Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Astronaut_Dolphin_Detective: nie widzisz że ona stwarza zagrożenie dla siebie i dla dziecka? światła dla rowerzystów krócej są zielone niż dla pieszych (zazwyczaj) więc to nie jest bezpieczne przejście.

napisałem wyżej - można nadłożyć *trochę* drogi (ale nie aż 500m) i przejść bezpiecznie jak człowiek. ale nie. po co...

@klokupk: być może masz rację, ale chciałem być nieco pesymistyczny ze względu na wózek itp.
@Sojer: to niestandardowe zachowanie pokazuje nic innego jak to, że przejście podziemne jest do dupy i trzeba je zastąpić normalnym przejściem naziemnym. Tylko nie jak na Świdnickiej gdzie wywalono 14 baniek i utrzymano przejście podziemne przebudowując je (pewnie spory % ze wspomnianej kwoty), a zdecydowana większość pieszych i tak chodzi górą.
@Sojer: spróbuj przejść z wózkiem normalnie na drugą stronę. Obok jest przejście podziemne, jest zjazd dla wózków, ale z takim rozstawem na koła, że żadnym wózkiem tam nie zjedziesz / wjedziesz. Żeby przejść normalnie trzeba nadłożyć jakieś 500m drogi.


@Komornickus: Jakie 500m? Tylko 200-250m trzeba nadłożyć jeśli nie chcesz przechodzić podziemnym. Przecież to są 2-3 minuty
@restecp: a dlaczego w XXI wieku, w centrum miasta ktoś z wózkiem ma nadkładać drogi? Tzn poza tym, że w latach 70tych ubiegłego wieku ktoś się bardzo pomylił zakładając, że piesi uwielbiają przejścia podziemne i że samochód nawet w ścisłym centrum powinien mieć priorytet?

Zasypać przejście podziemne i zrobić normalne po powierzchni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zajf: bo tak się właśnie robi, jeśli coś jest niewygodne, to łamiemy prawo. Dlatego, jeśli jest mi bliżej jechać samochodem, to pojadę droga pod prąd, a rowerem przejeżdżam przez pasy dla pieszych. No i ofc jeśli akurat pasy są za daleko, to przechodzę przez ulicę. Kto widział, żeby w dzisiejszych czasach człowiek musiał stosować się do jakichkolwiek ogólnie przyjętych praw i zasad (°°