•  

Władze Mińska odmówiły nadania ulicy imienia T.Kościuszki. Petycję w której zwrócono się o taką nazwę ulicy złożyli mieszkańcy kilka miesięcy temu.
    Władze odmowę argumentują opinią Narodowej Akademii Nauk Białorusi, której wiceprzewodniczacy stwierdził, że Kościuszko nie walczył za naród białoruski, a nawet popierał polonizację Białorusinów i utworzenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Zdaniem wiceszefa Akademii Nauk, „stwierdzenie, że walczył on o interesy i niezależność narodu białoruskiego, jest sprzeczne z faktami historycznymi. W swojej działalności Tadeusz Kościuszko bronił interesów Polski i USA, a nie Białorusi. Dlatego nazywanie go bohaterem narodowym Białorusi jest całkowicie błędne. Jest bohaterem narodowym Polski i USA
    Tadeusz Kościuszko walczył za Konstytucję Rzeczpospolitej z 1791 roku, zgodnie z którą nawa państwa „Rzeczpospolita Obojga Narodów” została zmieniona na Rzeczpospolitą Polską. Czyżyk zauważa, że Kościuszko jawnie występował za polonizacją narodowości Rzeczypospolitej, w tym Białorusinów”.

https://kresy24.pl/bialoruska-akademia-nauk-kosciuszko-nie-jest-bialoruskim-bohaterem/

#bialorus #neuropa #4konserwy #historia #kosciuszko

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Teraz szukam odpowiedniego samolotu, wchodzę do kokpitu i kupuję bilet u pilota, tak? Tak jak u konduktora w pociągu? Czy ktoś kto już latał może mi napisać czy długo się czeka w kolejce do kokpitu?
    #samoloty #podroze #podrozujzwykopem #pytanie

odpowiedzi (39)

Dziewczyna którą kochałem mnie zdradziła. Pojechała 2 godziny wcześniej do pracy bo podobno dużo rzeczy do zrobienia miała. Zdziwiło mnie to bo nigdy tak wcześnie nie jeździła. Wyszła z domu o 7:50 w pracy powinna być o 8:20. O 9:10 wysłała mi zdjęcia z pracy i napisała "widzisz pracuję". Powiedziała mi wczoraj prawdę. Ostatnio mieliśmy ciężkie dni. A ona wtedy pojechała i w pracy ruchała się z 40 letnim gościem, my mamy po 23 lata. Wtedy jak do mnie napisała to było jakieś 10 minut po tym jak skończyli. Powiedziała że to przez to że chciała bliskości a ja ostatnio jej tego nie dawałem. Ja dałem jej wszystko co mogłem naprawdę. Ja nie wiem co robić. Wiem powiecie rzucić i zapomnieć. Też bym tak powiedział. Ale to nie takie proste jak kogoś naprawdę kochasz. Nie mogę spać. Nie wiem co robić. Życie mi się zawaliło. Mam dość wszystkiego. Tylko tutaj mogę to z siebie wyrzucić bo nie mam żadnych bliskich znajomych. Zostałem sam. Chyba że jej przebacze ale jak mogę to zrobić. Nie wiem naprawdę.
    #zwiazki #zdrada
    pokaż całość

odpowiedzi (199)

Siema jestem Kamil od urodzenia poruszam się na wózku czyli mam swój samochód od urodzenia i chciałem się pochwalić bo od pewnego czasu są wielkie postępy w rehabilitacji i nad sobą czyli stoję jak czegoś trzymam lub zrobię sześć kroków po piwo jeszcze nie dojdę ale trening czy mistrza i piszę to jeszcze z jednego powodu lubię motywować ludzi i może kogoś zmotywuje do lepszej pracy nad sobą tak że miłego piona i powodzenia we wszystkich planach i marzeniach. pokaż całość

odpowiedzi (124)