Wpis z mikrobloga

Fajnych ochroniarzy Jurek załatwił na imprezę w #gdansk...

Zaburzenia neurologiczne, kardiologiczne, problemy z płucami, z koncentracją.
A potem zdziwienie, że ktoś ginie, bo ochroniarz najwyraźniej zapomniał zapisać na kartce co ma miał właściwie robić...

Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania, złożone jeszcze w prokuraturze. Wynika z nich, że S. od wielu lat cierpi na liczne przewlekłe schorzenia, w tym neurologiczne, kardiologiczne, pulmonologiczne oraz bezdech senny.

.

Na co dzień korzystam z respiratora, który oddycha za mnie podczas snu – mówił w odczytanych zeznaniach mężczyzna.

.

Wyjaśniał, że od 2010 roku leczy się też psychiatrycznie.

.

Mam naprawdę kłopoty z pamięcią, wynika to z mojej choroby – mówił w zeznaniach dodając, że "nie pamięta, jak się nazywa ta choroba".

.

Wyjaśniał, że często – aby czegoś nie zapomnieć, zapisuje na kartkach to, co ma robić w danym dniu. Twierdził, że zdarza się, iż nie pamięta kiedy, z kim się spotkał i "często nie rejestruje różnych zdarzeń".

.

Lekarz mi mówił, że to jest brak koncentracji – zeznawał.


https://www.tvn24.pl/pomorze,42/gdansk-ochroniarz-mial-sklamac-ws-zabojcy-pawla-adamowicza-rusza-proces,959121.html
  • 9
  • Odpowiedz
@Polinik: no Jurek raczej nie załatwia ochroniarzy na WOSP, tak jak Boniek nie załatwia ochroniarzy na mecze. Wiadomo, ze jest na samej gorze, wiec ma jakas odpowiedzialność, ale nie tylko on.
  • Odpowiedz
@Polinik: Widzę tu dwie główne przyczyny takiego stanu rzeczy:

1. Pomoc dla takich ludzi jest tak słaba, że zmusza ich do podjęcia pracy. Często gównianej, kiepsko płatnej, bo nie starczy im na życie. Państwo ma ich w dupie, bo są jedynie kosztem i nie ma z nich żadnych korzyści. Do tego dodać "cudowne uzdrowienia" przez orzeczników z ZUS.

2. Zatrudnianie inwalidów przez januszy biznesu, bo tak jest taniej. Powinna być lista
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polinik: tylko, że w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych (pomijam, że ta takiego statusu nie miała co było śmieszne) nie ma takiego zapisu by służba informacyjna nie mogła mieć takich problemów o jakich mówisz, nie ma czegoś takiego jak badania lekarskie przed wydaniem zaświadczenia do pracy na imprezach masowych. Warto o tym w calej sprawie pamiętać.

Co więcej, omówienie takiej osobie wykonywania obowiązków stewarda jest zwyczajna dyskryminacją.

Pytanie czemu wspaniały rząd
  • Odpowiedz
@pawelczixd:
Bo cwaniaki sobie zrobiły to na podstawie przepisów o zajęciu pasa drogowego. Jakby zrobili to na podstawie przepisów o imprezach masowych -- to nie byłoby ochroniarza-sklerotyka, co musi oddychać pod respiratorem.
  • Odpowiedz