Wpis z mikrobloga

Jeżeli programujecie obiektowo, a nigdy nie słyszeliście o mixinach lub pojęcie to tylko obiło się Wam gdzieś o uszy, zachęcam do zerknięcia na mój najnowszy artykuł - Mixiny w językach programowania.

Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev lub polub PolyDevPL na FB
#programowanie #naukaprogramowania #programowanieobiektowe #programista5k
informatyk - Jeżeli programujecie obiektowo, a nigdy nie słyszeliście o mixinach lub ...

źródło: comment_o3reEaM8GmfwzByZC9cUacnh2f9qbInX.jpg

Pobierz
  • 2
@informatyk: Dlaczego wszystkie przykłady na dziedziczenie są tak oderwane od praktyki i prawie zawsze dotyczą klasyfikacji zwierząt? Serio ktoś gdzieś robi klasy typu "nietoperz" albo "ssak"? Po co? Nie można byłoby jakoś po ludzku, na przykładzie np. elementów interfejsu użytkownika, albo sterowników urządzeń?

Jeszcze gorzej jest z Prologiem, na podstawie przykładów z tutoriali (prawie zawsze odnoszących się do relacji rodzinnych) odnoszę wrażenie, że głównym zastosowaniem tego języka jest dochodzenie ojcostwa.
@glonstar: nie wypowiem się za innych (czyli dlaczego "wszystkie przykłady zawsze dotyczą..."), ale ze swojej perspektywy mogę powiedzieć, że używanie bardziej skomplikowanych przykładów przyczynia się do zmiany grona odbiorców. Jeśli ktoś jest początkującym i chce się dowiedzieć coś na temat programowania obiektowego, to proste przykłady odnoszące się do znanych z życia relacji, sprawią, że nie przestanie czytać po pierwszym akapicie. Ja zazywczaj staram się rozpoczynać od jak najprostszych wyjaśnień (z tego