Wpis z mikrobloga

Ile żyły Wasze #szczury ? Mój Dumbo ma już 2lata i 5 miesięcy i nadal jest żywa, ciekawa świata i pełna energii, ale niestety urósł jej guz i tylne łapki już nie dają rady - w niczym jej to jednak nie przeszkadza.
Weterynarki były w szoku, że jest taka zdrowa i energiczna w tym wieku, bo ponoć one nie dożywają dwóch lat. Nie dostała żadnych leków ani witamin, bo obie lekarki uznały, że skoro czuje się dobrze i tyle żyje to ma super dietę i lepiej i tak nie będzie :)
#zwierzaczki #zwierzynscy #zwierzeta
  • 9
@Ranger: Łącznie miałem 5 szczurów - dwa przeżyły ponad 2 lata, dwa żyły ok. 1,5 roku, a jeden tylko rok. Wszystkie niestety jakiś czas cierpiały (guzki lub inne choroby),.
urósł jej guz i tylne łapki już nie dają rady -


@Ranger: Czym spowodowane jest upośledzenie czynności tylnych łapek?
Jeśli tym guzem, to znajdź dobrego szczurzego weta, który dysponuje narkozą wziewną i jej to wytnie. Problemy z tymi łapkami mogą wynikać też z innych przyczyn (np.guz przysadki), ale wszystko można próbować leczyć, by podnieść długość i komfort życia zwierzakowi. Tym bardziej, że mimo wieku jest żywa i aktywna, warto to zrobić.
@Ranger jeden żył 8 mc a jeden prawie 4 lata (wszyscy byli w szoku i nie odszedł naturalnie, trzeba było uśpić). 2,5 roku to taki raczej przyzwoity wiek, chociaż zawsze serce pęka, bo to i tak za mało, za krótko.
@GoSiulKa nie ma żadnych innych objawów - więc przysadka chyba odpada? Guza ma z boku, mniej więcej w połowie tułowia, nie jest bolesny, nie reaguje na niego przy dotyku. Odnośnie wycięcia, powiedziały, że ma to mały sens w tym wieku, jeśli Szczurek nie cierpi, to samo potwierdziła pani z hodowli, z której wziąłem szczurka.

Z tymi łapkami może przesadziłem - po prostu Szczurek od jakiegoś czasu trochę człapie jakby żaba, ale nadal
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ranger: poproś o B12, mi też tego nie zaproponowali, a dwóm szczurom znacznie poprawiło się na kilka miesięcy "człapanie" na tylne łapy jak zaczęłam suplementację
więc przysadka chyba odpada?


@Ranger: Nie gdybaj, tylko poszukaj szczurzego weta. Pamiętaj, że polecany wet od psów i kotów niekoniecznie będzie znał się na szczurach, a wtedy jedynym w czym można mu ufać, to przeliczenie dawki leku.

Guza ma z boku, mniej więcej w połowie tułowia, nie jest bolesny, nie reaguje na niego przy dotyku

Jeśli ten guz jest ruchomy (w sensie daje się przesuwać), a ona nie chodzi z nim