Wpis z mikrobloga

@modessef1: To że świeci po wyłączeniu może być wadą np. płyty głównej, sprawdź czy na przykład będzie Ci ładowało telefon jakbyś podłączył ładowarkę usb gdy komp off. Taka usterka, zdarza się. Więc z racji tego "programowo" raczej tego nie zablokujesz. Odłączaj myszkę, zalep plasterkiem, albo zamaż flamastrem i tyle :P Ja tak zrobiłem ze swoją, zdarza mi się podczas gry wcisnąć guzik kolorku i jeb tęczą po pokoju xd
@modessef1: @noswtg: To nie musi być usterka. W BIOSie może być opcja podtrzymania napięcia na portach USB po wyłączeniu komputera właśnie w celu na przykład ładowania telefonu z jego portu. Sam to wykorzystuję, często używana jest do tego linia +5VSB z zasilacza komputerowego
@Tr8025: Też nie napisałem że to musi być usterka, tylko że może :) Jeśli np. wcześniej tego nie zaobserwował, albo telefon by się nie ładował to wtedy można już pomyśleć, dlatego spytałem xd
@noswtg: Spoko, po prostu napisałem o tym co lepiej sprawdzić w pierwszej kolejności zanim OP zacznie zaklejać mysz czymś nieprzeźroczystym ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Ale powiem szczerze, że nigdy takiej usterki nie spotkałem na płycie głównej
@Tr8025: Informatykiem nie jestem fakt, ale nigdy nie miałeś skoków napięcia, czy coś żadnych ? Czy przebicia na obudowę xd A jeśli to nie jest świecenie domyślne to jaki inny powód niż usterka płyty/zasilacza może zaistnieć ? Chociaż fakt że jakby to było coś poważniejszego to byłyby inne objawy, np. komp sam by się włączał po podłączeniu do prądu czy cos xd Ja tylko sugeruję aby się upewnił czy to działa
@noswtg: U mnie przez starą instalację dzieją się cuda z komputerami. Od wahań napięć (ot włączenie światła czasem to powoduje) jeden z komputerów się włącza, na innym komputerze czuć przebicia na obudowie, tak samo jak na kablach HDMI. Będę musiał instalację zmodernizować, ale to nie zawsze usterka płyty głównej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie dobrze sugerujesz, bo chociaż to bardzo rzadko - mogłoby się zdarzyć (chociaż bardziej