Wpis z mikrobloga

recenzja najnowszego odkurzacza automatycznego 360 s7 z mopem i super aplikacją
Ma wszystko co Roborock S6, a kosztuje 200$ mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam

odkurzacz automatyczny 360 s7

Mam też świetną cenę pod recenzję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko 399.99$ (1569zł)
Kod: SSMOLENS7
Dostawa Priority Line bez ryzyka VAT za darmo

⏩Sama marka 360 działa na chińskim rynku od 2005 r., to bardzo duża korporacja produkującą min. kamery i odkurzacze automatyczne. Szerzej znane były poprzedniki modelu s7 czyli s5 i s6. Sam mam też inteligentny dzwonek do drzwi wyprodukowany przez 360 i jest świetny (niedawno była recenzja) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odkurzacz 360 S7 to bezpośredni konkurent najlepszego Xiaomi, czyli Roborocka s6, którego mam od ponad 2 miesięcy.
Nowego 360 S7 starałem się sprawdzić właśnie porównując do Roborocka S6, głównie w zakresie sprzątania i wygody obsługi w aplikacji. Który jest lepszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale od początku

Paczka przyszła do mnie przesyłką Prioroty Line z GearBest, do domu dostarczył ją kurier. Oczywiście bez VAT :) Pudełko z robotem jest zapakowane w karton zastępczy, który stanowi zabezpieczenie. Paczkę odebrałem w nienaruszonym stanie

W pudelku znajdziemy:
- robota
- przystawkę do mopowania
- stację do ładowania
- kabel z kompletem końcówek
- instrukcję w wielu językach

Robot wygląda elegancko, podoba się zwłaszcza mojej żonie, bo ma różową obwódkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Średnica jest chyba taka sama jak w Roborocku. Na górnym panelu mamy dwa przyciski (start i baza), które są podświetlane na niebiesko. Jest też wieżyczka że skanerem, która niestety jest wyższa niż w Xiaomi (przez to S7 niestety ma problem wjechać pod jedną moja komodę). Wykonany jest z bardzo dobrych materiałów. Pojemniki na brud jest duży, większy niż w odkurzaczach Xiaomi. Pojemniku zamontowany jest też filtr HEPA, który można myć. Pod spodem mamy oczywiście główną szczotkę, która jest czarna i zmiotke boczną.
Ciekawostką jest obecność w standardzie przejściówek do różnego rodzaju gniazdek. W pudełku nie ma zapasowych elementów (np ścierki do mopowania czy filtry, które były w zestawie z Roborockiem).

Jak już pisałem, 360 S7 to odpowiedź na Roborocka S6. 360 s7 robi i zapamiętuje mapę (mapy) mieszkania. Sprząta i mopuje. Ma identyczne funkcje w aplikacji jak nowe funkcjonalności Roborocka s6. Jest dość cichy. Aha, no i 360 s7 jest tańszy od Roborocka s6 o ok 200$

Ale po kolei…

Algorytmy jazdy i sprzątanie
Jeśli chodzi o jakość sprzątania robot 360 robi to świetnie i nie ustępuje Xiaomi. Ma taką samą maksymalną moc ssania 2000Pa. Świetnie radzi sobie z panelami, kaflami i dywanami (podobnie jak Xiaomi rozpoznaje dywany i na nich zwiększa moc ssania). Potrafi też wjechać na próg (u mnie jest jeden około 1cm).
Obserwując i porównując pracę robotów, zwłaszcza mapy pracy i czas sprzątania na App, widać że 360 S7 radzi sobie równie dobrze co Roborock. Puszczałem roboty po kolei do różnych pomieszczeń i czas pracy był prawie identyczny. Choć trasy roboty miały trochę inne. Zdjęcie w komentarzu.

To co jest świetne w Roborocku S6 to bardzo cicha praca. 360 s7 ma trzy tryby, na cichym praktycznie nie słychać jak sprząta. Na pozostałych trybach głośność też jest porowywalna. Jest po prostu cichy. Jako posiadacz Xiaomi Mi robota (przez ponad 1.5roku) wiem jak głośne potrafią być odkurzacze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mopowanie
Osobiście nie jestem wielkim fanem mopowania, robota automatycznego najwcześniej używam tylko do odkurzania. Tak jest z Roborockiem i teraz z S7. Wiadomo bowiem, że takie mopowanie to na pewno nie mycie podłogi jak to się robi ręcznym mopem, czy też elektrycznym mopem. Żona robi to lepiej
Ale jest dobrze. Nie wiem, czy nie lepiej niż w S6 (w którym i tak poprawiono mopowanie i dodano możliwość ustawienia poziomu nawilżania ścierki). Po mopowania przez 360 S7 miałem wrażenie, że podłoga jest bardziej mokra. Ścierka do mopowania jest ciemnoszara, więc nie załamiemy się że jest tak brudno w mieszkaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie widać tak brudu jak w Roborocku, gdzieś ścierka jest jasna.

Aplikacja i wygodne funkcje
Największymi zaletami, które mnie przekonały do Roborocka S6 są nowe funkcje w aplikacji. Pokochałem je. Mamy zdecydowanie większą wygodę i możliwości. Uwaga, 360 S7 ma te same funkcje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Robot robi mapę całego mieszkania, ktorą zapamiętuje. Dzieli na mapie pomieszczenia/pokoje na osobne obszary. Można go jedynym klikiem skierować na zapamiętanej mapie do posprzatania konkretnego pokoju. Można też na mapie zaznaczyć pola, ktore robot ma omijać i nie wjedzie w nie. Są strefy sprzątania. Wszystko co w Roborocku S6

Zarzuty z App w komentarzu

Sama aplikacja "360Smart" jest przyjazna i wygodna. Bardzo intuicyjna. Połączenie z odkurzaczem też było bezproblemowe.

Bonus
I jeszcze zadbano o taki aspekt psychologiczny. Robot, kobiecym głosem po angielsku, z chińskim akcentem mówi np. "Cleaning make's me happy", albo po skończonej pracy wysyła powiadomienie "Master, the cleaning is complete" Mnie to cieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowanie
Nowy 360 s7 jest świetny. I piszę to jako posiadacz najlepszego odkurzacza od Xiaomi. 360 S7 praktycznie nie ustępuje Roborockowi S6, a jest od niego tańszy o prawie 200$. To chyba najlepszy odkurzaczy na rynku w tej cenie.

Trzeba przyznać, że sprząta bardzo dobrze i szybko. Jednocześnie jeździ bardzo cicho, co jest ważne przy małych dzieciach czy pozwala np. swobodnie oglądać TV. Aplikacja daje wielką wygodę obsługi dzięki zapamiętanym mapom i podziałowi na pokoje. Warto kupić, to produkt premium w rewelacyjnej cenie( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie powiem, że jest lepszy od Roborocka S6, ale nie jest też gorszy. Niektórzy powiedzą #xiaomilepsze ale czy warto tyle dopłacać?

Na prawdę polecam odkurzacz 360 S7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gearbest #360 #xiaomi #roborocks6 #360 #360s7 #sebeksspoleca #smartdom #itemyzchin #chinskiecuda

sebekss - recenzja najnowszego odkurzacza automatycznego 360 s7 z mopem i super aplik...

źródło: comment_hBJiRIbedRhWJ0hHQrEBlFtVMKo2jSzw.jpg

Pobierz
  • 19