•  

Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem. W gros przypadków określenie madka jest używane klasistowsko; wyśmiewa się tam biedę, złą ortografię, rzekomą 'roszczeniowość' matek i ich zafiksowanie na punkcie dzieci. To wyśmiewanie nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci. Wszystko oczywiście podlane nienawiścią do dzieci. Oczywiście wśród krążących skrinów pokazujących rzekomą głupotę madek nie brak oczywistych fejków i nieprawdziwych sytuacji, ale wszak nie o to chodzi, sytuacja nie musi być prawdziwa, to odbiorca tego ścieku ma się poczuć lepiej przez wyśmiewanie innych, nawet jeśli jest to bieda czy zła ortografia.

Solidarność naszą bronią; matki powinny być solidarne z bezdzietnymi, bezdzietne z matkami.

#feminizm #przemyslenia

źródło: scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net

•  

@Zgagulec Tylko że to one same zapracowały sobie na to. Urodzenie dziecka jest dla nich porównywalne z wynalezieniem leku na raka. To one mówią że jak kobieta rodzi przez cc to nie ma prawa nazywać się prawdziwą matką. To one uważają że wszystko mogą załatwiać bez kolejki bo bombelek. To one uważają że im się należy. Bardzo dobrze, że funkcjonuje takie określenie, może przez to chociaż jednostki zreflektują się i skumają, że nie są pępkamki świata.

•  

@Zgagulec: Ale jeżeli chodzi o roszczeniowosc madek to mogą rownac się z cyganami. Nie ma drugiej tak wkurwiajacej grupy w tym kraju.

•  

@Zgagulec: Piękny ból d00py xddd

źródło: i.kym-cdn.com

•  

Nie ma drugiej tak wkurwiajacej grupy w tym kraju.

@KrakenFromKrakenowo:

źródło: wykop.pl

•  

@HateAccount: @KrakenFromKrakenowo: Nie, nie bardzo dobrze że takie określenie funkcjonuje bo to nakręca spiralne nienawiści wobec matek i dzieci. Zachowania 'prorodzinne' takie jak np przepuszczanie matek z małymi dziećmi w kolejce w sklepie czy u lekarza to nie jest 'roszczeniowość'. Obświewywanie w necie matek bo wstawiają zdjęcia swoich dzieci albo napisały coś na grupie dla matek to szczyt zjebania. Już nie mówiąc o tym że połowa tych skrinów z pejów typu spotted madka to zwykłe fejki. I ciągłe wstawianie tego wszystkiego sprawia że ludzie źle patrzą na matki i uważają je za zło wcielone bo śmiały prosić o to żeby ktoś je przepuścił w kolejce jak stoją z małym dzieckiem.

•  

@Zgagulec Prosić, a wpierdalać się bez kolejki to jednak różnica.

•  

@Zgagulec: Ilość przelewającego się przez wykop klasizmu jest jakąś tragedią

•  

@Zgagulec: Dziewuchy dziewuchom? To ta sama grupa, która przekonywała, że nie istnieje takie coś jak seksizm wobec mężczyzn i rasizm wobec białych? To teraz niech spadają!

•  

Obświewywanie w necie matek bo wstawiają zdjęcia swoich dzieci albo napisały coś na grupie dla matek to szczyt zjebania.

@Zgagulec: Obśmiewać w internecie można wszystko, i prawo do tego nie powinno być naruszane pod żadnym pozorem. Jeśli ktoś nie chce być obśmiewany w internecie, niech niczego tam nie wrzuca.

Drugą sprawą jest to, że w większości obśmiewane są zachowania patologiczne, i presja na ich eliminację jest zjawiskiem korzystnym.

•  

@Zgagulec: Przepuszczanie nie jest źle. Wymaganie przepuszczenia bo urodziłam dziecko to już roszczeniowosc.

•  

@Zgagulec: A teraz pokaż gdzie w takiej madce masz rozum i godność człowieka.

•  

Jak ktoś się zachowuje jak idiota, to nazywam go idiotą niezależnie od tego czy jest matką, ojcem, czarnym, białym czy różowym. Mam głaskać jeszcze kogoś po głowie za to, że jest roszczeniowy, wredny i ma w głowie pieluchy zamiast mózgu? Być może „maDka” jest faktycznie odrobinę niefortunnym określeniem, bo gdzieś w głowach, może budować ogólny odbiór słowa: „matka”, ale w takim razie chętnie posłucham propozycji innych wyrazów, którymi można nazywać kobiety, które mają dziecko i jednocześnie naciapane w głowie. Najlepiej skrajnie różne od klasycznej, dobrej, kochanej „matki”. Chętnie będę go używać.

•  

@Zgagulec: Tak tylko przypomnę XD

źródło: link_xYS5I4hmjnQOqaorTJWaYDfJlK22iZ0u,w1200h627.jpg

•  

@Zgagulec: nic mnie tak nie wkurwia jak solidarność jajników oraz męska solidarność. Te same genitalia mają oznaczać że od razu wszyscy jesteśmy ziomkami złego słowa o sobie nie możemy powiedzieć bo my mamy jajca/waginy my musimy się bronić przed tą drugą krwiożerczą płcią nie rzucim ziemi skąd nasz ród

•  

@Zgagulec:

wyśmiewanie nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci.

Doszukiwanie się głębszego sensu w jakimś obrazku ze stronki, która zaprzecza, że otyłość nie zabija, no ja Cie prosze xD
      Ale pełna racja co do tego, że szkodzi to całej "grupie" ludzi jak można to tak nazwać. Podobnie jest z rowerzystami, kierowcami, lewakami, prawakami etc. wymieniać możesz bez końca, a nic z tym nie zrobisz i tak.

•  

@Zgagulec: Boli te kobiety przeinaczanie słów i wykorzystywanie je w każdym kontekście, nawet błędnie? faszystki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@spiritoo: Dawniej, w czasach popularności grup i forów dyskusyjnych kobiety, które dziś nazywamy "madkami" były określane mianem osób cierpiących na OZM, czyli odpieluszkowe zapalenie mózgu.

•  

@Zgagulec:
      Na początku nawet byłem w stanie sir zgodzić z tobą, ale jak wyskoczyłaś z tym, ze matkom z dziećmi pierwszeństwo w kolejce się należy to zrozumiałem ze sama jesteś właśnie taka madka o której mówią te memy. Nic ci się nie należy. Witamy w prawdziwym świecie.

•  

@Zgagulec: unpopular opinion ale się zgadzam mimo że są zjebane

•  

@Zgagulec: Obświewywanie w necie matek bo wstawiają zdjęcia swoich dzieci albo napisały coś na grupie dla matek to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Dziewuchy jak zwykle bez RiGCzu

•  

@Zgagulec: jeżeli komuś się należy, to jestem jak najbardziej za piętnowaniem takich zachowań, patologia czuje się coraz pewniej w naszym kraju i niezbyt to dobrze wróży przyszłości ¯\_(ツ)_/¯ oczywiście wszystko z RiGCzem, nie wszystkie matki takie są 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@Zgagulec: ale durne te dziewuchy. Jak raz napisały coś, z czym mógłbym się zgodzić (denerwuje mnie trend bezmyślnej jazdy po rodzicielstwie i odczłowieczania dzieci), to zaraz muszą wyjechać z jakimiś kocopołami o siostrzeństwie, solidarności i broni ヽ( ͠°෴ °)ノ

•  

@Zgagulec: wszyscy co są tacy mądrzy, są max na studiach. Jak tylko kiedyś przyjdzie co do czego to im się mocno światopogląd zmieni.
      Widzą kilka głupich wpisów, z czego 90% jest fejkowych, no ale to wykop więc łykają wszystko. Potem pelikany powtarzają „madka to madka tamto” i lecą plusy i to się to staje modne. Teraz wg wykopkow nie ma normalnych matek, rodzą się same karyny i brajanki i w ogóle po chuj dzieci, ślub jest zjebany.
      Jak takie wpisy widzę to nawet mi ich nie szkoda.

•  

matki powinny być solidarne z bezdzietnymi, bezdzietne z matkami.

@Zgagulec: a niby z jakiej okazji?

•  

odbiorca tego ścieku ma się poczuć lepiej przez wyśmiewanie innych, nawet jeśli jest to bieda czy zła ortografia.

@Zgagulec: a tej złej ortografii winny jest kurwa kto? Jak ktoś jest debilem, to też nie można go za to wyśmiewać?
      A tak się składa, że współcześnie naprawdę biedni są tylko:
      - idioci
      - nieroby
      - może jacyś ciężko chorzy ludzie zapomniani przez ZUS, ale oni nie robią sobie dzieci.

•  

która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza

@Zgagulec: No tak, tyle że to jest fakt.

Jak ktoś nie potrafi napisać słowa "żółw" bez 3 błędów ortograficznych, to jest debilem.

Osoby bogatsze zazwyczaj są o wiele bardziej inteligentne od osób biednych, bo mieli łeb na karku żeby dojść do majątku, a nie zapierdzielać na kasie za 1400 netto.

•  

@Zgagulec Ja tam lubię dzieci, ale głupich bab nie. Obojętnie czy mają dzieci czy nie. Akurat często mają. Ale chłopów głupich też nie lubię. A to że głupich bab jest dużo więcej niż głupich chłopów to już inna sprawa. Ja bym bardzo być chciała solidarna z kobietami. Niestety nie znam takich kobiet, z którymi mogłabym.

•  

@Zgagulec: madka madka madka beciak stulej

•  

@Zgagulec:

Trochę to zabawne, że pojęcia klasizm w wydaniu wosiowskim używają osoby, które same to robią często nazywając inne osoby spierdoksami, przegrywami czy sebulcami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiadomo, wtedy to nie jest klasizm XD

PS

I żeby nie było, nie jestem żadnym nacjonalistą czy innym faszystą i po części zgadzam się z moim picrelem

źródło: sebulec.PNG

•  

@Zgagulec: jeżeli nie wolno punktować głupoty, to co wolno?

Niektórzy faceci piją, więc każdy facet to alkoholik?
      Niektórzy są gwalcicielami, to znaczy że każdy jest?

Generalizacja w obie strony uderza i wolę żeby niektórzy czuli się urazeni niż zakazywać jakiegokolwiek komentarza. Żyjemy w 21 wieku, dostęp do edukacji i wiedzy w krajach europejskich jest powszechny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w historii świata. Nie ma usprawiedliwienia w dzisiejszym świecie braku jakiegokolwiek wykształcenia.

Albo mówimy wszystko o wszystkich, albo nie mówimy nic, pozwalając na głupote.

•  

Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem

@Zgagulec: Masz na myśli ten profil, który szedł w zaparte przeciw nauce i medycynie, jakoby otyłość nie była przyczyną chorób? Faktycznie, sam RiGCz.

wyśmiewa się tam biedę

@Zgagulec: ...głównie umysłową.

złą ortografię

@Zgagulec: I prawidłowo. Jak taka osoba ma opiekować się nad małym człowiekiem i dbać o jego rozwój, skoro nie potrafi wbić do swojego pustego łba kilku zasad pisowni ojczystego języka?

rzekomą 'roszczeniowość' matek

@Zgagulec: Po pierwsze - nie rzekomą, tylko faktyczną - nawet teraz w gorących wisi przykład takiej roszczeniowej idiotki, która używa argumentu "hurr madce z bombelkiem odmawiasz?!?!!1!?", bo ktoś nie zaakceptował jej wpisu na spotted. Po drugie - nie maTek, tylko właśnie maDek, to jest istotna różnica.

Zachowania 'prorodzinne' takie jak np przepuszczanie matek z małymi dziećmi w kolejce w sklepie czy u lekarza to nie jest 'roszczeniowość'.

@Zgagulec: Och doprawdy? Czyli jak podejdzie do Ciebie taka typowa madka i ZAŻĄDA, że masz jej ustąpić bo ona jest z DZIECKIEM to nie jest roszczeniowość? Bo to z takim typem człowieka jest problem, ale widzę że jesteś jak prowadząca ten rakowy fanpejdż - HURR KOBIETY BIJO DURR, ale że akurat ktoś słusznie wyśmiewa to prymitywne zachowanie to już żadna z Was nie widzi przez tę pianę toczącą się z ust.

•  

@Nighthuntero co kurwa? To na serio jest?

•  

@Zgagulec nieważne kto to napisał, ale taka prawda. Internetowe określenia, w szczególności te wykopowe zbyt często przebijają się do rzeczywistości. Przez to obecnie rodzenie dzieci od razu utożsamiane jest z madkowatością, 500+, karynami i patologią. Naczyta się jeden z drugim głupot w internecie jakie to matki są roszczeniowe, bo jakiś niewielki procent rzutuje na całą grupę społeczną. Benc.

•  

Tylko że to one same zapracowały sobie na to.

@HateAccount: kto? Na wypoku praktycznie każda matka jest nazywana madką.

•  

To wyśmiewanie nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci. Wszystko oczywiście podlane nienawiścią do dzieci.
      Solidarność naszą bronią; matki powinny być solidarne z bezdzietnymi, bezdzietne z matkami.
      #feminizm #przemyslenia

@Zgagulec: ortografia oznaką mądrości...
      obśmiewanie głupich zachowań dorosłych mające być wyrazem nienawiści do dzieci...
      wam to serio na mózg siadło.
      a nawet jeżeli się mylę to jak nazwać takie pobożne życzenie jak "solidaryzujcie się jedni z drugimi" no lol
      hejt w internecie jest na wszytko, a hejt idiotycznych zachowań jest bodaj jego najlepszą odmianą
      bo wszyscy powinniśmy piętnować głupie zachowania, żeby je wyplenić (nieznajomość ortografii w sumie też, bo to po prostu niechlujstwo w praktyce)
      i to nie ma nic wspólnego ze zmasowanym atakiem na żadne matki
      po prostu tak działamy, że trzeba nadać czemuś jakąś etykietę, a jak głupie zachowanie związane jest z dzieckiem - no to mamy madki
      jak dziadki piszą coś o ochronie latających szczurów to są tępe gołembiorze
      są też janusze i sebixy i inni
      i tak za każdą grupą należy się wstawiać?
      a nie lepiej i korzystniej dla wszystkich byłoby zadbać o lepszą edukację chociażby?
      ja szydzę i będę szydził z takich madek, ale jeżeli myślisz, że to coś mówi o mnie i chęci stawienia się wyżej albo jakiejś nienawiści do bobasków to czytaj dalej poniższą odpowiedź do innego usera i pomyśl raz jeszcze

ale jak wyskoczyłaś z tym, ze matkom z dziećmi pierwszeństwo w kolejce się należy (...,) Nic ci się nie należy. Witamy w prawdziwym świecie.

@Flypho: w kolejce w sklepie to się nie spotkałem (?) ale u lekarza?
      "Lekarz decyduje o kolejności przyjęcia." - a dlaczego?
      Jednym z powodów jest to, że nikt nie chce mieć w poczekali darcia nad uchem przez 2h, więc ludzie chętnie powiedzą, żeby szło to dziecko pierwsze nawet.
      A generalnie odnośnie tego czy coś się należy... odpowiem tak ogólnie: społeczeństwo generalnie karze za zachowania szkodliwe oraz promuje i wspiera zachowania pożądane. Liczne kolejne pokolenie jest pożądane społecznie. W sumie koniec dowodu.
      Powodzenia z utrzymaniem takiej populacji gdzie żadnego lepszego traktowania nie masz dla osób pomocnych wspólnocie.

•  

@carbyne:
      A możesz mi uzasadnić dlaczego, poza zjebanym systemem emerytalnym, te dzieci są mi tak potrzebne?

•  

@Zgagulec Ja jestem mężem i ojcem i też Was wspieram całym sercem.

•  

@Flypho: w sensie, że nasz jest zjebany czy ogólnie jest zjebany, że musi być jakiś?

oraz czy mam także założyć przy udzielaniu odp, że takie rzeczy, jak wymarcie twojego narodu, czy sprowadzanie uchodźców nie są twoim personalnym problemem i cię nie bardzo interesują?

•  

@carbyne:
      Konieczność sprowadzenia dzikusów to efekty właśnie zjebanego systemu emerytalnego. Wymarcie mojego narodu nie bardzo mnie interesuje skoro i tak tego nie dożyje. To są jakieś powody?

•  

@GaiusBaltar: Zgadzam się z Tobą, choć osobiście wolę czytać jak inni obśmiewają innych, jakoś czuje się ponad to, wydaje mi się, że mi po prostu nie wypada.

•  

@Zgagulec: Jebać madki które gardzą każdym kto niema dziecka i uważają innych ludzi za gorszych tylko dlatego, że dały się zalać.

•  

i w ogóle po chuj dzieci, ślub jest zjebany
      @NoMoRe: Bo to prawda xD INB4 „Dorośniesz to ci sie mocno światopogląd zmieni”

•  

@kezioezio: Jak kiedyś chwycisz swojego syna albo córkę, w szpitalu, malutkiego, zawiniętego jak mała tortilla, przyjdź tu i napisz jeszcze raz, że dzieci są zjebane.

•  

@kompek: Trudno się nie zgodzić. Nie zapominajmy, że mówimy cały czas o kobiecie, która urodziła dziecko i je wychowuje. Te wszystkie cechy, które posiada jako "madka" - roszczeniowość, agresja, ubóstwo umysłowe - zostaną w takiej czy innej formie przekazane dziecku, które pewne wzorce zachowań chłonie jak gąbka. W końcu pochodzą one z najważniejszego na etapie kształtowania się psychiki źródła - od rodzica. A chyba nie chcielibyśmy kolejnych pokoleń, których przedstawiciele na pytanie, skąd biorą się pieniądze odpowiadają "z MOPS", nie potrafią rozwiązywać konfliktów, bo uważają, że ten kto głośniej krzyczy, bardziej grozi i mocniej bluzga, ten wygrywa, a pod dowolnym dokumentem podpisują się krzyżykiem, bo robią trzy błędy na dwa możliwe we własnym nazwisku.

•  

@Zgagulec: tak średnio z rigczem. Nie podoba mi się, że ten hejt wśród niektórych, zwłaszcza wykopków, faktycznie idzie w kierunku obśmiewania macierzyństwa i rodzicielstwa jako takiego. I faktycznie dużo screenów to fejki, widać na pierwszy rzut oka. Ale z drugiej strony sama usłyszałam, że póki co nic nie wniosłam, bo jestem bezdzietna xD Wiec o jakiej solidarności mowa? Z ich strony nie obowiązuje? Ten hejt nie zaczął się przypadkiem od przesadnego mitologizowania macierzyństwa? Śmieszy mnie cała narracja jakoby macierzyństwo było jakaś wielką zasługą dla społeczeństwa w czasach, gdy nie można być pewnym przyszłości ziemi za 30 lat xD Ja bym np. z tego względu dzisiaj nie zdecydowała się na dziecko. I porównywanie przez nie wychowywania dziecka do pracy- błagam xd
      I nie widzę klasizmu z tą ortografią. Szkoła jest powszechna, nieodpłatna, ortografii uczą w każdej, to nie jest wiedza zarezerwowana dla wyżej urodzonych. Ja się uczyłam w najgorszym patogimnazjum w mieście, w moim domu się nie przelewało, a przyswoiłam zasady pisowni. Nie oceniam ortografii starszych ludzi, bo nie wiem, jak w ich czasach wyglądało szkolnictwo, ale wśród młodszego pokolenia to żenada robić takie błędy, jeśli nie ma się jakichś zaburzeń nauczania typu dysortografia.

•  

Jasne, wszyscy tak od sobie z dupy wyciągnęli te historyjki o madkach. Bolesna prawda jest taka że nie trzeba historyjek w necie aby te madki zobaczyć. Wystarczy często jazda komunikacją miejską, obiad w knajpie albo przejście koło placu zabaw.

•  

Stereotypy nie biorą się z niczego. Ot zwykła statystyka. Natury nie oszukasz. Oj...

•  

@Zgagulec: Ciekawe skąd przeświadczenie że mój czas jest mniej cenny od czasu madki żebym ją puszczał w sklepie czy u lekarza? Najczęściej taka madka ma o wiele więcej czasu i mniej obowiązków niż ja. Nie widzę powodu aby wpuszczać poza kolejką.

•  

a spotkało cię to orle?

@regis_uszatek: Widać spotkało, skoro o tym mówię.

•  

Białek wrzucił ten gównopost na główną xDDDD

•  

@Zgagulec: zły target dziewczyno. Tu jest wykop, ostoja piwniczaków co gówno widzieli, w dupie byli ale są pierwsi do skomentowania i obśmiania. Większość tych „madek” to widzieli w postaci screena w sieci a jak im podasz prawdziwe dziecko to by pewnie uciekli z krzykiem.

O ile zgodzę się, że takie obśmiewanie jest złe i głupie to nie mieszajcie w to solidarności płci i innych bzdurnych haseł ok? Po prostu tak nie róbmy.

•  

@HateAccount: ja, yhm... i czemu nie ustąpiłeś miejsca matce z dzieckiem? Jesteś chamem?

•  

ja, yhm... i czemu nie ustąpiłeś miejsca matce z dzieckiem? Jesteś chamem?

@regis_uszatek: Z reguły ustępuję miejsca, ustępuję miejsca chorym, kobietom w ciąży. Skąd sobie wymyśliłeś, że nie ustąpiłem? To czy jestem chamem nie Tobie oceniać.

•  

Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem.

@Zgagulec: Wezmę "Oksymorony" za 500, Tadeuszu

•  

@HateAccount: no piszesz, że spotkało Cię że „madka” się wepchała na miejsce. Czyli jej nie ustąpiłeś.

•  

@HateAccount: no piszesz, że spotkało Cię że „madka” się wepchała na miejsce. Czyli jej nie ustąpiłeś.

@regis_uszatek: Poćwicz czytanie ze zrozumieniem, nie wyciągaj wniosków z dupy i dopiero potem wołaj mój nick. Bez odbioru.

•  

@HateAccount: no to wpieprzyła się bez kolejki czy nie?

•  

@Zgagulec: Kolejna feministka. lecisz na czarną liste

•  

Dziewuchy Dziewuchom

@Zgagulec: @Alex_Krycek: to te idiotki co uwazaja, ze zadna ofiara aborcji sie nie skarzyla i nieudana aborcja to znaczy ze nie bylo aborcji

źródło: Screen Shot 2019-07-27 at 12.45.04 AM.png

•  

@KrakenFromKrakenowo: A madki - cyganki? To dopiero jest combo - i to istniejace od czasów sprzed 500+

•  

Przecież to jest po prostu samoobrona społeczeństwa przed patologią; głupotą i chamstwem. Jak zaczniesz kręcić bekę z grubasa to może w końcu weźmie się za siebie

•  

Żeby być solidarnym z madka i poczuć się jak ona to trzeba najpierw mieć dawcę a później jeszcze nie wyskrobać dziecka...

•  

@Zgagulec: Ale jest także zjawisko, zjawisko powszechne, które można traktować jako swego rodzaju MADKĘ innych niesprawiedliwości. Tym zjawiskiem jest korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju w rozmiarach przedtem nieznanych.

•  

@grinsekatze dlaczego gówno-post? Akurat rozwinął się ciekawy temat do dyskusji

+: Monnnna
    •  

@Zgagulec: bordo a mieszasz #pieluszkowezapaleniemozgu z #madki i jeszcze w dodatku #p0lka

•  

Jak kiedyś chwycisz swojego syna albo córkę, w szpitalu, malutkiego, zawiniętego jak mała tortilla, przyjdź tu i napisz jeszcze raz, że dzieci są zjebane.

@NoMoRe: Nigdy to się nie stanie bo nie mam ochoty "inwestować" swoje pieniądze i czas w "nierentowną inwestycję". Uśmiech bombelka nie jest wart wydanych kilkuset tysięcy, setek nieprzespanych nocy i problemów stwarzanych przez taką osobę ale do tego trzeba mieć trochę oleju w głowie a nie kierować się pierwotnymi instynktami, które karzą rozmnażać się za wszelką cenę.

•  

@Zgagulec: Madka to nie określenie osób biednych, chyba że jedyną ich formą biedy jest uboga liczba szarych komórek.

•  

@bartosz-bartosz: ciekawy temat do dyskusji może się rozwinąć nawet ze zdjęcia Białka w zbożu, a ten post to chlipanie na to, że internauci mają czelność szkalować madki. Zresztą cała "dyskusja" tutaj to tyranie OPki i jej przydupasów.

•  

@Zgagulec: Nigdy nie sądziłem że kiedykolwiek w swoim życiu zaplusuję wpis jakiejś feministki.

•  

Nie, nie bardzo dobrze że takie określenie funkcjonuje bo to nakręca spiralne nienawiści wobec matek i dzieci.

@Zgagulec: O kurwa, uzywanie pejoratywnych okreslen wobec osob nakreca spirale nienawisci? To co, juz w ogole nie mozna komentować zachowan ludzi? Błagam. Jak widze, ze ktos sobie wyciera morde okresleniem "nienawiść" to mi sie na wymioty zbiera.

•  

@Zgagulec: Nie zauważyłaś, że słowo "madka"stosuje się do ściśle określonego rodzaju osób ? Zauważ, że stosuje się owo słowo do osób roszczeniowych, którym wszystko się należy, a które za nic mają resztę społeczeństwa, bo dokonały WIELKIEGO BOHATERSKIEGO CZYNU i urodziły dziecko (ale już nie potrafią go wychować).

•  

Dałam plusa, bo myślałam, że to dla jaj. Na szczęście da się cofnąć

•  

Grupie, ktora głosi, że ciąża jest porównywalna do nowotworu nie przyklaszczę nigdy. Ale zgadzać się na dyskredytacje kobiety dlatego, że jest w ciąży, urodziła i wychowuje dziecko nie zgodzę się nigdy.
      Dziś nie celuję się "madką" w konkretną grupę, każdą się wrzuca do jednego wora. Oczywiście jeszcze w akompaniamencie "ta co bierze jałomużnę od PiS".
      Takie traktowanie kobiet, matek jest po prostu obrzydliwe, bo zamiast tepic debilizm, który jest w każdej grupie tępi się osoby za ich pozycje.
      Wszystkim którzy kojarzą posiadanie dzieci z szerzenie patologii polecam przejść się do własnych rodzicielek z tekstem "jesteś patolą, bo mnie stworzyłaś" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ktoś mi odpowie dlaczego elfik wpycha to gówno na główną?

•  

@Zgagulec: Za ogólną "tfurczoźć" ta organizacja sama skazuje się na śmieszność.
      @LibertyPrime: Bo dziewuchy dziewuchom joł joł spontanicznoźdź solidaryzujemy się bo jesteśmy dziewuchami takimi krotochwilnymi joł biesiada na maksa co by tu jeszcze spierdolić w temacie ocieplania kobiecości.

•  

@Zgagulec: Choć nie jestem matką.. ani "madką"... bo jak coś, to zostanę "tylko" ojcem. To jestem z matkami.. i nawet "madkami" całkowicie solidarny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      A wpis mistrzowski i w samo sedno.

•  

Jak ktoś nie potrafi napisać słowa "żółw" bez 3 błędów ortograficznych, to jest debilem.

@ytong1918: dla mnie, kto tak uważa jest debilem. Bo jak to np. odnieść do obcokrajowca? No, ale skąd taki debil jak ty, byłby w stanie o tym pomyśleć.... przecież debil raczej nie myśli... prawda?! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

Dzidy Dzidom bez RiGczu

•  

@less_is_more: Nie, kumplu, obecnie w internetach nie ma powszechnej nagonki na macierzyństwo, najczęściej w pakiecie z bezmyślną pogardą dla dzieci. No kurwa w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Nie ma drugiej tak wkurwiajacej grupy w tym kraju.

@KrakenFromKrakenowo: są bardziej wkurwiające. i bardziej roszczeniowe.

źródło: bi.im-g.pl

•  

Wszystko oczywiście podlane nienawiścią do dzieci

@Zgagulec: Co za bzdura!

•  

@wezowy: No jasne, nie ma tez wysypu i wysrywów kobiet, ktorych jedynym osiagnieciem jest miec gówniaka xD

•  

@Zgagulec: Dziewuchy Dziewuchom to syf, banują każdego kto ma inne zdanie (nawet kulturalnie wyrażone). Ostatnia organizacja od której można się uczyć szacunku do innych. Wystarczy poczytać o tych, którzy mają inne poglądy.

•  

@Zgagulec: O dziewuchy dziewuchom, ten rakowy fanpejdż którego adminki, głupie pipy usuwają krytyczne komentarze i blokują za próbę dyskusji?

Problemem wielu kobiet jest przewrażliwienie na swoim punkcie. Kobiety nie można skrytykować, bo seksizm. Z kobiety nie można się śmiać, bo mizoginia. O kobiecie nie można nic złego powiedzieć, bo hejt. Sorry, ale na taką postawę nie będzie zgody, gardzę podwójnym standardem i każdy, kto ma odrobinę szacunku do siebie nie będzie wyrzucał ze swojego słownika obelgi, tylko dlatego że dotyczy wyłącznie pewnej grupy kobiet. Wręcz nie kobiet, bab które sobie zasłużyły na krytykę.

•  

@Zgagulec: >nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię

No ale dokładnie tak jest xD
      Edukacja jest na szczęście darmowa i jeśli ktoś z niej nie skorzystał nawet w tak znikomym stopniu to powinien być stygmatyzowany, a lepiej już być wyśmianym niż mieć zabrane prawa wyborcze ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Zgagulec: Co to kurwa robi na głównej xD

Niech zgadnę, robota elfika?

•  

@Zgagulec: niestety za rozpowszechnianie seksistowskiego fan page nie mogę ci dać minusa na wykopie. Dziewuchy Dziewuchom jest też krytykowane w środowiskach lewicowych (np. afera z promowaniem otyłości albo blokowanie użytkowników lewicowych, którzy się nie zgadzają z reżimowym fan pagem Dziewuchy Dziewuchom).

+: Fenrirr
    •  

@NocnyFull: Dlaczego? Skoro ludzie lubią szufladkować, to niech będzie i tak. Tobą czy mną nikt się nie przejmie. Jesteśmy niczym. Słabi zginą, silni zwyciężą.

Żelazo wewnątrz, żelazo ponad.

•  

@Nighthuntero: Niezłe bzdety wypisują te dziewuchy.Siano w głowie i tyle.

•  

że w większości obśmiewane są zachowania patologiczne

@GaiusBaltar: w większości wyśmiewane są fałszywe wpisy.

•  

Jest różnica pomiędzy matkami, a madkami. Matki rodzą, kochają i wychowują swoje dzieci na ludzi dając im przykład jak kobieta powinna zachowywać się w stosunku do członków rodziny i obcych osób. Natomiast "madki" to kobiety niedojrzałe do roli, jaka na nie spadła. Próbujące zaistnieć, podnieść poczucie własnej wartości i ego do granic moralności wykorzystując własne dzieci. Wrzucające do internetu bardzo prywatne i niekoniecznie pożądane społecznie zdjęcia dzieci, jakby to był wielki wyczyn, że Brajanek pozostawiony bez opieki wymazał gównem pół domu. W miejscach publicznych zachowują się roszczeniowo i butnie, bo przecież one są matkami, im się należy! Są bezczelne i najmądrzejsze... Szkoda słów.
      Matkom należy się szacunek, bo poświęcają spory kawałek swojego życia na wychowanie przyszłych pokoleń, a tym wszystkim pustakom, traktującym swoje dzieci jak kartę do zdobywania korzyści i rozgłosu - tfu na ryj.

•  

@Zgagulec: Oczywiście, że madki można piętnować. Powiedziałbym więcej - trzeba.

•  

@Zgagulec: Sam jestem POTĘŻNYM LEWAKIEM i szanuję niektóre FEMINISTKI. Ale same sobie na to napracowały xD

•  

@Zgagulec:

madka jest używane klasistowsko

Co w Polsce, w 2019 roku, w obecnej sytuacji społeczno-politycznej jest w tym niewłaściwego?

Myślałam, że klasy niższe mają podciągać do góry, a nie, że klasa średnia ma obniżać poziom dyskusji by Jessicom było łatwiej.

wyśmiewa się tam biedę

Co w tym złego?

złą ortografię

Bardzo dobrze. Nauka ortografii przypada chyba wcześniej niż typowy poród i chyba jest na nią dużo czasu.

okazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci.

No, osoby znające ortografię są mądrzejsze.

No, osoby bogatsze są zazwyczaj mądrzejsze, zamożność koreluje z wykształceniem. Teraz bieda jest cnotą, a zaradność hańbą, tak jak PiS próbuje nauczyć Polaków?

•  

@Zgagulec: Jezuuuu, pozwę Cię o zwrot kasy za onkologa.

Wyjaśniając: są dwa schorzenia: odpieluszkowe zapalenie mózgu i ogólne bycie tępym.

Pierwsze należy piętnować, bo szkodzi dzieciom i ich rozwojowi (przekazanie roszczeniowej postawy wobec życia i poczucia bycia pępkiem świata zmniejsza, czy wręcz blokuje sukces w życiu), a drugie ogólnie powoduje ból istnienia u osoby tępej (rzadziej), jak i u otoczenia (prawie zawsze).

Zjawisko madki pojawia się wtedy, kiedy te dwie rzeczy się schodzą.

Żal mi dzieci, które będą za 10-20 lat miały problemy w życiu, których nikt za nich nie rozwiąże - a same nie będą umiały.

•  

W gros przypadków określenie madka jest używane klasistowsko; wyśmiewa się tam biedę, złą ortografię, rzekomą 'roszczeniowość' matek i ich zafiksowanie na punkcie dziec

@Zgagulec: ojej klasizm taki straszny, uczucia kilku odrealnionych akademickich dziewczynek tak bardzo zranione:((((

Ale z Sebów, Januszy, meneli, przesadnie religijnych emerytek albo konserwatywnej prowincji to już można się śmiać. ALE MADKA?! KWIII KWII KLASIZMMM

To wyśmiewanie nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci. Wszystko oczywiście podlane nienawiścią do dzieci.

@Zgagulec: Można być normalną kobietą z dzieckiem, a nie madką ¯\_(ツ)_/¯

Skrajna lewica jak zwykle gdzieś tam widzi problem, ale przepalają im się czułki i są jest w stanie wyjść poza swoje ciasne ramy fałszywej empatii.

Termim "madka" zaczął być popularny w okolicach lipca 2017 roku. link Czyli około rok po rozpoczęciu programu 500+. Program ten był ogromnym transferem kapitałowym od wielkomiejskich pracowników na prowincję, na wsie i do małych miasteczek. Nie skłonił jakiejś szeroko rozumianej klasy średniej do większej liczby dzieci, bo dla takiej 28 latki po studiach, wynajmującej mieszkanie w jakimś Poznaniu 500zł na dziecko to jak splunąć w twarz. Kiedy sam żłobek to pewnie koszt w okolicach 800-1000zł. Pewnie wręcz dzietność w tej grupie się nieznacznie zmniejszyła, bo ceny i podatki wciąż rosną.

Na 500+ o wiele bardziej skorzystali ludzie z biedniejszych regionów, wielopokoleniowych rodzin, albo niepracujący i nieposiadający problemów deficytu wolnego czasu na zajmowanie się dziećmi. Tam faktycznie dzietność urosła. Ten rozrodczy zwrot w stronę szeroko rozumianych nizin społecznych sprawił, że widząc na ulicy kobietę z dzieckiem coraz rzadziej jest to inteligenta i wykształcona matka po studiach, a coraz częściej MADKA pracująca w "szlachta nie pracuje".

Czołowi beneficjenci 500+ także zaczęli "odzyskiwać godność", co w praktyce sprowadza się do coraz większej roszczeniowości, wykłócania się i nieraz poczucia wyższości nad pracującymi frajerami, którzy w dużej mierze ich utrzymują. Jak to określiła ostatnio moja dziewczyna:

Bycie patusem stało się nagle powodem do dumy

Tak więc niechęć wobec madek jest po prostu naturalną reakcją obronną tej normalniejszej części populacji na skrajnie niesprawiedliwy system socjalny obecnego rządu. Wyraźnie faworyzujący patologię, a godzący w pracujących ludzi. A nie żadną pogardą dla matek i dzieci jako takich. Jak to sobie jakaś absolwentka tybetanistyki stosowanej wymyśliła.

•  

@lewak_z_wyboru: @LibertyPrime: Latka lecą, zegar biologiczny tyka. A poza tym wykop to serwis apolityczny nie promujący żadnej ideologii więc weź już lepiej zamknij mordę prawaku

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Zgagulec: W samym zwrocie chodzi głównie o wyśmianie (wyrażenie frustracji) NA ZESTAW CECH towarzyszący wspomnianym przez Ciebie powodom. One nie są przyczyną tego zwrotu, nigdy nie wyśmiałem nikogo za błędy ortograficzne ale za to, że jest burakiem już bardzo często. Niezależnie od płci. I niestety, "madka" to osoba zaborcza, roszczeniowa, bardzo często głupia i agresywna. Toksyczna dla otoczenia, nie szanuje innych lub często mienia w przestrzeni publicznej, uważa że wszyscy powinni się jej podporządkować z racji tego, że jest "madką". I z racji że jest ich całkiem sporo i często w tej przestrzeni publicznej (socjal) - to wielu jest "normalnych" ludzi, których to wkuwia i dużo o tym mówi, zwłaszcza że sami to finansują (socjal).

Pracuję w gastro od wielu lat, zawsze podchodzę do wszystkich klientów na początku z szacunkiem ale często nie minie cała sekunda a tracą prawie cały mój szacunek i zostaje formalność obsłużenia, a i nie zawsze.
      Tutaj Madka zasługuje na osobny rozdział w katalogu psychodynamicznym klienta gastro. Uwierz.

Ale Madka to po prostu skrajność, wśród bardzo dzianych ludzi z rzekomych elit jest bardzo dużo buraków - czyli druga skrajność. Oni też muszą jeść, więc ich też się naoglądałem w gastro. Po prostu chyba takich rzadziej spotykasz (są w pracy a nie pod sklepem z ćwiartką) albo mają inne określenie, np. Janusze albo zwykłe poj*by.

•  

@Zgagulec: niech dziewuchy zrobią lepiej kampanię

Bądź maTką, a nie maDką!
      a nie takie kocmopoły produkują

dlaczego matka z dzieckiem ma być niby w jakikolwiek sposób lepsza i bardziej uprzywilejowana od kawalera bez dzieci? bo ma dziecko? nie żeby co, ale za późno wyciągnąć może byle Sebix, którego osiągnięciem jest praca, albo i jej brak

•  

@Zgagulec: Odniosę się nieco bardziej konkretnie:

> wyśmiewa się tam biedę, złą ortografię, rzekomą 'roszczeniowość' matek i ich zafiksowanie na punkcie dzieci.

- roszczeniowość i zafiksowanie na punkcie dzieci są w tym przypadku mocno skorelowane. Dodaj do tego bycie zwyczajnie złośliwym albo pozbawionym szacunku do innych/otoczenia, czyli mocno egoistyczne zapatrzenie w siebie i swoje dziecko.
      W życiu społecznym (tzn. w relacji np. z sąsiadem albo pasażerem autobusu) często powoduje to konflikty czy porąbane, nieprzyjemne sytuacje związane z szeroko pojętą etyką, moralnością, dobrym wychowaniem czy szacunkiem. I niestety, brak tych cech często idzie równo z deficytem inteligencji czy - gdzieś na szarym końcu - składnią a potem ortografią. Bo właśnie w takiej kolejności wyśmiewają to ludzie, jednak w tej najprostszej formie.

Dlaczego tak uważam? Jak wcześniej pisałem, pracuję w gastronomii. Nie każda kobieta z dzieckiem to madka a nie każda madka ma przy sobie brajanka, ale szybko idzie poznać z kim się ma do czynienia.
      Nie zliczę ile razy wpadła mi na salę trójka dzieci jak tajfun, 20 sekund później dwie cukiernice rozdupione wszędzie, łącznie z innymi gośćmi a przez dwa tygodnie znajdowałem pochowane kasztany, np. w fotelu.
      Albo wyłożenie dziecka na stolik i przewijka, podczas gdy metr obok ktoś je sobie obiad - czaisz to?
      Zaskakująco często wtedy też "ten sok jest jakiś nieświezy i coś za drogi" choć wyciskacz tłucze się aż na ulicę albo awantura o jakąś pierdołę typu nie uznanie karty z pieczątkami 3 lata po dacie ważności.
      Pomijając, że to właśnie ich dzieci biegają pod nogami kelnerów niosących np. 8 gorących zup do stolika obok.
      Dosłownie, jesteś wtedy kelner-akrobata i gówno im możesz zrobić.

Dla odmiany, kobieta z dzieckiem to zupełnie inny klient. Zazwyczaj uśmiechnięta, uprzejma, po prostu kurwa zamówi, zapłaci, zje i wyjdzie. Jak normalny człowiek. Więc i ja chętnie wyjdę przytrzymać drzwi żeby mogła wjechać z wózkiem, przykitram go w jakiejś wnęce albo doglądnę jej rzeczy przy stoliku jak sobie wyjdzie karmić czy przewijać. Nawet prosić o to nie musi.

I znów, dla odmiany - zgadnij po kim muszę wycierać gówno z przewijaka.

- nikt się nie śmieje z tego, że są biedne tylko z tego, że są głupie i wredne. Tak jak z menela raczej już się śmieją, że jest po***y i śmierdzi, niż że jest biedny.

•  

Czołowi beneficjenci 500+ także zaczęli "odzyskiwać godność", co w praktyce sprowadza się do coraz większej roszczeniowości, wykłócania się i nieraz poczucia wyższości nad pracującymi frajerami, którzy w dużej mierze ich utrzymują.

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: Zastanawiam się, jaka byłaby reakcja autorki słów z tego obrazka, gdyby musiała stanąć oko w oko z przedstawicielką grupy, której tak zaciekle broni i rozwiązać jakiś typowy konflikt. Ot, choćby przekonać ją, że w danym przypadku jakiś rodzaj zasiłku się jednak nie należy, albo że macierzyństwo nie zwalnia delikwentki z jakiegoś obowiązku (np. dotrzymania podpisanej umowy). Założę się, że szybko by musiała schować swoje "siostrzeństwo" do kieszeni, pod naporem darcia japy, wyzwisk od "bezpłodnic", stwierdzeń, że ona tu jest jak "dupa od srania", żeby jej to załatwić, taniego szantażu emocjonalnego typu "zobacz, przez ciebie lambadziaro mój Alan płacze, jak ci nie wstyd?" czy wręcz gróźb karalnych o dojechaniu przez kolegów jej Sebka. Bo... o takich "kobietach" mowa, kiedy myślimy "madka". Nie o normalnych kobietach, które po prostu mają dzieci i je prawidłowo wychowują, a o tępych, agresywnych, często patologicznych Karynach z osiedla, które śmieją się w twarz całemu społeczeństwu, w tym ich "siostrom". One od społeczeństwa chcą tylko gotówki i niezawracania dupy. Ich "macierzyństwo" to włożenie Alankowi do ręki tabletu z bajkami, napasienie go chipsami i "sokiem" z toną cukru i czasem rozdarciem paszczy, kiedy przeszkadza w piciu kolejnego hehe piwka z Agą i jej Mariuszem. Dzieciak w wieku pięciu-sześciu lat nie potrafi jeszcze dobrze mówić? "Weź, ja tam nie będę łaziła po lekarzach, gówno się znają. Po psychologach i logopedach? A co to, mój Alan to debil jakiś? No chyba, że jakaś hehe renta jest na to, weno sprawdź...". Dzieciak bluzga? "Hehehe, ty, Aga... słuchaj, Alan, ej, powiedz >>Marcin chuj<< Hehehehehe, kuuurła, ty, cały Marcin!". Dzieciakowi próchnica zeżarła 95% zębów w wyniku diety chipsowo-kubusiowej? "To mleczaki, nowe hehe mu urosną". Społeczeństwo to widzi, ślepe nie jest. Widzi, gdzie idą jego ciężko zapracowane pieniądze, w jakie środowiska i zdaje sobie sprawę, że te 500-1000 zł wcale nie pójdzie na przykład na prywatną wizytę u specjalisty, kiedy z dzieckiem coś nie gra. Pójdzie na sześciopak Żywca i paczkę Chesterfieldów, a potem taksówkę, bo przecież nawalona od koleżanki nie będzie wracała autobusem. A jeszcze z dzieckiem? Co ona? Menelka jakaś? Skoro więc społeczeństwo widzi, to społeczeństwo piętnuje. I to wcale nie jest "beka", to śmiech przez łzy, kiedy pomyśli się, że przecież te dzieci wychowywane przez madki kiedyś dorosną. Co wyniosą z domu? Jakimi będą obywatelami? Niektórym się może uda, ale reszta? Będzie powtarzała wbite do głowy wzorce, żyjąc w przekonaniu, że "dej" to najlepszy sposób na szczęśliwe życie. Bo zawsze, prędzej czy później, znajdzie się taki, który "da". A że zabierze innym? A co go inni...

•  

Rysunek w stylu #ej, ludzie, nie piszcie "madka" bo madki nie lubiom.

•  

@Zgagulec: Co to znaczy klasistowsko? To teraz mamy jeszcze jakiś klasizm i klasistów o klasistowsko poglądach(-‸ლ) W pewnych kręgach nowomowa wiecznie żywa.

•  

@Zgagulec: "solidarnosc bronia" xD kokejna zakompleksiona feministka

•  

@Zgagulec: Niech się cieszą, że nazywają je kulturalnie acz pogardliwie madkami a nie po prostu patologią i ciemnotą umysłową tak jak powinno się robić( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

odpieluszkowe zapalenie mózgu

@Tsumugi: O jak kwikłem. To jest takie prawdziwe. Kumate dziewczyny, które kiedyś z rigczem pisały i się wypowiadały (moje znajome) nagle po urodzeniu gówniaka, jakbym im ktoś zupę zrobił z mózgu.( ͡° ʖ̯ ͡°)

źródło: i.imgur.com

•  

@Zgagulec: Nie zesrajcie się w tej solidarności. Madką jest nazywana patologiczna jednostka która jako swój jedyny atut wybrała cipe a jedyne życiowe osiągnięcie to dziecko. Zazwyczaj te kobiety rodzą dziecko albo kilka a nie stać je na zapewnienie temu dziecku normalnego dzieciństwa. Wyrośnie w biedzie, patologi i będzie takim samym głupkiem i pasożytem jak jego madka.

Normalna kobieta czyli matka decyzuje się mieć potomstwo gdy dochodzi do etapu w życiu w którym jest spełniona zawodowo, ma odpowiednie zaplecze finansowe jak i warunki do wychowania małego człowieka. W dodatku jest inteligentna i wychowa w przyszłości kogoś wartościowego dzięki przekazanej dziecku wiedzy.

Taka patuska z blokowiska która wpadła z nieznajomym na dyskotece czy ze swoim Sebą nie używała gumek i nagle staje się mamą na pełen etat zawsze będzie obiektem drwin i pora się z tym pogodzić. Z normalnych mam i rodzin nikt się w internecie nie śmieje.

•  

Solidarność naszą bronią

@Zgagulec: Nie gadaj o solidarności tylko zrób sobie szóstkę bombelków i ciągnij socjal. To przecież takie wspaniałe.

Co to znaczy klasistowsko?

@ketrab86: To znaczy, że wystąpiło skażenie Marksem. Walka klas zaostrza się w miarę budowy socjalizmu i w obliczu konfliktu klasy pracującej z klasą pasożytującą należy poprzeć tę drugą, jako bliższą socjalistycznemu ideałowi.

+: Przew
    •  

@HateAccount te same które wkleily ten obrazek? Czy większość normalnych osób ma odpowiadać za niewielki odsetek patologii i fejkow?

•  

@Zgagulec: Typowa tępa nic nie warta femina.

•  

Życie nie jest sprawiedliwe i nigdy nie będzie, czym szybciej każdy to ogarnie tym szybciej będzie lepiej na świecie.

Trochę to smutne.

Te madki mają żal do świata, że wpadły za młodości i urodziły, nie mają często męża/chłopaka i same muszą wychowywać dzieci/dziecko. Straciły okres najlepszej zabawy w życiu. Ciągle czytają fejsika jak to znajomi podbijają świat bez dzieci i szczypie ich dupka. Oczywiste, ale dalej trochę mi ich żal.

•  

@Zgagulec: madka to jedno z łagodniejszych określeń. Ale dobrze, skoro mam nie używać, to mogę się przerzucić na "głupia pizda" albo "tępa cipa", nie ma problemu.

•  

Dzieci? Jakie dzieci? Chodziło o gówniaki? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Excuse me, jak się minusuje posta? /s ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Za przeproszeniem: Co ten wysryw robi na głównej?

•  

•  

A pierdol sie. Jebac baby.

•  

@Zgagulec: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: pocisk.org

•  

•  

@Sojerr: Zawsze jeszcze może być Karyna

•  

A co to dawanie przyzwolenia na kaleczenie języka?? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Zgagulec: co do ku... klasistowsko? #feminzm to srogi rak

•  

@Zgagulec: Klasistowsko XD Jakie kretyńskie słowa wymyśla lewactwo! Podludzie

•  

"rzekomą 'roszczeniowość' matek" - noooo grubo :D

•  

@KrakenFromKrakenowo: Jest- studenci i ich "a jest jakaś zniżka studencka?"

•  

@otualw: Tylko zniżka studencką jest powszechna i w niektórych miejscach (prawnie) uregulowana więc można się jej spodziewać. Zniżki dla madek nie są.

•  

@Zgagulec: Nie masz pojecia, o czym piszesz. Koledzy i kolezanki juz ci wyjasnili, jaka jest roznica miedzy madka, a matka. Idz i nie grzesz wiecej.

•  

W gros przypadków

@Zgagulec: i kto tu udaje pseudointeligenta? :D

•  

@spinel: i dobrze, że jest tak utożsamiane. Każdy, kto popiera 500+ i wszelkie inne rozdawnictwo zwyczajnie jest złodziejem, który pomaga rządowi mnie okradać.

•  

@Pantokrator przeczytaj mój komentarz jeszcze raz, może zrozumiesz

•  

@spinel: to ty nie zrozumiałeś, dzbanie. Po prostu wyzyskiwanie jednej grupy spolecznej przez drugą zawsze generuje negatywne emocje, nie ważne, czy ktoś "zasłużył", czy tylko bierze pińcet, bo dają - a praktycznie każdy, kto ma dzieci, ten bierze.
      I to w sumie dobrze, bo wszystko co związane z 500+ itp. rozdawnictwem powinno się kojarzyć każdemu jak najgorzej i budzić wstyd.
      Zlikwiduja uprzywilejowanie dzieciorobów, to skonczy się pogarda i agresja jak ręką odjął.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Już pędzę solidaryzować się z kretynkami, które decydują się założyć rodzinę samemu nie zarabiając nawet płacy minimalnej (piszę tu swoich koleżankach ze szkoły) tylko dlatego, że obie mamy C I P E.

•  

Wymarcie mojego narodu nie bardzo mnie interesuje skoro i tak tego nie dożyje. To są jakieś powody?

@Flypho: Ale rozumiesz wtedy, że żyjesz aktualnie dlatego, że przypadkiem przyszedłeś na świat zanim ludzie wymarli, a nie później, kiedy to już nie mógłbyś przyjść? Jeżeli chciałbyś powiedzieć, że brak twojego urodzenia nie ma dla ciebie znaczenia, bo i tak nie żyjesz - to albo jesteś antynatalistą, wtedy faktycznie ci liczne dzieci niezbyt na rękę - albo jesteś hipokrytą.

•  

@carbyne:
      Gdybym się nie urodził to nie mógłbym nawet rozważyć braku mojego urodzenia, więc to nie jest alternatywą. Możesz mnie co najwyżej spytać czy żałuję, że się urodziłem, ale nie mógłbyś o to zapytać mojego nienarodzonego "ja", bo to jest paradoks.

+: carbyne
    •  

@Zgagulec: Wykopki nienawidzą madek bo są to kobiety, które zdecydowały się współżycie z innymi mężczyznami.

•  

@Pantokrator że lecisz na czarną, macierzyństwo =/= patusiarski socjal, a niezrozumienie tego to bycie większym patusem niż opisywane przypadki. Swoją drogą nie wiem czemu usunęli mój wpis.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Flypho: to co, żałujesz, że się urodziłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konieczność sprowadzenia dzikusów to efekty właśnie zjebanego systemu emerytalnego.

@Flypho: jaki system pozwalałby na niesprowadzanie ich? jak jest mniej dzieci to jest mniej dzieci i już, pieniędzy nie wyczarujesz znikąd, jak nie ma kto ich generować - gdzieś na świecie działa taki system?

•  

@carbyne:
      No nie wiem, taki w ktorym państwo nie rabuje pieniędzy odkładanych przez obywateli na ich emeryturę?

•  

No, osoby bogatsze są zazwyczaj mądrzejsze, zamożność koreluje z wykształceniem. Teraz bieda jest cnotą, a zaradność hańbą, tak jak PiS próbuje nauczyć Polaków?

@mistellaire: xD Wystarczy wcześniej wstawać i ciężej pracować Neoliberalne bajanie. I tak, wywyższanie się i wyśmiewanie się z ludzi bo są biedniejsi jest złe.

•  

@Zgagulec: Nie "wcześniej wstawać i ciężej pracować", tylko umieć zdiagnozować swoje problemy i określić swoje umiejętności i kompetencje - a jak się ich nie ma, czas zamknąć plebejski ryj.

Nie możemy traktować 60-letniego dziadka z Podkarpacia używającego "chłopskiego rozumu" poważnie. Ba, nie należy go nawet słuchać.

Słuchać należy naukowców i autorytety naukowe. Oni są elitą, czy to się Zbysiowi z Hrubieszowa podoba czy nie

•  

@mistellaire:

czas zamknąć plebejski ryj.

No i o takim zachowaniu mówię. Pogarda dla ludzi tylko dla tego że są biedniejsi, mniej wykształceni, nie oczytani tak jak 'elita'.

Słuchać należy naukowców i autorytety naukowe. Oni są elitą, czy to się Zbysiowi z Hrubieszowa podoba czy nie

Naukowcy jasno mówią że neoliberalne pierdolenie w stylu 'No, osoby bogatsze są zazwyczaj mądrzejsze, zamożność koreluje z wykształceniem.' jest szkodliwe dla społeczeństwa i gospodarki. Polecam się ich posłuchać.

Nienawiść do matek nie ma z nauką nic wspólnego. Z wyśmiewania ludzi bo wstawiają zdjęcia swoich dzieci do internetu, pytają się o coś na forum i nie używają literackiej polszczyzny nie wynika nic prócz tego że osoba która wyśmiewa podbuduje swoje ego i poczuje się lepsza. Racjonalizacja bycia po prostu zwykłym chamem jest niesamowita u niektórych, to nie ma nic wspólnego z 'nauką'. Nauka nie mówi nic o tym że wyśmiewanie się z ludzi wpływa na nich lepiej i jest niesamowicie motywujące.

Pogarda dla ludzi w trudniejszej sytuacji życiowej jest tak samo zła jak pogarda dla innych osób marginalizowanych.

EOT, nie mam zamiaru więcej 'dyskutować; z kimś kto pisze takie nienawistne wysrywy.

•  

czas zamknąć plebejski ryj.

@mistellaire: ale tu błysnęła elita kultury i obycia, niech cię.

+: Oak_, smyl
    •  

Naukowcy jasno mówią że neoliberalne pierdolenie w stylu 'No, osoby bogatsze są zazwyczaj mądrzejsze, zamożność koreluje z wykształceniem.' jest szkodliwe dla społeczeństwa i gospodarki. Polecam się ich posłuchać.

@Zgagulec: Proszę o linki do badań

•  

@TerapeutyczneMruczenie: Polecam poczytać post neuropy o nierównościach, tam masz w bibliografii raport i badania

•  

@Zgagulec: Nie ma tam żadnych badań, raportów, w których stwierdzono szkodliwość neoliberalnego pierdolenia ;/

•  

Pogarda dla ludzi w trudniejszej sytuacji życiowej jest tak samo zła jak pogarda dla innych osób marginalizowanych.

@Zgagulec: Dodałbym do tego pogardę choćby dla osób mało inteligentnych, które podobnie jak osoby innych ras, osoby rude czy posiadające jakiś defekt genetyczny nie mają znaczącego wpływu na swą przypadłość. Mimo tego nabijanie się, dyskryminacja czy pastwienie się nad nimi są na porządku dziennym i to nawet po lewej stronie politycznej, która przynajmniej z powodu konsekwencji światopoglądowej powinna się tego wystrzegać.

•  

@Zgagulec: Powedz że to zarzutka a nie na poważnie xD

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Rzecz w tym, że 90% ludzi w Polsce nie ma pojęcia, jakich rozmiarów kryzys nas czeka.
    Zobaczycie, że 2020-2022 będą wspominane jako najgorsze lata w polskiej historii. Odmrożenie cen energii, spadek dotacji z UE, koniec kasy z koncesji 5G, podniesienie płacy minimalnej do absurdalnych wartości, dorżnięcie 30-40-50 latków w podatkach, galopująca inflacja. Na to wszystko nałoży się kryzys światowy, który właśnie dociera do USA (dzisiejsze obniżenie stóp procentowych). Gospodarka im siada, więc obniżają. My gospodarkę grzejemy jak dawniej Grecja.

Nic, tylko usiąść i płakać, człowiek który to widzi, nie może zrobić nic, a oberwą wszyscy, niezależnie od zarobków czy majątku. Najbardziej oberwą pewnie moi rodzice, emeryci.

... i niech nikt nie pierdoli, by iść w październiku głosować na Konfederację czy opozycję. Zmian należało dokonać 15 lat temu. To co będzie, to jedynie efekt długich lat "jakoś to będzie" i głosowania na komunistów.

#polska #ekonomia #gospodarka #biznes #polityka
    pokaż całość

odpowiedzi (83)

Czaicie, beka bo human xD
    #heheszki #humorobrazkowy #studbaza

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (66)

#dziendobry #pracbaza ale mnie plecy napierdalają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

odpowiedzi (13)

Advertisement