Wpis z mikrobloga

@lobo: nie no, tylko wyszedłem z założenia że przyrost ergonomii i użyteczności ewidentnie jest jest proporcjonalny do przyrostu ceny, to już trochę przerost formy nad treścią kółko za klawę. No chyba że tysiące linii kodu dziennie. Tak się #!$%@?łem dla zasady ;)
@lobo:
Mam Filco z MX-Blue nie pamiętam już ile lat, ale jest naprawdę dobra. Jedyny minus - same kapsle klawiszy. Gnojki się szybko wytarły, ale miałem gdzieś stare klawy IBM-a, oczywiście kapsle pasują od wszystkiego za wyjątkiem całego dolnego rzędu i Caps Locka. Ale podobno do kupienia.

Do programowania - oczywiście Das, sam nie używam, ale kumpel kupił i nie może się nachwalić.

Ja przymierzam się do kupna Unicomp-a (model M),
@WyjmijKija: No chyba ty nie zrozumiałeś, ale ci uproszczę
-chcę klawiaturę ergonomiczną/mechaniczną
-maksymalnie chcę za nią zapłacić 1000zł
-nie uważam, że 1000zł za klawiaturę to mało, ale są klawiatury droższe dlatego dałem taki limit bo jestem w stanie tyle wydać na porządną klawiaturę
@WyjmijKija: Panie, ja za $100 mam same keycapsy. 1k CBL za dobrą klawiaturę to jest Ok budżet.

@lobo może jakaś ortolinearna? Planck + przełączniki + dobre keycapsy będzie w tym budżecie. Ewentualnie możesz sobie wziąć np. XD75re.