Wpis z mikrobloga

na #freebsd w #csh (jeśli dobrze pamiętam, to w nim) jest genialna rzecz: gdy zacznę wpisywać komendę, i dam "strzałkę w górę" - pojawia się mi uzupełnienie tej komendy ostatnio używanej, później wcześniejsze itd.

coś jak:
grep komenda .bash_history
ale mogę odpalić od razu tą komendę. Czy znacie metodę aby coś takiego działało normalnie w #ubuntu #linux ?
  • 14
używam fish od lat i nie tęsknię za bashem (skrypty nadal piszę w bashu)


@secret_passenger: Nie lepiej zsh? Wszystko to samo co w fish a nawet więcej, brak bzdór w postaci konfiguracji przez przeglądarkę internetową (wtf), kompatybilność z bashem, pluginy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013:

Nie lepiej zsh? Wszystko to samo co w fish a nawet więcej, brak bzdór w postaci konfiguracji przez przeglądarkę internetową (wtf), kompatybilność z bashem, pluginy.


co? od kiedy to fish jest "konfigurowany przez przeglądarkę internetową"? chyba chodzi Ci o to, że "help" ja wywołuje domyślnie (co zdaje się można zmienić).

zsh jest niezły, ale kto spróbował fisha przyznaje że to jednak nie to samo. fish ma naprawdę fantastyczny sposób podpowiadania
co? od kiedy to fish jest "konfigurowany przez przeglądarkę internetową"?


@secret_passenger: Yyyy? Od zawsze?

zsh jest niezły, ale kto spróbował fisha przyznaje że to jednak nie to samo. fish ma naprawdę fantastyczny sposób podpowiadania komend i zarządzania tymi podpowiedziami.


Nic czego nie da się ustawić w zsh.

pluginy są w fishu. zsh z tego co wiem nie oferuje niczego więcej z tego co ma fish (oprócz 100% kompatybilności z bash-em).


No
Kryspin013 - > co? od kiedy to fish jest "konfigurowany przez przeglądarkę internetow...

źródło: comment_tlMthXe9QVnLPG3GXAT1EJRl1cIU1PFL.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kryspin013: ok. przyznaje że ja i.tej przeglądarce nie pamiętam. no jest to dziwne. ja konfiguruje tekstowo i jest ok.

Nic czego nie da się ustawić w zsh.


próbowałem jakieś 3 może 4 lata temu by historia w zsh działała dokładnie tak samo jak w fish. pakowałem się z tym dłuższy czas i ciągle było to średnie. jasne że dużo lepsze niż w bashu, ale nie to samo. nie tak samo wygodne
no jest to dziwne. ja konfiguruje tekstowo i jest ok.


@secret_passenger: Dawno temu jak szukałem info jak skonfigurowac fisha to wszędzie był odnośniki, żeby to zrobić przez przeglądarkę tak jakby była to domyślna opcja.

Przy okazji dzięki - sprawdzę sobie jak ten fizsh działa, którego znalazłem przypadkiem przez naszą dyskusję xd