Wpis z mikrobloga

Czego nie spodziewaliście się 10 lat temu, co jest w teraźniejszości? Co nas zaskoczy za 10 lat?
Ja nie umiałabym sobie wyobrazić w 2009 roku, że w 2019 będę miała internet w telefonie, ludzie będą płacić zegarkami w kasie i że to ja na tej kasie będę siedzieć.
Za 10 lat może... Hmm. (Pierwsze co mi przyszło to grafen j lek na raka xD) Mini drony do selfie? Coś jak selfie stick, ale bez trzymania. Czipy w rękach? Laserowa korekcja wzroku dająca super wzrok?
#przemyslenia #pytanie #przyszlosc #technologia
  • 23
@iniacz: 10 lat temu założyli mi neta w domu xD a co za 10 lat może być to trudno powiedzieć, może samochody elektryczne będą bardziej dopracowane i wyprą diesle i benzyniaki, może ogólnie na całym świecie rozwiną się źródła energii odnawialnej oraz będziemy w trakcie rozwiązania problemu z plastikiem. Nie mówię o medycynie, bo ta idzie od lat do przodu. ;)
Zaraz bedzie kolejny kryzys swiatowy. Po kilku lach by obnizyc koszty wiekszosc pracownikow zastapia roboty. O ile bedzie jeszcze czym oddychac, wszyscy bedziemy podlaczeni i zdalnie wykonywali prace, o ile ja bedziemy mieli( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fozolif: samochody elektryczne za zachodnia granica polski sa dosc popularne, za 10 lat beda standardem ( lacznie z stacjami ladowania etc). Sam mam przyjemnosc korzystac czasem z BMW i3s - to jest #!$%@? przyszlosc.

@iniacz: to chyba tu siedzi inny problem - roznica wieku i postrzegania swiata. Wydaje mi sie ze pierwsze gg w apce na sony ericsony wyszlo jakos 2007 roku, i uzytkowalem je namietnie. Nie jadlo to pakietu
@frutson no nie wiem jak wam to wyjaśnić. Teraz telefon to moja 3 ręka. Wtedy miałam jakiegoś grata. Nie wiedziałam, że życie będzie się działo w internecie. W liceum wchodziłam na internet kilka razy w tygodniu w pokoju z komputerem w internacie. xD Nie pomyślałabym, że będę szła z telefonem i sprawdzała trasę na mapie, słuchała muzyki. Ja miałam wtedy mp3kę.
@iniacz: Jedyne co mnie zupełnie zaskoczyło to fakt, że dają 500 zł za dzieciaka. W 2009 nie uwierzyłbym w taki socjal w Polsce. Ze spraw technicznych, to może nieco powszechność dotykowych ekranów i w jaki sposób można z tego korzystać. Z kwestii codziennych to trochę automaty do biletów w pojazdach komunikacji miejskiej - uważam to za bardzo propasażerską zmianę w podejściu i myśleniu. No i że z filmów na youtubie niektórzy
@effcc54ba75fb84cca1aadb6c no automaty to fakt, YouTube też. Ciekawe co dalej. A z rozwijania się to jakie będą telefony. Elastyczne? Jeszcze pomyślałam o kasach samoobsługowych w sklepach. Może coś, że wchodzisz do supermarketu, bierzesz rzeczy i skanujesz czy coś i wychodzisz bez kasy i kolejek.
@iniacz: 10 lat temu miałem 17lvl

Myślałem, że mój przegryw skończy się na liceum, że jak pójdę na studia, a potem do pracy to się jakoś ogarnie. niestety dalej trwam w #!$%@?. Myślałem, że w wieku 27lvl to już będę miał rodzinę, żonę i gówniaki xD a tym czasem nadal jestem prawiczkiem, który nigdy nie był w związku.