•  

  #4konserwy w ramach walki z LGBT umieściły w gorących, no nie uwierzycie co

  pokaż spoiler tak, fejka


  grafika powstała w 2004 r., a hasło jest napisane gerglishem, czyli bełkotliwe dosłowne tłumaczenie sentencji z angielskiego: https://hoaxeye.com/2018/01/19/nazi-cola/

  Ponad 700 pelikanów, których w ogóle nie zastanowiło jak nowoczesną estetykę i design prezentuje ta rzekoma etykieta.

  #wykop #moderacjacontent #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #fakenews #rakcontent #cocacola
  @Aokx

  źródło: cocacolanazifejk.jpg

  •  

   @adam2a: Po pierwsze to ALE BEKA KTOŚ ŁYKNĄŁ FEJKA W INTERNECIE CZAICIE?!

   Po drugie - w jakim kontekście te "700 pelikanów" plusowało ten obrazek? Skąd w ogóle pomysł że to jakieś konserwy?

  •  

   @Yukio_Mishima: nie no, łykanie propagandowych fejków to nie wstyd, ale obowiązek

   Skąd w ogóle pomysł że to jakieś konserwy?

   @Yukio_Mishima: wczoraj przenieśli cię do Polski i nie ogarniasz, że głównym wrogiem LGBT są środowiska konserwatywne? czy może nie ogarniasz, jaki przekaz kryje się za tym obrazkiem. Oczywiście nie słyszałeś o hasłach, że "ideologia LGBT to tęczowy faszyzm?"

  •  

   nie no, łykanie propagandowych fejków to nie wstyd, ale obowiązek

   @utopjec: Ziomek, to jest po prostu obrazek na wykopie. xD Większość ludzi która zaplusowało to gówno nie poświęciła temu sekundy myślenia, więc pisanie o "łykaniu propagandy" to dla mnie objaw jakiejś paranoi.

   wczoraj przenieśli cię do Polski i nie ogarniasz, że głównym wrogiem LGBT są środowiska konserwatywne? czy może nie ogarniasz, jaki przekaz kryje się za tym obrazkiem. Oczywiście nie słyszałeś o hasłach, że "ideologia LGBT to tęczowy faszyzm?"

   O stary, ale odleciałeś. Masz jakiś sposób na weryfikacje intencji i poglądów plusujących? No średnio. Ale Ty już jesteś w oblężonej twierdzy. xD Już wiesz że każdy z tych 700-800 plusujących to konserwa plująca na LGBT, jednolita armia nienawiści, a wcale nie jakieś randomowe mirki klikające byle co na wyjebce.

   Czy taka bezmyślność to ogólnie zjawisko negatywne? Tak. Czy wpłynie jakoś na postrzeganie LGBT w Polsce? Nie. Czy mamy do czynienia z jakąś "propagandą"? Raczej ze zwykłym wysrywem debila.

   Nie pozdrawiam.

  •  

   @Yukio_Mishima: z pewnością tęczowi się skrzyknęli i wspominają z rozrzewnieniem trzecią rzeszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   jeśli ktoś plusuje pewne treści, to chyba się z nimi zgadza czy może sugerujesz że się tym ludziom kliknęło przez przypadek?

   zaplusowało to gówno nie poświęciła temu sekundy myślenia

   też po 10 latach na wykopie nie mam dobrego zdania o poziomie inteligencji tego portalu, ale jednak pokuszę się o tezę, że wiedzą mniej więcej, w jakie treści klikają.

  •  

   @adam2a ale przeca cocainum-cola hulała w nazi deutcheland aż do wypowiedzenia wojny USA, przez co później powstała fanta. A to jakie nalypki byly na butelkach to chyba od lokalnego dystrybutora zależy bo nie wydaje mi się żeby takie same nalepki na coli były w np Polsce i Niemczech.
   Aczkolwiek najważniejsze pytanie to o jaki wpis na głównej chodzi bo zdjęcie i twój opis strasznie mało mówi o co kaman.

  •  

   Aczkolwiek najważniejsze pytanie to o jaki wpis na głównej chodzi bo zdjęcie i twój opis strasznie mało mówi o co kaman.

   @trashman: czego nie rozumiesz? Chodzi o fejkowe zdjęcie, sugerujące że Coca Cola umieszczała nazistowskie teksty na swoich butelkach.

  •  

   Czy wpłynie jakoś na postrzeganie LGBT w Polsce? Nie.

   @Yukio_Mishima: ależ oczywiście, że może. Pragnę przypomnieć, że z wykopu nie korzysta tylko te 700 osób, a informacje, które przedostają się na główną mogą być łatwo przyswojone przez ludzi nie do końca zainteresowanych tematem, ale tolerancyjnych na taką wiedzę. Tak zwana inżynieria społeczna.

   Obrazek ten, jak przystało na konserwatywnego fejka, ma pomóc w prowadzeniu panującej od dłuższego czasu narracji złych koncernów, które wspierają dane społeczności tylko dla forsy i są tylko tam, gdzie jest jakiś interes. Oczywiście bardzo łatwo jest zdyskredytować kogoś poprzez zarzucenie mu złych intencji. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @adam2a Jakoś ostatnio widziałem ten obrazek na 9gagu, także ten :)

  •  

   @Fako: Na 9gagu łykają jak pelikany ;)

  •  

   @rybsonk ale zdjęcie nie przedstawia butelki tylko [chyba] plakat.

  •  

   @trashman: ok, to całkiem słowo "butelkach" na "reklamach" w moim komentarzu

  •  

   @Yukio_Mishima: Plusowanie czegoś nie poświęcając zbyt wiele czasu na poznanie treści (jak sam to ująłeś) jest oznaką głupoty. Albo pelikaństwa.

Gorące dyskusje ostatnie 12h