•  

  Władze Mińska odmówiły nadania ulicy imienia T.Kościuszki. Petycję w której zwrócono się o taką nazwę ulicy złożyli mieszkańcy kilka miesięcy temu.
  Władze odmowę argumentują opinią Narodowej Akademii Nauk Białorusi, której wiceprzewodniczacy stwierdził, że Kościuszko nie walczył za naród białoruski, a nawet popierał polonizację Białorusinów i utworzenie Rzeczpospolitej Polskiej.

  Zdaniem wiceszefa Akademii Nauk, „stwierdzenie, że walczył on o interesy i niezależność narodu białoruskiego, jest sprzeczne z faktami historycznymi. W swojej działalności Tadeusz Kościuszko bronił interesów Polski i USA, a nie Białorusi. Dlatego nazywanie go bohaterem narodowym Białorusi jest całkowicie błędne. Jest bohaterem narodowym Polski i USA
  Tadeusz Kościuszko walczył za Konstytucję Rzeczpospolitej z 1791 roku, zgodnie z którą nawa państwa „Rzeczpospolita Obojga Narodów” została zmieniona na Rzeczpospolitą Polską. Czyżyk zauważa, że Kościuszko jawnie występował za polonizacją narodowości Rzeczypospolitej, w tym Białorusinów”.


  https://kresy24.pl/bialoruska-akademia-nauk-kosciuszko-nie-jest-bialoruskim-bohaterem/

  #bialorus #neuropa #4konserwy #historia #kosciuszko

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Spotkałem się z Ukrainką z tindera. Mówie jej, ze p0lki są roszczeniowymi księżniczkami, są materialistkami, w związku tylko oczekują, ze to facet bedzie skakać koło nich a od siebie nic nie dają, są do tego mało ambitne, leniwe i nawet miłe nie potrafią być ale słyszałem od kolegów, że za to Ukrainki to są bardzo pożądne dziewczyny i świetne partnerki do zwiazków (chciałem się troche podlizać i spawić jej komplement). Nagle widze na jej twarzy lekki smutek. Mysle sobie co jest, może coś źle zrozumiała, więc jeszcze raz powtarzam, ze Ukrainki to się bardzo wporządku dziewczyny. Minęło może z 10 minut, a około 40 od naszego spotkania i dziewczyna mówi, ze będzie się już zbierać. Wiedziałe ze coś jest nie tak. Pożeganliśmy się, zaraz napisałem jej, ze dziekuje za spotkanie i czy się spotkamy znowu. Zaraz dostaje odpowiedz: nie. Pytam się dlaczego? Dziewczyna pisze, ze pierwszy raz spotkała się zeby jakiś Polak tak obrażał polki i że spoko tak się źle wypowiadam o swich rodaczkach, które według niej są bardzo ok i miłe, to ona nie jest zainteresowana taką znajaomością. Zaraz dodała że była rozczarowana tym spotkaniem ze mną bo wczesniej bardzo fajnie się jej ze mną pisało. Po czym para skasowana ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  Daje sobie jeszcze max 2 tygodnie używania tego gówna i jak nie poznam nikogo ciekawego to usuwam ta aplikacje w cholere.

  #tinder #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
  pokaż całość

  odpowiedzi (67)

 • avatar

  Toni Kroos
  Celta Vigo - Real Madryt 0:[2]
  STREAMABLE
  #mecz #golgif #laliga #realmadryt

  GFY

  odpowiedzi (36)

 • avatar

  Mirki pomocy stary sobie ubzdural ze jest azteckim łucznikiem..

  odpowiedzi (26)