•  

   @Kempes: Oj tam, zaraz podziemie. Z Podkarpacia blisko zarówno na Ukrainę, jak i na Słowację, gdzie aborcja jest legalna, a przy granicy są stosowne kliniki, robiące doskonały biznes na klientkach z Polski.

   I wszyscy jest cacy, w piątek na Słowację po magiczne tabletki, w niedzielę do kościoła, a statystyki czyściutki, dopóki nie trafi na kobietę hospitalizowaną (która powinna mieć aborcję ze względów zdrowotnych, ale nie wyjedzie na Słowację, bo lezy w szpitalu), dziewczynkę z domu dziecka poniżej 15 lat (która powinna mieć aborcję ze względów społecznych, ale jw nie wyjedzie) czy kobietę upośledzoną (umysłowo albo tylko społecznie, np. bardzo ubogą). Ale kogo one obchodzą?

  •  

   @Andreth: tych ludzi nie obchodzą nawet dzieci już urodzone, co dopiero matki.

  •  

   @Kempes: Ludzie maja jakieś standardy bazujące na wyimaginowanym światopoglądzie, często oderwanym od rzeczywistości albo napisanym w jakiejś "magicznej" książce. Wszystko się zmienia w chwili doświadczeń życiowych, kiedy taka persona sama zderza się z rzeczywistością, którą tak doskonale zakłamywała do tej pory i wtedy nagle jak grom z nieba, zmienia się wszystko. Znam takie przypadki osobiście. Najgorsze, że z tymi ludźmi nie ma dyskusji, oni mają karty perforowane w mózgu z programem "stop aborcji". Nie ma argumentów i merytoryki w ich rozumowaniu jest tak bo tak ma być bo facet w sukience tak powiedział i w imię tego skazują innych na cierpienie mimo, że sami by tego krzyża nawet nie dźwignęli. Hipokryzja, debilizm i brak rozsądku.

  •  

   @Kempes: żadne „podziemie” słowackie busy przyjeżdzają i odwożą klientki prościutko pod dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   albo tylko społecznie, np. bardzo ubogą

   @Andreth: Takie to bardzo często są za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych.

  •  

   żadne „podziemie” słowackie busy przyjeżdzają i odwożą klientki prościutko pod dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Joii: Dokładnie. Na tej samej zasadzie tak długo utrzymał się całkowity zakaz aborcji w Irlandii - wyprawa do UK i po problemie. Cierpią tylko kobiety z grup zmarginalizowanych, ale one, z definicji, głosu nie mają. I wszystko jest cacy.

  •  

   @Andreth: ej ale akurat kobiety poniżej 15 roku życia łapią się pod przesłankę ciąży z czynu zabronionego, więc legalnie wszystko jest git - co innego z praktyką no ale

  •  

   ej ale akurat kobiety poniżej 15 roku życia łapią się pod przesłankę ciąży z czynu zabronionego, więc legalnie wszystko jest git

   @Nahcep: Ale na nie Podkarpaciu, gdzie nijakich aborcji nie ma. Szpitale nie wykonują. (Zresztą w całym kraju jest to problem). Na szczęście jeśli twoja córka poniżej lat 15 wróci z pielgrzymki w ciąży i masz te kilka tysięcy pod ręką, nie masz większego problemu. Dalej możesz głosować na prawicę i chwalić bogobojne szpitale nie wykonujące legalnej aborcji.

  •  

   @Kempes: W całej Polsce w ostatnich 10 latach nie sprzedano w sklepie a jednego grama mefedronu. To oznacza, że udało się wyeliminować narkomanię w Polsce

  •  

   @Andreth: za co uboga zobi aborcje?

  •  

   @Andreth: no dlatego mówię że praktyka praktyką, ale legalnie możliwość jest

  •  

   @Kempes: ja to bym się wstydził mieszkać na Podkarpaciu

  •  

   za co uboga zobi aborcje?

   @topeknhl: No właśnie nie zrobi. (W przypadku Podkarpacia nawet jeśli ma przesłanki medyczne.)

  •  

   @Kempes: Niedobrze, że postanowienia kompromisu nie są spełniane. Kobieta, która ma prawo do wykonania aborcji - czy to z powodu gwałtu albo zagrożenia życia jej/jej dziecka - powinna mieć możliwość wykonania takiej aborcji i nikt nie powinien jej tego zabraniać albo utrudniać.

  •  

   tych ludzi nie obchodzą nawet dzieci już urodzone, co dopiero matki.

   @zordziu: no tak średnio bym powiedział, bo akurat to oni prawie zlikwidowali nędzę dzieci przy pomocy 500+.

   Urodzone dzieci nie obchodzą wykopków, którzy co dzień piszą debilizmy, że każdy kto ma dzieci to patus co wydaje 500+ na alkohol.

  •  

   @Strzelec_Kurpiowski: chyba mówimy o dwóch niekoniecznie łączących się grupach. Mi chodzi o tych proliferów, którzy forsują ustawy antyaborcyjne, i pikietują z billboardami przedstawiającymi płody.

   Poza tym, twierdzenie, że 500+ zlikwidowało nędzę dzieci to mocne nadużycie kiedy nikt właściwie nie kontroluje tego na co idą te pieniądze. W przypadku patologii często jest to dodatkowy budżet na alkohol a dzieci dalej głodne.

   Urodzone dzieci nie obchodzą wykopków, którzy co dzień piszą debilizmy, że każdy kto ma dzieci to patus co wydaje 500+ na alkohol.
   @Strzelec_Kurpiowski: w całej historii mojej na wykopie nie widziałem ani jednego przypadku kiedy ktoś tak twierdzi w stu procentach na poważnie.

  •  

   Poza tym, twierdzenie, że 500+ zlikwidowało nędzę dzieci to mocne nadużycie kiedy nikt właściwie nie kontroluje tego na co idą te pieniądze. W przypadku patologii często jest to dodatkowy budżet na alkohol a dzieci dalej głodne.

   @zordziu: Masz jakieś dane na ten temat? Na pewno pewna patologiczna cześć tak robi, ale też na pewno nie wszyscy biedni tak robią, a śmiem twierdzić, że większość biednych tak nie robi.

   chyba mówimy o dwóch niekoniecznie łączących się grupach. Mi chodzi o tych proliferów, którzy forsują ustawy antyaborcyjne, i pikietują z billboardami przedstawiającymi płody.

   Na jakiej podstawie uważasz, że proliferzy nie przejmują się urodzonymi dziećmi?

  •  

   Niedobrze, że postanowienia kompromisu nie są spełniane

   @mroznykasztan: Kto z kim ten "kompromis" zawarł, przypomnij mi? Panowie w garniturach z panami w sukienkach?

   Kobieta, która ma prawo do wykonania aborcji - czy to z powodu gwałtu albo zagrożenia życia jej/jej dziecka

   Znakomita większość legalnych aborcji wykonywana jest z powodu trwałego upośledzenia płodu.

   Ich oczywiście jest coraz mniej również w skali kraju. Po prostu przy podejrzeniu upośledzenia jedzie się za granicę, zamiast ryzykować odsyłanie od jednego lekarza do drugiego aż upłynie termin legalności aborcji. Co, rzecz jasna, skutkuje większą liczbą usuwanych "na wszelki wypadek" prawdopodobnie zdrowych ciąży, ale kogo to obchodzi? Przecież nie "obrońców życia".

  •  

   @Andreth: Dlaczego nie bierzesz pod uwagę, że dziewczyny z Podkarpacia nie puszczają się na prawo i lewo a jak już to uważają bo nie są głupie jak te z innych województw? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Znakomita większość legalnych aborcji wykonywana jest z powodu trwałego upośledzenia płodu.

   @Andreth: Nie znam danych, ale ufam Ci, że tak jest.

   Po prostu przy podejrzeniu upośledzenia jedzie się za granicę, zamiast ryzykować odsyłanie od jednego lekarza do drugiego aż upłynie termin legalności aborcji. Co, rzecz jasna, skutkuje większą liczbą usuwanych "na wszelki wypadek" prawdopodobnie zdrowych ciąży, ale kogo to obchodzi? Przecież nie "obrońców życia".

   @Andreth: Niestety znów masz rację, szkoda tych prawdopodobnie zdrowych ciąży.

  •  

   Dlaczego nie bierzesz pod uwagę, że dziewczyny z Podkarpacia nie puszczają się na prawo i lewo a jak już to uważają bo nie są głupie jak te z innych województw? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Latarenko: I dlatego nie ma tam upośledzeń płodów? Cud!

   Nie znam danych

   @mroznykasztan: Pic rel.

   źródło: bi.im-g.pl

  •  

   @Strzelec_Kurpiowski:

   no tak średnio bym powiedział, bo akurat to oni prawie zlikwidowali nędzę dzieci przy pomocy 500+
   Jaką nędzę? Żadne dziecko w tym kraju nie żyje w nędzy. W nędzy żyje klasa niższa średnia. Np. młodzi prawnicy. Są zmuszeni dopłacać za możliwość odbycia praktyk, nierzadko nie stać ich nawet na mustanga z salonu. Gdzie 500+ dla młodych prawników?

   +: Alex_Krycek, P................e
  •  

   @Dutch:

   Jaką nędzę? Żadne dziecko w tym kraju nie żyje w nędzy.

   Wyjmij głowę z dupy albo miasteczka Wilanow. (Albo „nie umiem w ironię”)

  •  

   @JulienSorel: No, nie umiesz :)

   A głowę chętnie wyjmę skądkolwiek będziesz chciał misiu, jak tylko pokażesz mi jeden przypadek dziecka żyjącego w nędzy. Ale nie takiego ze statystyk GUSu, albo mądrych raportów prof. zw. Dziura w Płocie, specjalistki od spraw społecznych z Uniwersytetu CHWDP, tylko tak z reala bym poprosił. Żyjącego w nędzy, tj. zagłodzonego, bez palta na plecach, bez dostępu do bieżącej wody, do sanitariatów, żyjącego w gospodarstwie domowym bez telewizora LCD (min. 40 cali) albo kilku, bez telefonu, którego nie stać nawet na zeszyt do szkoły ani bilet.

   A zadanie masz niewdzięczne - nie zazdroszczę - bo jeśli to wykażesz, równocześnie dokonasz samozaorania, bo będzie to oznaczało że socjalizm po raz enty zawiódł i nawet tak rozbudowany jak nasz system redystrybucji, zasiłków i "polityki prorodzinnej" zamiast zwalczać biedę sponsoruje rozrywki pato rodzicom.

  •  

   zagłodzonego, bez palta na plecach, bez dostępu do bieżącej wody, do sanitariatów, żyjącego w gospodarstwie domowym bez telewizora LCD (min. 40 cali) albo kilku, bez telefonu, którego nie stać nawet na zeszyt do szkoły ani bilet.

   @Dutch: to implikacja czy alternatywa?

  •  

   @Dutch: XDDDDD

   Inaczej nie da się podsumować tego, co z siebie wykupkałeś, misiu. Tak się naprodukowałeś aż ci sojowa latte wystygła. Btw, na szczęście twój wpływ na politykę jest maciupeńki, infinitezymalny, nawet mniejszy niż metraż wilanowskich kurników kupionych w kredycie przez aspirujących do elity xD
   Jak się czujesz z tym, że PiS wygra kolejne wybory i to z ogromna przewaga? Rozbawiłeś mnie, pozdrawiam colegę!

  •  

   @JulienSorel: Szanuję za to, że próbujesz, ale nadal musisz potrenować. Na razie 1,5/10. Poćwicz

Gorące dyskusje ostatnie 12h