomocą ofiarom przemocy/ przestepst... itd ... tyle, że obecny rząd „zreformował” dość obiektywne kryteria przyznawania środków.

  •  

   @Iperyt Kiedyś było tak, że ministerstwo tworzyło listę spraw, którymi maja się zająć op oraz kryteria przyznawania środków. Pisałeś wniosek, dostawałeś kasę, rozliczyłeś się u wszyscy byli zadowoleni. PiS zmieni to w uznaniowość.

  •  

   W lewicowych organizacjach to samo, z tym że te to już w ogóle nie prowadzą działalności zauważalnej dla szarego kowalskiego.

   @chwed: A organizację broniące emerytów przed eksmisją na bruk to niby prawackie?

  •  

   @kubaklodz: No spoko, tylko co to za "lepiej wydane" na stowarzyszenia typu Nomada, wszelakie stowarzyszenia LGB, stowarzyszenia ludzi trans, mniejszości typu cyganie, Ukraińcy, towarzystwa antydyskryminacyjne, "tęczówki", stowarzyszenia na rzecz kobiet itp. itd. ? Przecież większość tych organizacji ciągnących hajs od państwa jest silnie upolityczniona! Przejrzałem sobie kiedyś kilka list na co idą te środki i 3/4 organizacji (nie pieniędzy) to są organizacje wspierające homoseksualistów, kobiety i imigrantów. Osobiście uważam, że zdecydowana większość tych organizacji istnieje tylko po to, żeby odpowiedni ludzie mogli w nich pracować i za publiczne pieniądze propagować swoje osoby i poglądy. Przecież te wszystkie organizacje są często tak daleko od celów statutowych, że głowa mała.
   Potem przychodzi taki PiS, widzi że poprzednie ekpiy dawały "swoim" no to PiS co robi? Też daje "swoim", takim samym, albo jeszcze większym debilom.

  •  

   @chwed Tak to działa, problemem nie jest system, ale brak politycznej klasy, zarówno Polaków jak i polskich polityków. W ugruntowanych demokracjach, przekazanie pieniędzy publicznych na fundację założoną przez posła parti rządzącej, kończy karierę wielu polityków i urzędników, czasami doprowadza do zmiany władzy, nierzadko zapadają wyroki... a w Polsce jak w ch...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  XDDD to uczucie kiedy fejki stają się rzeczywistością #paskigrozy #tvpis

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  Prosba o pomoc w poszukiwaniach i tlumaczeniach.
  A wiec tak. Mieszkam w UK od dawna dawna i poznalem Walijczyka o nazwisku Skripal ktory opowiedzial mi ciekawa historie swojego ojca. Ojciec urodzil sie w Polsce w roku 1923 chyba w Sieniawie. mial w braci. Po wybuchu wojny dwaj bracia wyjechali do USA a on zostal w Polsce niedaleko granicy z niemcami. Wspomniany powyzej Walijczyk poprosil mnie czy w jakikolwiek sposob nie moglbym pomoc mu w znalezieniu jakiejs rodziny w Polsce. Ojciec oczywiscie zmarl wiele lat temu a z bracmi nigdy nie mial kontaktu. Dostarczyl mi dzis sporo fokumentow po niemiecku, lacinie a takze po polsku. Jezeli beda chetni do pomocy w ustaleniu czegokolwiek, dzis wieczorem wstawie pelne skany dokumentow. Wymagany niemiecki i lacina. Dzieki za jakakolwiek pomoc, jako ze nawet niewiemy gdzie zaczac szukac.
  #csiwykop
  pokaż całość

  odpowiedzi (137)

 • avatar

  Dobra Mireczki. Mama bohatera tego wpisu odezwała się bardzo szybko. Pewnie część was się zawiedzie ale okazała się nie być #madka
  Wrzucam obiecane screeniki z rozmowy(druga część w kom) i idę ogarnąć jak się teraz wola na wykopie bo wielu z was chciało wiedzieć jaka była reakcja xd

  Jakbyście byli w przyszłości zainteresowani screenami z rozmów z innymi rodzicami to możecie dać znać jakimś komentarzem to coś czasem wrzucę xd
  Albo możecie zaobserwować to będziecie pierwsi widzieć moje screeny(ale niestety moje wysrywy też xd)

  #czlowiekskurwiel
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (76)