Wpis z mikrobloga

@Odki: Ja się nie znam ale gardzę boostrapem, jak trzeba użyć to trzeba ale imo na flexboxie można wszystko zrobić prawie tak samo szybko, naprawianie tych #!$%@? kolumn w bootstrapie i zmiana styli na swoje zajmuje tyle co pisanie css z ręki (plus w #!$%@? kodu zostaje bez sensu nadpisywane) jeśli nie umiesz w design i chcesz na szybkości cos ostylowac żeby wyglądało szablonowo to bootstrap spoko, albo jak w pracy
@Odki: Myśle ze znać mniej więcej trzeba żeby odpalić projekt napisany z bootstrapiem i cos w nim pozmieniać ale żeby samemu cisnąć mocno i pisać w tym wszystko - nawet by mi się nie chciało bo to gunwo jest.

Ktoś mądry powiedział kiedyś ze frameworki zawsze przemijają, jak nauczysz się css to kolejne frameworki ogarniesz, to samo z js i jego frameworkami, szkoda czasu spędzać nie wiadomo ile godzin nad frsmeworkami
@Odki: niby tak, osobiście szkoda czasu bo jak już będzie Ci potrzebny to jest na do ogarnięcia bo korzystając z BS i tak będziesz klepał masę swojego csa, co do jQuery to też nie ruszaj bierz html,css/sass,js -> ts -> react / vue da Ci to największe możliwości i umiejętności
@niktvvazny: Liznąć - powiedziałem po nauce JS oczywiście.
Dobry workflow do nauki wydaje mi się:
1. Podstawy JS
2. Podstawy jQuery
3. Bootstrap / Materialize
4. Kontynuacja JS i dalej.

Generalnie u nas też się zdarzało, że ktoś znał Laravela ale napisać coś w czystym PHP to już problem.
@niktvvazny: Głównie do szybkiej selekcji i operacjach na elementach DOM, obsłudze AJAX, jest też dużo pluginów np. datepickery, selecty, table sortery które z jQuery korzystają. Oczywiście wszystko można napisać też w czystym JS ;)