•  

Rok 1945. Towarzysz z tagu #antykapitalizm.ru w merytorycznej dyskusji tłumaczy kapitalistycznej burżujce czemu własność to kradzież, a ona powinna oddać swoje bogactwa na czyn społeczny [koloryzowane]

#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #historia #libertarianizm

źródło: s.ciekawostkihistoryczne.pl

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: nie no, oczywiście Amerykańskie wojska rzucały w Niemców pieniędzmi.

pokaż spoiler Moim zdaniem ten krasny żołnierz ma moralne prawo do takich czynów.

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

nie no, oczywiście Amerykańskie wojska rzucały w Niemców pieniędzmi.

@Mandarlin: Nie no, przecież nie ma różnicy w tym jak zachowywali się Amerykanie, a gwałtami czerwonoarmistów idącymi w miliony. Jest wojna to się gwałci i rabuje, normalna sprawa c'nie towarzyszu?

Moim zdaniem ten krasny żołnierz ma moralne prawo do takich czynów.

@Mandarlin: No jasne. Kradzież jakiejś ubogiej kobiecie jedynego środka transportu przez pijanego socjalistę to tzw sprawiedliwość społeczna.

@DJtomex: no zerojedynkowe urojenia lewicowych kucy raczej należy kasować, kucu. Skoro dla ciebie jedyną alternatywą wobec bolszewizmu jest jakiś anarchokapitalizm, to ja nie mam więcej pytań.

•  

Nie no, przecież nie ma różnicy w tym jak zachowywali się Amerykanie, a gwałtami czerwonoarmistów idącymi w miliony. Jest wojna to się gwałci i rabuje, normalna sprawa c'nie towarzyszu?

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: Każde wojska gwałciły, a czemu kraśni więcej? Odpowiedź jest prosta. Było ich więcej, a sami nie grzeszyli zbytnią szlachetnością. To byli zwykli chłopi, bo armię regularną Stalin przetracił na Finach i w 1941

No jasne. Kradzież jakiejś ubogiej kobiecie jedynego środka transportu przez pijanego socjalistę to tzw sprawiedliwość społeczna.

No jasne, w ogóle co on sobie myślał? Jak wyzwalał tamte tereny to winien oddawać miejscowym wszystko co ma.

•  

Odpowiedź jest prosta. Każde wojska gwałciły, a czemu kraśni więcej? Odpowiedź jest prosta. Było ich więcej

@Mandarlin: Ja pierdole

No jasne, w ogóle co on sobie myślał? Jak wyzwalał tamte tereny to winien oddawać miejscowym wszystko co ma.

@Mandarlin: A może po prostu powinien... nie rabować wszystkiego co się da?

Wcale mnie nie dziwi, że kolejny typ z tagu #antykapitalizm uważa że to co robili czerwonoarmiści jest usprawiedliwione. Dla was pobić, zgwałcić, ukraść dorobek życia bezbronnym ludziom. To wszystko jest usprawiedliwione jeśli tylko stoi za tym odpowiednia ideologia.

@PanFizyk kolejny Saszka do kolekcji.

•  

To byli zwykli chłopi, bo armię regularną Stalin przetracił na Finach i w 1941

@Mandarlin: Nieważne kim byli, w każdej cywilizowanej armii za gwałt dyscyplinarnie karano szubienicą albo plutonem egzekucyjnym. Armia Czerwona celowo nakłaniała swoich żołnierzy do brutalności na ludności cywilnej.

•  

@Mandarlin: Ja pierdole

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: pierw doczytaj do końca.

@Mandarlin: A może po prostu powinien... nie rabować wszystkiego co się da?

A w sumie czemu to ma być rabunek? Może to wojskowa Konfiskata?

Wcale mnie nie dziwi, że kolejny typ z tagu #antykapitalizm uważa że to co robili czerwonoarmiści jest usprawiedliwione. Dla was pobić, zgwałcić, ukraść dorobek życia bezbronnym ludziom. T

Czy gdziekolwiek pisałem że gwałty i pobicia były dobre? Nie, ale nie są możliwe do wytępienia. To niesie ze sobą wojna, kucu. Wyniszczony wojną żołnierz, czy to Związkowiec czy Brytyjczyk, a może Niemiec, będzie miał w dupie czy to twoje czy kogoś.

To wszystko jest usprawiedliwione jeśli tylko stoi za tym odpowiednia ideologia.

Chuja nie żadna ideologia, czy ty pacanie nie rozumiesz że to była wojna? I wszyscy mieli w dupie własność jakiegoś Niemca.

bezbronnym
      Bezbronny nie znaczy bez winy.

@Mandarlin: Nieważne kim byli, w każdej cywilizowanej armii za gwałt dyscyplinarnie karano szubienicą albo plutonem egzekucyjnym. Armia Czerwona celowo nakłaniała swoich żołnierzy do brutalności na ludności cywilnej.

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: i to jest prawdziwa zbrodnia.

•  

@Mandarlin:

Brat mojej babci był przed wojną listonoszem i miał rower. Kiedy w 1944 roku przyszła Armia Czerwona, to kilku żołnierzy, jak to mówisz, skonfiskowało (a może znacjonalizowało? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) tenże rower. Nie nacieszyli się nim jednak długo bo nikt z komandy nie umiał jeździć i brat znalazł ten rower kilometr dalej rzucony w krzaki.

Wytłumacz mi na tym przykładzie w czym winnym był brat mojej babci? Czy może powiesz, że i tak go potraktowano z litością, bo przecież w 1939 ZSRR aresztował dawnych polskich urzędników i nie tylko, pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Polski?

Czy gdziekolwiek pisałem że gwałty i pobicia były dobre? Nie, ale nie są możliwe do wytępienia.

W armii USA za gwałt na cywilach wieszano.

•  

Brat mojej babci był przed wojną listonoszem i miał rower. Kiedy w 1944 roku przyszła Armia Czerwona, to kilku żołnierzy, jak to mówisz, skonfiskowało (a może znacjonalizowało? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) tenże rower. Nie nacieszyli się nim jednak długo bo nikt z komandy nie umiał jeździć i brat znalazła ten rower kilometr dalej rzucony w krzaki.
      Wytłumacz mi na tym przykładzie w czym winnym był brat mojej babci? Czy może powiesz, że i tak go potraktowano z litością, bo przecież w 1939 ZSRR aresztował dawnych polskich urzędników i nie tylko, pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Polski?

@PanFizyk: to sobie ukradli i tyle. Rabunek jak rabunek, każde wojsko grabi i pali.

W armii USA za gwałt na cywilach wieszano.

Nie zawsze, były przypadki niekaranych masowych gwałtów we Francji. No ale zazwyczaj karali, co było oczywiście odpowiednie. Na froncie wschodzi próbowano temu zaradzić w inny sposób. Słyszałeś o milicjach obywatelskich?

•  

@Mandarlin: Fakt, że na wojnie czasem dochodzi do przemocy na ludności cywilnej miały tłumaczyć ruskich żołnierzy rabujących absolutnie wszystko co się da i plagę brutalnych gwałtów?

Jak kilku amerykańskich żołnierzy zgwałciło jakąś niemiecką dziewczynę, a następnego dnia ich za to dyscyplinarnie powieszono to jest to tożsame z ruskimi, którzy wchodząc np do Budapesztu bezkarnie zgwałcili sobie dziesiątki tysięcy kobiet w każdym wieku?

To już nawet nie jest typowa antykapitalistyczna lobotomia, to jest najwyższej klasy zbydlęcenie. Nawet za PRLu propaganda nie próbowała tak tego tłumaczyć.

Bezbronny nie znaczy bez winy.

@Mandarlin: Niemiecka(?) kobieta w czasie okupacji jadąca na rowerze przez miasto. Dla pijanego czerwonoarmisty to zbrodniarz wojenny!

•  

@Mandarlin:

to sobie ukradli i tyle. Rabunek jak rabunek, każde wojsko grabi i pali.
      A, no to jak to po prostu rabunek to git, nie ma problemu.

Na froncie wschodzi próbowano temu zaradzić w inny sposób. Słyszałeś o milicjach obywatelskich?
      Tych co łapali "wrogów ludu"? Jak najbardziej!

•  

@Mandarlin: Śmieszne że gwałty na 400 tysiącach kobiet (tyle jest udokumentowanych!) w 10-milionowym narodzie traktujesz jako incydent (mówię o Węgrach)

•  

zasem dochodzi do przemocy na ludności cywilnej

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: xD Czasami, czasami xD Czyli co, naziści niewinni? Bo tylko czasami? Ino każdy radziecki żołdak gwałcił za trzech Niemców? Tak to próbujesz ująć?

miały tłumaczyć ruskich żołnierzy rabujących absolutnie wszystko co się da i plagę brutalnych gwałtów?

To że na wojnie czasami jest trochę przemoczy ma tłumaczyć przykładowo obozy śmierci i zniszczenie Warszawy?

Jak kilku amerykańskich żołnierzy zgwałciło jakąś niemiecką dziewczynę, a następnego dnia ich za to dyscyplinarnie powieszono to jest to tożsame z ruskimi, którzy wchodząc np do Budapesztu bezkarnie zgwałcili sobie dziesiątki tysięcy kobiet w każdym wieku?

Nie no, gwałcili nawet tynk na ścianach.

pokaż spoiler https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/27/zdobywcy-wyzwoliciele-i-zboczency-gwalty-amerykanskich-zolnierzy-we-francji-i-niemczech/

powieszono to jest to tożsame z ruskimi

Ruski zazwyczaj dostawał kulkę od oddziałów milicji składających się z mieszkańców zbrojonych przez związek.

To już nawet nie jest typowa antykapitalistyczna lobotomia, to jest najwyższej klasy zbydlęcenie. Nawet za PRLu propaganda nie próbowała tak tego tłumaczyć.

To już nawet nie jest typowa kapitalistyczna lobotomia, to jest najwyższej klasy zbydlęcenie. Nawet za zimna wojny propaganda amerykańska nie próbowała tak tego tłumaczyć. (Gwałtów Aliantów)

Niemiecka(?) kobieta w czasie okupacji jadąca na rowerze przez miasto. Dla pijanego czerwonoarmisty to zbrodniarz wojenny!

Czyli co, to nie byli Niemcy tylko N A Z I Ś C I?

•  

A, no to jak to po prostu rabunek to git, nie ma problemu.

@PanFizyk: no nie, jest problem. Ale co zrobisz?

Tych co łapali "wrogów ludu"? Jak najbardziej!

Nie, uzbrojeni mieszkańcy mający bronić się przed gwałtami ze strony krasnych.

•  

Śmieszne że gwałty na 400 tysiącach kobiet (tyle jest udokumentowanych!) w 10-milionowym narodzie traktujesz jako incydent (mówię o Węgrach)

@PanFizyk: To kolejna wojenna zbrodnia, jakich wiele.

•  

@Mandarlin: Czekaj, czekaj, twierdzisz, że ktokolwiek z cywili mógłby się legalnie bronić przed krasnoarmistami? XXXDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
      Chyba kijami bo wszelką broń rekwirowano pod groźbą kary śmierci lub zsyłki.

Zobacz na zdjęciu jak cywile odważnie sprzeciwiają się krasnoarmiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@PanFizyk: Było takie coś. Gdzieś o tym kiedyś czytałem artykuł. To chyba była Milicja Obywatelska w 1944. Gdzieś czytałem wspomnienia jakiegoś gościa o tym.

•  

@Mandarlin: Jeśli myślisz, że MO w 1944 postawiłoby się przeciwko Armii Czerwonej to jesteś naiwny albo pozbawiony jakiejkolwiek świadomości historycznej. Jeszcze parę lat po wojnie nawet LWP musiało ustępować Armii Czerwonej.

+: Bastiat
    •  

Ruski zazwyczaj dostawał kulkę od oddziałów milicji składających się z mieszkańców zbrojonych przez związek.

@Mandarlin: xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
      Chyba trochę Ci się pomyliło z "milicjant dostawał kulkę jak tylko się odezwał" i "rozbrojony przez Związek Radziecki"

•  

@PanFizyk: nie sądzę że zastrzelenie losowego poborowego zrobiłoby dużą różnicę radzieckiemu dowództwu

•  

@Mandarlin: Kurwa, chyba cię coś zdrowo popierdzieliło jeśli sądzisz, że jakikolwiek oddział Armii Czerwonej by pozwolił na coś takiego XDDDDD Wybuchały spory o krowę a myślisz że odpuścili by zastrzelenie żołnierza?

Ale ty jesteś zaślepiony. Zdejmij w końcu te czerwone okulary.

+: Bastiat
    •  

@PanFizyk: Człowieku, jesteś zbyt agresywny.

•  

@Mandarlin: Dobrze, że Armia Czerwona była mniej agresywna, towarzyszu! Zapamiętajcie: Armia Czerwona nie gwałci!

pokaż spoiler beka z ciebie typie

•  

@PanFizyk: człowieku sam się nakręcasz.

•  

@Mandarlin: powiedz mi, ilu ludzi potrzeba, by rabunek stał się konfiskatą?

•  

@prewenaza: Osobę dowodzącą i osobę wykonawczą?

•  

@Mandarlin: a to spoko. a gdzie mieszkasz?

•  

@Mandarlin: O kurwa, wyjedź do Korei najlepszej xD.

•  

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: babcia mi opowiadała, że jako dziecko podczas wojny do Niemców czuła duży respekt, ale jak przyszli sowieci to tylko strach i odrazę. Wpadli do domu i zabierali łyżki, widelce, dziwili się jak działa zegar z kukułką (i go ukradli).

•  

@Kismeth:

Z moich rodzinnych doświadczeń, to mój dziadek miał pewien malutki, wiejski dworek. Kiedy zmieniał się front na chatę wpakowała mu się banda czerwonoarmistów, pobiegli czym prędzej do kuchni i zaczęli chlać każdy dostępny alkohol. Kiedy ten się skończył dorwali się do... octu. Chlali na umór nieznaną sobie substancję i kiedy zaczęło ich palić rzucili się na niego z pięściami twierdząc, że dziadek celowo chciał ich otruć.

Poza "tradycyjnymi" gwałtami w okolicy zdarzały się przypadki, że kilku pijanych czerwonoarmistów przekradało się w nocy do budynków gospodarczych gwałcąc tamtejsze zwierzęta domowe.

+: drect
    •  

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: czyli w sumie szkoda że Rzesza przegrała?